Regulamin MP

Dział gromadzący graczy Mistrzostw Polski organizowanych we współpracy z serwisem MVP Magazyn. W rozgrywkach biorą udział jedynie zarejestrowani użytkownicy sznurowadlo.pl

Re: Regulamin MP

Postprzez mistrzFB 3 wrz 2013, o 12:42

fluber napisał(a):Zgadza się, ale według tej punktacji Landry Fields był w sezonie 10/11 ósmym najlepiej punktującym w lidze. Jeżeli uważasz, ze to podlinkowałeś jest lepszą punktacją od prezentowanej w regulaminie, to uważam dalszą dyskusję za bezcelową.


Przecież to miał być tylko przykład o co chodzi z wagami (a nie wskazanie konkretnej punktacji!), bo w swoim poście pokazałeś, że nie wiesz o co chodzi.
Avatar użytkownika
mistrzFB
Rotacja
Rotacja
 
Posty: 70
Dołączył: 3 wrz 2013, o 10:08
Drużyna fantasy (poza keeper): MISTRZOWIE
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: poszerzanie wiedzy o FB

Re: Regulamin MP

Postprzez cieglo 3 wrz 2013, o 12:50

To co pisze mistrzFB ma sens i jest godne uwagi. Pytanie tylko czy jesteśmy w stanie tak dobrać wagi by w efekcie nie uzyskać kwiatków w stylu podlinkowanego Landrego?

Wiesz mistrzu, zastanawiam się co ma większą wartość i bardziej zasługuje na miano realniejszego systemu: dobre fundamenty, które przekładają się na ranking z dupy czy pozornie abstrakcyjny algorytm, który materializuje się w sensownych rankingach?

W jakim systemie gra reszta świata?
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: Regulamin MP

Postprzez goozman 3 wrz 2013, o 19:11

ja ciągle mam wrażenie, że szanownych panów organizatorów bardziej kręci, że jakiś Bolek czy Gienek będą mogli się połechtać porównując swoje osiągnięcia z jakimiś historiami choćby z archiwum ligi FP sznurka. ale jak tak bardzo kochacie ten słaby system to grajcie sobie nim właśnie na FP na sznurku czy e-nba a posłuchajcie głosu ludu w sprawie czy również te mistrzostwa tak rozegrać (ostatecznie stworzycie kilku pseudo-graczy do przekłanamia ankiety :B ) czy jednak stworzyć coś bardziej urealnionego. niby to Fantasy ale liczenie za blok 7 FP, przechwyt aż 8 FB i brak FT to gruuuba przesada. może jeszcze dorzućcie 10FP za dunki z rozszerzeniem do 25FP za windmilla.. właśnie tak głupiutka jest przyjęta przez Was punktacja.. efekciarstwo zamiast efektywności
śmiejecie się z Fieldsa (choć on akurat był całkiem sexy momentami w tamtym sezonie) a wrzućcie może jakieś średnie top 100 playerów wg Waszejformuły - mogę się założyć, że też będzie się z czego pośmiać.

ja generalnie zostałbym przy formule FP ale w jakiejś urealnionej formie, bo przesiadanie się na roto może być cięższe do ogarnięcia. podam dla przykładu punktację z naszego keepera, bo może niektórzy nie wiedzą o czym wspominamy w dyskusjach:
FGA -1 FGM +2,5 (na plus wychodzimy przy FG% powyżej 40%)
FTA -1 FTM +1,5 (na plus wychodzimy przy FT% powyżej 66%)
3PTM +1,5
REB +2
OREB +0,5
AST +3
STL +4
BLK +4
TO -3
TECH -1
EJCT -3
PTS +1

po wyrzuceniu EJCT i zamiast tego np naliczania fauli in minus jest i tak o niebo lepsza od tej przyjętej tutaj
when I die - bury me upside-down so the whole world can kiss my ass
Avatar użytkownika
goozman
All-star
All-star
 
Posty: 1688
Dołączył: 20 gru 2007, o 10:07
Lokalizacja: lkr /wwa
Medale: 8
Mistrz h2h (3) Podium h2h (1) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1) Podium keeper (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Bukkake/Kraśnik Warthogs
Drużyna keeper: Charlotte Hornets
Numer gg: 3147820
Uzasadnienie rejestracji: sie gra sie ma

Re: Regulamin MP

Postprzez bulek 3 wrz 2013, o 20:02

Mam nadzieję, że reszta załogi się nie obrazi, jak publicznie wypowiem swoje wątpliwości, bo w końcu tutaj rozgorzała dyskusja.

Ten system, zwany e-nba'owskim jest de facto już na wyczerpaniu. W "NBA East" grała juz stosunkowo niewielka liczba osób, a emocji też juz jest coraz mniej. System oparty na keeperze, stosowany w "NBA West" jest dużo bardziej popularniejszy. Osoba Stromile'a nie ma wpływu - jeśli system jest dobry, przetrwa z nim czy bez niego.

Algorytm FT biorąc pod uwagę ten przelicznik z keepera faktycznie dużo nie zmienia - ale w innym temacie poruszyłem inną kwestię, która pozostała bez odpowiedzi - mianowicie feralne oddane rzuty za 3. Specjalnie poruszyłem przykład Carmelo Anthony'ego - on na tym i nie tylko on dużo traci. Najbardziej komiczna jest jednak inna sytuacja - biorąc pod wzgląd cały sezon, na trójkach (nie licząc punktów) zyskał zaledwie 28,5 fpg w 67 meczach! Daje to 0,42 fpg zysku na oddawaniu trójek - to jest dosłownie nic, a przecież 3 pts powinny być premiowane. Ten system ogranicza do minimum przydatność tutaj takich fajnych zadaniowców jak Shane Battier - który w niejednym meczu Heat okazał się być bohaterem. Tutaj jego rzuty praktycznie robią się nieistotne, a dużo bardziej przydatnym okazuje sie jakiś kompletny drewniak, który wejdzie na 3 minuty, nie odda rzutu, zaliczy ze 2 zb, 1 bloka. Odejmowanie punktów za oddawane trójki czyni ten system mało realnym. No bo jednak plusy za bilans trójek powinny być większy niż 0,42 na mecz w przypadku Carmelo, nie mówiąc już o znikomym 0,32 jak u takiego all-stara jak Harden!
Przykłady można mnożyć, bo każdy 3pts shooter w tym systemie zyskuje tyle co kot napłakał. No chyba dobrze zaakcentowałem problem.
Avatar użytkownika
bulek
All-star
All-star
 
Posty: 1537
Dołączył: 16 wrz 2010, o 17:42
Medale: 5
Wicemistrz keeper (1) Podium keeper (1) Szokujący debiut (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): żółto-czarni
Numer gg: 12068486
Uzasadnienie rejestracji: nie jestem robotem

Re: Regulamin MP

Postprzez cieglo 4 wrz 2013, o 08:20

ale jak tak bardzo kochacie ten słaby system to grajcie sobie nim właśnie na FP na sznurku czy e-nba a posłuchajcie głosu ludu w sprawie czy również te mistrzostwa tak rozegrać (ostatecznie stworzycie kilku pseudo-graczy do przekłanamia ankiety :B )

Dobry argument, fakt. Ja przychylam się do opcji by coś zmienić ale jak na razie brakuje faktów. Najbardziej miesza bulek i to mi się akurat podoba (mieszanie jako czynnik twórczy) bo do tej pory podawał także fakty tj. jak przyjęty (symulowany) algorytm przekłada się na rankingi. Liczę, że i dla tej nowej opcji (tj. trójki czy wspominane FT) też zobaczymy symulację. Wtedy można ocenić czy z grubsza ma to ręce i nogi czy do niczego się nie nadaje. Powtarzając: przerabialiśmy już w gronie komisarzy opcję wprowadzenia FT i ta niestety upadła ze względu na znikomy wpływ zmian na rankingi. Przerabiajmy kolejne opcje, może faktycznie zaskoczymy i uda się przekonać komisarzy oraz samego flubera. Dobre nam nie zaszkodzi. Tylko pamiętajcie, że czas nagli (to raz) i że wciąż obowiązuje sprawdzony, miodny system e-nba. Tak jak napisałeś gooz - to tylko fantasy i dużo spraw jest tutaj umownych. Mi taka umowa odpowiada dopóki ktoś nie przekona mnie, że jest inaczej.

Poza tym, powtarzam: decyzje podejmuje fluber w porozumieniu z komisarzami. Na forum nie ma demokracji (i to jest plus, nie wiem skąd przekonanie, że demokracja to fajny system). Jest organizator, proponuje rozgrywki a userzy mogą się do nich zapisać albo nie. Każdy może zgłaszać argumenty i tylko od ich siły (i ewentualnych czynników organizacyjnych, o których tutaj dyskutować nie będziemy) zależy czy będą przyjęte czy nie.

bulek: jeśli temat zaczynasz to proponuję skończyć a nie szukać poparcia na publicu. Piszesz, że temat poruszałeś ale "bez odzewu". Ja nigdzie nie widziałem propozycji kolejnego algorytmu popartego symulacją.
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: Regulamin MP

Postprzez goozman 4 wrz 2013, o 08:39

jeszcze jedno - jak dobrze czytam regulamin to komisarz awans ma zapewniony z góry - więc nie rozumiem, po co tak uparcie obstaje przy tej najbardziej oderwanej od rzeczywistości formule FP?
ja apeluję o zmiany dla przyjemności gry i jednak myślę, że gramy ze sobą w różnych ligach na tyle długo, by przy tworzeniu Mistrzostw Polski (których koncept generalnie jest bardzo dobry) nasz głos jednak się liczył. pozycja trzody chlewnej z odciętym językiem, ogonkiem zawiązanym na kokardkę i z autorytarnym farmerem Hitlerem i jego SS czjącymi się z tasakami nad zagrodą mi nie za bardzo odpowiada
when I die - bury me upside-down so the whole world can kiss my ass
Avatar użytkownika
goozman
All-star
All-star
 
Posty: 1688
Dołączył: 20 gru 2007, o 10:07
Lokalizacja: lkr /wwa
Medale: 8
Mistrz h2h (3) Podium h2h (1) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1) Podium keeper (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Bukkake/Kraśnik Warthogs
Drużyna keeper: Charlotte Hornets
Numer gg: 3147820
Uzasadnienie rejestracji: sie gra sie ma

Re: Regulamin MP

Postprzez fluber 4 wrz 2013, o 08:48

Spieszę z interpretacją. Jeżeli żaden z komisarzy nie zajmie pierwszego miejsca w swojej grupie, wtedy jeden z komisarzy dostaje awans z automatu. Trudno byłoby robić finał MP bez komisarza, skoro prawie nikt nie chce nim być i podejmować się obowiązków z tym związanych, a z drugiej strony wielu chce decydować o zasadach. W regulaminie jest też podane moje nazwisko i nie sądzę, żeby brzmiało Hitler.
Avatar użytkownika
fluber
All-star
All-star
 
Posty: 1224
Dołączył: 2 lis 2011, o 10:58
Lokalizacja: Wrocław
Medale: 1
Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Six Sigma/ Ssaki CIECHANów
Drużyna keeper: Los Angeles Lakers
Drużyna keeper basketpun: Boston Celtics
Numer gg: 23801848
Uzasadnienie rejestracji: chcę spróbować swoich sił

Re: Regulamin MP

Postprzez cieglo 4 wrz 2013, o 09:02

Gooz: dlaczego nie mamy zatem w tak doświadczonym gronie wsparcia w postaci komisarzy? Spośród wielu zaproszonych osób uzbieraliśmy - uwaga - sześciu śmiałków skłonnych do podjęcia funkcji komisarza. SZEŚCIU. Gdzie to doświadczenie? Gdzie chęć pomocy? Na wiele wiadomości wysłanych w tej sprawie nie doczekałem się nawet w niektórych przypadkach łaskawej odpowiedzi. Wtedy buzia nie była związana na kokardkę? A może czasu nie było?

Porównania do Hitlera durne jak mało co. Berserker Ci się włączył? :) Przecież:
a. Nikt nie zmusza do uczestnictwa i pod bronią nie trzyma
b. Dyskusja trwa, każdy może zgłaszać argumenty i wpływać pośrednio na decyzje
c. Wybrani mogą zasilić grono komisarzy i bezpośrednio wpływać na decyzje

Hitler takich możliwości nie dawał. Bądź poważny.

Co do awansu komisarza to dotyczy to tylko ligi mistrzowskiej. W ligach eliminacyjnych komisarz w zakresie awansu ma dokładnie takie same "uprawnienia" jak reszta uczestników.
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: Regulamin MP

Postprzez goozman 4 wrz 2013, o 09:08

nie obrażaj się - to była tylko żartobliwa przenośnia układu komunikacyjnego jaki w tym momencie preferujecie na tym forum

prosty opis koszykówki wg goozmana (staty fantasy generowane są w trakcie jej meczów fantasy freaki):
umówmy się, że gra się w nią, żeby zdobyć jak najwięcej punktów, OK? (write it down)
drugim ważnym elementem jest posiadanie piłki, które generuje dalsze wypadki na boisku - także każdy steal, każda zbiórka, każda strata powinna mieć to samo znaczenie (zbiórka ofensywna ma oczywiście dodatkowe znaczenie)
blok - jakże czasami efektowny - nawet nie gwarantuje posiadania piłki, nie jest również jednoznaczny z obronieniem drużyny przed stratą punktów (mogłoby przecież nie wpaść) - to powinna być połówka steala/zbiórki/straty a nie kategoria dominująca punktowo
do zdobywania punktów w sposób bezpośredni i jednoznaczny przyczyniają się tylko asystyyyyyy i wykonane i spudłowane rzuty z gry, jak i z wolnych

teraz dopiszcie sobie mnożniki i wagi i macie swój wzór na FP :)
when I die - bury me upside-down so the whole world can kiss my ass
Avatar użytkownika
goozman
All-star
All-star
 
Posty: 1688
Dołączył: 20 gru 2007, o 10:07
Lokalizacja: lkr /wwa
Medale: 8
Mistrz h2h (3) Podium h2h (1) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1) Podium keeper (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Bukkake/Kraśnik Warthogs
Drużyna keeper: Charlotte Hornets
Numer gg: 3147820
Uzasadnienie rejestracji: sie gra sie ma

Re: Regulamin MP

Postprzez fluber 4 wrz 2013, o 09:16

Fantasy NBA to nie jest koszykówka. Jako mistrz h2h chyba wiesz, że jeżeli wygrasz punkty, asysty, skuteczność z gry i z wolnych to pojedynku nie wygrasz prawda? W roto te statystyki też traktuje się na równi i nie mam tu na myśli, ze 3 przechwyty są warte tyle co jeden punkt. Gdyby prawdziwa NBA była taka jak mówisz, to Nerlens Noel nie załapałby się do draftu. Wszak umie tylko zbierać i blokować. Nie to co Jimmer Fredette.
Avatar użytkownika
fluber
All-star
All-star
 
Posty: 1224
Dołączył: 2 lis 2011, o 10:58
Lokalizacja: Wrocław
Medale: 1
Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Six Sigma/ Ssaki CIECHANów
Drużyna keeper: Los Angeles Lakers
Drużyna keeper basketpun: Boston Celtics
Numer gg: 23801848
Uzasadnienie rejestracji: chcę spróbować swoich sił

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Polski - MVP Magazyn

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron