Ligi H2H - plany na przyszłość

Wszelkie ustalenia dotyczące rozgrywek. Propozycje, spostrzeżenia. Tutaj każdy członek serwisu może wpłynąć własnym głosem na kształt gry

Kolejność w drafcie

Decyduje kolejność po sezonie - gracze wskazują pożądane numery picków
4
21%
Decyduje kolejność po sezonie - gracze otrzymują kolejne numery picków
1
5%
Decyduje los - losowanie przed draftem
14
73%
 
Liczba głosów : 19

Re: Ligi H2H - plany na 2010/11

Postprzez bulek 22 wrz 2010, o 09:09

Postaram się.

Słowa "waiver priority" tłumaczyć nie muszę chyba, jest to kolejność z początku odwrotnie proporcjonalna do wyboru w drafcie.

Na poczatku tuż po drafcie wszyscy zawodnicy są waiverami - załóżmy, opcjonalnie na 2 dni. Przez ten czas, każdy kto chce, zgłasza na yahoo zapotrzebowanie na "swojego" gościa, w ten sam sposób, jak to się robi przy braniu normalnego FA, czyli opcja "sign", opcja "drop", z tymże że na koniec jest informacja na gorze Twojego teamu, że "rozliczenie" tych waiverów bedzie za 2 dni.
I załóżmy, kilka osób zadeklarowało w ten sposób, że chce Howarda (wiem, że bedzie wybrany w drafcie, ale to przykład). Wygrywa ta osoba, która spośród osób, które zgłosiły po niego chęc ma najwyzszy nr w drafcie. Przy czym jak najbardziej jest możliwosć ustawienia na yahoo, że dropujesz jednego gracza (założmy, Forda), a chcesz np. pięciu (Howarda, Collisona, Thonrntona, Arizę, Denga - przykłady). Oczywiście wszystkich pięciu nie masz szans w takim przypadku dostać, więc grupujesz ich w kolejności, który jest dla Ciebie priorytetem, załózmy: 1. Howard, 2. Deng, 3. Ariza, 4. Collison, 5. Thornton. I jeżeli howarda ci się nie udało dostac, bo osoba z wyższym nr waiver też go chciała, w ten sam sposób minął Tobie też Deng czy Ariza, to dostajesz za tego Forda następnego w Twojej kolejności, którgo nikt z wyzszym nr waiver nie chciał, czyli np. własnie Collison. Dzieki temu masz większe prawdopodobieństwo, że kogoś wyłowisz.
Tak samo jest, jak ktoś wywali kogoś na FA, wtedy ten klient przez te 2 dni jest waiverem. Jesli nikt go nie łyknie, staje się normalnym FA.
Przy czym po wzięciu waivera yahoo automatycznie Ciebie spycha na liście waiver priority na ostatnie miejsce, dzięki czemu nie jest możliwe wzięcie z tym samym nr waiver kilku typa.
Jeszcze trzeba o czymś wspomnieć, nawet jak masz 1 nr waiver, to nie możesz na kilka minut choćby wywalić goscia poza skład, a zaraz potem zgłosić chęc, że chcesz go z powrotem, wykorzystując 1 nr waiver. Tutaj spotka Ciebie niespodzianka, bowiem yahoo od razu wywali błąd - nie ma możliwości z waivera brać gracza, którego się samemu wywalało :P. Musisz się łudzić, że ten grajek przez nikogo nie zostanie wzięty, a potem wziąść go ewentualnie z FA.

No mam nadzieje, że już wszystko, co istotne, wytłumaczyłem...
Avatar użytkownika
bulek
All-star
All-star
 
Posty: 1537
Dołączył: 16 wrz 2010, o 17:42
Medale: 5
Wicemistrz keeper (1) Podium keeper (1) Szokujący debiut (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): żółto-czarni
Numer gg: 12068486
Uzasadnienie rejestracji: nie jestem robotem

Re: Ligi H2H - plany na 2010/11

Postprzez cieglo 22 wrz 2010, o 09:35

Nie wiem czy to łopatologiczne :) Wydaje mi się, że moje tłumaczenie kilka postów wyżej było prostsze ale - fakt - mniej wyczerpujące. Widzę też błąd:
Wygrywa ta osoba, która spośród osób, które zgłosiły po niego chęc ma najwyzszy nr w drafcie.

Nie najwyższy a najniższy. Czyli jeśli w drafcie wylosuję 1 pick to na starcie sezonu mam waiver priority = 12 (w lidze 12 osobowej).

bulek: głos w ankiecie można zmienić. Jeśli zmieniłeś zdanie po prostu zaznacz inną opcję.

Nalesnick: masz rację z tymi opcjami. Możemy po prostu uznać, że jeśli sumaryczna liczba wszystkich opcji "ograniczonych" przekroczy liczbę opcji wolnej - na pewno nie zastosujemy całkowicie wolnego rynku. To faktycznie logiczne. Tyle, że już na tym etapie ma ona już i tak straconą pozycję. Z drugiej strony liczba uczestników w ligach to docelowo 36 osób, więc poczekajmy na resztę głosów.
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: Ligi H2H - plany na 2010/11

Postprzez Nalesnick 22 wrz 2010, o 10:59

bulek napisał(a):No mam nadzieje, że już wszystko, co istotne, wytłumaczyłem...

bulek: wielkie dzięki
No i ja też mam nadzieję, że wszystko dobrze zrozumiałem :D
Domyślam się, że zmiany z waiverów na FA i rozliczanie waiverów odbywa się w okoloicach 9.00?

No i jeśli wszystko dobrze zrozumiałem, to chyba ta metoda a nie ilościowe tygodniowe ograniczenie jest lepsza.
Ale muszę to jeszcze przemysleć.
Dzięki jeszcze raz i Tobie cieglo - chociaż tę kolejność to i na podstawie tego co napisał bulek wykalkulowałem.
Avatar użytkownika
Nalesnick
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 942
Dołączył: 24 wrz 2008, o 06:14
Lokalizacja: Krasnik F.
Medale: 3
Wicemistrz FP (1) Podium h2h (1) Wicemistrz budżetówki (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): PseudoSonics
Drużyna keeper: Denver Nuggets
Numer gg: 2500302
Uzasadnienie rejestracji: bo tak

Re: Ligi H2H - plany na 2010/11

Postprzez bulek 22 wrz 2010, o 15:18

Faktycznie Cieglo, mozna zagłosować jeszcze raz, tylko, że tutaj jest pole do nadużyć, mianowicie jedna osoba może zagłosować kilka razy :P.

Ja na pewno skłaniam się za opcją z waiverami. Czy oprócz tego limity, czy już nie, to obojętne. Ale tylko waivery wyeliminują takie zdarzenie: " poślę wade'a na FA i od razu go wezmę z powrotem, a chociaż jeden dzien pogram bez niego"
Avatar użytkownika
bulek
All-star
All-star
 
Posty: 1537
Dołączył: 16 wrz 2010, o 17:42
Medale: 5
Wicemistrz keeper (1) Podium keeper (1) Szokujący debiut (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): żółto-czarni
Numer gg: 12068486
Uzasadnienie rejestracji: nie jestem robotem

Re: Ligi H2H - plany na 2010/11

Postprzez cieglo 22 wrz 2010, o 15:28

Nie ma pola do nadużyć: zmieniasz swój głos i klikasz wyślij. System zdejmuje odpowiedź z dotychczasowej opcji a dodaje do ostatnio wybranej. Wszystko gra, nie siej zamętu :)

Ja zmieniłem swój głos na waiver :8
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: Ligi H2H - plany na 2010/11

Postprzez cieglo 22 wrz 2010, o 19:15

Orientuje się ktoś jak zmienić ustawienia PO? Za cholerę nie mogę tego odnaleźć w ustawieniach ligi...
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: Ligi H2H - plany na 2010/11

Postprzez szogo 22 wrz 2010, o 19:20

Commish Tools - Edit League Settings i na dole masz Playoff Weeks. Tam ustawiasz "termin" (date rozpoczecia) + ilosc druzyn.
Avatar użytkownika
szogo
6th man
6th man
 
Posty: 116
Dołączył: 19 wrz 2008, o 19:31
Medale: 3
Podium h2h (1) Podium PF (1) Mistrz Roto (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Pogromcy Donkow

Re: Ligi H2H - plany na 2010/11

Postprzez Benon 22 wrz 2010, o 19:22

Sam zagłosowałem na waiver, ale jest coś jeszcze...
Tak sobie pomyślałem nad takim rozwiązaniem, aby zwiększyć ilość drużyn w lidze. Nikt tu tego nie zaproponował, a mogłoby to zmniejszyć ilość pożytecznych zawodników na FA, z których można korzystać...
Tylko, że z drugiej strony automatycznie zwiększa to ilość gorszych zawodników w drużynach i kólko się zamyka...
Ot, takie luźne przemyślenia.
Post bez historii w sumie...
Pozdrawiam.
"My favorite player growing up was Kevin Garnett...and now he is my least favorite player"
Joakim Noah
"When you have your star player at that level, it makes you want to go to bed early, eat right, do all the right things"
Joakim Noah
Avatar użytkownika
Benon
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 873
Dołączył: 15 wrz 2010, o 22:19
Lokalizacja: Kraków/UK
Medale: 5
Wicemistrz budżetówki (1) Mistrz keeper (1) Mistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): The Tramwajs
Drużyna keeper: Chicago Bulls
Numer gg: 1126580
Uzasadnienie rejestracji: ...a może bym tak zagrał???

Re: Ligi H2H - plany na 2010/11

Postprzez bogans 23 wrz 2010, o 16:17

ja uwazam za niesprawiedliwe zeby dwa pierwsze zespoly po RS mialy tydzien przerwy w PO. wystarczy im wygrac dwie potyczki aby zostac mistrzem. a gdzie upsety gdzie druzyna numer 8 wygrywa z 1??? nie podoba mi sie to.. sezon jest dostatecznie dlugi zeby w czolowej osemce moc sie uplasowac. niech pozostala czworka walczy o "pierwsze miejsce" zeby pozostac w lidze skoro podczas calego sezonu nie dawali rady - jakas kara musi byc. jak bedzie 8 zespolow walczacych o mistrza bedzie ciekawiej!
bogans
 

Re: Ligi H2H - plany na 2010/11

Postprzez goozman 23 wrz 2010, o 18:16

zgadzam sie z Bogansem co do joty
when I die - bury me upside-down so the whole world can kiss my ass
Avatar użytkownika
goozman
All-star
All-star
 
Posty: 1688
Dołączył: 20 gru 2007, o 10:07
Lokalizacja: lkr /wwa
Medale: 8
Mistrz h2h (3) Podium h2h (1) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1) Podium keeper (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Bukkake/Kraśnik Warthogs
Drużyna keeper: Charlotte Hornets
Numer gg: 3147820
Uzasadnienie rejestracji: sie gra sie ma

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zasady, ustalenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron