Nowości yahoo fantasy nba w sezonie 2010/11

Wszelkie ustalenia dotyczące rozgrywek. Propozycje, spostrzeżenia. Tutaj każdy członek serwisu może wpłynąć własnym głosem na kształt gry

Nowości yahoo fantasy nba w sezonie 2010/11

Postprzez cieglo 1 wrz 2010, o 11:38

Człowiek się zastanawia co jeszcze w temacie fantasy nba można wymyślić a tu - proszę - yahoo ponownie zaskakuje:
- nowy draft licytacyjny,
- budżet FAAB (?),
- usprawnienia dla aplikacji do draftu,
- transakcje daily-today,
- 8 drużyn na jednym koncie (w miejsce 4 do tej pory).

O pierwszych czterech pozycjach nie jestem w stanie powiedzieć absolutnie nic, ale po pierwszym mock drafcie przynajmniej kilka z nich powinno się rozjaśnić. Ostatnia kwestia to moim zdaniem strzał w dziesiątkę - wiele osób i tak korzystało z dodatkowych kont byle tylko móc rywalizować większą niż 4 ilością drużyn. Teraz wszystko na jednym koncie, statystyki na miejscu, porządek. Z mojego doświadczenia wynika, że 6 drużyn to chyba absolutne maksimum, przy którym przyjemność z gry nieco maleje (za dużo do ogarnięcia) ale dostępne 8 slotów będzie kusiło. Będzie kusiło bardzo :(

Po pierwszym mock drafcie dam znać co ciekawego znalazłem. Dajcie znać o Waszych spostrzeżeniach - może niektóre nowości zastosujemy w naszych rozgrywkach zasadniczych albo w dodatkowej, eksperymentalnej lidze.
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: Nowości yahoo fantasy nba w sezonie 2010/11

Postprzez cieglo 2 wrz 2010, o 11:56

Ok, ja po pierwszym razie w drafcie licytacyjnym. Co prawda wyszedłem po 3. picku ale tylko z powodu braku żywych rywali. Licytowanie z komputerem to słaba opcja. Z kolei w grze z ludźmi widzę naprawdę spory potencjał! Wygląda to ciekawie: każdy dysponuje budżetem 200 $, za pomocą którego należy zbudować swój skład. Cena wywoławcza za każdego zawodnika to 1 srebrnik a w ferworze licytacji cena może sięgnąć dużo większego pułapu :) Może nawet dojść do takiej sytuacji, że na początku draftu przelicytujemy absolutnie każdego i zdobędziemy upatrzonego Duranta, ale potem będziemy skazani na same ochłapy :D System rzecz jasna pilnuje aby pozostały budżet wystarczył ma minimum wymagane do zamknięcia składu. Cała reszta w rękach graczy.

Myślę, że strategia ma tutaj decydujące znaczenie. W odróżnieniu od tradycyjnego draftu tutaj nie zgonimy niepowodzenie na pick, który wylosujemy - tutaj wszystko zależy od nas! Ja z chęcią spróbowałbym takiej formuły, tym bardziej, że mamy teraz aż 8 drużyn do dyspozycji. Kto się na to pisze?

Dodatkowo mamy budżet FAAB, czyli limit pieniężny przeznaczony na wyciąganie graczy z FA. Nie wiem do końca jak to działa ale być może to zagadnienie wpisuje się w dyskusję o rozmiarze drużyn w lidze i żonglowaniu graczami z FA. Do sprawdzenia, trzeba poczytać helpa yahoo...

Kolejna opcja czyli daily-today to możliwość błyskawicznego włączenia pozyskanego z FA gracza do punktowania dla naszej drużyny, bez czekania na kolejny dzień. To chyba dobre i nie wiem czy nie warto rozważyć włączenia tej opcji w naszych standardowych ligach. Co Wy na to?
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: Nowości yahoo fantasy nba w sezonie 2010/11

Postprzez Andrew23 2 wrz 2010, o 14:34

NIe brałem nigdy udziału w żadnej formie FB, w której trzeba by trzymać się jakiegoś wirtualnego budżetu, a z tego co piszesz brzmi ciekawie. Skoro limit lig na koncie na yahoo zwiększono do 8, chętnie bym spróbował takiego rodzaju rozgrywki.
Avatar użytkownika
Andrew23
6th man
6th man
 
Posty: 321
Dołączył: 16 wrz 2008, o 10:28
Medale: 13
Mistrz h2h (1) Mistrz FP (1) Wicemistrz FP (4) Podium h2h (3) Podium PF (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): High Flying Circus 2,3

Re: Nowości yahoo fantasy nba w sezonie 2010/11

Postprzez cieglo 2 wrz 2010, o 15:00

Ba, budżet jest po pierwsze podczas draftu (jeśli wybieramy draft licytacyjny) oraz dodatkowo (jeśli aktywne) podczas codziennej gry do celów rekrutacji z FA. Nie wiem dokładnie jak działa to drugie, ale pierwsze spróbowałem i polecam. Co do samego budżetu - jest on konfigurowalny chyba jednak, a nie stały - jak pisałem wcześniej. Można zdecydować się na obie opcje albo tylko na jedną wybraną - do ustalenia.

Zakładam nowy wątek organizacyjny dla rozgrywki "budżetowej" - jeśli uzbieramy niezbędne minimum uczestników - jedziemy z tematem. Jeśli zapychać te 8 slotów to różnorodnie :) Fajnie, że jest nas dwóch - zawsze to lepiej ciągnąć temat i mobilizować ludzi do spróbowania czegoś nowego.
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: Nowości yahoo fantasy nba w sezonie 2010/11

Postprzez fly guy 24 wrz 2010, o 13:59

Hej, jestem nowy na tym forum, zalogowałem się w poszukiwaniu chętnych do własnych lig na ESPN.

Tak czytam, co w tym roku wprowadza yahoo i pomysł z budżetem na sezon jest świetny. Może ktoś pamięta, jak 4,5 lat temu coś takiego działało na stronie NBA i świetnie się sprawdzało. Później niestety NBA dała ciała.

A draft licytacyjny (aukcja) jest dostępna już od zeszłego roku na ESPN.

Natomiast grę z budżetem skutecznie uskuteczniamy już od 3 sezonów w lidze H2H keeper (budżetem zajmuje się Komisarz przy pomocy excela).
Avatar użytkownika
fly guy
6th man
6th man
 
Posty: 107
Dołączył: 24 wrz 2010, o 12:30
Drużyna fantasy (poza keeper): Rywalożerne Rosice
Uzasadnienie rejestracji: Poszukiwanie osób do wspólnej gry

Re: Nowości yahoo fantasy nba w sezonie 2010/11

Postprzez theo 9 paź 2010, o 18:19

mam pytanie na temat Fantasy na Yahoo (choć może i też na ESPN), niedawno zacząłem grać i wolałbym się upewnić przed rozpoczęciem rozgrywek co i jak ;) A więc przykładowo mam w składzie Amare i Gortata, jeśli np. NYK grają mecz we wtorek, a Magic w środę to powinienem mieć w składzie we wtorek Amare (oczywiste), ale w środę przed rozpoczęciem pierwszego meczu powinienem zmienić go na Gortata (oczywiście przy założeniu, że nikt inny z mojego składu ani z listy FA się nie nadaje na to miejsce bardziej niż Marcin)?
Avatar użytkownika
theo
6th man
6th man
 
Posty: 112
Dołączył: 30 wrz 2010, o 15:22
Medale: 2
Szokujący debiut (2)
Drużyna fantasy (poza keeper): Golden State Warriors
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Hey Hi Hello

Re: Nowości yahoo fantasy nba w sezonie 2010/11

Postprzez cieglo 9 paź 2010, o 18:31

Tak, dokładnie. Chyba, że obsadzasz - w pierwszym dniu Amare na PF/F/Util - wtedy wstawiasz Gortata niezależnie (ten gra tylko na C o ile się nie mylę) - bez konieczności zamiany z Amare.
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: Nowości yahoo fantasy nba w sezonie 2010/11

Postprzez fly guy 10 paź 2010, o 20:42

No nie do końca. To o czym piszesz dotyczy tylko lig, gdzie jest możliwość zmiany składu codziennie.
W wielu ligach H2H( np. moja na ESPN) skład na cały tydzień wybiera się najpóźniej np. 5 min przed pierwszym meczem tygodnia. Później zmian robić już w tym danym tygodniu nie można.
Avatar użytkownika
fly guy
6th man
6th man
 
Posty: 107
Dołączył: 24 wrz 2010, o 12:30
Drużyna fantasy (poza keeper): Rywalożerne Rosice
Uzasadnienie rejestracji: Poszukiwanie osób do wspólnej gry

Re: Nowości yahoo fantasy nba w sezonie 2010/11

Postprzez cieglo 10 paź 2010, o 20:46

Żadna z naszych lig nie uskutecznia takich zasad - ani w FP, ani w rozgrywkach h2h - wszędzie graliśmy zawsze daily - tommorow. Czyli - zmiany można zlecać codziennie, ale w użycie wchodzą w kolejnym dniu. Teraz jest opcja daily - today (czy jakoś tak) i w lidze eksperymentalnej (budżetowa) ją stosujemy. Może trzeba ją zastosować również w pozostałych rozgrywkach, już niekoniecznie jako eksperyment - wymowę tego ustawienia raczej wszyscy znają i - moim zdaniem - to spory pozytyw.
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: Nowości yahoo fantasy nba w sezonie 2010/11

Postprzez cieglo 28 lis 2011, o 12:53

Ciekawostka http://help.yahoo.com/l/us/yahoo/sports ... Iw4F4jEnpG

Chodzi o ligi, w których można zarobić :) Wchodzimy z $20, wygrywamy max. $125 :) Ktoś zainteresowany? :)

Jest też kilka innych nowości, ale żadnych rewolucji (chociaż z punktu widzenia szczególnie keeper mogą się to okazać bardzo dobre usprawnienia).
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Następna strona

Powrót do Zasady, ustalenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron