Ligi H2H - plany na przyszłość

Wszelkie ustalenia dotyczące rozgrywek. Propozycje, spostrzeżenia. Tutaj każdy członek serwisu może wpłynąć własnym głosem na kształt gry

Kolejność w drafcie

Decyduje kolejność po sezonie - gracze wskazują pożądane numery picków
4
21%
Decyduje kolejność po sezonie - gracze otrzymują kolejne numery picków
1
5%
Decyduje los - losowanie przed draftem
14
73%
 
Liczba głosów : 19

Re: Ligi H2H - plany na 2010/11

Postprzez bogans 23 wrz 2010, o 19:38

kiedy konczy sie termin glosowania w ankiecie nr1???
bo jak sie skonczy proponuje zrobic nowa na temat PO bo to tez jest wazna kwestia. z tego co sie doliczylem to tak:
6+6: cieglo, zajmon, grb, polish mastery, chicken, pitrekk
8+4: nalesnick, goozman (2 time champion h2h), bogans (1 time champion h2h) - to ze dwoch mistrzow zgadza sie w tej kwestii tez powinno dac do myslenia ;)
zmijor obojetne :)
takze spora grupa ludzi bez zajecia stanowiska

i tak.. mowicie ze przy 6+6 bedzie wiecej zabawy. no zalezy dla kogo.. moze spytajmy sie osob ktore zajely rok temu miejsca nr 7 i 8 gdzie woleliby grac. czy o utrzymanie czy o mistrza i sie dowiemy co jest lepsze.. sobie tez zadajcie to pytanie to moze zmienicie zdanie. nie wiem moze kazdy tu mysli ze znajdzie sie w szostce ale to chyba nie bedzie takie proste :)
bogans
 

Re: Ligi H2H - plany na 2010/11

Postprzez cieglo 23 wrz 2010, o 20:25

Nie ma opcji 8+4. Zająłeś miejsce 9. i wzwyż - odpoczywasz i nie uczestniczysz w dalszych rozgrywkach do następnego sezonu. To jest słabe.

W wariancie 6+6 grają wszyscy a pauza faktycznie jest ale tylko przez jedną kolejkę dla dwóch drużyn.

PS. Figrin zwrócił mi uwagę, że również decyzji co do ilości awansowiczów/spadkowiczów nam brakuje. Moja propozycja to 2-3 (z naciskiem na 3 jednak) drużyny w obie strony. Więcej to już chyba przesada przy tym rozmiarze lig.
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: Ligi H2H - plany na 2010/11

Postprzez goozman 23 wrz 2010, o 21:25

odpoczywaja 1 kolejke 4 a nie 2 druzyny (1,2,7,8 - chyba te) - tych kolejek do konca jest moze 3 - wydaje mi sie ze swoista kara dla druzyn z miejsc 9-12 w postaci krotszej zabawy (ze szczegolna kara dla miejsc 10-12 zwiazana ze spadkiem zakladajac 3 spadkowiczow) jest mniej krzywdzaca niz zabranie szansy na sprawienie niespodzianki druzynom 7 i 8. wg mnie zabija to sportowa rywalizacje - skrocone PO wydaje sie mocno uposledzone. przemyslcie jeszcze sprawe chlopy

a moze poszerzyc ligi do 16?;) wtedy bedzie ultrasprawiedliwie skoro takimi bojownikami o sprawiedliwosc jestescie;) i mniejszy balans w FA i Cieglo w 1j lidze moze nawet;)
when I die - bury me upside-down so the whole world can kiss my ass
Avatar użytkownika
goozman
All-star
All-star
 
Posty: 1688
Dołączył: 20 gru 2007, o 10:07
Lokalizacja: lkr /wwa
Medale: 8
Mistrz h2h (3) Podium h2h (1) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1) Podium keeper (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Bukkake/Kraśnik Warthogs
Drużyna keeper: Charlotte Hornets
Numer gg: 3147820
Uzasadnienie rejestracji: sie gra sie ma

Re: Ligi H2H - plany na 2010/11

Postprzez bogans 24 wrz 2010, o 07:33

cieglo napisał(a):Nie ma opcji 8+4. Zająłeś miejsce 9. i wzwyż - odpoczywasz i nie uczestniczysz w dalszych rozgrywkach do następnego sezonu. To jest słabe.

W wariancie 6+6 grają wszyscy a pauza faktycznie jest ale tylko przez jedną kolejkę dla dwóch drużyn.


jak to nie uczestnicze?? 4 ostatnie bija sie o jedno miejsce zapewniajace pozostanie w lidze.
w formacie 6+6 w pierwszym tygodniu pauzowac beda 4 druzyny. 1,2 oraz 7,8.
co do 16 to mysle ze mogloby byc fajnie. akurat jest 8 osob w 3 lidze wiec po cztery do kazdej z lig i gra muzyka :)
bogans
 

Re: Ligi H2H - plany na 2010/11

Postprzez pitrekk 24 wrz 2010, o 07:56

pisalem o tym zeby zwiekszyc lige do 16 druzyn praktycznie od końca poprzedniego sezonu. Uprzedzę komentarze - nie dlatego, że nie dostałem się do pierwszej. proponowalem to zanim jeszcze zaczęły się PO. Wtedy wszyscy byli albo przeciw albo sie nie wypowiadali. Wydaje mi sie, że teraz kiedy już Cieglo pozakładał ligi i wszystko zorganizował troche za późno na takie 'rewelacje'. Uszanujmy troche czas innych...
Avatar użytkownika
pitrekk
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 695
Dołączył: 11 wrz 2009, o 12:54
Lokalizacja: Kraków
Medale: 4
Mistrz h2h (2) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): murzynskie czarnuchy
Uzasadnienie rejestracji: I LOVE THIS GAME!!!

Re: Ligi H2H - plany na 2010/11

Postprzez cieglo 24 wrz 2010, o 07:57

1. Będę się upierał. W zeszłym sezonie byłem dziewiąty i żadnego PO nie uświadczyłem. Wy z pierwszej ósemki nie znacie tych problemów :)
2. Co do poszerzania rozmiaru lig - nie wiem czy jesteśmy gotowi na taki zabieg :) Przynajmniej ja już przygotowałem się mentalnie na rywalizację z jedenastoma graczami :) Poza tym zostało mało czasu a przekonać trzeba dużo osób. Sam nie wiem co o tym myśleć ale jednoznacznie przeciwko nie jestem.

Tak czy inaczej, nawet jeśli by do tego doszło to na pewno trzecioligowcy nie uzyskaliby takiego prezentu w postaci awansu do ekstraklasy :) Trzymamy się struktury ligi niezależnie od ilości lig/drużyn. Jeśli już: cztery osoby z drugiej do pierwszej i osiem z trzeciej do drugiej.

PS. Inna sprawa, że nie wiem jak przedstawia się PO w 16 drużynowej lidze. Czy aby na pewno jest wtedy opcja 2x8?

Edyta.

Po wypowiedzi Pittreka przypomniało mi się, że przecież była/jest ankieta, w której jednoznacznie wygrała opcja 12+12 jeśli chodzi o rozmiary lig. Z tego powodu myślę, że temat należy - przynajmniej w tym sezonie - zostawić jak jest.
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: Ligi H2H - plany na 2010/11

Postprzez Nalesnick 24 wrz 2010, o 08:56

cieglo napisał(a):1. Będę się upierał. W zeszłym sezonie byłem dziewiąty i żadnego PO nie uświadczyłem. Wy z pierwszej ósemki nie znacie tych problemów :)

No to może ja się wypowiem bo doświadczyłem i tego i tego.
W pierwszym moim sezonie pozycja posa ósemką - kara "nicnierobienia".
Mało przyjemne - nie polecam.
Drugi mój sezon pozycja siódma - możliwość walki o miszcza, a uwierzcie, że niewiele brakowało.
Czyli subiektywnie jasne, ale jak zawsze próbuje patrzeć na wszystko obiektywnie.
Idealnie było by 8+4.
Jeśli nie może być, niech już zostanie 6+6
Ale wówczas proponowałbym 2 osoby spadek do II ligi.

Edyta
A pomysł z 16 zespołami bardzo mi się podoba :D
Ostatnio edytowano 24 wrz 2010, o 10:20 przez Nalesnick, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Nalesnick
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 942
Dołączył: 24 wrz 2008, o 06:14
Lokalizacja: Krasnik F.
Medale: 3
Wicemistrz FP (1) Podium h2h (1) Wicemistrz budżetówki (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): PseudoSonics
Drużyna keeper: Denver Nuggets
Numer gg: 2500302
Uzasadnienie rejestracji: bo tak

Re: Ligi H2H - plany na 2010/11

Postprzez GRB 24 wrz 2010, o 10:18

Prosty rachunek: przy 6+6 odpadają dwa pojedynki, przy 8+4 siedem pojedynków. Dziękuję.
Łyżwiarz wie, że kotek odkopał prezent
Avatar użytkownika
GRB
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 845
Dołączył: 17 kwi 2008, o 14:30
Medale: 3
Podium h2h (2) Mistrz Roto (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Owrzodzenie, AssCrack
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Rejestracja-sracja

Re: Ligi H2H - plany na 2010/11

Postprzez Nalesnick 24 wrz 2010, o 10:22

GRB napisał(a):Prosty rachunek: przy 6+6 odpadają dwa pojedynki, przy 8+4 siedem pojedynków. Dziękuję.

A przy 8+8 nic nie odpada
Jeszcze prostszy rachunek.
Avatar użytkownika
Nalesnick
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 942
Dołączył: 24 wrz 2008, o 06:14
Lokalizacja: Krasnik F.
Medale: 3
Wicemistrz FP (1) Podium h2h (1) Wicemistrz budżetówki (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): PseudoSonics
Drużyna keeper: Denver Nuggets
Numer gg: 2500302
Uzasadnienie rejestracji: bo tak

Re: Ligi H2H - plany na 2010/11

Postprzez cieglo 24 wrz 2010, o 11:01

Opcja 8+8 odpada w przedbiegach więc nie ma co rachować. Rozmiarów lig nie zmieniamy. Dyskusję możemy rozpocząć na nowo w kolejnym preseason :)

Zostają nam opcje 6+6 albo 8+0 ( :) ). Argumentacja GRB jest chyba trudna do podważenia (mi się podoba, chociaż rzecz jasna nie zakładam z góry, że znajdę się poza pierwszą szóstką). Oczywiście najlepiej byłoby mieć pełnowymiarowe PO - wariant 8+4 byłby idealny, ale niestety brak takiego...

Brakuje mi na forum możliwości zakładania wielu ankiet do jednego wątku - tworzyć odrębnych tematów do ustaleń poszczególnych ustawień nie ma sensu. Czekam więc do 1 października z zamknięciem obecnej ankiety a następnie zastąpię ją nową. Ustalenia, które przeszły większością głosów (po ewentualnym doprecyzowaniu w dyskusji) będę wrzucał do odrębnego tematu z oficjalnymi regułami rozgrywek standardowych.
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zasady, ustalenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron