Ligi H2H - plany na przyszłość

Wszelkie ustalenia dotyczące rozgrywek. Propozycje, spostrzeżenia. Tutaj każdy członek serwisu może wpłynąć własnym głosem na kształt gry

Kolejność w drafcie

Decyduje kolejność po sezonie - gracze wskazują pożądane numery picków
4
21%
Decyduje kolejność po sezonie - gracze otrzymują kolejne numery picków
1
5%
Decyduje los - losowanie przed draftem
14
73%
 
Liczba głosów : 19

Re: Ligi H2H - plany na 2010/11

Postprzez Nalesnick 1 kwi 2010, o 08:42

A mi tak przyszo do głowy, że w sumie popieram grabe.
Te dywizje tak naprawdę nic nie dają.
Nie ma większej liczby gier w ramach dywizji więć w sumie po co to?
No i patrząc na tegoroczne rozgrywki to nie wiem czy nie byloby dobrze wprowadzic waiverów czy jak im tam.
Chodzi o to że widać, ze rotujący mocno składem biją najlepsze zespoły niekoniecznie rotujące.
Więc wygrywaja lepsi czy Ci którzy więcej czasu poświęcają na manipulowanie składem?
Oczywiście też się nie upieram ale taka uwaga po tegorocznym sezonie mi się nasunęła na myśl.
Oczywiście sam też nienajgorzej rotuję także uwagę zwracam nie przez zazdrość czy zawiść tylko tak mi się wydaje, że to rotacje wygrywają a nie rozsądnie ułożony skład.
Avatar użytkownika
Nalesnick
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 942
Dołączył: 24 wrz 2008, o 06:14
Lokalizacja: Krasnik F.
Medale: 3
Wicemistrz FP (1) Podium h2h (1) Wicemistrz budżetówki (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): PseudoSonics
Drużyna keeper: Denver Nuggets
Numer gg: 2500302
Uzasadnienie rejestracji: bo tak

Re: Ligi H2H - plany na 2010/11

Postprzez goozman 1 kwi 2010, o 09:07

rozsądne rotowanie składem to jeden z najważniejszych aspektów tej gry - zawsze ryzykujesz, że zawodnik, z którego rezygnujesz zasili przeciwnika - ale wg mnie powinien być ustawiony jakiś tygodniowy limit możliwych zmian (jak jest na ESPN) - wtedy trzeba być jeszcze bardziej czujnym. działający waiver też byłby przydatny - przede wszystkim opcja by zawodnik, z którego rezygnujemy był możliwy do zatrudnienia dopiero po paru dniach (wszystko jak na ESPN). aaa i nie napisałem tego głośno tylko oddałem głos w ankiecie - jestem za 12 drużynami a podział na dywizje mnie szczerze wali.
when I die - bury me upside-down so the whole world can kiss my ass
Avatar użytkownika
goozman
All-star
All-star
 
Posty: 1688
Dołączył: 20 gru 2007, o 10:07
Lokalizacja: lkr /wwa
Medale: 8
Mistrz h2h (3) Podium h2h (1) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1) Podium keeper (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Bukkake/Kraśnik Warthogs
Drużyna keeper: Charlotte Hornets
Numer gg: 3147820
Uzasadnienie rejestracji: sie gra sie ma

Re: Ligi H2H - plany na 2010/11

Postprzez pitrekk 1 kwi 2010, o 13:21

witam!

mysle ze glosowanie za iloscia druzyn na tym etapie mija sie z celem. wiadomo ze Ci ktorzy odpadli beda za zwiekszeniem ligi a ci co awansowali za utrzymaniem dwunastki. choc ja bylem za poszerzeniem do 16 jeszcze zanim rozpoczely sie play offy.

Tak jak pisalem wczesniej, gram w lidze espn gdzie jest 20 druzyn i jest okej. Wydaje mi sie ze rozwiazanie z 16 druzynami i ew. mniejsza iloscia graczy w druzynie bylaby jak najbardziej rozsadna.

Co do dywizji tez jestem zdania ze to sztuczny podział i nie do konca sprawiedliwy.

a jesli chodzi o waiverów to mysle ze to zly pomysl. Wydaje mi sie ze jest dobrze tak jak teraz. Wszystko zalezy od taktyki. Jedni trzymaja sie sztywno swojej 13stki a inni rotuja skladem. jak widac po wynikach ligi B, obie taktyki mogą przynieść dobre rezultaty. Napewno w obecnej sytuacji łatwiej jest zrekompensować mniej udany draft (tudzież kontuzje kluczowych graczy). Mysle ze wyrównuje to poziom i sprawia że rosnie motywacja do gry do samego konca sezonu.

pozdro!!
Avatar użytkownika
pitrekk
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 695
Dołączył: 11 wrz 2009, o 12:54
Lokalizacja: Kraków
Medale: 4
Mistrz h2h (2) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): murzynskie czarnuchy
Uzasadnienie rejestracji: I LOVE THIS GAME!!!

Re: Ligi H2H - plany na 2010/11

Postprzez zmijor 2 kwi 2010, o 00:35

Hej,

Ja obstaje przy swoim i jestem za pozostaniem przy 12 druzynach (choc bedzie mi mocno brakowalo rywalizacji z moim ziomem Murzynem).

Co do waiverow to jestem za pozostawieniem opcji bez limitow czyli tak jak jest teraz. Nie widze sensu w sztucznym ograniczaniu mozliwosci gry. Jezeli ktos chce to wymienia graczy, a jezeli nie chce to nie musi, proste. Poza tym tak jak wspomnial Murzyn nieograniczone zmiany pozwalaja w wiekszym stopniu zniwelowac problem kontuzji.

Pozdro,
ZMIJA
zmijor
Rotacja
Rotacja
 
Posty: 97
Dołączył: 17 wrz 2009, o 09:55
Lokalizacja: Krakow
Medale: 3
Wicemistrz h2h (1) Podium h2h (1) Szokujący debiut (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): JADOWITE ZMIJOWCE
Uzasadnienie rejestracji: Zmijowce RULEZ!!!

Re: Ligi H2H - plany na 2010/11

Postprzez Nalesnick 2 kwi 2010, o 09:44

Panowie, nie czarujmy.
Nie upieram się oczywiście przy waiverach ale rotacje nie służą wymianom kontuzjowanych graczy a próbie obsadzenia wszystkich pozycji w grach każdego dnia.
Bierzę się nawet taką "łajzę", która dorzuci 2 zbiórki i 1 asystę bo zawsze to coś.
W podsumowaniu tygodnia właśnie te "łajzy" czesto przesądzają o wyniku.
I to mi się wydaje nie fair.
Tak jak wspomniałem, sam tak robię ale patrz wiersz wyżej.
Jakieś ograniczenie mogłoby być.

A liga 16 zespołowa to chyba dobry pomysł.
I jakby nie zmienić liczby graczy w dużynia to problem waiverów prawie sam by się rozwiązał.
Avatar użytkownika
Nalesnick
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 942
Dołączył: 24 wrz 2008, o 06:14
Lokalizacja: Krasnik F.
Medale: 3
Wicemistrz FP (1) Podium h2h (1) Wicemistrz budżetówki (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): PseudoSonics
Drużyna keeper: Denver Nuggets
Numer gg: 2500302
Uzasadnienie rejestracji: bo tak

Re: Ligi H2H - plany na 2010/11

Postprzez pitrekk 2 kwi 2010, o 10:34

ale wytlumacz prosze dlaczego to jest nie fair? przeciez kazdy gracz moze wymieniac zawodnikow jak mu sie podoba.

Mysle ze ten system premiuje graczy ktorzy spedzaja wiecej czasu nad gra i moga w ten sposób zrekompensowac sobie slabszy draft lub kontuzje.

Wyobraz sobie sytuacje, ze wybierasz niezbyt fartownie w drafcie (przeciez to w duzej czesci jest loteria) i jeszcze kilku kluczowych graczy lapie Ci kontuzje do konca sezonu. Jaka jest Twoja motywacja do gry do konca? Rotujac skladem masz szanse chociaz w ten sposob nawiazac walke z innymi.

Co do ligi 16 osobowej to tak jak mowie, ja bylem od poczatku za, ale widze ze jestesmy w mniejszosci wiec nie ma tematu.

pozdro!!
Avatar użytkownika
pitrekk
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 695
Dołączył: 11 wrz 2009, o 12:54
Lokalizacja: Kraków
Medale: 4
Mistrz h2h (2) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): murzynskie czarnuchy
Uzasadnienie rejestracji: I LOVE THIS GAME!!!

Re: Ligi H2H - plany na 2010/11

Postprzez Nalesnick 2 kwi 2010, o 12:28

ok, nie bede sie spieral
dla mnie rotowanie bylo tylko uzupelnianiem skladu do jak największej liczby graczy dziennie ale moze u kogos innego to inaczej funkcjonowalo

a co do 12 czy 16 to chyba jeszcze zalezy w ogole od ilosci graczy
bo jesli tych nam sie pojawi np około 30 to 16 osobowa 1 liga chyba bedzie miala sens
takze sciagajcie ludzi i 16 zacznie byc realna
Avatar użytkownika
Nalesnick
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 942
Dołączył: 24 wrz 2008, o 06:14
Lokalizacja: Krasnik F.
Medale: 3
Wicemistrz FP (1) Podium h2h (1) Wicemistrz budżetówki (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): PseudoSonics
Drużyna keeper: Denver Nuggets
Numer gg: 2500302
Uzasadnienie rejestracji: bo tak

Re: Ligi H2H - plany na 2010/11

Postprzez cieglo 8 kwi 2010, o 19:39

Ja myślę, że nie ma co się oglądać na ilość osób jaka zgłosi się do rozgrywek w przyszłym roku. Musimy ustalić optymalną ilość drużyn w lidze - z punktu widzenia rozmiaru składu, możliwości rotowania z wykorzystaniem FA itp. czynników. Dodatkowe osoby będą po prostu zapełniały kolejne ligi. Jeśli dwie to będzie za mało - stworzymy trzecią, czwartką...dziesiątą :) Wydaje mi się, że powinniśmy trzymać się równego rozmiaru wszystkich lig - nie potrafię podać żadnego powalającego uzasadnienia, ale tak czuję ;)

Jeśli chodzi o kwestię FA i jakości graczy na nim - moim zdaniem należy to wyważyć. To co mieliśmy w tym sezonie wydaje mi się bliskie optimum: było czym rotować, było pole do popisu posiadanym kunsztem czy zwykłym czujnym nosem. Dodanie większej ilości lepszych graczy na FA to już większy banał. Z kolei przegięcie w drugą stronę - nudy. To szczególnie istotne - jak ktoś już napisał - w sytuacji kiedy przytrafi się kontuzja - dziury trzeba łatać i tyle. Nie ma łaty - nie ma gry - nie ma przyjemności - nie ma motywacji.

Dochodzę do punktu wyjścia - gramy albo większą ligą ale mniejszymi zespołami (wariant 16 zespołowy) lub też trzymamy się znanej 12tki powiększając drużyny np. o symbolicznego gracza bądź nawet pozostając przy obecnym układzie.
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: Ligi H2H - plany na 2010/11

Postprzez zmijor 9 kwi 2010, o 19:14

Zdecydowanie jestem za 12 zespolowa liga. Zgadzam sie, ze jesli bedzie wiecej chetnych to mozna zrobic kolejne ligi (np. trzecia lige, lub ez dwie grupy drugiej ligi). Mysle, ze kilka znajomych osob z ligi, w ktorej od lat gramy z Murzynem bedzie chetnych zeby dolaczyc.
Co do ilosci zawodnikow i mozliwosci rotacji to wydaje mi sie, ze ustawienia z tego sezonu sa optymalne.

Pozdro,
ZMIJA
zmijor
Rotacja
Rotacja
 
Posty: 97
Dołączył: 17 wrz 2009, o 09:55
Lokalizacja: Krakow
Medale: 3
Wicemistrz h2h (1) Podium h2h (1) Szokujący debiut (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): JADOWITE ZMIJOWCE
Uzasadnienie rejestracji: Zmijowce RULEZ!!!

Re: Ligi H2H - plany na 2010/11

Postprzez cieglo 31 sie 2010, o 22:17

Wyniki ankiety mówią same za siebie. Zostajemy przy 12 drużynowych ligach: pierwszej oraz drugiej.

Zasady obsadzania lig:
- liga pierwsza - prawo do gry w lidze pierwszej ma po 6. pierwszych zespołów lig A oraz B z zeszłosezonowych rozgrywek. W praktyce, w lidze pierwszej zagrają uczestnicy ubiegłorocznych PO w naszych ligach minus miejsca 7,8 po RS,
- liga druga - osoby, które w zeszłym roku nie awansowały do PO pozostają w drugiej lidze - dodatkowo osoby z miejsc 7,8 spośród uczestników PO. Wyjątkiem jest sytuacja, w której do gry w pierwszej lidze nie zgłosi się dana drużyna - wtedy jej miejsce zajmuje drużyna z ligi drugiej, która w zeszłym sezonie okazała się ze "spadkowiczów" najlepsza (w pierwszej kolejności będzie to zatem jedna z "siódemek"),
- kolejne ligi/nowi uczestnicy - w sytuacji kiedy miejsca w obu ligach są obsadzone przez "starych" graczy (i wszyscy dopiszą rzecz jasna) - próbujemy zbudować pełnowymiarową ligę trzecią. Jeśli drużyn będzie mniej niż 12 - zastanowimy się nad sensem uruchamiania ligi mniejszej. Zasada opisana w punkcie pierwszym (tj. w związku z wykruszeniem się "starego" zespołu) działa jednak również na korzyść nowych graczy - jeśli "u góry" ktoś wypadnie z rozgrywek, kolejka automatycznie przesunie się. Pierwsza osoba na liście "rezerwowej" automatycznie zasili drugą ligę.

Mam nadzieję, że spotkamy się jednak w silnym gronie z poprzedniego roku, ale już w tym momencie wiem, że na pewno będzie co najmniej jedna absencja uczestnika z zeszłego roku (drużyna ma bana za olewanie rozgrywek). Na pewno więc będzie nam potrzebny co najmniej jeden świeżak by zbudować dwie ligi po 12 zespołów każda.

Co do ilości zawodników w zespole - ustalimy to wkrótce.
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zasady, ustalenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron