[2014/2015] Rozgrywki - Liga Keeper

Zasada draft and stash powinna obowiązywać:

Ankieta wygasła 27 wrz 2014, o 10:18

a) od najbliższego sezonu
9
81%
b) od sezonu 2015/16
2
18%
 
Liczba głosów : 11

Re: [2014/2015] Rozgrywki - Liga Keeper

Postprzez goozman 8 kwi 2015, o 19:23

bulek napisał(a):Nie. Sztuczki polegające na celowym obniżaniu picku nie będą brane pod uwagę. Czyli np. jeśli wyrzucisz Arizę, nie będziesz go miał w przyszłym sezonie, ale do obliczania picku będzie się liczył


myślę, że pewnie, by takie myki uniemożliwić w ostatniej fazie sezonu, jest również przepis o końcu pobierania z FA z dniem 1 kwietnia, który niby miał być u nas martwy (była o tym spora dyskusja 2 sezony temu) ale dalej znajduje się w regulaminie (czy tak ciężko go odpowiednio przeedytować?)..
when I die - bury me upside-down so the whole world can kiss my ass
Avatar użytkownika
goozman
All-star
All-star
 
Posty: 1688
Dołączył: 20 gru 2007, o 10:07
Lokalizacja: lkr /wwa
Medale: 8
Mistrz h2h (3) Podium h2h (1) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1) Podium keeper (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Bukkake/Kraśnik Warthogs
Drużyna keeper: Charlotte Hornets
Numer gg: 3147820
Uzasadnienie rejestracji: sie gra sie ma

Re: [2014/2015] Rozgrywki - Liga Keeper

Postprzez bulek 8 kwi 2015, o 19:54

Zedytowałem. Można by wprowadzić opcję, że zmiany wykonane w ostatnim tygodniu NBA skutkują jedynie zmianami w składzie trwającego jeszcze sezonu, po czym ci zawodnicy przed następnym sezonem nadal będą free agentami (nie licząc trejdów) ale to od przyszłego sezonu. Zabrałoby to możliwość np. walki w waiverach o wyrzuconego gracza pod koniec ubiegłego sezonu.
Tyle, że kombinacji walki o lepszy pick to by nie wyeliminowało.

Na tą chwilę powiedzmy, że jeśli ktoś wyrzuca na FA 6-7 gracza w składzie pod względem salary, jest to normalny ruch polegający na polepszeniu picku, reagować będę, jeśli na FA pójdzie 2-3 zawodnik z kolei.

I jeszcze jednemu trzeba zapobiec. Przed laty w FBX#2 zdarzyła się sytuacja, w której typek wywalił Howarda, polepszył sobie pick, po czym w next season wziął go z 1 numerem waiver. Tutaj to by nic nie dało, bo taki Howard czy inna gwiazda by się liczyła do picku, ale nadal jest możliwa sytuacja, że wyrzucony gościu na FA by minimalnie polepszyć pick wraca ponownie do tego samego GM-a w next season z waivera. Trzeba zawrzeć w regulaminie, że waivery mają charakter ciągły, tylko, że w offseason ulegają zawieszeniu, w związku z czym wywalony gracz w ostatnim dniu ubiegłego sezonu nie może wrócić do składu tej samej drużyny na samym początku sezonu następnego.

Czy już za bardzo kombinuję? :D
Avatar użytkownika
bulek
All-star
All-star
 
Posty: 1537
Dołączył: 16 wrz 2010, o 17:42
Medale: 5
Wicemistrz keeper (1) Podium keeper (1) Szokujący debiut (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): żółto-czarni
Numer gg: 12068486
Uzasadnienie rejestracji: nie jestem robotem

Re: [2014/2015] Rozgrywki - Liga Keeper

Postprzez tomalaobi 16 kwi 2015, o 23:09

Co jest byczki? Koniec sezonu już jest, nie ma takiego grania! Teraz tylko oglądamy postseason!

Brawa dla zwycięzców! Lider odskoczył konkretnie, trzeba by sprawdzić czy to nie jest jakaś rekordowa przewaga nad drugim miejscem ever!

Ja się troszkę cięszę z Lillarda, Goberta, Paytona, Whitesidea, Middletona, Kellego, Olynyka, Smarta i Casspiego, może coś z tej mąki będzie jak dołożę dobrego debiutanta i perłeki z FA.
Avatar użytkownika
tomalaobi
6th man
6th man
 
Posty: 186
Dołączył: 24 wrz 2011, o 16:59
Drużyna fantasy (poza keeper): Washington Wizards
Uzasadnienie rejestracji: jestem wielkim fanem Fantasy Basketball! Kolejna drużyna do prowadzenia? Biorę to!

Re: [2014/2015] Rozgrywki - Liga Keeper

Postprzez goozman 17 kwi 2015, o 07:55

racja jeszcze ta liga :) graty dla Vica! to juz prawdziwa potęga w naszym keeperku - 4 sezony zawsze w pierwszej piatce, drugie mistrzostwo w tym czasie (ale pamiętaj proszę dzięki czyjej zaćmie/niecierpliwości wyrwałeś z FA Vucevica :C )
mój sezon umiarkowanego tankowania znowu skończyłem w pierwszej dyszce ligi (jako jedyny w tych czterech latach oprócz Vica). zawieszenie w średniawce nie jest moim celem a mam w składzie kilku graczy, na których zapłon w ciągu dwóch najbliższych sezonów liczę (może nie na skalę Vucevica, ale zawsze..), więc mimo swojego najgorszego miejsca optymistyczniej patrzę w przyszłość niż chociażby sezon temu.

tomalaobi napisał(a):Lider odskoczył konkretnie, trzeba by sprawdzić czy to nie jest jakaś rekordowa przewaga nad drugim miejscem ever!

daleko szukać nie trzeba bo Benon w zeszłym sezonie miał 2479 FP przewagi nad drugim Bulkiem. ten sezon potwierdził, że były to projekty jednosezonowe :)
when I die - bury me upside-down so the whole world can kiss my ass
Avatar użytkownika
goozman
All-star
All-star
 
Posty: 1688
Dołączył: 20 gru 2007, o 10:07
Lokalizacja: lkr /wwa
Medale: 8
Mistrz h2h (3) Podium h2h (1) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1) Podium keeper (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Bukkake/Kraśnik Warthogs
Drużyna keeper: Charlotte Hornets
Numer gg: 3147820
Uzasadnienie rejestracji: sie gra sie ma

Re: [2014/2015] Rozgrywki - Liga Keeper

Postprzez matek 17 kwi 2015, o 07:58

I po sezonie.

O top 10 raczej nie walczyłem, ale po cichu zakładałem miejsce w okolicach 11-13, co przez dłuższy czas udawało się utrzymywać. Niestety, wypadnięcie przede wszystkim Kemby i Sullingera zabiło mi utrzymanie pozycji.

Jest ciągły progres!

Teraz czekam na draft i offseason, gdzie jak zawsze powinienem być aktywny (mam co oddawać!). Właśnie, kiedy kolejność picków?
Avatar użytkownika
matek
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 511
Dołączył: 21 wrz 2012, o 21:08
Medale: 4
Podium keeper (1) Mistrz Roto (1) Podium Roto (1) Szokujący debiut (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Underrated
Numer gg: 9318465
Uzasadnienie rejestracji: roto

Re: [2014/2015] Rozgrywki - Liga Keeper

Postprzez Benon 17 kwi 2015, o 16:41

Gratulacje dla pierwszej trójki.
Ja będę teraz dumał w którą stronę pójść.
Wspominałem już, że jestem przesympatyczną osobą, z którą trejdowanie to czysta przyjemność...
Jeśli nie, to tak właśnie jest.

Pozdrawiam
"My favorite player growing up was Kevin Garnett...and now he is my least favorite player"
Joakim Noah
"When you have your star player at that level, it makes you want to go to bed early, eat right, do all the right things"
Joakim Noah
Avatar użytkownika
Benon
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 873
Dołączył: 15 wrz 2010, o 22:19
Lokalizacja: Kraków/UK
Medale: 5
Wicemistrz budżetówki (1) Mistrz keeper (1) Mistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): The Tramwajs
Drużyna keeper: Chicago Bulls
Numer gg: 1126580
Uzasadnienie rejestracji: ...a może bym tak zagrał???

Re: [2014/2015] Rozgrywki - Liga Keeper

Postprzez Gerard 18 kwi 2015, o 08:26

Przyłączam się do gratulacji dla całego podium.
Ja niestety zgłaszam rezygnacje z gry w tym keeperze. Jeden kiper fpoints zdecydowanie mi wystarczy.
Jeśli ktoś jest chętny na Kings (4 miejsce w tym sezonie) to ---> PW.
Do czasu przekazania drużyny/expansion draftu jestem aktywny.
Avatar użytkownika
Gerard
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 545
Dołączył: 28 wrz 2010, o 13:30
Lokalizacja: Warszawa [czasem Szczecin]
Medale: 8
Wicemistrz h2h (2) Mistrz budżetówki (1) Wicemistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (2) Wicemistrz keeper (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Łyse Komary
Uzasadnienie rejestracji: That's where amazing happens

Re: [2014/2015] Rozgrywki - Liga Keeper

Postprzez matek 18 kwi 2015, o 10:35

A mam takie pytanie, może już padło - kiedy możemy spodziewać się kolejności w naszym drafcie?

Bo chciałbym już wiedzieć na czym stoję, zanim zacznę negocjacje :)
Avatar użytkownika
matek
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 511
Dołączył: 21 wrz 2012, o 21:08
Medale: 4
Podium keeper (1) Mistrz Roto (1) Podium Roto (1) Szokujący debiut (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Underrated
Numer gg: 9318465
Uzasadnienie rejestracji: roto

Re: [2014/2015] Rozgrywki - Liga Keeper

Postprzez bulek 19 kwi 2015, o 06:34

Z powodu zajętego weekendu nie jest mi dane tego teraz ogarnąć, dostępne mam tylko salary zawodników na next season.

Do obliczania picku rzecz jasna będzie liczona rzeczywista średnia zawodników, również tych, którzy nie zagrali 30 meczy, tak jest po prostu uczciwie.
Avatar użytkownika
bulek
All-star
All-star
 
Posty: 1537
Dołączył: 16 wrz 2010, o 17:42
Medale: 5
Wicemistrz keeper (1) Podium keeper (1) Szokujący debiut (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): żółto-czarni
Numer gg: 12068486
Uzasadnienie rejestracji: nie jestem robotem

Re: [2014/2015] Rozgrywki - Liga Keeper

Postprzez bulek 19 kwi 2015, o 08:24

No i niestety jeśli chodzi o salary utknąłem w martwym punkcie, gdyż dyskusyjny jest jeden punkt, którego zresztą do tej pory nie stosowałem, pytanie, czy w ogóle powinien być stosowany?

Kod: Zaznacz cały
W takim przypadku jego pensja jest FPPG z ostatniego sezonu, w którym rozegrał więcej niż 30 gier obniżone o 10% (jeśli w poprzednim sezonie rozegrał od 21 do 30 gier) lub 15% (11-20) lub 20% (mniej niż 11 gier). Zasada ta dotyczy także graczy, którzy opuścili cały sezon z powodu kontuzji.

Mianowicie, obniżałem w stosunku do ubiegłego sezonu, niezależnie czy gracz rozegrał 30 meczy czy też nie. Stosowanie tego przepisu no nie byłoby mądre, gdyż Nash do końca życia by miał identyczne salary, a taki Billups miałby je stanowczo za wysokie jak na wartość, którą prezentuje (no umówmy się, niezbyt wysoką).

Co do następcy Gerarda wolałbym, żeby taka osoba ogłosiła się publicznie, a nie jemu na PW. Z tego względu, iż on po rezygnacji tym miejscem nie dysponuje.
Avatar użytkownika
bulek
All-star
All-star
 
Posty: 1537
Dołączył: 16 wrz 2010, o 17:42
Medale: 5
Wicemistrz keeper (1) Podium keeper (1) Szokujący debiut (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): żółto-czarni
Numer gg: 12068486
Uzasadnienie rejestracji: nie jestem robotem

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Liga Sznurowadlo.pl Fantasy Points

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron