Regulamin MP

Dział gromadzący graczy Mistrzostw Polski organizowanych we współpracy z serwisem MVP Magazyn. W rozgrywkach biorą udział jedynie zarejestrowani użytkownicy sznurowadlo.pl

Re: Regulamin MP

Postprzez wiLQ 18 sie 2013, o 12:12

fluber napisał(a):Jeszcze raz wyjaśnię dlaczego fantasy points ( a nie roto, nad czym zapewne bolejesz) i porównywanie wyników. Tworzymy tę ligę razem z portalem zkrainynba.com i na nim zamieszczać będziemy regularnie wyniki, dzięki temu będziemy mogli NA BIEŻĄCO porównywać ligi między sobą. Ani roto, ani h2h na to nie pozwala.

Zwazywszy na okolicznosci wybor formatu fp uwazam za sensowny, wiec nie wiem skad ten akapit.

fluber napisał(a):Możesz pisać o konferencjach, dywizjach, a wszystko sprowadzi się do tego, co tu zaproponowałem, czyli równoległych eliminacji.

Pierwszy sezon w kazdym scenariuszu bedzie jednym wielkim grupowym zapoznaniem sie dlatego wg mnie dyskusja powinna sie toczyc "co z ta informacja zrobic za rok". Jestem zaskoczony, ze aktualnie obowiazujaca propozycja jest "pozbyc sie polowy uczestnikow" bo nie przeszli do "finalu". Tzn co z nimi sie stanie? Przestana grac w tych rozgrywkach po 1 sezonie? Stworzysz "finaly" dla przegranych eliminacji?

fluber napisał(a):Wyrównywanie szans w eliminacjach, a w finale nie. [...] Eliminacje są nie tylko po to, żeby wyłonić finalistów. Najlepsze wyniki w eliminacjach będą premiowane w finale - dzięki temu pierwszy sezon nie będzie taki "mniej istotny". To będzie własnie przewaga boiska dla najlepszych - wybór miejsca w drafcie w finale.

Hmmm, chyba sie nie zrozumielismy. Mnie chodzilo tylko i wylacznie o nietypowa zmiane systemu draftowania z aukcji na wezyk w trakcie 2-letnich rozgrywek. Jesli tego celem jest to zeby GMowie z najlepszymi wynikami w eliminacjach dostali topowe picki by zaczynac z bonusem w finalach to niezrozumienie bylo z mojej strony.

fluber napisał(a):Nie rozumiem także, dlaczego uważasz pokonanie setek nowicjuszy, za coś prostego. Właściwie nigdy nie mieliśmy się okazji przekonać, na ile nasze lata doświadczeń z archaiczną punktacją sprawią, że zmiażdżymy konkurencję. Na to pytanie odpowiedź dadzą dopiero eliminacje.

Po 1, na razie te setki chetnych sa tylko teoretyczne [choc zycze Ci by tlumy chetnych sie zapisaly].
Po 2, masz racje, ze nie wiemy jak by dzialaly porownania miedzyligowe w skali setek uczestnikow... ale wiemy jak to dziala z perspektywy jednej ligi. A skoro weterani w wiekszosci beda stanowic czolowke pojedynczych lig to sila rzeczy beda stanowic wiekszosc czolowki w miedzyligowych porownaniach.
Zreszta troche odeszlismy od sedna mojej wypowiedzi: wg mnie "mistrzem" bylby predzej ktos kto wygral n-ty sezon ligi pelnej dobrych i doswiadczonych GMow [jak chocby ktos z tego forum w H2H!] niz ktos kto wygral pierwsze rozgrywki nowej ligi, ktorej wiekszosc stanowia nowicjusze.

fluber napisał(a):zamykanie się na rywalizację z nowicjuszami [...] jest archaiczne.

Miedzy innymi z tego powodu rok temu zapisalem sie do e-nba ;-)
Avatar użytkownika
wiLQ
6th man
6th man
 
Posty: 228
Dołączył: 11 wrz 2012, o 12:56
Lokalizacja: Ząbki/Wawa
Medale: 2
Wicemistrz budżetówki (1) Szokujący debiut (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): WoLF-Pack
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Poszerzanie horyzontow

Re: Regulamin MP

Postprzez goozman 19 sie 2013, o 22:23

wg mnie Musli ma sporo racji w tym co napisał. grałem jeden sezon w formule FP w wersji przedstawianej przez Flubera na sznurku i muszę przyznać, że nie spotkałem się z bardziej jednowymiarowo ukierunkowaną na F/C formułą Fantasy (choć przyznaję, że w kiperze mamy podobnie) - właśnie poprzez zignorowanie FT i przesadnie wysokie punktowanie BL (przechwyty za 8 to też przesada). jej jedynym plusem jest właśnie to, że jest właśnie tak beznadziejnie jednokierunkowa - dość łatwo ją rozgryźć i się w niej wyspecjalizować co co roku pokazuje Wam MJ :)

zgłosiłem się o podoba mi się sama idea Mistrzostw - ale szczerze liczę, że ustalimy jakiś kompromisowy system punktowania, bo ten stary może i istnieje od lat - ale przecież wcale to nie oznacza, że jest optymalny. rozumiem protesty starych wyjadaczy, bo troszkę będą musieli pokombinować w swoich nudnych schematach grania w FP (to również posłużyłoby wyrównaniu szans dla ogółu) :)
when I die - bury me upside-down so the whole world can kiss my ass
Avatar użytkownika
goozman
All-star
All-star
 
Posty: 1688
Dołączył: 20 gru 2007, o 10:07
Lokalizacja: lkr /wwa
Medale: 8
Mistrz h2h (3) Podium h2h (1) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1) Podium keeper (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Bukkake/Kraśnik Warthogs
Drużyna keeper: Charlotte Hornets
Numer gg: 3147820
Uzasadnienie rejestracji: sie gra sie ma

Re: Regulamin MP

Postprzez Gerard 21 sie 2013, o 08:45

wiLQ napisał(a):
fluber napisał(a):Jeszcze raz wyjaśnię dlaczego fantasy points ( a nie roto, nad czym zapewne bolejesz) i porównywanie wyników. Tworzymy tę ligę razem z portalem zkrainynba.com i na nim zamieszczać będziemy regularnie wyniki, dzięki temu będziemy mogli NA BIEŻĄCO porównywać ligi między sobą. Ani roto, ani h2h na to nie pozwala.

Zwazywszy na okolicznosci wybor formatu fp uwazam za sensowny, wiec nie wiem skad ten akapit.


A ja dalej nie mogę zrozumieć :-)
Pomijając to, że porównywanie w ogóle lig z różnymi uczestnikami jest niemiarodajne (w jednej lidze może się trafić wielu dobrych, w innej sami nowicjusze) to przecież grając w formule Roto też masz punktację, którą można porównywać.

goozman napisał(a):zgłosiłem się o podoba mi się sama idea Mistrzostw - ale szczerze liczę, że ustalimy jakiś kompromisowy system punktowania, bo ten stary może i istnieje od lat - ale przecież wcale to nie oznacza, że jest optymalny. rozumiem protesty starych wyjadaczy, bo troszkę będą musieli pokombinować w swoich nudnych schematach grania w FP (to również posłużyłoby wyrównaniu szans dla ogółu)


Jeżeli zmieniłby się system punktacji lub formuła to wrzućcie jakieś info tutaj też. Może ktoś będzie wtedy zainteresowany.
Avatar użytkownika
Gerard
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 545
Dołączył: 28 wrz 2010, o 13:30
Lokalizacja: Warszawa [czasem Szczecin]
Medale: 8
Wicemistrz h2h (2) Mistrz budżetówki (1) Wicemistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (2) Wicemistrz keeper (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Łyse Komary
Uzasadnienie rejestracji: That's where amazing happens

Re: Regulamin MP

Postprzez cieglo 21 sie 2013, o 08:50

Nie widzę byś deklarował uczestnictwo Gerard.
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: Regulamin MP

Postprzez Gerard 21 sie 2013, o 12:24

cieglo napisał(a):Nie widzę byś deklarował uczestnictwo Gerard.


Dlatego prosiłbym o info jeśli zmieni się system punktacji, może wtedy więcej osób będzie chętnych.
Avatar użytkownika
Gerard
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 545
Dołączył: 28 wrz 2010, o 13:30
Lokalizacja: Warszawa [czasem Szczecin]
Medale: 8
Wicemistrz h2h (2) Mistrz budżetówki (1) Wicemistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (2) Wicemistrz keeper (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Łyse Komary
Uzasadnienie rejestracji: That's where amazing happens

Re: Regulamin MP

Postprzez Tizz 21 sie 2013, o 14:23

Gerard napisał(a):
cieglo napisał(a):Nie widzę byś deklarował uczestnictwo Gerard.


Dlatego prosiłbym o info jeśli zmieni się system punktacji, może wtedy więcej osób będzie chętnych.


+2.
keeper sznurkowy:
do wzięcia: Avery Bradley, Steven Adams, John Henson, Terrence Jones, Rondae Hollis-Jefferson, Monta Ellis,
wanted: produkujący PG/G

keeper basketpun: pozyskam zawodnikow 'na teraz'.
Avatar użytkownika
Tizz
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 664
Dołączył: 21 wrz 2010, o 10:38
Lokalizacja: dwawua
Medale: 1
Wicemistrz Roto (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Bonafide / Psychopathic
Drużyna keeper: Memphis Grizzlies
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Doomsday Inc.

Re: Regulamin MP

Postprzez fluber 25 sie 2013, o 20:53

Co do zmiany punktacji - zostaje po staremu. Przeanalizowaliśmy wszystkie za i przeciw i uwzględnienie wolnych nie zmieniłoby punktacji w znaczącym stopniu.
Od jutra zgodnie z terminarzem można się zapisywać na konkretne terminy draftów - jeden zawodnik to jeden termin. Grupy nie zostały jeszcze przyporządkowane konkretnym komisarzom.
Avatar użytkownika
fluber
All-star
All-star
 
Posty: 1224
Dołączył: 2 lis 2011, o 10:58
Lokalizacja: Wrocław
Medale: 1
Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Six Sigma/ Ssaki CIECHANów
Drużyna keeper: Los Angeles Lakers
Drużyna keeper basketpun: Boston Celtics
Numer gg: 23801848
Uzasadnienie rejestracji: chcę spróbować swoich sił

Re: Regulamin MP

Postprzez matek 26 sie 2013, o 11:25

Do kiedy trzeba zdecydować się na grupę?
Avatar użytkownika
matek
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 511
Dołączył: 21 wrz 2012, o 21:08
Medale: 4
Podium keeper (1) Mistrz Roto (1) Podium Roto (1) Szokujący debiut (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Underrated
Numer gg: 9318465
Uzasadnienie rejestracji: roto

Re: Regulamin MP

Postprzez fluber 26 sie 2013, o 11:29

9 września zaczynamy rekrutację otwartą. Do tego czasu powinny być wolne miejsca we wszystkich grupach, więc radzę się zapisać do ósmego.
Avatar użytkownika
fluber
All-star
All-star
 
Posty: 1224
Dołączył: 2 lis 2011, o 10:58
Lokalizacja: Wrocław
Medale: 1
Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Six Sigma/ Ssaki CIECHANów
Drużyna keeper: Los Angeles Lakers
Drużyna keeper basketpun: Boston Celtics
Numer gg: 23801848
Uzasadnienie rejestracji: chcę spróbować swoich sił

Re: Odp: Regulamin MP

Postprzez mistrzFB 3 wrz 2013, o 10:17

cieglo napisał(a):Podpisuje się pod fluberem. Dodatkowo, wydaje mi się, że nie ma żadnego sensu dyskutować nad stażem, klasą, doświadczeniem. Tutaj każdy będzie musiał udowodnić swoją wartość, nikt nie będzie jechał na opinii z innych portali.


Gdyby rzeczywiście na tym wam zależało to zmienilibyście system punktacji, który jest tutaj TRAGICZNY (jak można zignorować FT?!). Poza tym wagi dla poszczególnych kategorii należałoby przypisać na podstawie ich faktycznego znaczenia dla wyników prawdziwych meczów (regresja się kłania), a nie widzimisię kogokolwiek.
Avatar użytkownika
mistrzFB
Rotacja
Rotacja
 
Posty: 70
Dołączył: 3 wrz 2013, o 10:08
Drużyna fantasy (poza keeper): MISTRZOWIE
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: poszerzanie wiedzy o FB

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Polski - MVP Magazyn

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron