Kształt rozgrywek h2h

Wszelkie ustalenia dotyczące rozgrywek. Propozycje, spostrzeżenia. Tutaj każdy członek serwisu może wpłynąć własnym głosem na kształt gry

Re: Kształt rozgrywek h2h

Postprzez Pafsen 2 paź 2013, o 10:20

Panowie, ja caly czas nie kumam za bardzo dlaczego mamy wywalac do kosza cos co dzialalo jak mniemam calkiem niezle do tej pory tylko dlatego ze zglosilo sie co jest oczywiscie duzym plusem sporo nowych graczy. Tak jak ktos juz napisal wczesniej - 3-cia liga ma juz jakas swoja historie i nie widze powodu zeby grajacych i walczacych o awans GM'ow traktowac na rowni (w sensie wrzucac do jednego worka) ze wszystkimi nowymi juserami zglaszajacymi sie do gry. 4-ta liga (a raczej dwie 4-te) bylyby swoista poczekalnia dla tych chcacych grac poziom wyzej. Z listy zgoszen (biorac pod uwage niepotwierdzonych) wyglada na to ze mamy 35 zgloszen. Zeszloroczny sklad 3-ciej ligi uzupelnilbym nowymi 4 GM'ami pierwszymi z listy (4 z zeszlego sezonu nie potwierdzilo) a z pozostalych 22 (moze dobija jeszcze dwie osoby i bedzie idealnie 2x12 a jesli nie to 1x12 i 1x10 tez jest wg mnie OK) utowrzyl dwie rownolegle ligi 4-te. Co do ilosci spadkow/awansow mozna dyskutowac. Tym samym kazdy walczylby o cos - w ligach 1-3 o awans spadek a 2 dwoch 4-tych o ewentualne zalapanie sie do 3-ciej albo udzial w 4-tej lub 5-tej (po sezonie na pdst wynikow z nowych GM'ow utworzylbym wg hierarchii wlasnie taki podzial).

Jedyna wg mnie sensowna alternatywa jest utworzenie Elity Elit czyli Ekstraklasy (zakladam ze GM'owie z obecnej pierwszej ligi) a z pozostalych utworzenie kilku rownoleglych grup ktorych zwyciezcy zastepowaliby po sezonie odpowiednia ilosc graczy z Elity (ilosc w zaleznosci od liczby grup). To chyba propozycja cieglarza...

Kombinowanie z 2A, 2B, C D itd wg mnie jest sztuka dla sztuki...
HEAT LIFER!!!
Avatar użytkownika
Pafsen
6th man
6th man
 
Posty: 285
Dołączył: 29 wrz 2008, o 11:43
Lokalizacja: Warsaw
Medale: 2
Wicemistrz FP (1) Podium PF (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Miami Pafsen

Re: Kształt rozgrywek h2h

Postprzez cieglo 2 paź 2013, o 11:05

Spoko, im więcej głosów w dyskusji tym lepiej. Zmian - drastycznych - nie chcemy i nie możemy wprowadzać w tym sezonie. Być może cokolwiek od kolejnego. Na tą chwilę nie uciekniemy jednak faktycznie od równoległości lig i wydaje mi się, że tutaj model 1, 2, 3, 4A, 4B jest chyba najlepszy. To w zasadzie rozszerzenie obecnej koncepcji, dostosowanie jej pod ilość użytkowników z zachowaniem "zasług" trzecioligowców (notabene, w 3. lidze nie potwierdziło 5 uczestników z zeszłego roku - jeśli kogoś pominąłem - prostuj). Tutaj nie powinno być sprzeciwów ale jeśli istnieją jakieś wątpliwości - proszę o zgłaszanie do wspomnianego piątku wieczorem.

Mamy pełny rok (co najmniej) na dyskusję nad "kolejnym krokiem" w reformie. Z jednej strony przekonują mnie argumenty Gooza. Z drugiej entuzjazm związany z dynamiką w modelu znanym z MP może wnieść dużo świeżości i podnieść zaangażowanie userów. Dyskutujmy.
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: Kształt rozgrywek h2h

Postprzez Pafsen 2 paź 2013, o 11:12

cieglo napisał(a):. Na tą chwilę nie uciekniemy jednak faktycznie od równoległości lig i wydaje mi się, że tutaj model 1, 2, 3, 4A, 4B jest chyba najlepszy. To w zasadzie rozszerzenie obecnej koncepcji, dostosowanie jej pod ilość użytkowników z zachowaniem "zasług" trzecioligowców (notabene, w 3. lidze nie potwierdziło 5 uczestników z zeszłego roku - jeśli kogoś pominąłem - prostuj).

Mamy pełny rok (co najmniej) na dyskusję nad "kolejnym krokiem" w reformie. Z jednej strony przekonują mnie argumenty Gooza. Z drugiej entuzjazm związany z dynamiką w modelu znanym z MP może wnieść dużo świeżości i podnieść zaangażowanie userów. Dyskutujmy.


2 a nawet 3 razy na TAK za tym rozwiazaniem. Mielibysmy rok na wypracowanie docelowej koncepcji.
HEAT LIFER!!!
Avatar użytkownika
Pafsen
6th man
6th man
 
Posty: 285
Dołączył: 29 wrz 2008, o 11:43
Lokalizacja: Warsaw
Medale: 2
Wicemistrz FP (1) Podium PF (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Miami Pafsen

Re: Kształt rozgrywek h2h

Postprzez goozman 2 paź 2013, o 11:37

cieglo napisał(a):Mamy pełny rok (co najmniej) na dyskusję nad "kolejnym krokiem" w reformie. Z jednej strony przekonują mnie argumenty Gooza. Z drugiej entuzjazm związany z dynamiką w modelu znanym z MP może wnieść dużo świeżości i podnieść zaangażowanie userów. Dyskutujmy.


gooz tylko stworzył model do czegoś tu proponowanego, bo lubi matematykę, wykresiki i tabelki - tak naprawdę ja sam jestem za starym układem :) - to ja pisałem o historii obecnej 3 ligi, która już swoje kilkuletnie tradycje ma i też bym się wkurzał na miejscu Pafsena, że chce mnie się umieścić w jednym worku z debiutantami

dla większej rotacji póki co można wprowadzić awanse i spadki dla 4 drużyn
when I die - bury me upside-down so the whole world can kiss my ass
Avatar użytkownika
goozman
All-star
All-star
 
Posty: 1688
Dołączył: 20 gru 2007, o 10:07
Lokalizacja: lkr /wwa
Medale: 8
Mistrz h2h (3) Podium h2h (1) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1) Podium keeper (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Bukkake/Kraśnik Warthogs
Drużyna keeper: Charlotte Hornets
Numer gg: 3147820
Uzasadnienie rejestracji: sie gra sie ma

Re: Kształt rozgrywek h2h

Postprzez cieglo 2 paź 2013, o 11:48

Rzecz w tym by nie polegać za bardzo jedynie na wątpliwych - wybaczcie - zasługach i historii niższych lig. Ostatecznie liczy się w ogólnym rozrachunku ekstraklasa i każdy kto w pewnym momencie znajdzie się wyżej popatrzy na sprawę nieco inaczej. Dodatkowo, utrzymywanie starego układu nie ma wielu zalet poza utrzymaniem historii. To wtórne. O ile system działał przy max. 3 ligach - wszystko było jasne, przejrzyste a awans do 1. ligi w zasięgu - o tyle teraz musimy patrzeć na zmianę systemu. Tutaj wyznacznikiem nie jest zdanie jakiegoś niespełnionego Jizza a raczej obserwacja rozwoju ligi i zjawisk, które on wywołuje. Pod tym względem dużo bardziej przejrzysty jest układ znany z MP. Patrzę też na tak banalne z pozoru sprawy jak zarządzanie tym wszystkim, ogarnięcie spadków i awansów, zapanowanie nad towarzystwem itd.

Co do spadków/awansów z udziałem 4 drużyn - jakie ligi masz na myśli? Wszystkie? Czyli zasada PO albo nic (jeśli chodzi o spadki)?
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: Kształt rozgrywek h2h

Postprzez goozman 2 paź 2013, o 12:35

cieglo napisał(a):Co do spadków/awansów z udziałem 4 drużyn - jakie ligi masz na myśli? Wszystkie? Czyli zasada PO albo nic (jeśli chodzi o spadki)?


tak - PO albo liga niżej dla wszystkich lig (oprócz czwartej); automatycznie też więcej awansów z ligi niższej (choć wtedy motywacja do wygrania brązu słabsza będzie)
when I die - bury me upside-down so the whole world can kiss my ass
Avatar użytkownika
goozman
All-star
All-star
 
Posty: 1688
Dołączył: 20 gru 2007, o 10:07
Lokalizacja: lkr /wwa
Medale: 8
Mistrz h2h (3) Podium h2h (1) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1) Podium keeper (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Bukkake/Kraśnik Warthogs
Drużyna keeper: Charlotte Hornets
Numer gg: 3147820
Uzasadnienie rejestracji: sie gra sie ma

Re: Kształt rozgrywek h2h

Postprzez cieglo 2 paź 2013, o 13:05

Czyli przy tym układzie z 4A i 4B awansują po dwie drużyny.

Nie wiem czy ta zmiana akurat na teraz. Ale tu nas czas nie trzyma, możemy zrobić ankietę i zdecydować już w trakcie sezonu.
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: Kształt rozgrywek h2h

Postprzez pitrekk 2 paź 2013, o 15:36

panowie, z naszej pierwszoligowej perspektywy to czy bedziemy miec trzy, cztery czy piec lig to ryba.
Ja piszac o tym aby nie schodzic w dol nizej niz trzy poziomy i robic ligi (drugie i trzecie) rownolegle mialem na uwadze bardziej tych nowych graczy, ktorzy dopiero wchodza na sznurowadlo a sa juz doswiadczonymi/dobrymi managos i beda troche zdemotywowali tym, ze aby bic sie z najlepszymi beda musieli kiblowac w nizszych ligach 4 czy 5 lat...

Rozumiem Pafsena, ze nie chce byc zrownany z debiutantami, ale z drugiej strony jemu nic nikt nie odbiera. Dla niego droga do 1 ligi nie wydluza sie. Wystarczy ze dwa lata z rzedu pokaze sie z dobrej strony i wywalczy awans.

Ja wdalszym ciagu uwazam pomysl z trzema poziomami i ew. w miare dochodzenia nowych uzytkowanikow dodawaniem lig rownoleglych (na poziomach 2 i 3) jest najlepszym rozwiazaniem i swoistym kompromisem pomiedzy wchodzeniem w osiemnasto-poziomowa lige a rozkurwianiem wszystkiego w drobny mak i robieniem formatu MP.

BTW. czy tylko dla mnie problemem w modelu, ktory cieglo forsuje jest to, ze (zakladajac gre w ekstralidze) musielibysmy grac w dwoch ligach w tym samym czasie?
Avatar użytkownika
pitrekk
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 695
Dołączył: 11 wrz 2009, o 12:54
Lokalizacja: Kraków
Medale: 4
Mistrz h2h (2) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): murzynskie czarnuchy
Uzasadnienie rejestracji: I LOVE THIS GAME!!!

Re: Kształt rozgrywek h2h

Postprzez KapitanPlaneta 2 paź 2013, o 17:16

Również jestem za utworzeniem trzech równoległych lig trzecich w tym sezonie. Jest to rozwiązanie najbardziej sprawiedliwe. Umieszczenie czterech nowych graczy z urzędu w trzeciej lidze tylko dlatego, że byli szybsi, uważam za rozwiązanie lekko krzywdzące dla reszty. Istotne będzie również żeby wszyscy nowi użytkownicy dołączyli do lig na yahoo. W MP są wciąż braki, więc proponuje utworzenie listy rezerwowych. Oddajmy więc może głos w ręce ludu i samych zainteresowanych.
Avatar użytkownika
KapitanPlaneta
6th man
6th man
 
Posty: 400
Dołączył: 9 wrz 2013, o 13:28
Medale: 1
Mistrz budżetówki (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Destroyers/Muminy/Purists
Drużyna keeper basketpun: Houston Rockets
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Mistrzostwa Polski Fantasy NBA

Re: Kształt rozgrywek h2h

Postprzez Pafsen 2 paź 2013, o 19:43

Czterech GM'ow do 3 ligi mozna wylosowac - ufam w bezstronnosc Ojca Zalozyciela Cieglo :) Na pewno bedzie bezstronny...
HEAT LIFER!!!
Avatar użytkownika
Pafsen
6th man
6th man
 
Posty: 285
Dołączył: 29 wrz 2008, o 11:43
Lokalizacja: Warsaw
Medale: 2
Wicemistrz FP (1) Podium PF (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Miami Pafsen

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zasady, ustalenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron