Draft na żywo - organizacja

Dotyczy bieżących rozgrywek na serwerach Yahoo. W ligach uczestniczą jedynie zarejestrowani użytkownicy sznurowadlo.pl. Draft odbywa się w formule wężyka (snake)

Pożądana lokalizacja dla draftu na żywo

Warszawa
5
20%
Kraków
8
32%
Inna
5
20%
Obojętne, i tak będę!
5
20%
Draft na żywo nie ma sensu, istnieję tylko online
2
8%
 
Liczba głosów : 25

Draft na żywo - organizacja

Postprzez cieglo 9 kwi 2015, o 10:35

Oto wątek związany z organizacją ciekawej inicjatywy - draftu na żywo. Dla niewtajemniczonych: oznacza możliwość spotkania się osobiście, w umówionym wcześniej miejscu i czasie zamiast robić to przed kompem :) W tym temacie uzgodnimy listę potencjalnie zainteresowanych takim wydarzeniem oraz ustalimy pożądane lokalizacje dla imprezy (na tę okoliczność dostępna jest ankieta - proszę o głosowanie).

Wszelkie sugestie mile widziane. Nigdy nie uczestniczyłem w takim wydarzeniu i też nie do końca wiem jak wygląda to technicznie (np. wprowadzanie wyników). Jeśli ktoś dysponuje taką wiedzą (brał udział albo jest mocny z teorii ;) ) - niech się dzieli bez zbędnej zwłoki :)

Zaczynamy już teraz, temat się będzie kręcił i jeśli wszystko pójdzie jak należy - być może uda się spotkać osobiście już na jesieni 2015. Naturalnie - jesteśmy świadomi, że to potężne przedsięwzięcie, głównie ze względów logistycznych ale jak pokazał sławny już draft w pierwszej budżetówce - nie ma rzeczy niemożliwych.

Uwaga: inicjatywa dotyczy każdego poważnego gracza ze sznurówki. Na okoliczność takiego zdarzenia zapewne zostanie utworzona odrębna - niezależna od wiodących serii rozgrywkowych na sznurowadle - liga okolicznościowa, zależnie od zgłoszonego zapotrzebowania. Do ustalenia pozostanie szereg szczegółów, takich jak np. format rozgrywki ale zakładam, że to żadna przeszkoda, jedynie technikalia.

Ogień :)

PS. Interpretacja ankiety:
- Inna - wybór w ankiecie uzupełniamy głosem w wątku z propozycją miejscówki innej niż dwie wiodące (np. Trzydnik). Jeśli jakaś opcja zyska szczególne zainteresowanie - wcielimy ją do opcji zasadniczych w ankiecie by móc zestawić ją z wiodącymi
- Obojętne, i tak będę! - niezależnie od miejscówki pojawię się na drafcie. Opcja pozwala oszacować ogólne zainteresowanie inicjatywą
- Draft na żywo nie ma sensu... - podobnie jak wyżej, bada liczbę osób wrogich takiej inicjatywie :)
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: Draft na żywo - organizacja

Postprzez cieglo 9 kwi 2015, o 10:36

Lokalizacja: Lublin, Wawa.

Formuła: Roto, h2h. Wąż bądź licytacja, bez znaczenia.
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: Draft na żywo - organizacja

Postprzez bulek 9 kwi 2015, o 12:01

Odpiszę pierwszy z racji tego, że akurat jestem przed kompem.

Wszystko ok, ale najlepiej byłoby, żeby draft live nie był celem samym w sobie ale jedynie dodatkiem do spotkania. Np. byśmy się spotkali w jakimś pubie, zjedli coś, wypili (co kto lubi, nie zawsze to słowo musi oznaczać jedno), generalnie poznali się, pogadali na niwie prywatnej - sam tak kiedyś ludzi poznałem, m.in. forumowego El-Maniaqua. Po czym zrobili oczywiście draft. Bowiem jechac kilkaset km by zrobić draft i rozjechać się, no to oczywiście ma średni sens ;)

Myślę, że o to też chyba chodziło Cieglowi, z tym, że tego nie zawarł.

Format draftu. Kiedyś byłem zwolennikiem roto, ale ten sezon mam tragiczny w tym i nie tylko ten, więc może być i H2H. FP na pewno odpada ze względu na dosyć proste czynniki tej formuły.

Sposób draftowania. Live nie wyklucza też opcji online, ale tu już każdy by musiał być zaopatrzony w smartfony/tablety, a ten warunek może jednak znacząco zmniejszyć liczbę chętnych, więc odpada. Darmowego neta w komie też nie każdy ma, więc draftu przez forum też nie będziemy robić. Pozostaje więc metoda tradycyjna z lat 90, komisarz na wydrukowanym uprzednio formularzu będzie wpisywał imię i nazwisko wydraftowanego gracza, a każdy będzie miał przed sobą listę dostępnych zawodników ze statystykami.

Lokalizacja. Z opcji Lublin/Krak/Wawa najlepiej Wawa. Aczkolwiek Kraków jako miasto bardziej ma coś w sobie.

Termin. Proponuję okres letni, no mimo wszystko w ładną pogodę bardziej się chce ruszyć w podróż ;)

No ale ja tu się rozwodzę, a nie wiadomo, czy ten temat będzie miał w ogóle swoich amatorów. No szkoda, żeby umarł śmiercią naturalną.
Avatar użytkownika
bulek
All-star
All-star
 
Posty: 1537
Dołączył: 16 wrz 2010, o 17:42
Medale: 5
Wicemistrz keeper (1) Podium keeper (1) Szokujący debiut (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): żółto-czarni
Numer gg: 12068486
Uzasadnienie rejestracji: nie jestem robotem

Re: Draft na żywo - organizacja

Postprzez GRB 9 kwi 2015, o 14:05

Deklaruję wstępne zainteresowanie! Najchętniej w Warszawie - człowiek nie jest taki, co by nie wsiadł w metro i nie dojechał na spotkanie ;) Oczywiście, że poza draftem należałoby się solidnie zintegrować w zupełnie niesportowy sposób!

Myślę, że w sytuacji kiedy draftujemy twarzą w twarz, zdecydowanie najlepszą, najbardziej atrakcyjną opcją byłaby aukcja. Już widzę ten wachlarz emocji u uczestników :) Forma rozgrywek? Preferowałbym roto, ale aukcyjnego h2h też w sumie mogę spróbować. Problem w h2h jest z koniecznością zapewnienia parzystej liczby uczestników. Wypadnie jeden i mamy lipę. W roto jesteśmy dużo bardziej elastyczni.

Co do terminu, to proponowane przez Bulka lato raczej odpada - za wcześnie. Najlepiej byłoby pierwsze dwa tygodnie października obstawiać raczej.

Osobiście znam tylko dwie mordeczki spośród Was wszystkich, a z niektórymi parę lat już przecież gramy. Chętnie więc zapoznam się z resztą fantasy-nerdów. Tylko tak się zastanawiam, czy czasem nie wkurwiłem tu kogoś do tego stopnia, że na mój widok rzuci się na mnie z pięściami :)
Ostatnio edytowano 9 kwi 2015, o 15:45 przez GRB, łącznie edytowano 1 raz
Łyżwiarz wie, że kotek odkopał prezent
Avatar użytkownika
GRB
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 845
Dołączył: 17 kwi 2008, o 14:30
Medale: 3
Podium h2h (2) Mistrz Roto (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Owrzodzenie, AssCrack
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Rejestracja-sracja

Re: Draft na żywo - organizacja

Postprzez goozman 9 kwi 2015, o 14:42

już dawno mi się coś takiego marzyło :) byłem na zlocie 6 gracza w Poznaniu, gdzie było bardzo fajnie, ale podejrzewam, że u nas mogłoby być nawet milej (baby bym tym razem nie brał :P).
z wygody Wawa, Lublin, ale jestem na tyle elastyczny, że się dostosuję. do rodzaju rozgrywki też, jako że to będzie chyba mniej istotne :) terminy powakacyjne bardziej mnie przekonują

PS: nie przepadam za piwem, wolę wódżitsu!
when I die - bury me upside-down so the whole world can kiss my ass
Avatar użytkownika
goozman
All-star
All-star
 
Posty: 1688
Dołączył: 20 gru 2007, o 10:07
Lokalizacja: lkr /wwa
Medale: 8
Mistrz h2h (3) Podium h2h (1) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1) Podium keeper (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Bukkake/Kraśnik Warthogs
Drużyna keeper: Charlotte Hornets
Numer gg: 3147820
Uzasadnienie rejestracji: sie gra sie ma

Re: Draft na żywo - organizacja

Postprzez knt 9 kwi 2015, o 14:49

Ja też bardzo chętnie zobaczę Wasze mordeczki na żywo ;)
Jeżeli chodzi o miejsce to dla mnie bez znaczenia, dojadę wszędzie. Optuję za wersją integracyjno-draftową z noclegiem w miejscu spotkania. Dla mnie też lepszym terminem jest jesień ze względu na rekonstrukcję więzadła w kolanie, mobilność odzyskam pod koniec wakacji.

PS. Alkoholowo dostosuję się, chociaż podobnie jak kolega Gooz wolę wódkę.
Avatar użytkownika
knt
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 511
Dołączył: 10 wrz 2009, o 08:10
Lokalizacja: Kraków
Medale: 6
Mistrz FP (1) Wicemistrz h2h (2) Podium PF (1) Wicemistrz budżetówki (1) Podium Roto (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): DyrDyr
Numer gg: 7135354
Uzasadnienie rejestracji: NBA Cares
Skąd wiesz o sznurówce?: Zadzwonił do mnie Derek Ryba i mnie zaprosił.

Re: Draft na żywo - organizacja

Postprzez POLISH MASTERY 9 kwi 2015, o 14:50

Nieczęsto mam okazję się wypowiadać, ale pod tym pomysłem podpisuję się obiema rękami...

Jeżeli chodzi o format to oczywiście popieram bulka...

Natomiast co do rozgrywki to preferowany h2h a z całą resztę to się dostosuję...

Lokalizacja - ZAPRASZAM do 3City - może Sopot!?!
Avatar użytkownika
POLISH MASTERY
Rotacja
Rotacja
 
Posty: 51
Dołączył: 18 kwi 2008, o 09:22
Lokalizacja: 3 city
Medale: 4
Mistrz h2h (1) Wicemistrz h2h (2) Podium h2h (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): POLISH MASTERY

Re: Draft na żywo - organizacja

Postprzez Pafsen 9 kwi 2015, o 16:15

Cieglo - zacna inicjatywa. Pamietam że kiedys juz chyba rozmawialismy o tym. Fajnie byłoby sie spotkać i zobaczyc w końcu kto jest kto.

Co do formuły to w gre wchodza chyba wszystkie tj. h2h, roto ale i wspomniane FP - zależy od składu w jakim sie spotkamy a co z tym idzie lig w jakich gramy. Offline najbardziej emocjonujaca bedzie chyba rzeczywiscie licytacja za ktora na kompie akurat srednio przepadam.

Miejsce - najblizej wszystkim chyba do Stolicy :) Kazdy przyjezdny mialby mniej wiecej tak samo daleko... Ale na inna lokalizacje tez sie pisze :)

Poźniejsza integracja przy piwku czy jakimkolwiek innym wysokoprocentowym trunku oczywiscie jak najbardziej wskazana :)
HEAT LIFER!!!
Avatar użytkownika
Pafsen
6th man
6th man
 
Posty: 285
Dołączył: 29 wrz 2008, o 11:43
Lokalizacja: Warsaw
Medale: 2
Wicemistrz FP (1) Podium PF (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Miami Pafsen

Re: Draft na żywo - organizacja

Postprzez fluber 9 kwi 2015, o 17:13

Ja niestety ze względu na to, ze w październiku rozpoczyna się semestr akademicki, to niestety odpadam. Aczkolwiek pomysł jest rzeczywiście bardzo dobry, chociaż moim zdaniem powinno się najpierw wybrać organizatora, który sam wybierze miejsce, bo inaczej ciężko będzie się skrzyknąć, trzymam kciuki.
Avatar użytkownika
fluber
All-star
All-star
 
Posty: 1224
Dołączył: 2 lis 2011, o 10:58
Lokalizacja: Wrocław
Medale: 1
Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Six Sigma/ Ssaki CIECHANów
Drużyna keeper: Los Angeles Lakers
Drużyna keeper basketpun: Boston Celtics
Numer gg: 23801848
Uzasadnienie rejestracji: chcę spróbować swoich sił

Re: Draft na żywo - organizacja

Postprzez Majchu 9 kwi 2015, o 19:08

Hej !

Inicjatywa super. Fajnie byłoby się spotkać i pogadać przy piwku o NBA. Jestem za ale nic nie mogę obiecać. Rola odpowiedzialnego ojca zabiera trochę czasu.

Zaznaczam opcję inne:

Moje propozycje to Poznań- (prawie na środku wszystkiego)
i Trójmiasto.

Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Majchu
6th man
6th man
 
Posty: 129
Dołączył: 18 paź 2013, o 10:07
Medale: 1
Szokujący debiut (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Menele w abordażu
Drużyna keeper basketpun: Boston Celtics
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: NBA- I Love This Game

Następna strona

Powrót do Draft typu wężyk (snake)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron