Ligi H2H - plany na przyszłość

Wszelkie ustalenia dotyczące rozgrywek. Propozycje, spostrzeżenia. Tutaj każdy członek serwisu może wpłynąć własnym głosem na kształt gry

Kolejność w drafcie

Decyduje kolejność po sezonie - gracze wskazują pożądane numery picków
4
21%
Decyduje kolejność po sezonie - gracze otrzymują kolejne numery picków
1
5%
Decyduje los - losowanie przed draftem
14
73%
 
Liczba głosów : 19

Re: Ligi H2H - plany na 2010/11

Postprzez pitrekk 21 wrz 2010, o 22:18

troche tą ankietę skomplikowałeś Cieglarzu;)
nie rozumiem opcji numer trzy...
tak czy inaczej popieram (chyba) wiekszosc.
PO 6+6 (mysle ze bedzie dodatkowa motywacja zeby zajac przed PO jedno z dwóch pierwszych miejsc a nie kombinowac na kogo by tu lepiej trafic;))
limit zmian - nie
waivers - tak, z tym ze nie wiem czy nie lepiej byloby aby byl to waiver 1 dniowy
a co do dywizji to uwazam, ze powinno to byc ustawienie centralne dla wszystkich lig takie samo i powinno ich nie byc:) mysle ze tworzenie takich sztucznych podzialow niczemu nie sluzy. Ale na ten temat juz sie wielokrotnie wypowiadalem wczesniej.

pozdro!
Avatar użytkownika
pitrekk
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 695
Dołączył: 11 wrz 2009, o 12:54
Lokalizacja: Kraków
Medale: 4
Mistrz h2h (2) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): murzynskie czarnuchy
Uzasadnienie rejestracji: I LOVE THIS GAME!!!

Re: Ligi H2H - plany na 2010/11

Postprzez bulek 21 wrz 2010, o 22:55

Zdecydowanie brak limitów, tak jak już pisałem, nadmierne wymiany na FA wcale niekoniecznie mogą wypromować zespół na dłuższy okres. Tutaj najważniejsza jest taktyka, co z tego, że sie pozbedziesz goscia grającego 2 mecze w tygodniu skoro w następnym tygodniu on zagra juz 5, ale dla innego usera?
Wymienia się tylko najsłabsze ogniwa, ale to akurat normalne.
Avatar użytkownika
bulek
All-star
All-star
 
Posty: 1537
Dołączył: 16 wrz 2010, o 17:42
Medale: 5
Wicemistrz keeper (1) Podium keeper (1) Szokujący debiut (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): żółto-czarni
Numer gg: 12068486
Uzasadnienie rejestracji: nie jestem robotem

Re: Ligi H2H - plany na 2010/11

Postprzez PH#1 22 wrz 2010, o 05:46

brak limitów
Avatar użytkownika
PH#1
Rotacja
Rotacja
 
Posty: 71
Dołączył: 2 wrz 2010, o 11:51
Drużyna fantasy (poza keeper): ManBearPig & Tańczące zęby
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: bo życie jest ciężkie ;]

Re: Ligi H2H - plany na 2010/11

Postprzez Nalesnick 22 wrz 2010, o 06:24

cieglo napisał(a):Odpowiem jednak na komentarz Nalesnicka - 20 zmian to mało. Ja w sezonie uzbierałem chyba z 50 a byli i lepsi (ponad 100?). Oczywiście w ciągu sezonu.


pitrekk napisał(a):naleśnik chyba miał na myśli 10-20 zmian w tygodniu. Rzeczywiscie spokojnie tyle bywalo, jak sie rotowało 3-4 graczami codziennie:)

:D
pitrekk coś o tym wiemy, nie?


bulek napisał(a):Zdecydowanie brak limitów, tak jak już pisałem, nadmierne wymiany na FA wcale niekoniecznie mogą wypromować zespół na dłuższy okres. Tutaj najważniejsza jest taktyka, co z tego, że sie pozbedziesz goscia grającego 2 mecze w tygodniu skoro w następnym tygodniu on zagra juz 5, ale dla innego usera?
Wymienia się tylko najsłabsze ogniwa, ale to akurat normalne.

Kolego bulek, wyjasnię Ci zatem na czym polegała ta wymiana.
Ustalałeś sobie 3,4 ,5 - zależności od Twojego składu zawodników do rotowania i robiłeś nimi tak,
że codziennie miałeś pełną obsadę.
Bywało że i Gortata się brało jak danego dnia był np 1 mecz
Bo wtedy wybór był mały więc się brało rrrreeezzzeerrrwwwyyy straszne
W ten sposó jeśli meczów w tygodniu Twoi zawodnicy mają w sumie koło 35-40 a wszystkich pozycji grających jest 56 to dlatego i ponad 20 zmian na tydzień bywało.
Inny numer
Miałeś w miarę dobrego gracza ale on jutro nie grał.
Zatem przed 9.00 go wymieniałeś na grającego i minute po 9.00 go odbierałeś
Uważasz że to takie dobre i fair?
No ale jeżeli większość uzna że tak może być to ja się nie będę upierał.
Metody znam i stosowałem.
A dla jasności sytuacji nawet opisałem.
Avatar użytkownika
Nalesnick
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 942
Dołączył: 24 wrz 2008, o 06:14
Lokalizacja: Krasnik F.
Medale: 3
Wicemistrz FP (1) Podium h2h (1) Wicemistrz budżetówki (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): PseudoSonics
Drużyna keeper: Denver Nuggets
Numer gg: 2500302
Uzasadnienie rejestracji: bo tak

Re: Ligi H2H - plany na 2010/11

Postprzez cieglo 22 wrz 2010, o 07:48

Właśnie dlatego jestem za limitem. Sam robię zmiany, ale faktycznie moje 50 w skali sezonu to nic przy Waszym 20 tygodniowo. Moich zmian rotowaniem nazwać nie można.

Aktywne rotowanie zawodnikami (takie jak np. opisane przez Nalesnicka) to już chyba małe nieporozumienie. Z gry polegającej na odpowiednim doborze zawodników robi się gra na czas, aspekty jakościowe zamieniają się w aspekty ilościowe a to już faktycznie trochę zabija ducha fantasy (przynajmniej w moim odczuciu). Zawodników zaczyna się traktować (tych poza rdzeniem, którego nie ruszamy) jak mięso zapychające skład. Powiem więcej - człowiek, który ma niesamowitego nosa, świetną znajomość tematu i szczęście do braku kontuzji może wciąż okazać się słabszy od przeciętniaka, który korzysta z tego swojego "młynka" (do rotowania :) ). Oczywiście do nikogo nie piję, ale choćby ja w doborze zawodników kieruję się raczej długodystansową korzyścią i do wymian prowokuje mnie raczej kontuzja czy zauważalny peak w formie danego zawodnika, który akurat nie ma właściciela - w takim pozyskaniu widzę okazję do poprawienia swojej sytuacji czasami nawet na kilka meczapów naprzód albo w PO (stąd na przykład pozyskania graczy kontuzjowanych, co do których mamy w miarę jasną informację o powrocie (ale niekoniecznie - gambling też w cenie :) ) - wtedy pozbywam się solidnego, aktywnego zawodnika by np. w drugiej kolejce naprzód korzystać już w pełni ze "skarbu", który wyrwałem z FA). Takie podejście - w mojej ocenie - daje więcej satysfakcji. Rotowanie składem tylko po to by wycisnąć maksymalnie dużo soku z dostępnej liczby meczów już niekoniecznie z satysfakcją mi się kojarzy (nawet jeśli jest cholernie efektywne).

Co więcej, prawdopodobnie nie czuję do końca skali zjawiska - u nas w lidze A w zeszłym sezonie było pod tym względem raczej spokojnie. Myślę, że duszenie wymian waiverem to za dużo (chociaż jest to ciekawe rozwiązanie i kiedyś z chęcią zagrał bym w lidze z waiverem), ale limit wymian tygodniowych może być zdrowym uspokojeniem rywalizacji i pokierowaniem jej na dobre tory. Oczywiście zawsze pozostanie pytanie jaką liczbę wymian dopuszczamy - tutaj oczywiście nie może być to liczba zbyt duża bo sytuacja będzie dokładnie taka sama jak bez limitów (proponuję max. 4-5).

PS. Istnieje jeszcze 5 opcja, której specjalnie w ankiecie nie zamieściłem: niespodzianka (a może niespodziewanka) yahoo na ten sezon czyli FAAB (budżet na akwizycje z FA). To raczej eksperyment, nie wiemy do końca jak działa i może skusimy się do przetestowania tego rozwiązania w lidze budżetowej (czyli naszym poligonie doświadczalnym :) ).
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: Ligi H2H - plany na 2010/11

Postprzez bogans 22 wrz 2010, o 08:10

cieglo napisał(a):PS. Istnieje jeszcze 5 opcja, której specjalnie w ankiecie nie zamieściłem: niespodzianka (a może niespodziewanka) yahoo na ten sezon czyli FAAB (budżet na akwizycje z FA). To raczej eksperyment, nie wiemy do końca jak działa i może skusimy się do przetestowania tego rozwiązania w lidze budżetowej (czyli naszym poligonie doświadczalnym :) ).


dziala to tak ze jezeli jest jakis waiver i kilku gosci jest nim zainteresowanych to oferuja za niego pewna cene. przypuscmy A daje 15, B 45, C 7 to idzie do B za 45.. (oczywiscie nikt nie wie kto ile dal) takze nie ma czegos takiego ze jezeli przelicytujesz drugiego to wzieliby Ci zaluzmy o jeden wiecej czyli 16 - biora tyle ile dales.. w h2h jest moim zdaniem za duza rotacja zeby to zdalo egzamin. rok temu w lidze B rekordzisci mieli ponad 300 ruchow wiec po 3-4 tygodniach mogliby juz nie miec pieniedzy :D

proponuję max. 4-5


czyli nawet nie wyszloby 1 ruch na dzien co bedzie dla mnie nieporozumieniem. spokojnie jest w roto i fantasypoints. co chcecie to samo zrobic z h2h ???
Ostatnio edytowano 22 wrz 2010, o 08:17 przez bogans, łącznie edytowano 1 raz
bogans
 

Re: Ligi H2H - plany na 2010/11

Postprzez POLISH MASTERY 22 wrz 2010, o 08:16

Mam nadzieję, że ostatni raz występuję w roli orędownika waivers.

Ale właśnie w odpowiedzi na post Nalesnicka:

Nalesnick napisał(a):Miałeś w miarę dobrego gracza ale on jutro nie grał.
Zatem przed 9.00 go wymieniałeś na grającego i minute po 9.00 go odbierałeś
Uważasz że to takie dobre i fair?


który, w zasadzie obrazuje dokładnie na czym polega "to rotowanie", chcę zaznaczyć, że waivers temu przeszkodzi i następnym razem będziesz musiał szukać innego grajka.
Avatar użytkownika
POLISH MASTERY
Rotacja
Rotacja
 
Posty: 51
Dołączył: 18 kwi 2008, o 09:22
Lokalizacja: 3 city
Medale: 4
Mistrz h2h (1) Wicemistrz h2h (2) Podium h2h (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): POLISH MASTERY

Re: Ligi H2H - plany na 2010/11

Postprzez Nalesnick 22 wrz 2010, o 08:49

cieglo napisał(a):Właśnie dlatego jestem za limitem. Sam robię zmiany, ale faktycznie moje 50 w skali sezonu to nic przy Waszym 20 tygodniowo. Moich zmian rotowaniem nazwać nie można.


Miło, że szefa przekonałem :D
I tylko jedna techniczna uwaga, jeśli można.
Jeśli liczba głosów na wszystkie formy ograniczenia przewyższą "nieograniczanie" wtedy dopiero proponuje wybrac metodę.
Chodzi taką sytuację:
Brak ograniczeń 7 głosów
Limit wymian 6 głosów
Waivery - 6 głosów
Inna, łaczona metoda 6 głosów
Oczywiście to tylko przykład ale widzicie co pokazuje?
Przechodzi brak ograniczeń ale czy na pewno o to większości chodziło?
Avatar użytkownika
Nalesnick
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 942
Dołączył: 24 wrz 2008, o 06:14
Lokalizacja: Krasnik F.
Medale: 3
Wicemistrz FP (1) Podium h2h (1) Wicemistrz budżetówki (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): PseudoSonics
Drużyna keeper: Denver Nuggets
Numer gg: 2500302
Uzasadnienie rejestracji: bo tak

Re: Ligi H2H - plany na 2010/11

Postprzez bulek 22 wrz 2010, o 08:50

Miałeś w miarę dobrego gracza ale on jutro nie grał.
Zatem przed 9.00 go wymieniałeś na grającego i minute po 9.00 go odbierałeś
Uważasz że to takie dobre i fair?

Nie granie waiverami w takiej sytuacji uważam za nieporozumienie. Waiver taka praktyke skutecznie uniemożliwia, co z tego, że wywalisz howarda na 1 dzien, kto inny go potem bedzie miał do konca sezonu. Opłacalne?

Sam zagłosowałem za opcją A, ale nie miałem pojęcia, że gracie bez waiverów. W takim przypadku zdecydowanie opcja C. Po prostu cieglo nieco namieszał z tymi priorytetami, stąd taki wybór chwili :P

Także do koncowego wyniku proponuje odjąc jeden głos opcji A i dodać jeden opcji C.
Avatar użytkownika
bulek
All-star
All-star
 
Posty: 1537
Dołączył: 16 wrz 2010, o 17:42
Medale: 5
Wicemistrz keeper (1) Podium keeper (1) Szokujący debiut (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): żółto-czarni
Numer gg: 12068486
Uzasadnienie rejestracji: nie jestem robotem

Re: Ligi H2H - plany na 2010/11

Postprzez Nalesnick 22 wrz 2010, o 08:52

Sorki że jeszcze ja ale czy mógłby ktoś jeszcze raz opisać tak "łopatologicznie" tę metodę waiverów?
Z góry dzieki.
Avatar użytkownika
Nalesnick
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 942
Dołączył: 24 wrz 2008, o 06:14
Lokalizacja: Krasnik F.
Medale: 3
Wicemistrz FP (1) Podium h2h (1) Wicemistrz budżetówki (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): PseudoSonics
Drużyna keeper: Denver Nuggets
Numer gg: 2500302
Uzasadnienie rejestracji: bo tak

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zasady, ustalenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron