Rozgrywki h2h - zasady

Regulamin działu
Uwaga! Nowi użytkownicy powinni zgłaszać się do rozgrywek najniższej klasy rozgrywkowej h2h. Po ustaleniu ostatecznej listy potwierdzonych uczestników w ligach wyższych, podjęta zostanie decyzja o ewentualnych awansach z lig niższych. W takiej sytuacji w pierwszej kolejności awansują osoby powracające po rozgrywkach zeszłorocznych, następnie osoby nowe na forum.

W przypadku dużej liczby chętnych podejmowana jest decyzja o założeniu kolejnych, niższych klas rozgrywkowych.

Jaki waiver preferujesz?

a) waiver 1 dniowy + limit 7 zmian / tydzień
4
10%
b) waiver 2 dniowy + bez limitu zmian
13
35%
c) waiver 1 dniowy + limit 5 zmian na tydzień
16
43%
d) waiver 1 dniowy + bez limitu zmian
4
10%
 
Liczba głosów : 37

Rozgrywki h2h - zasady

Postprzez cieglo 1 paź 2010, o 12:48

W tym temacie będą aktualizowane zasady wg których gramy w naszych podstawowych rozgrywkach w formule h2h (nie dotyczy pozostałych lig, które mogą mieć inne ustawienia w poszczególnych obszarach).

Awanse/spadki: do wyższej ligi awansują 3 najlepsze drużyny wyłonione po PO; do ligi niższej spadają również 3 drużyny, które zajmą w tabeli, po RS, 3 ostatnie miejsca

Play-off: gramy systemem 8 drużyn w PO, jak w NBA. Seed 1 gra z seedem 8, 2 z 7 itd. Drużyny zajmujące pozycje 9. i wyżej po RS odpoczywają i czekają na kolejny sezon :)

Limity FA: obowiązuje zasada waiver priority. Zawodnicy wyrzuceni z drużyny spędzają na waiver 1 dzień po czym trafiają do drużyny z najwyższym priorytetem.

Statystyki, składy:
- pozycje w drużynach: PG, SG, G, SF, PF, F, C, Util, BN, BN, BN, BN, BN,
- kategorie statystyczne: Field Goal Percentage (FG%), Free Throw Percentage (FT%), 3-point Shots Made (3PTM), Points Scored (PTS), Total Rebounds (REB), Assists (AST), Steals (ST), Blocked Shots (BLK), Turnovers (TO)

Inne ustalenia będą sukcesywnie aktualizowane. Komisarzy poszczególnych lig w przedmiotowej formule uprasza się o dostosowanie zasad do opisanych powyżej. W razie wątpliwości - temat należy poruszyć w odpowiednim wątku lub pw.
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: Rozgrywki h2h - zasady

Postprzez Nalesnick 1 paź 2010, o 19:39

No to ja w kwestii formalnej.
Waiver jednodniowy to raczej nie jest rozwiazanie masowych łapanek.
Jeśli rotuje spora ilością zawodników to:
wyrzucam np 5 bo jutro nie graja i oni staja sie waiverami.
no i co z tego jesli jutro nie graja i pewnie i tak nikt ich na jutro nie bedzie potrzebowal
a np pojutrze juz nie sa waiverami
Niech mnie ktos poprawi jesli sie myle, ale moim zdaniem to nie rozwiazuje problemu
Chyba ze przyjmujemy ze problemu nie bylo.
Avatar użytkownika
Nalesnick
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 942
Dołączył: 24 wrz 2008, o 06:14
Lokalizacja: Krasnik F.
Medale: 3
Wicemistrz FP (1) Podium h2h (1) Wicemistrz budżetówki (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): PseudoSonics
Drużyna keeper: Denver Nuggets
Numer gg: 2500302
Uzasadnienie rejestracji: bo tak

Re: Rozgrywki h2h - zasady

Postprzez pitrekk 2 paź 2010, o 08:08

nie do konca Nalesnick, bo gracz stajac sie waiverem nie bedzie do 'wyciagniecia' od razu i bedzie mozna sie po niego ustawic w 'kolejce'. Dojdzie tu rozkminka czy warto tracic na takiego gracza wysoki numer waivera czy czekac az stanie sie FA... Ale jesli tak bardzo Wam zalezy na ucięciu rotowania FA to mozna zrobic tez waiver 2 dniowy, tyle ze czy to tak naprawde cos zmieni...? Przy tej ilosci managerów bedzie jeszcze dosc sporo wartosciowych FA na rynku i bedzie mozna dalej 'dopychac' sklad tymi nie-waiverami.
Swoja droga nie rozumiem za bardzo czemu wam to tak bardzo przeszkadza? Jest to tak jakby jeszcze jedna opcja i taktyka gry. Kazdy moze wybrac taka, jaka najbardziej mu odpowiada. Tak jak juz wielokrotnie pisalem jest to tez mozliwosc jakiejs tam rekompensaty mniej udanego draftu czy kontuzji które jak wiadomo moga przydarzyc sie kazdemu... Moim zdaniem jest to element ktory uatrakcyjnia i wyrownuje poziom gry. Naprawde, kazdy moze sprobowac - nie ma sie czego bac;)
Avatar użytkownika
pitrekk
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 695
Dołączył: 11 wrz 2009, o 12:54
Lokalizacja: Kraków
Medale: 4
Mistrz h2h (2) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): murzynskie czarnuchy
Uzasadnienie rejestracji: I LOVE THIS GAME!!!

Re: Rozgrywki h2h - zasady

Postprzez goozman 2 paź 2010, o 15:26

waiver 2 - dni jest optymalny po mojemu
when I die - bury me upside-down so the whole world can kiss my ass
Avatar użytkownika
goozman
All-star
All-star
 
Posty: 1688
Dołączył: 20 gru 2007, o 10:07
Lokalizacja: lkr /wwa
Medale: 8
Mistrz h2h (3) Podium h2h (1) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1) Podium keeper (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Bukkake/Kraśnik Warthogs
Drużyna keeper: Charlotte Hornets
Numer gg: 3147820
Uzasadnienie rejestracji: sie gra sie ma

Re: Rozgrywki h2h - zasady

Postprzez Nalesnick 2 paź 2010, o 17:16

Moim zdaniem nawet 3 dni to malo

Pitrekk: sam wiesz ze to nie uzupelnianie skladu tylko rotacja by miec obstawione wszystkie pozycje.
Jesli waiver bylby conajmniej 3 dniowy to nie bardzo oplacaloby Ci sie zmieniac 5 zawodnikow na naprawde cienkich bo nie wiadomo kiedy by oni do Ciebie wrocili.
jesli juz mamy ograniczac lapanki to waiver conajmniej 5 dniowy i bedzie spokoj.
Owszem, Ci lapankowcy ogranicza normalnemu graczowi wyciagniecie ciekawego gracza, ale wowczas jesli beda to robic rzadko to raz na miesiac z nr 1 na pewno cos ciekawego znajda.
A lapankowcy beda mieli mocno ograniczone "lapankowanie".
Avatar użytkownika
Nalesnick
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 942
Dołączył: 24 wrz 2008, o 06:14
Lokalizacja: Krasnik F.
Medale: 3
Wicemistrz FP (1) Podium h2h (1) Wicemistrz budżetówki (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): PseudoSonics
Drużyna keeper: Denver Nuggets
Numer gg: 2500302
Uzasadnienie rejestracji: bo tak

Re: Rozgrywki h2h - zasady

Postprzez bulek 2 paź 2010, o 18:03

Zawsze grałem z waiverem wynoszącym 2 dni i to jest najbardziej optymalna ilość. Choc wczytałem się w argumenty nalesnika, za nic w świecie nie mogę ich zrozumieć. Czekanie 5 dni z niepewnoscią czy gracz do mnie trafi czy nie uważam za zbyt długie, a 2 dni są wystarczające, żeby każdy mógł wejsc na yahoo i zanalizował, czy opłaca mu się marnować waivera cxzy też nie.
Jesli ktoś mimo to, z lekka reke wywali 5 graczy i weżmie za nich 5 innych - śmiało mogę powiedzieć mu: powodzenia. Oni bowiem nie powinni wrócić do niego już nigdy.
Avatar użytkownika
bulek
All-star
All-star
 
Posty: 1537
Dołączył: 16 wrz 2010, o 17:42
Medale: 5
Wicemistrz keeper (1) Podium keeper (1) Szokujący debiut (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): żółto-czarni
Numer gg: 12068486
Uzasadnienie rejestracji: nie jestem robotem

Re: Rozgrywki h2h - zasady

Postprzez POLISH MASTERY 3 paź 2010, o 05:59

Moim zdaniem również właściwe są 2 dni.

5 dni to zdecydowanie przesada.
Avatar użytkownika
POLISH MASTERY
Rotacja
Rotacja
 
Posty: 51
Dołączył: 18 kwi 2008, o 09:22
Lokalizacja: 3 city
Medale: 4
Mistrz h2h (1) Wicemistrz h2h (2) Podium h2h (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): POLISH MASTERY

Re: Rozgrywki h2h - zasady

Postprzez Gerard 3 paź 2010, o 16:54

Jeżeli o mnie chodzi to grałem już w ligach z limitem i bez limitu ruchów w sezonie, ale zawsze z waiverem. Brak limitu preferuje graczy, którzy są w stanie poświęcić na grę większą ilość czasu [dlatego ja zawsze będę za limitem :P ]. Limit trochę wyrównuje szanse, bo bardziej liczy się strategia długoterminowa, a nie codzienne mozolne ciułanie każdej zbióreczki leszczami typu B.Bass. Oczywiście reguły są jednakowe dla wszystkich i zaczynając grę każdy je akceptuje, więc nie ma o co robić hałasu, ale ja zawsze będę optował za limitem [najlepiej sezonowym, choć tygodniowy też jest ok].

Inna sprawa, która jest już ustalona [czytałem wcześniejszą dyskusję w innym wątku, ale powiem swoje zdanie na przyszłość] to playoffy. To jest to co najczęściej zniechęca do formuły H2H. Można mieć świetną drużynę przez cały sezon i być bezkonkurencyjny, a polec sromotnie w PO bo przez ostatnie tygodnie Popovich daje odpocząć Duncanowi czy jak w zeszłym sezonie LBJ odpuszcza 5 czy 6 ostatnich meczów. Zgadzam się, że jest to nie fair, dlatego formuła 6+6 jest IMO lepsza. Daje jakiś bonus drużynom, które były lepsze w sezonie, bo niestety playoffs w fantasy to trochę loteria, właśnie przez pauzowanie gwiazd w końcówce sezonu.
Avatar użytkownika
Gerard
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 545
Dołączył: 28 wrz 2010, o 13:30
Lokalizacja: Warszawa [czasem Szczecin]
Medale: 8
Wicemistrz h2h (2) Mistrz budżetówki (1) Wicemistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (2) Wicemistrz keeper (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Łyse Komary
Uzasadnienie rejestracji: That's where amazing happens

Re: Rozgrywki h2h - zasady

Postprzez Nalesnick 3 paź 2010, o 20:01

bulek napisał(a):Jesli ktoś mimo to, z lekka reke wywali 5 graczy i weżmie za nich 5 innych - śmiało mogę powiedzieć mu: powodzenia. Oni bowiem nie powinni wrócić do niego już nigdy.

No to zapytaj najlepszych w tych łapanakach.
Czasami jeden gracz potafil odejsc, wrocic, odejsc i wrocic
Rotacja po 20 wymian na tydzien.
Nie upieram sie przy niczym, bo znam te metody ale nie uwazam ich za zgodne z duchem rownej rywalizacji.
Avatar użytkownika
Nalesnick
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 942
Dołączył: 24 wrz 2008, o 06:14
Lokalizacja: Krasnik F.
Medale: 3
Wicemistrz FP (1) Podium h2h (1) Wicemistrz budżetówki (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): PseudoSonics
Drużyna keeper: Denver Nuggets
Numer gg: 2500302
Uzasadnienie rejestracji: bo tak

Re: Rozgrywki h2h - zasady

Postprzez bulek 3 paź 2010, o 22:22

Nalesnick napisał(a):
bulek napisał(a):Jesli ktoś mimo to, z lekka reke wywali 5 graczy i weżmie za nich 5 innych - śmiało mogę powiedzieć mu: powodzenia. Oni bowiem nie powinni wrócić do niego już nigdy.

No to zapytaj najlepszych w tych łapanakach.
Czasami jeden gracz potafil odejsc, wrocic, odejsc i wrocic
Rotacja po 20 wymian na tydzien.
Nie upieram sie przy niczym, bo znam te metody ale nie uwazam ich za zgodne z duchem rownej rywalizacji.

Nie, no, to jasne, że sa niezgodne z duchem gry.
Ale jak wywalisz, załózmy Wade'a na FA, to kto inny z chęcia z tego skorzysta, biorąc go z waivera, a Ty nie bedziesz miał fizycznej możliwosci temu zapobiec. Owszem, nastepnie równiez ta osoba moze to samo zrobić, to weźmie go inna osoba i tak Wade będzie wędrował od osoby do osoby. Az trafi do tego usera, komu nie wpadnie nigdy do głowy wywalic go na FA po to tylko, zeby zarobic z 2 asysty wiecej grajac takim livingstonem...
Avatar użytkownika
bulek
All-star
All-star
 
Posty: 1537
Dołączył: 16 wrz 2010, o 17:42
Medale: 5
Wicemistrz keeper (1) Podium keeper (1) Szokujący debiut (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): żółto-czarni
Numer gg: 12068486
Uzasadnienie rejestracji: nie jestem robotem

Następna strona

Powrót do Ligi head to head

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron