Ogólna dyskusja nad przebiegiem rozgrywek

Re: Ogólna dyskusja nad przebiegiem rozgrywek

Postprzez cieglo 23 wrz 2016, o 18:38

A teraz na spokojnie: każda akcja na "zewnątrz" to szansa pozyskania świeżych graczy. Kiedy byliśmy jeszcze mniejsi, stabilny napływ graczy notowaliśmy np. z e-nba gdzie na początku sezonu wrzucałem nowe info; jeszcze większy jednostkowy (per rok) napływ mieliśmy po akcji flubera związanej z MP. Wiele osób potem zostało i gra świetną koszykówkę mimo, że samo MP poszło w niebyt. Teraz generalnie mamy swój kapitał graczy, ja osobiście czuję się spełniony bo sznurówkę zakładałem po to by nie móc martwić się o to z kim zagram w fantasy i czy zbierze się choćby jedna liga. Teraz mamy już problemy charakterystyczne dla małego korpo - rozgrywki są spore i najwidoczniej potrzebują się rozrastać :) Wiem, że dzięki dobrej pozycji sznurówki w wyszukiwarkach sporo osób przychodzi także bezpośrednio z "internetu" i są to z reguły najbardziej wyedukowane osoby, które wiedzą czego chcą. Trudno to jednak pod względem skali porównać z ogłoszeniem na rozpoznawalnym serwisie branżowym - część ludzi odnajduje w ten sposób sens swojego życia :), inna część gra z umiarkowanym zacięciem ale stabilnie i uczciwie, inni odkładają to na półkę ale wracają po sezonie-dwóch bo mają z tyłu głowy, że jest takie fajne miejsce w necie, w którym grają w fantasy nba :) Oczywiście są i lamy, które umyślnie bądź nie torpedują rozgrywki, rezygnują, utrudniają ale to marny procent a do tego w pewnej części podatny resocjalizację ;) Po roku "odsiadki" wracają i - choć nie mam statystyk - raczej recydywy nie uprawiają :)

Wniosek: jeśli macie jakiekolwiek dojścia do portali branżowych czy innych for, w których możemy znaleźć potencjalnych graczy - warto nienachalnie wrzucać ogłoszenie o naszych rozgrywkach. Nie potrzebujemy dodatkowych dusz by nabijać wyświetlenia i zarabiać na reklamach a po to by wszystkim grało się lepiej. Nasze ligi znajdują się obecnie w fazie potwierdzania, niedługo będziemy się martwić o to jak uzupełniać niedobory albo jak nie puszczać z kwitkiem nadmiarowych osób na liście rezerwowych (przykładowo, na tą chwilę nie ma miejsca dla Gerarda, który zgłosił się jako rezerwowy do roto budżetówki). Każda pomoc z zewnątrz jest mile widziana :)
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: Ogólna dyskusja nad przebiegiem rozgrywek

Postprzez Lew 23 wrz 2016, o 20:37

Może szukać też u źródła, czyli na yahoo i espn. Ja sam trafiłem na sznurówkę i e-nba z espn bo znudziło mi się granie z "obcymi ludźmi". Tylko szczerze nie wiem czy jest na yahoo/espn jakieś forum żeby się ogłosić. Jutro mam wolne i wybadam temat bo na pewno jest tam kilku/kilkunastu "naszych" graczy, którzy grają w losowych ligach i mogą się skusić na grę z nami.
Lew
6th man
6th man
 
Posty: 187
Dołączył: 15 paź 2012, o 21:51
Medale: 1
Podium PF (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): BC Dzidzia
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: MG4

Re: Ogólna dyskusja nad przebiegiem rozgrywek

Postprzez KapitanPlaneta 24 wrz 2016, o 08:05

Inny pomysł jaki mi chodzi po głowie to założenie w przyszłości oficjalnego konta sznurowadła na twitterze i pisanie także tam o trwających rekrutacjach. Użytkownicy forum, aktywni w tym serwisie mogliby wtedy podawać informację dalej, ewentualnie również portale branżowe. W ten sposób może udałoby się pozyskać jakąś liczbę nowych chętnych. W grę wchodzi także utworzenie fanpage'u na facebooku.
Avatar użytkownika
KapitanPlaneta
6th man
6th man
 
Posty: 400
Dołączył: 9 wrz 2013, o 13:28
Medale: 1
Mistrz budżetówki (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Destroyers/Muminy/Purists
Drużyna keeper basketpun: Houston Rockets
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Mistrzostwa Polski Fantasy NBA

Re: Ogólna dyskusja nad przebiegiem rozgrywek

Postprzez marcelomattsoy 26 wrz 2016, o 11:31

Ja ogłaszam nabór do swoich lig poprzez http://forums.rotoworld.com

Tylko, że nie są to stricte Polacy.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
marcelomattsoy
6th man
6th man
 
Posty: 238
Dołączył: 11 wrz 2009, o 11:22
Drużyna fantasy (poza keeper): Grave Digger
Uzasadnienie rejestracji: nie jestem kolejnym wrednym spamerem, ale mistrzem tej formy rozrywki

Re: Ogólna dyskusja nad przebiegiem rozgrywek

Postprzez cieglo 26 wrz 2016, o 12:51

Konto sznurówki było na fejsie ale nie trawię tego ścierwa - w momencie kiedy zlikwidowałem swój profil, kochać poszedł się pewnie i ten sznurówkowy. Inna sprawa, że specjalną popularnością się nie cieszył. Twitter - może to lepsze ale sam osobiście nie korzystam. Jeśli chcecie sprawdzić ten kierunek - proszę bardzo, tylko kulturalnie :)
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: Ogólna dyskusja nad przebiegiem rozgrywek

Postprzez barcalover 1 paź 2016, o 19:32

Majchu napisał(a):
barcalover napisał(a):
Majchu napisał(a):Oczywiście skorzystam z czasu, który mi jeszcze został i zapisuję się na rozgrywki :)


Czesc, wpadnij do 2B sznur H2H, bo m.in. na Ciebie czekamy.


Nie no chyba już jestem od dawna ! Zwariowany w tym roku jestem- mea culpa


Jesteś, ale nie zagłosowałeś w ankiecie dot. draftu.
Obrazek
Avatar użytkownika
barcalover
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 648
Dołączył: 25 sie 2014, o 09:11
Medale: 3
Mistrz budżetówki (1) Szokujący debiut (1) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): God of Thunder
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Fantasy NBA
Skąd wiesz o sznurówce?: Od znajomych

Re: Sezon 2016/2017 - Postscriptum

Postprzez Dig 14 kwi 2017, o 06:49

Może warto pomyśleć nad reorganizacją rozgrywek i wdrożeniu schematu drzewka znanego z większości lig (jedna 1 liga, dwie 2 ligi, itd). Wtedy z pierwszej ligi spadały by cztery drużyny, a z dwóch drugich awansowały po dwie. Przy aktualnym podziale gracze z IV ligi mają długą drogę do 1 ligi, przy nowym podziale IV ligi by znikły i zwiększyła by się rotacja w danych ligach oraz wzrosła by atrakcyjność rozgrywek.
Avatar użytkownika
Dig
6th man
6th man
 
Posty: 251
Dołączył: 23 wrz 2012, o 16:09
Medale: 6
Mistrz budżetówki (2) Wicemistrz budżetówki (2) Mistrz Roto (1) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Red
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Liga ROTO

Re: Sezon 2016/2017 - Postscriptum

Postprzez KapitanPlaneta 15 kwi 2017, o 17:59

Przyznam, że też myślałem o zmianie formatu ale moim zdaniem obecny porządek wcale nie jest zły. Jeśli oczywiście będzie więcej głosów za zmianą to rozważymy utworzenie w nowym sezonie trzech lig na poziomie trzecim i w następnym dołożymy jeszcze jedną drugą. Wydaje mi się, że nie ma co jednak na siłę upodabniać się do innych rozgrywek, tylko jedna druga liga to zawsze jakaś odmiana a do tego ma ona dość długą historię, którą chyba warto podtrzymać. Rotacja mimo to jest spora, bo co roku na drugim poziomie gra aż 7 nowych drużyn. Plus, przy obecnym porządku debiutanci trafiają do 4 ligi i w 3 grają już gracze z minimum rocznym doświadczeniem, co zmniejsza ryzyko że na trzecim poziomie pojawi się jakiś olewus. Dużo też zależy od liczby chętnych, myślę że w tym roku ruszymy wcześniej z organizacją i przekonamy się jak duże będzie zainteresowanie. Tak jak już pisałem, nie zamykam się na zmiany i jeśli waszym zdaniem poszerzenie poziomu drugiego o dodatkową ligę poprawi znacząco atrakcyjność rozgrywek, to jak najbardziej możemy coś takiego wprowadzić. Czekam na więcej komentarzy.
Avatar użytkownika
KapitanPlaneta
6th man
6th man
 
Posty: 400
Dołączył: 9 wrz 2013, o 13:28
Medale: 1
Mistrz budżetówki (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Destroyers/Muminy/Purists
Drużyna keeper basketpun: Houston Rockets
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Mistrzostwa Polski Fantasy NBA

Re: Sezon 2016/2017 - Postscriptum

Postprzez matek 15 kwi 2017, o 18:40

Wszędzie rozbudowane drzewka... bądźmy inni, trzymajmy się swojej tradycji i nie kombinujmy.

Jedna druga liga to idealny przedsionek przed pierwszym poziomem rozgrywek. Niepodzielony przedsionek równo traktuje wszystkich pretendujących do gry właśnie w I lidze, nie ma groźby nierównego poziomu pomiędzy drugimi ligami. Poza tym nie jest nas tylu, żeby kombinować z rozbudowanymi szczeblami rozgrywek.
Avatar użytkownika
matek
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 511
Dołączył: 21 wrz 2012, o 21:08
Medale: 4
Podium keeper (1) Mistrz Roto (1) Podium Roto (1) Szokujący debiut (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Underrated
Numer gg: 9318465
Uzasadnienie rejestracji: roto

Re: Sezon 2016/2017 - Postscriptum

Postprzez evitacre 22 sie 2017, o 07:17

Nie widzę jeszcze tematu na sezon 2017-18, także tutaj pozostawię ślad. Chętnie zagram jeśli zostanie utworzona liga:) pozdrawiam
Avatar użytkownika
evitacre
Rookie
Rookie
 
Posty: 10
Dołączył: 1 wrz 2012, o 14:38
Drużyna fantasy (poza keeper): Fortune Teller
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: bo lubie FB

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ligi roto

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron