Kształt rozgrywek h2h

Wszelkie ustalenia dotyczące rozgrywek. Propozycje, spostrzeżenia. Tutaj każdy członek serwisu może wpłynąć własnym głosem na kształt gry

Re: Kształt rozgrywek h2h

Postprzez cieglo 1 paź 2013, o 12:04

Potem sobie poczytam ale na pierwszy rzut oka to nie jest zbyt przejrzyste. Kryteria muszą być proste a nie zawiłe.
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: Kształt rozgrywek h2h

Postprzez goozman 1 paź 2013, o 12:36

prosto takiego podziału nie zrobisz żeby wszyscy byli zadowoleni - kompromisy muszą być - szczególnie w pierwszym roku zmian - potem wg mnie jest bardzo prosto

wspominana wcześniej "wielopoziomowość" bieżącego układu jest prosta - ja tylko zarzuciłem pomysł na udobruchanie malkontentów, których boli niższy numer każdej kolejnej ligi ze względu na ich staż
when I die - bury me upside-down so the whole world can kiss my ass
Avatar użytkownika
goozman
All-star
All-star
 
Posty: 1688
Dołączył: 20 gru 2007, o 10:07
Lokalizacja: lkr /wwa
Medale: 8
Mistrz h2h (3) Podium h2h (1) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1) Podium keeper (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Bukkake/Kraśnik Warthogs
Drużyna keeper: Charlotte Hornets
Numer gg: 3147820
Uzasadnienie rejestracji: sie gra sie ma

Re: Kształt rozgrywek h2h

Postprzez fluber 1 paź 2013, o 12:42

Właściwie można się ograniczyć do 1 roku i lewej strony drugiego, bo potem wszystko będzie zależeć od liczby uczestników, ale jak dla mnie to jest świetny układ i jak się cieglo wgryziesz to się przekonasz, że jest bardzo prosty i przejrzysty :D
Avatar użytkownika
fluber
All-star
All-star
 
Posty: 1224
Dołączył: 2 lis 2011, o 10:58
Lokalizacja: Wrocław
Medale: 1
Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Six Sigma/ Ssaki CIECHANów
Drużyna keeper: Los Angeles Lakers
Drużyna keeper basketpun: Boston Celtics
Numer gg: 23801848
Uzasadnienie rejestracji: chcę spróbować swoich sił

Re: Kształt rozgrywek h2h

Postprzez cieglo 1 paź 2013, o 12:49

Dobra, to teraz mały challenge: jeśli w składzie ligi - powiedzmy - 2A nie potwierdzi udziału jeden manager to kto zapełni lukę? Wariant drugi, nie potwierdza udziału dwóch managerów.
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: Kształt rozgrywek h2h

Postprzez goozman 1 paź 2013, o 13:03

i tu by wprowadził zasadę doświadczenia z yahoo - ktoś z 5 miejsc w 3e z największym stażem :)
when I die - bury me upside-down so the whole world can kiss my ass
Avatar użytkownika
goozman
All-star
All-star
 
Posty: 1688
Dołączył: 20 gru 2007, o 10:07
Lokalizacja: lkr /wwa
Medale: 8
Mistrz h2h (3) Podium h2h (1) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1) Podium keeper (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Bukkake/Kraśnik Warthogs
Drużyna keeper: Charlotte Hornets
Numer gg: 3147820
Uzasadnienie rejestracji: sie gra sie ma

Re: Kształt rozgrywek h2h

Postprzez wiLQ 1 paź 2013, o 13:04

fluber napisał(a):czyli jedna pierwsza liga, dwie drugie, max 4 trzecie i tak dalej

goozman napisał(a):zaczynając od dołu - w pierwszym roku z 3 równorzędnych lig 3-ich proponuję awans po 4 osób (łącznie 12) w celu rozpisania na ligi 2A i 2B z ludźmi pozostałymi z ligi 2A i spadkowiczami z ligi 1ej.

W calym wyjasnieniu zaden z Was nie wspomnial e-nba roto? Troche zabolalo... ;-)
Choc z oczywistych wzgledow popieram by powstalo cos podobnego dla h2h...
Avatar użytkownika
wiLQ
6th man
6th man
 
Posty: 228
Dołączył: 11 wrz 2012, o 12:56
Lokalizacja: Ząbki/Wawa
Medale: 2
Wicemistrz budżetówki (1) Szokujący debiut (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): WoLF-Pack
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Poszerzanie horyzontow

Re: Kształt rozgrywek h2h

Postprzez cieglo 1 paź 2013, o 13:40

Co ma e-nba do dyskusji o modyfikacji rozgrywek na sznurówce? Macie tam taką logikę? Dobre wzorce należy kopiować.

Czy planujesz dopisać się do rozgrywek h2h? :>
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: Kształt rozgrywek h2h

Postprzez wiLQ 1 paź 2013, o 14:18

cieglo napisał(a):Co ma e-nba do dyskusji o modyfikacji rozgrywek na sznurówce? Macie tam taką logikę? Dobre wzorce należy kopiować

Za wczesnie by ocenic czy to na pewno dobry wzorzec, ale logika taka sama i niemal identyczna dyskusje zaczalem na e-nba roto miesiac temu gdzie po burzliwej debacie powstal kompromis, ktory utworzyl strukture drzewkowa lig na przyszly sezon.

To moze nie miec zadnego zwiazku z tym co chcecie zrobic tutaj, ale skoro padly propozycje, ktore sa albo identyczne albo opieraja sie na podobnej zasadzie to podobne zalety i watpliwosci juz zostaly przewalkowane na enba, wiec mozecie sobie oszczedzic dlugiej dyskusji i tylko przeczytac regulamin e-nba roto [pytania 22-24 + 27 dotycza wlasnie tego tematu, oczywiscie Wasza sytuacja moze wymagac innych modyfikacji].

Dla ambitnych mozna przejrzec nawet cala debate [w sumie dluga, ale spora czesc albo odeszla od meritum albo niekoniecznie bedzie pasowac do Waszej sytuacji], ktora zaczela sie tu: http://www.e-nba.pl/showthread.php?8617 ... post706782

cieglo napisał(a):Czy planujesz dopisać się do rozgrywek h2h? :>

Juz sie dopisalem! Do budzetowki... nic na to nie poradze, ze sie przestraszyles i uciekles ;-)
Avatar użytkownika
wiLQ
6th man
6th man
 
Posty: 228
Dołączył: 11 wrz 2012, o 12:56
Lokalizacja: Ząbki/Wawa
Medale: 2
Wicemistrz budżetówki (1) Szokujący debiut (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): WoLF-Pack
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Poszerzanie horyzontow

Re: Kształt rozgrywek h2h

Postprzez cieglo 1 paź 2013, o 20:07

Oj, nie przestraszyłem - nie mam na to zbyt wiele czasu i niestety trzeba przeprowadzać selekcję :)

Co do zasad to faktycznie idzie to w dobrym kierunku. To co wyczytałem na e-nba w sumie klei się z tym o czym prawią chłopaki powyżej. Ja przyjąłbym rozwiązanie następujące (na najbliższy sezon): 1. liga bez zmian, 2. liga bez zmian, 3 równoległe 3. ligi (A, B, C). Myślę, że to rozwiązanie całkiem sensowne. Chciałbym to jak najszybciej ogłosić w wątku organizacyjnym dla 3. ligi + graczy obecnie pozostających w szeroko pojętej rezerwie. Kwestie uzupełniające tj. awanse/spadki czy kształt lig w kolejnych latach dogramy sobie na bieżąco podczas gdy w międzyczasie najniższe ligi będą organizować sobie komisarzy i przymierzać do draftu.

Czekam jeszcze do piątku wieczorem na ewentualne dodatkowe głosy w tej sprawie i biegnę z nowiną.

PS. Gwoli ścisłości: przykład Gooza przemawia do mnie najlepiej więc ten model jest w tym momencie moim faworytem. Jeśli dobrze zrozumiałem rysunek, w tym sezonie jedyną nowością (poza ilością drużyn) była by równoległość 3. ligi - reszta bez zmian.
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: Kształt rozgrywek h2h

Postprzez goozman 1 paź 2013, o 20:50

cieglo napisał(a):Jeśli dobrze zrozumiałem rysunek, w tym sezonie jedyną nowością (poza ilością drużyn) była by równoległość 3. ligi - reszta bez zmian.


równoległość trzech 3 lig tak

dla 1ej ligi zmiana, że spada do 2ej czterech zamiast trzech jak do tej pory
dla 2ej ligi zmiana, że awansuje czterech a nie trzech i nikt nie spada.

więcej zmian czeka 2 ligę w przyszłym sezonie tj. merge z 12 awansowiczami z trzech lig 3ich i podział na dwie równorzędne ligi 2ie
when I die - bury me upside-down so the whole world can kiss my ass
Avatar użytkownika
goozman
All-star
All-star
 
Posty: 1688
Dołączył: 20 gru 2007, o 10:07
Lokalizacja: lkr /wwa
Medale: 8
Mistrz h2h (3) Podium h2h (1) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1) Podium keeper (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Bukkake/Kraśnik Warthogs
Drużyna keeper: Charlotte Hornets
Numer gg: 3147820
Uzasadnienie rejestracji: sie gra sie ma

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zasady, ustalenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron