Rozgrywki h2h - zasady

Regulamin działu
Uwaga! Nowi użytkownicy powinni zgłaszać się do rozgrywek najniższej klasy rozgrywkowej h2h. Po ustaleniu ostatecznej listy potwierdzonych uczestników w ligach wyższych, podjęta zostanie decyzja o ewentualnych awansach z lig niższych. W takiej sytuacji w pierwszej kolejności awansują osoby powracające po rozgrywkach zeszłorocznych, następnie osoby nowe na forum.

W przypadku dużej liczby chętnych podejmowana jest decyzja o założeniu kolejnych, niższych klas rozgrywkowych.

Jaki waiver preferujesz?

a) waiver 1 dniowy + limit 7 zmian / tydzień
4
10%
b) waiver 2 dniowy + bez limitu zmian
13
35%
c) waiver 1 dniowy + limit 5 zmian na tydzień
16
43%
d) waiver 1 dniowy + bez limitu zmian
4
10%
 
Liczba głosów : 37

Re: Rozgrywki h2h - zasady

Postprzez Nalesnick 4 paź 2010, o 08:05

Wade to zly przyklad.
Mówię tu raczej o graczach z trudem łapiących się w podstawowych składach naszych graczy ligowych (w 13-sto osobowych składach).
Ale mając np ścisłą ósemke, piątką graczy ciągle rotuje, by codziennie mieć obsadzone wszystkie pozycje. Jeśli np takim graczem u mnie był Rasual Butler to jesli gral w poniedzialek to był w składzie, na wtorek go wymieniam, bo niegra wiec wchodzi na waivera. W srode tez nie gra a jest juz w FA.
W czwartek gra wiec go spowrotem łapię. Ryzyko że ktoś inny jest niewielkie bo tak jak wspomniałem są to gracze nie łapiacy się w 13-stoosobowych "naszych" składach.
W czym zatem jednodniowe waivery ograniczą "łapanki"?
Moim zdaniem ten rodzaj "łapanki" który ja uprawiałem nie będzie w żaden sposób ograniczony przez zaproponowany przez cieglo system.
Avatar użytkownika
Nalesnick
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 942
Dołączył: 24 wrz 2008, o 06:14
Lokalizacja: Krasnik F.
Medale: 3
Wicemistrz FP (1) Podium h2h (1) Wicemistrz budżetówki (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): PseudoSonics
Drużyna keeper: Denver Nuggets
Numer gg: 2500302
Uzasadnienie rejestracji: bo tak

Re: Rozgrywki h2h - zasady

Postprzez pitrekk 4 paź 2010, o 08:30

Wade to rzeczywiscie chybiony przykład. Jeśli jednak tak bardzo zależy Wam na ukróceniu tych jak to Naleśnik mówi "łapanek" to myśle, że nierozsądne byłoby robienie tego przy pomocy 5 dniowych waiverów. Zupełnie zabiło by to grę. Wyobraź sobie czekanie na gracza prawie tydzien...
W takim wypadku być może wartałoby zrobić limit powiedzmy 7 zmian na tydzień (jedna zmiana dziennie to uważam rozsądna ilość) i zostawic waiver 1 dniowy.

ps. jeszcze odnośnie 'nabijania sobie asyst livingstonami' to po raz kolejny przypomne, że taki 'livingston' oprócz 3 asyst może Ci także ofiarować 2/12 z gry oraz 5 strat wiec to nie jest takie proste - wywalasz 5 graczy, na ich miejsce bierzesz pierwszych lepszych 5 ogórków i wygrywasz lige h2h...
Avatar użytkownika
pitrekk
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 695
Dołączył: 11 wrz 2009, o 12:54
Lokalizacja: Kraków
Medale: 4
Mistrz h2h (2) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): murzynskie czarnuchy
Uzasadnienie rejestracji: I LOVE THIS GAME!!!

Re: Rozgrywki h2h - zasady

Postprzez Nalesnick 4 paź 2010, o 10:15

Pitrekk, ale nie ma się co licytować
Pewnie, że ma to swoje minusy, ale ...
Jak bogans wygrał ligę?
Jak ja czy Ty wygrywaliśmy w RS i PO z najlepszymi?
Masz odpowiedź, że raczej warto było.

A co do waiverów czy limitu, to bardziej doświadczeni ode mnie pisali, że waiver załatwi wszystko.
Może niech się oni wypowiedzą, jak to widzieli.
Avatar użytkownika
Nalesnick
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 942
Dołączył: 24 wrz 2008, o 06:14
Lokalizacja: Krasnik F.
Medale: 3
Wicemistrz FP (1) Podium h2h (1) Wicemistrz budżetówki (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): PseudoSonics
Drużyna keeper: Denver Nuggets
Numer gg: 2500302
Uzasadnienie rejestracji: bo tak

Re: Rozgrywki h2h - zasady

Postprzez bulek 4 paź 2010, o 10:57

Wade to był tylko przykład :P. Równie dobrze można wstawic za niego każdego innego gracza :8
Mowa o Rasualu Butlerze. Akurat taki gracz nic wielkiego nikomu nie zrobi, wiec jesli ktos chce go wpierw wywalac, a potem brać z FA (bo chetnych na niego zeby go wziaśc z waivera pewno nie bedzie), to niech to robi. Nie tacy zawodnicy wygrywają ligę :D
Sytuacja juz jest inna jesli chodzi o graczy typu Collison, Speights, Holiday, Varejao itp. Ale czy nie bedzie zbytnim ryzykiem wywalac tak istotnego zawodnika tylko dlatego, że nie zagra w danym dniu? W przypadku waiverów 2-dniowych (bo tak jest najbardziej optymalnie) niemal wszyscy userzy mogą w tym czasie wejsc na yahoo i zerknąc, że oni są waiverami. Z checia takiego kogos ktoś łyknie, nawet jesli taki zawodnik w dniu, w którym aktywujemy go do składu nie zagra. Zagra za to w nastepnym i nadziobie niezłe statystyki.
Pitrekk słusznie napisał o zawodnikach typu wspomniany livingston. Cóz z tego, że 3 razy fuksiarsko uda mu sie zaliczyc asyste, skoro moze narobic tez tez strat i zagrac na fatalnej skutecznosci? Wiec własnie z tego wzgledu granie wszystkim co żyje nie do konca moze sie opłacić. W h2h wazna jest też taktyka. Jesli potrzebujemy bloków czy zbiórek, wystawiamy Szaka. Ale jeśli potrzebujemy poprawy wskaźnika rzutów osobistych, no cóz, w tym to sie nam Szak raczej nie przyda :)

A w rotowaniu najsłabszych zawodnikow typu rasual butler nie widzę nic złego. To jest tez element taktyki. Choc ja osobiscie jak wywalam typka to nie po to, by brac go z powrotem. A wiem, co mówie, bo jedyną moją edycję jeszcze na forum e-basketu udało mi się wygrać.
Avatar użytkownika
bulek
All-star
All-star
 
Posty: 1537
Dołączył: 16 wrz 2010, o 17:42
Medale: 5
Wicemistrz keeper (1) Podium keeper (1) Szokujący debiut (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): żółto-czarni
Numer gg: 12068486
Uzasadnienie rejestracji: nie jestem robotem

Re: Rozgrywki h2h - zasady

Postprzez Nalesnick 4 paź 2010, o 13:13

To ja napisze tylko raz jeszcze.
Spytajcie, jak bogans wygrał ligę?
Avatar użytkownika
Nalesnick
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 942
Dołączył: 24 wrz 2008, o 06:14
Lokalizacja: Krasnik F.
Medale: 3
Wicemistrz FP (1) Podium h2h (1) Wicemistrz budżetówki (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): PseudoSonics
Drużyna keeper: Denver Nuggets
Numer gg: 2500302
Uzasadnienie rejestracji: bo tak

Re: Rozgrywki h2h - zasady

Postprzez zmijor 4 paź 2010, o 13:47

Witam,

Co do waiverow to uwazam, ze jednodniowy waiver jest jak najbardziej ok. Zupelnie nie rozumiem dlaczego twierdzicie, ze czeste wymiany to "zapychanie dziur". Jesli uwazacie, ze odpowiednie rotowanie skladem nie jest zgodne z duchem gry (cokolwiek kryje sie pod tym enigmatycznym stwierdzeniem) to proponuje Wam sprobowania tej taktyki i zobaczymy czy przelozy sie to na polepszenie waszych wynikow. Z doswiadczenia wiem, ze osoby ktore rotuja skladem zajmuja w ligach zarowno wysokie miejsca jak i miejsca w koncowce stawki, bo tak samo jak we wszystkich innych "taktykach" wazne jest to czy poprostu robisz cos dobrze czy odstawiasz fuszerke. Poza tym rotowanie skladem jest mocno ryzykowne bo oprocz statystyk, w ktorych nabijasz punkty (PTS, REB itp.) to rowniez masz wiecej strat i prawie pewne ze spadnie Ci % rzutow, a wiec trzeba umiec to odpowiednio zbalansowac. Poza tym aby czesciej rotowac zawodnikow trzeba zdecydowac sie na zrzucenie kilku graczy od siebie (najczesniej wyzej notowanych niz dobierany waiver), ktorzy moga byc bardzo lakomym kaskiem dla kogos kto gra taktyka mniejszej rotacji, a wiec jest to dodatkowe ryzyko.
Podsumowujac, rozumiem ze na sprawe waiverow mozna miec rozne spojrzenie, ale nie piszcie, ze jak ktos rotuje skladem to nie gra z duchem gry bo jest to nie prawda, dla mnie zabijaniem ducha gry jest wlasnie wprowadzanie kolejnych niepotrzebnych ograniczen. Natomiast jesli ma to byc jak ktos napisal tak zwanym "wyrownaniem szans" bo ktos poswieca na gre mniej czasu, to moze ustawimy opcje, ze wogole nie mozna zmieniac zawodnikow...wtedy dopiero bedzie sparwiedliwie!!! Zrobimy sobie draft, a pozniej bedziemy tylko ustawiac sklad na dany dzien...

Pozdro,
ZMIJA
zmijor
Rotacja
Rotacja
 
Posty: 97
Dołączył: 17 wrz 2009, o 09:55
Lokalizacja: Krakow
Medale: 3
Wicemistrz h2h (1) Podium h2h (1) Szokujący debiut (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): JADOWITE ZMIJOWCE
Uzasadnienie rejestracji: Zmijowce RULEZ!!!

Re: Rozgrywki h2h - zasady

Postprzez zmijor 4 paź 2010, o 13:53

Jeszcze jedna sprawa :)

Uwazam, ze ograniczanie rotacji skladem jest z obiektywnego punktu widzenia niesprawiedliwe, bo dlaczego ma byc tak, ze preferujemy graczy, ktorzy wola taktyke mniejszej rotacji?????
Przeciez przy opcji swobodnej wymiany kazdy moze grac taka taktyka jaka chce, jesli nie chcesz wybierac i jestes nieomylny w drafcie to przeciez nie musisz robic zadnych zmian przez caly sezon...
Dlatego stanowczo nie zgadzam sie na wydluzenie okresu waiverow ponad 1 dzien!!!!!!

ZMIJA
zmijor
Rotacja
Rotacja
 
Posty: 97
Dołączył: 17 wrz 2009, o 09:55
Lokalizacja: Krakow
Medale: 3
Wicemistrz h2h (1) Podium h2h (1) Szokujący debiut (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): JADOWITE ZMIJOWCE
Uzasadnienie rejestracji: Zmijowce RULEZ!!!

Re: Rozgrywki h2h - zasady

Postprzez Nalesnick 4 paź 2010, o 14:00

O ile dobrze pamietam, to Ty Żmija też byłeś jednym z rotujących graczy w naszej lidze.
Tylko, że różnimy się tym, ze ja o tym otwarcie piszę a Ty czarujesz.
Jesli przyjęlibyśmy brak ograniczeń to ok. Ale na tym juz głosowaliśmy i przegłosowaliśmy.
Teraz ustalamu stosowną formułe a jeśli miałaby ona ograniczać masowe łapanki to waiver jednodniowy na pewno tego nie zrobi.
I jeszcze tylko mały szczegół - jeśli w ankiecie byłeś za brakiem jakichkolwiek ograniczeń to po co się teraz udzielasz?
No chyba że się mylę.
Avatar użytkownika
Nalesnick
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 942
Dołączył: 24 wrz 2008, o 06:14
Lokalizacja: Krasnik F.
Medale: 3
Wicemistrz FP (1) Podium h2h (1) Wicemistrz budżetówki (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): PseudoSonics
Drużyna keeper: Denver Nuggets
Numer gg: 2500302
Uzasadnienie rejestracji: bo tak

Re: Rozgrywki h2h - zasady

Postprzez bogans 4 paź 2010, o 14:10

Nalesnick napisał(a):Spytajcie, jak bogans wygrał ligę?


no to ja pytam bo nie pamietam :)
chyba normalnie wygralem :R
bogans
 

Re: Rozgrywki h2h - zasady

Postprzez zmijor 4 paź 2010, o 14:48

Tak w ankiecie bylem za brakiem ograniczen i nie wiem o co Ci chodzi z tym czarowaniem? Bo po pierwsze sam sie teraz wypowiadasz na forum na ten temat a jesli sie nie myle w ankiecie rowniez wziales udzial, a po drugie ja otwarcie stwierdzam, ze preferuje rotacje skladem jednak w odroznieniu od Ciebie nie zamierzam komus narzucac tego jaka taktyka ma grac bo przy opcji swobodnej wymiany (ewentualnie 1 dniowego waivera) kazdy moze grac taktyka taka jaka mu pasuje. Idac Twoim tokiem rozumowania ja moglbym powiedziec ze gracze ktorzy poswiecaja na gre mniej czasu i malo rotuja skladem "zabijaja ducha gry" bo sa za malo zaangazowani...

Wiec jak zamierzasz mi wypominac, ze teraz pisze na forum a wzialem udzial w ankiecie to jest to ewidentna hipokryzja z twojej strony.

Tyle w tym temacie.
zmijor
Rotacja
Rotacja
 
Posty: 97
Dołączył: 17 wrz 2009, o 09:55
Lokalizacja: Krakow
Medale: 3
Wicemistrz h2h (1) Podium h2h (1) Szokujący debiut (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): JADOWITE ZMIJOWCE
Uzasadnienie rejestracji: Zmijowce RULEZ!!!

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ligi head to head

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron