Rozgrywki h2h - zasady

Regulamin działu
Uwaga! Nowi użytkownicy powinni zgłaszać się do rozgrywek najniższej klasy rozgrywkowej h2h. Po ustaleniu ostatecznej listy potwierdzonych uczestników w ligach wyższych, podjęta zostanie decyzja o ewentualnych awansach z lig niższych. W takiej sytuacji w pierwszej kolejności awansują osoby powracające po rozgrywkach zeszłorocznych, następnie osoby nowe na forum.

W przypadku dużej liczby chętnych podejmowana jest decyzja o założeniu kolejnych, niższych klas rozgrywkowych.

Jaki waiver preferujesz?

a) waiver 1 dniowy + limit 7 zmian / tydzień
4
10%
b) waiver 2 dniowy + bez limitu zmian
13
35%
c) waiver 1 dniowy + limit 5 zmian na tydzień
16
43%
d) waiver 1 dniowy + bez limitu zmian
4
10%
 
Liczba głosów : 37

Re: Rozgrywki h2h - zasady

Postprzez Gerard 4 paź 2010, o 15:49

zmijor napisał(a):Jeszcze jedna sprawa :)

Uwazam, ze ograniczanie rotacji skladem jest z obiektywnego punktu widzenia niesprawiedliwe, bo dlaczego ma byc tak, ze preferujemy graczy, ktorzy wola taktyke mniejszej rotacji?????


Ale po co popadać w skrajności. Przecież nikt nie chce wyeliminować calkowicie możliwości rotowania. Ustawienie jakiegoś rozsądnego limitu daje szanse i jednym i drugim. W tej chwili tylko jedna opcja jest uprzywilejowana.
Avatar użytkownika
Gerard
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 545
Dołączył: 28 wrz 2010, o 13:30
Lokalizacja: Warszawa [czasem Szczecin]
Medale: 8
Wicemistrz h2h (2) Mistrz budżetówki (1) Wicemistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (2) Wicemistrz keeper (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Łyse Komary
Uzasadnienie rejestracji: That's where amazing happens

Re: Rozgrywki h2h - zasady

Postprzez Nalesnick 4 paź 2010, o 19:48

zmijor napisał(a):Wiec jak zamierzasz mi wypominac, ze teraz pisze na forum a wzialem udzial w ankiecie to jest to ewidentna hipokryzja z twojej strony.

Nie wypominam tylko u swiadamiam innym.
Jeśli ja byłbym za np zmniejszeniem ligi i by mnie przeglosowali to nie powtarzałbym swojej argumentacji, jak juz bym wiedział ze przegłosowano jej niezmniejszanie.
A Ty tak robisz.
Większość zdecydowała żeby ograniczyć "chore" rotowanie no to Ty teraz głosujesz za jednodniowym waiverem, wiedząc (albo udając że nie wiesz) że to nic nie zmieni i nadal rekordziści będą mieli po 30 zmian na tydzień.

bogans: a Ty jeśli się nie mylę w trakcie sezonu nie rotowałeś a w PO czy tylko w finałach właśnie ta taktyka mocno Ci pomogła zwyciężyć - czego Ci jeszcze raz gratuluje.
Ale Panowie i Panie - jeśli zdecydowaliśmy się na jakieś ograniczanie "rotacji" to niech to będzie ograniczanie a nie czarowanie.
Avatar użytkownika
Nalesnick
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 942
Dołączył: 24 wrz 2008, o 06:14
Lokalizacja: Krasnik F.
Medale: 3
Wicemistrz FP (1) Podium h2h (1) Wicemistrz budżetówki (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): PseudoSonics
Drużyna keeper: Denver Nuggets
Numer gg: 2500302
Uzasadnienie rejestracji: bo tak

Re: Rozgrywki h2h - zasady

Postprzez zmijor 5 paź 2010, o 10:46

Wiesz co "placek" wkur... mnie juz tym swoim pisaniem, ze moje wypowiedzi na forum to jakies czarowanie czy jak to tam sobie nazywasz. Nie wiem czy wiesz ale forum sluzy wlasnie do tego, zeby sie na nim wypowiadac. Nie mam nic przeciwko glosowaniu i jego wynikom, ale czym innym jest wypowiedzenie sie na temat jakiejs opcji rotacji a czym innym pisanie, ze osoby ktore duzo rotowaly wygraly czy osiagnely jakis tam wynik tylko dlatego ze "zapychaly dziury" a wszyscy inni biedni i uczciwi, ktorzy wedlug Ciebie grali wedlug "ducha gry" sa tym faktem pokrzywdzeni.
Mam juz w dupie czy bedzie rotacja bez limitu czy poprostu wybierzemy zawodnikow w drafcie i juz tak zostanie do konca sezonu (pewnie w twoim mniemaniu byloby to opcja idaca najbardziej z "duchem gry"), wiem tylko ze moim celem numer jeden na ten sezon jest znalezienie sie w tabeli powyzej ciebie i udowodnienie ci, ze nie wazne jaka opcje wybierzemy to i tak skopie ci dupe!!!

Wszystkich innych poza panem "plackiem" pozdrawiam i zycze udanego i ekscytujacego sezonu i nie wazne jaka opcje ustawien ligi wybierzemy, niech wygra najlepszy!!!

Pozdro,
ZMIJA
zmijor
Rotacja
Rotacja
 
Posty: 97
Dołączył: 17 wrz 2009, o 09:55
Lokalizacja: Krakow
Medale: 3
Wicemistrz h2h (1) Podium h2h (1) Szokujący debiut (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): JADOWITE ZMIJOWCE
Uzasadnienie rejestracji: Zmijowce RULEZ!!!

Re: Rozgrywki h2h - zasady

Postprzez Nalesnick 5 paź 2010, o 12:00

zmijor napisał(a):wiem tylko ze moim celem numer jeden na ten sezon jest znalezienie sie w tabeli powyzej ciebie i udowodnienie ci, ze nie wazne jaka opcje wybierzemy to i tak skopie ci dupe!!!

Wszystkich innych poza panem "plackiem" pozdrawiam i zycze udanego i ekscytujacego sezonu i nie wazne jaka opcje ustawien ligi wybierzemy, niech wygra najlepszy!!!

... POD WARUNKIEM ŻE TO NIE BĘDĘ JA :d
Żmija, wyluzuj
nie ja podjąłem taką decyzję a Tobie próbuję tylko coś wyjasnić
czyż nie po to jest forum?
czy po to by "wkur... czy kopać dupy"?
Nie umiesz się wysłowić to nie pisz nic.
A takie chamskie odzywki zostaw dla kolegów.
Wcale mnie nie obraził Twój poziom, ale wypada uszanowac innych, którzy też to czytają.
Chcesz kopać komuś .... to kop. Ale kop a nie się tym przechwalaj.

Kurde, co Ci ludzie tacy nerwowi?
Avatar użytkownika
Nalesnick
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 942
Dołączył: 24 wrz 2008, o 06:14
Lokalizacja: Krasnik F.
Medale: 3
Wicemistrz FP (1) Podium h2h (1) Wicemistrz budżetówki (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): PseudoSonics
Drużyna keeper: Denver Nuggets
Numer gg: 2500302
Uzasadnienie rejestracji: bo tak

Re: Rozgrywki h2h - zasady

Postprzez Gerard 5 paź 2010, o 12:26

Nalesnick napisał(a):
Kurde, co Ci ludzie tacy nerwowi?


I bardzo dobrze! :) Dopóki nie będzie to "Walcie się, nie gram z wami" to ja jestem za takim trash talk'iem. Nawet pieniądze nie są lepszą motywacją do gry niż złość na przeciwnika ;)
Avatar użytkownika
Gerard
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 545
Dołączył: 28 wrz 2010, o 13:30
Lokalizacja: Warszawa [czasem Szczecin]
Medale: 8
Wicemistrz h2h (2) Mistrz budżetówki (1) Wicemistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (2) Wicemistrz keeper (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Łyse Komary
Uzasadnienie rejestracji: That's where amazing happens

Re: Rozgrywki h2h - zasady

Postprzez bogans 5 paź 2010, o 12:40

Nalesnick napisał(a):bogans: a Ty jeśli się nie mylę w trakcie sezonu nie rotowałeś a w PO czy tylko w finałach właśnie ta taktyka mocno Ci pomogła zwyciężyć - czego Ci jeszcze raz gratuluje.


jakbym nie rotowal to bym przegral z rotujacym :) takze rotujmy sie wszyscy :D
bogans
 

Re: Rozgrywki h2h - zasady

Postprzez Nalesnick 5 paź 2010, o 13:24

Jak to wspominałem nie raz, uważam to za lekko niezgodne z duchem zdrowej rywalizacji.
Ale sam to stosowałem i gdyby przeszło, że rotujemy to OK.
Po to tylko poruszałem ten temat, by wszyscy mieli jasność i by wygrywanie odbywało się w duchu zdrowej rywalizacji.
Nawet rozpisałem dokładnie metodę, coby była wszechobecna jasność :D
Wtedy tak nie było - nasz miszcz RS z wielką przewagą tak był przywiązany do swoich graczy, że popłynął z graczami rotującymi.
No i teraz rozwiązanie z waiverem jednodniowym nie daje żadnego ograniczania tej rotacji.
Więc kto tu jest hipokrytą, Panie Żmija?
Albo ograniczamy z jakimś skutkiem (lepszym, gorszym), albo dużo mówimy, dodajemy PR i udajemy, że sprawa jest załatwiona.
A takiego mydlenia oczu nie cierpię i dlatego o tym piszę.
Oczywiście jeśli większość zdecyduje, że tak zostanie - podporządkowuję się większści.
W końcu zasady są równe dla wszystkich.
Tylko niech wszyscy mają świadomość na co się decydyją.
ufff, się rozpisałem :D

Edysia
Właśnie zajrzałem w skład Żmiji na koniec sezonu poprzedniego.
Tam jest właśnie super obraz na czym polegały rotacje.
I nie to żebym się go czepiał, bo miewałem podobnie ale chcialem pokazac tylko jakie zamieszanie roblismy w swoich skladach.
Avatar użytkownika
Nalesnick
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 942
Dołączył: 24 wrz 2008, o 06:14
Lokalizacja: Krasnik F.
Medale: 3
Wicemistrz FP (1) Podium h2h (1) Wicemistrz budżetówki (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): PseudoSonics
Drużyna keeper: Denver Nuggets
Numer gg: 2500302
Uzasadnienie rejestracji: bo tak

Re: Rozgrywki h2h - zasady

Postprzez pitrekk 5 paź 2010, o 16:12

jak czytam o tym duchu zdrowej rywalizacji to już mi sie rzygac chce...
Nalesnick, nie trafiala do Ciebie moja argumentacja, nie trafia argumentacja zmiji ani jeszcze paru innych osob... Zastanów sie, może jak kilka ludziów pisze podobnie to jednak mają krztynę racji...?

Zmija I Bogans pod koniec finalu wypierdalali juz wszystkich najlepszych po to aby uciulac jeszcze kilka oczek. Z tego co pamietam to nawet Wade sie nie ostal:) Ale czy to tak źle??!! Dzieki temu byl zaciety final do konca! Lepiej byloby gdyby sie wszystko rozstrzygnelo po 4 dniach a w ostatnich gralo im po 1,2 zawodników? To byloby wg Ciebie zgodne z duchem zdrowej rywalizacji??

PS. DyrDyr przegral w pierwszej rundzie ze zmija 4-5 wiec wcale tak nie 'polegl'. Głownie stalo sie tak za sprawa odpoczynku najlepszych graczy przez PO (James, Jamison) a to już temat na zupełnie inna dyskusję pod tytułem "najwieksza wada formuły h2h".

Mi sie juz dłuzej tej jałowej dyskusji ciagnac nie chce. Niech Ciegło zdecyduje albo zrobmy jeszcze jedna ankiete np:
a) waiver 1 dniowy + limit 7 zmian / tydzien
b) waiver 2 dniowy + bez limitu zmian
c) limit 7 zmian na tydzien + no waiver
d) no waiver + no limit
e) waiver 1 dniowy + limit 5 zmian na tydzień


pozdrawiam
Avatar użytkownika
pitrekk
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 695
Dołączył: 11 wrz 2009, o 12:54
Lokalizacja: Kraków
Medale: 4
Mistrz h2h (2) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): murzynskie czarnuchy
Uzasadnienie rejestracji: I LOVE THIS GAME!!!

Re: Rozgrywki h2h - zasady

Postprzez cieglo 5 paź 2010, o 18:27

Ankieta stoi. Część opcji już była przegłosowana, ale z racji tego, że dyskusja rozgorzała na nowo - ponownie wystawiam wszystko na głosowanie.

Moim prywatnym zdaniem wprowadzenie limitów jest korzystne (głosowałem za 1 dzień waiver + 7 zmian na tydzień). Dlaczego? Uważam, że wpłynie to na ilość trade'ów w lidze. Trady nadają dodatkowego smaku rozgrywkom i pozwalają na zmianę swojej sytuacji ligowej. Takie metody osiągania wyniku mi imponują - skonstruować korzystny trejd, który w dłuższej/krótszej perspektywie pozwoli uzyskać lepsze wyniki. Rotowanie zawodnikami w opisywany sposób to jakieś nieporozumienie. Jeszcze inną kwestią jest satysfakcja z takiego stylu gry. Przecież nie można się pochwalić nosem do zawodników - tutaj liczy się chłodna kalkulacja, decyduje zwykły przerób. To podejście to czysty model "ilość nad jakość". Mam wrażenie, że przy takiej grze można powiedzieć, że człowiek zna się na cyferkach, ale nie na NBA. Bez kitu.

Nie miałem jeszcze okazji grać w lidze gdzie tego typu podejście do rozgrywek było praktykowane na tak dużą skalę ale chyba w ciemno mogę powiedzieć, że nie bodoba mi się to. Powinniśmy maksymalizować ilość tradeów jako sposobu gry zgodnego z rozgrywkami w realnej NBA i szukać wszelkich metod stymulacji wymian.

Na dyskusje nie mam niestety czasu więc ewentualnej rękawicy raczej nie podejmę, ale mam nadzieję, że kogoś skłonię do refleksji :) Liczę na odpowiedni rozwój wypadków w ankiecie.
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: Rozgrywki h2h - zasady

Postprzez bogans 5 paź 2010, o 18:56

ktos tam wspominal ze w ostatnim tygodniu czesto odpoczywaja gwiazdy wiec moze by o tydzien wczesniej rozpoczac PO??? tylko nie wiem czy da sie to ustawic w settings.. gram w football amerykanski i tam jest podobna kwestia ze w ostatnim tygodniu oszczedza sie najlepszych zawodnikow bo moga sie polamac no i po prostu PO rozpoczynaja sie wczesniej.. dodam tylko ze pare sezonow temu gralo sie do ostatniego tygodnia ale od 2-3 sezonow jest to juz wymog stworzony przez same yahoo.. (pewnie po interwencji samych uczestnikow bo to troche wypaczalo wynik). mysle ze warto by bylo sie nad tym zastanowic.. rok temu w h2h PO rozpoczynalismy w 21 tygodniu wiec teraz mozna by ustwic ze rozpoczynaja sie w 20... co myslicie???
bogans
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ligi head to head

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron