Ligi H2H - plany na przyszłość

Wszelkie ustalenia dotyczące rozgrywek. Propozycje, spostrzeżenia. Tutaj każdy członek serwisu może wpłynąć własnym głosem na kształt gry

Kolejność w drafcie

Decyduje kolejność po sezonie - gracze wskazują pożądane numery picków
4
21%
Decyduje kolejność po sezonie - gracze otrzymują kolejne numery picków
1
5%
Decyduje los - losowanie przed draftem
14
73%
 
Liczba głosów : 19

Re: Ligi H2H - plany na 2010/11

Postprzez Nalesnick 17 wrz 2010, o 19:55

cieglo napisał(a):No co Ty wygadujesz? W wariancie "Twoim" bawi się 8 osób. W wariancie drugim - 12. Jak w takim wypadku więcej osób ma zabawę? Rachunek prosty :)

Fakt, nie doczytałem
Ale matematycznie oczywiście masz rację.
Pozostaje tylko problem 7 i 8 którzy nie zagrają o miszcza.
Ostatnio bylem 7 wiec dlatego gdzies tam mi szkoda tych graczy.
Z drugiej strony reszta czyli 4 ostatnich ma nudno.
Ciezko cos wybrac - dostosuje sie do tego co zdecydujecie.
Chociaz minimalnie jednak jestem za pierwszym - czyli 8 do PO.
Ale jak wsomnialem, nie upieram sie.
Avatar użytkownika
Nalesnick
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 942
Dołączył: 24 wrz 2008, o 06:14
Lokalizacja: Krasnik F.
Medale: 3
Wicemistrz FP (1) Podium h2h (1) Wicemistrz budżetówki (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): PseudoSonics
Drużyna keeper: Denver Nuggets
Numer gg: 2500302
Uzasadnienie rejestracji: bo tak

Re: Ligi H2H - plany na 2010/11

Postprzez zmijor 18 wrz 2010, o 11:38

Hej,

Wlasnie zalogowalem sie do ligi i wrzucilem na forum post dotyczacy min. ilosci druzyn w playoff (pisalem ze opcja z 8 druzynami jest lepsza), ale nie czytalem ostatnich wypowiedzi na forum. Teraz rozumiem jaki sens mialoby ewentualne podzielenie playoff na dwie 6 grajace o miejsca 1-6 i 7-12.
Szczerze mowiac to obie opcje uwazam za sensowne, kazda z nich ma swoje plusy i minusy, takze ja pozostaje neutralny, zgodze sie z kazda opcja ktora wybierzecie.

Uwazam, ze rownie wazna kwestia jest podzial na dywizje, ktory wedlug mnie jest zupelnie niepotrzebny i pozbawiony jakiegokolwiek sensownego uzasadnienia.

Pzdr,
ZMIJA
zmijor
Rotacja
Rotacja
 
Posty: 97
Dołączył: 17 wrz 2009, o 09:55
Lokalizacja: Krakow
Medale: 3
Wicemistrz h2h (1) Podium h2h (1) Szokujący debiut (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): JADOWITE ZMIJOWCE
Uzasadnienie rejestracji: Zmijowce RULEZ!!!

Re: Ligi H2H - plany na 2010/11

Postprzez bogans 18 wrz 2010, o 11:50

jak to nie ma uzasadnienia?? jak trafisz do slabszej dywizji to sie nie musisz wysilac przez dluugie miesiace w sezonie zasadniczym i skupic sie tylko na PO :8 ogolnie to bylbym za wprowadzeniem tez jakiego limitu wprowadzanych zmian w tygodniu ale nie jestem w stanie powiedziec teraz ile to mialoby byc ruchow. teraz praktycznie jest tak ze jak rotujesz to nawet jak przecietnie wybierasz w drafcie to i tak mozesz pojechac tego ktory ma najlepszych zawodnikow ale nie rotuje.. takze przydalaby sie jakas sensowna rownowaga
bogans
 

Re: Ligi H2H - plany na 2010/11

Postprzez GRB 18 wrz 2010, o 12:31

Dywizje nie, 6 w play-off tak, trejd deadline jak najpóźniejszy, bez limitu zmian w składzie - howgh!
Łyżwiarz wie, że kotek odkopał prezent
Avatar użytkownika
GRB
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 845
Dołączył: 17 kwi 2008, o 14:30
Medale: 3
Podium h2h (2) Mistrz Roto (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Owrzodzenie, AssCrack
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Rejestracja-sracja

Re: Ligi H2H - plany na 2010/11

Postprzez POLISH MASTERY 18 wrz 2010, o 12:45

Jestem przeciwny dywizjom.
Popieram 6 do PO, bo wtedy w zasadzie mamy dwa rodzaje PO.
Moim zdaniem możemy grać bez trade deadline zwłaszcza, że skoro będą dwa PO to nie będzie zawodników - a w każdym razie być nie powinno - którym wszystko już jedno.
Również jestem przeciwny wprowadzaniu limitu pick upów.
Z tym jednak zastrzeżeniem, że na pewno zwiększyłoby atrakcyjność wprowadzenie waivers z terminem 1 lub 2 dni. :! To byłoby swego rodzaju utrudnienie w rotowoaniu z dnia na dzień. :S
Avatar użytkownika
POLISH MASTERY
Rotacja
Rotacja
 
Posty: 51
Dołączył: 18 kwi 2008, o 09:22
Lokalizacja: 3 city
Medale: 4
Mistrz h2h (1) Wicemistrz h2h (2) Podium h2h (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): POLISH MASTERY

Re: Ligi H2H - plany na 2010/11

Postprzez Chicken 18 wrz 2010, o 13:05

Również jestem za jakimś ograniczeniem ilości ruchów na FA. Czy będzie to ilościowe ograniczenie czy waivers jest mi obojętne. Dodatkowo przychylam się ku opcji 6 drużyn w PO i zlikwidowaniu dywizji ale to, przynajmniej dla mnie, mniej istotne kwestie niż uporządkowanie FA
Avatar użytkownika
Chicken
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 517
Dołączył: 18 gru 2007, o 23:54
Lokalizacja: Olsztyn
Medale: 5
Podium keeper (1) Wicemistrz Roto (3) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Chicken Team
Drużyna keeper: Indiana Pacers
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Tak

Re: Ligi H2H - plany na 2010/11

Postprzez cieglo 21 wrz 2010, o 16:02

Trzeba się za czymś opowiedzieć. O ile rozmiary PO to kwestia raczej jasna (6+6) i najbardziej sprawiedliwa (takie ustawienia sugeruję zastosować komisarzom) o tyle z FA już nieco gorzej.

Co prawda nie mam nic przeciwko rotowaniu składem i wprowadzaniu limitów, ale z drugiej strony widzę to jako swoiste urozmaicenie. Myślę, że ankiety zdają egzamin całkiem dobrze więc aby zebrać głosy w tej sprawie - zajrzyjcie na górę tematu i oddajcie głos. Wszystko będzie jasne. Jeśli ankieta ma braki - również krzyczcie.

PS. O ustawieniach "wszechligowych" dyskutujmy tutaj. Zupełnie niepotrzebnie temat ten poruszany jest w każdej lidze z osoba podczas gdy dotyczy on wszystkich w ligach podstawowych sznurowadla. Ustawienia "lokalne" to już sprawa wewnętrzna - o tych dyskutujmy sobie w swoim gronie.

PS. Ankieta zastępuje starą, co do której wszystko jest już jasne. Szkoda, że nie można założyć wielu ankiet do jednego wątku, przydałoby się.

PS2. Ja osobiście opowiadam się za opcją drugą. Limit na tydzień powinien nieco uporządkować sytuację jednocześnie pozwalając wciąż na dokonywanie korekt.
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: Ligi H2H - plany na 2010/11

Postprzez cieglo 21 wrz 2010, o 19:44

Z uwagi na małą popularność odpowiedzi zawierających waiver list myślę, że świadomość czym jest owo rozwiązanie jest niska. Parę słów o tym - moim zdaniem ciekawym - rozwiązaniu:
- waiver list to inaczej priorytet dla drużyn w kontekście wyciągania graczy z FA. Oznacza to, że gracz waiver priority = 1 ma stuprocentową skuteczność w wyciągnięciu upatrzonego gracza z listy wolnych agentów. Na starcie priorytet jest odwrotny do numeru, z którym wybieraliśmy w drafcie,
- w/w liczba jest ważna do pierwszego wyboru. Po jego dokonaniu kolejka odpowiednio się przesuwa - dotychczasowa dwójka to teraz jedynka, a jedynka - przy lidze składającej się z 12 drużyn - to dwunastka,
- procesowanie akwizycji z FA trwa ustaloną liczbę dni (np. 2), po której z "łupem" w rękach pozostaje gracz o najwyższym w danym momencie priorytecie spośród wszystkich, którzy zgłosili chęć pozyskania danego gracza.

Przykład z życia:
- na FA ląduje Brooks (w zeszły sezonie pozbyłem się go bardzo szybko a skorzystał - na wolnym rynku - Goozman; potem ja płakałem a Gooz otwierał szampana),
- chęć pozyskania zgłaszają 3 drużyny z priorytetami 2,8, 12,
- Brooks ląduje u gracza z priorytetem 2. Po facie ów gracz dostaje priorytet 12.

Wnioski. Jest to rozwiązanie, które:
- w pewnym stopniu rekompensuje powodzenie w drafcie - pod względem wylosowanego picku. Komu nie powiodło się w drafcie, ma większe szanse na wyciągnięcie obiecującego FA już w sezonie,
- minimalizuje znaczenie zasady "kto pierwszy ten lepszy" - wybiera osoba, która do wyboru ma akurat największe prawo (pod warunkiem, że zgłosi chęć),
- miałem okazję przetestować w lidze publicznej, gdzie w praktyce - niezależnie od priorytetu - w wyścigu o danego gracza udział brała garstka uczestników. W lidze z pełnym zaangażowaniem znaczenie priorytetu może być nieco inne :)
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: Ligi H2H - plany na 2010/11

Postprzez POLISH MASTERY 21 wrz 2010, o 20:37

Wobec prowadzenia dyskusji o FA zarówno w wątku h2h 1 ligi oraz w tym wątku. W zasadzie "przeklejam" swój post z h2h 1 ligi.

Cieglo opisał całkiem dokładnie na czym to polega, ale nie podkreślił, że jeżeli korzystamy z różnych graczy to w zasadzie - o ile są swego rodzaju dziewicami - możemy codziennie rotować.

Uważam, że waiver 2 dniowe byłoby naprawdę sensowne.

Ale chyba nie wszyscy wiedzą na czym to polega. :?

Jeżeli zawodnik jest na FA to możesz go brać od razu i rotować tak, jakby nie było żadnych ograniczeń. :)

Zdaje mi się, że chyba z jednym wyjątkiem - po drafcie wszyscy zawodnicy są waivers. Ale akurat tego nie jestem pewien. :? Prawdopodobnie jest to opcja do wyboru dla komisarza ligi.

W toku normalnych rozgrywek zasada Waiver wchodzi w rachubę dopiero gdy, jakiś zawodnik został odrzucony przez jakiegoś gracza. Wówczas przez dwa dni jest tym właśnie waiverem i o tym kto go weźmie decyduje pozycja na liście waivers. Jeżeli przez dwa dni nikt go nie zechce (jak to brzmi - :C ) to staje się FA, i możesz go brać od razu.

Zatem ogólnie rzecz biorąc waivers nie uniemożliwiają codziennego rotowania składu, jednakże z opcją 2 dniową uniemożliwiają pick, drop, pick tego samego zawodnika dzień po dniu. Natomiast różnych zawodników, jak najbardziej.
Avatar użytkownika
POLISH MASTERY
Rotacja
Rotacja
 
Posty: 51
Dołączył: 18 kwi 2008, o 09:22
Lokalizacja: 3 city
Medale: 4
Mistrz h2h (1) Wicemistrz h2h (2) Podium h2h (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): POLISH MASTERY

Re: Ligi H2H - plany na 2010/11

Postprzez szogo 21 wrz 2010, o 22:06

Od poczatku jak zaczynalem h2h gralem z waiver 2 dni. Jestem jak najbardziej za ta opcja.
Avatar użytkownika
szogo
6th man
6th man
 
Posty: 116
Dołączył: 19 wrz 2008, o 19:31
Medale: 3
Podium h2h (1) Podium PF (1) Mistrz Roto (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Pogromcy Donkow

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zasady, ustalenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron