Regulamin MP

Dział gromadzący graczy Mistrzostw Polski organizowanych we współpracy z serwisem MVP Magazyn. W rozgrywkach biorą udział jedynie zarejestrowani użytkownicy sznurowadlo.pl

Re: Regulamin MP

Postprzez fluber 17 sie 2013, o 18:54

Odniosę się do zarzutów po kolei.

Nie co dwa lata, ale najprawdopodobniej co roku, choć nie mogę niczego obiecać. Mimo to, pierwszy sezon nie będzie mało istotny. Zdecyduje o tym, kto zachowa szansę walki o tytuł.

Jeszcze raz wyjaśnię dlaczego fantasy points ( a nie roto, nad czym zapewne bolejesz) i porównywanie wyników. Tworzymy tę ligę razem z portalem zkrainynba.com i na nim zamieszczać będziemy regularnie wyniki, dzięki temu będziemy mogli NA BIEŻĄCO porównywać ligi między sobą. Ani roto, ani h2h na to nie pozwala.
Tradycyjny podział ligowy? To już było jest i będzie i nie sprawdzi się przy kilkuset chętnych. Możesz pisać o konferencjach, dywizjach, a wszystko sprowadzi się do tego, co tu zaproponowałem, czyli równoległych eliminacji.
Co do uwzględnienia stażu, takie działanie narobiłoby ogromnego zamieszania. W mistrzostwach zawodnicy zapisują się na konkretny termin draftu - jest on ustalony wcześniej. Sprawia to, że mogą się trafić ligi o różnym poziomie (ale konia z rzędem temu, kto stworzy listę rankingową przed pierwszym sezonem), ale ograniczamy problemy organizacyjne, a to powinno być główne założenie przy tworzeniu tak dużych przedsięwzięć.
Wyrównywanie szans w eliminacjach, a w finale nie. Ten zarzut z Twojej strony mnie bardzo zdziwił. Dawno, dawno temu, a dokładnie jakiś rok temu prowadziłeś dyskusję w wątku "reprezentacja sznurowadlo.pl" na temat dawania jakiejś przewagi w play-offs zawodnikom z pierwszym seedem, gdyż w innym wypadku sezon regularny jest bez sensu, bo nie daje żadnej rzeczywistej przewagi w play-offs. Eliminacje są nie tylko po to, żeby wyłonić finalistów. Najlepsze wyniki w eliminacjach będą premiowane w finale - dzięki temu pierwszy sezon nie będzie taki "mniej istotny". To będzie własnie przewaga boiska dla najlepszych - wybór miejsca w drafcie w finale.
Nie rozumiem także, dlaczego uważasz pokonanie setek nowicjuszy, za coś prostego. Właściwie nigdy nie mieliśmy się okazji przekonać, na ile nasze lata doświadczeń z archaiczną punktacją sprawią, że zmiażdżymy konkurencję. Na to pytanie odpowiedź dadzą dopiero eliminacje. Na pewno żaden z nas nie przeszedł jeszcze na zawodowstwo:)
P.S. Moim zdaniem to zamykanie się na rywalizację z nowicjuszami, bo "pokonanie setek nowicjuszy, a jak domniemam beda stanowic oni wiekszosc, jest duzo latwiejsze niz pokonanie garstki dobrych doswiadczonych GMow" jest archaiczne.
Avatar użytkownika
fluber
All-star
All-star
 
Posty: 1224
Dołączył: 2 lis 2011, o 10:58
Lokalizacja: Wrocław
Medale: 1
Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Six Sigma/ Ssaki CIECHANów
Drużyna keeper: Los Angeles Lakers
Drużyna keeper basketpun: Boston Celtics
Numer gg: 23801848
Uzasadnienie rejestracji: chcę spróbować swoich sił

Re: Odp: Regulamin MP

Postprzez cieglo 17 sie 2013, o 20:04

Podpisuje się pod fluberem. Dodatkowo, wydaje mi się, że nie ma żadnego sensu dyskutować nad stażem, klasą, doświadczeniem. Tutaj każdy będzie musiał udowodnić swoją wartość, nikt nie będzie jechał na opinii z innych portali. Jeśli ktoś jest faktycznie dobry, ma szansę przebić się do finałów. Nie w tym to w kolejnym sezonie. Są uznani ludzie w kraju, którzy nie wezmą udziału? Pracujmy nad pozycją i jakością rozgrywek, obu serwisów, ludzi by Ci najlepsi chcieli z nami grać i w kolejnych latach umacniali klasę ligi. Każdy może nazwać swoje rozgrywki MP ale w naszym przypadku jest świadomość, że trzeba to poprzeć odpowiednią organizacją. Myślę, że pomysły flubera rokują tutaj dobrze.
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: Regulamin MP

Postprzez Musli 17 sie 2013, o 20:41

Jeszcze taka kwestia: czy ja dobrze zrozumiałem, że mają być ligi 20 osobowe z draftem budżetowym ?
Jeśli tak, to jestem przeciw bo draft zajmie maaase (czyt. o wiele za dużo) czasu. Ja wiem ile draft budżetowy zajmuje w 10 osobowej lidze, więc jestem w stanie sobie wyobrazić ile to zajmie przy 20 osobach, nie mówiąc o tym, że będą też grać nowicjusze.
Widze 2 opcje: albo draft wężem, albo zmniejszenie ilości osób w jednej lidze do 10.
A jeśli źle zrozumiałem, to mnie poprawcie.
grit & grind
Avatar użytkownika
Musli
6th man
6th man
 
Posty: 215
Dołączył: 21 wrz 2011, o 23:21
Medale: 4
Mistrz keeper (2) Wicemistrz keeper (1) Podium keeper (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Płaskie brzuchy
Drużyna keeper: Los Angeles Clippers
Numer gg: 2948306
Uzasadnienie rejestracji: Lubię Fantasy NBA

Re: Regulamin MP

Postprzez fluber 17 sie 2013, o 20:44

Dobrze zrozumiałeś, draft zajmie najprawdopodobniej około 3-4 godzin, ale postaramy się skrócić do minimum wszystkie możliwe czasy, jakie występują w drafcie budżetowym. W każdej lidze jest 20 miejsc. Draft w budżetowym h2h zajmował zwykle około trzech i pół godziny, jeśli dobrze pamiętam.
Avatar użytkownika
fluber
All-star
All-star
 
Posty: 1224
Dołączył: 2 lis 2011, o 10:58
Lokalizacja: Wrocław
Medale: 1
Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Six Sigma/ Ssaki CIECHANów
Drużyna keeper: Los Angeles Lakers
Drużyna keeper basketpun: Boston Celtics
Numer gg: 23801848
Uzasadnienie rejestracji: chcę spróbować swoich sił

Re: Regulamin MP

Postprzez bulek 18 sie 2013, o 07:45

Im większa liga, tym draft budżetowy sensowniejszy, gdyż premiowane będzie rozsądne dysponowanie kasą. Za jeden dolar zostanie sam szrot, a więc niezbyt opłaci sie szastanie kasą. Tu nie mam zastrzeżeń.
Natomiast nie rozumiem Fluber, czemu nie bierzesz pod uwagę opinii innych osób na temat zmiany punktacji? To, że taka punktacja obowiązywała wczesniej, jest bardzo kiepskim argumentem, wręcz żadnym. Wszystko powinno się ewoluować, jeśli są wytknięte wady tej punktacji (równiez uważam za konieczność odejmowania FT takim howardom - własnie nie odejmowanie faworyzuje big manów), trzeba wprowadzić korektę. Jak dla mnie proste i logiczne. Wszędzie sa teraz wprowadzane innowacje - w informatyce, w medycynie, w technice maszynowej, itd. Wszystko jest oparte na wynajdywaniu najnowszych technologii. Także ja bym tu się nie odcinał od głosów ogółu i na siłe nie forsował własnych tez, tylko bardziej bym tu wykazywał pewną elastyczność. Także fluber, ligę tworzą ludzie, a nie organizator i weź to pod wzgląd.
Avatar użytkownika
bulek
All-star
All-star
 
Posty: 1537
Dołączył: 16 wrz 2010, o 17:42
Medale: 5
Wicemistrz keeper (1) Podium keeper (1) Szokujący debiut (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): żółto-czarni
Numer gg: 12068486
Uzasadnienie rejestracji: nie jestem robotem

Re: Regulamin MP

Postprzez cieglo 18 sie 2013, o 08:07

Za zasady odpowiada skład administracyjny pod przewodnictwem flubera. Warto wysłuchać głosów potencjalnych uczestników ale nie można zakładać, że każdy będzie miał wpływ na kształt rozgrywek. Nie na tym polega organizowanie.

Zresztą punktacja, którą proponujemy sprawdza się. Jasne, że można przyczepić się do wagi FT ale idąc tym tokiem rozumowania można kwestionować inne statystyki i ich "wycenę". W efekcie stworzysz kompletnie nową koncepcję, która usatysfakcjonuje jedynie zwolenników zmian, zmian dla zasady. Fakty są takie, że z obecnych reguł korzystały rzesze na e-nba a od kilku sezonów również i nasza dwuligowa FP. Co to za różnica czy w rankingu playerów po średniej FP królować będzie Lebron czy Durant? Dążenie do tego by oddać ducha roto ma niewielki sens (tam faktycznie słabości Howarda są obnażane).
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: Regulamin MP

Postprzez bulek 18 sie 2013, o 08:40

Nie chodzi o to, by każda propozycja była z góry akceptowalna. Trzeba jednak znalezc kompromis między nadmierną elastycznością a narzucaniem wszystkiego z góry. Brak FT jest aż za bardzo widoczny i to nie jest argument, iż równie dobrze mozna się przyczepić innych statystyk. Nie sądzisz, iż skoro userzy zakwestionowali ten element, to coś w tym jednak jest?

Natomiast zupełnie nie rozumiem, o co chodzi w tym, czy królowac bedzie Durant czy Lebron i że zbliżam się w kierunku roto. Co to ma do wprowadzenia free throwsów?
Avatar użytkownika
bulek
All-star
All-star
 
Posty: 1537
Dołączył: 16 wrz 2010, o 17:42
Medale: 5
Wicemistrz keeper (1) Podium keeper (1) Szokujący debiut (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): żółto-czarni
Numer gg: 12068486
Uzasadnienie rejestracji: nie jestem robotem

Re: Regulamin MP

Postprzez cieglo 18 sie 2013, o 09:04

Rzecz w tym, że ja nie widzę wielu mecenasów zmian. Pierwsza wiosna jaskółki nie czyni ;)
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: Regulamin MP

Postprzez fluber 18 sie 2013, o 09:12

Bulek, w tym wątku możemy dyskutować z userami, ale nie dyskutujmy miedzy sobą (załogą MP). Zapraszam do działu administracyjnego, tam rozstrzygniemy tę kwestię.
Avatar użytkownika
fluber
All-star
All-star
 
Posty: 1224
Dołączył: 2 lis 2011, o 10:58
Lokalizacja: Wrocław
Medale: 1
Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Six Sigma/ Ssaki CIECHANów
Drużyna keeper: Los Angeles Lakers
Drużyna keeper basketpun: Boston Celtics
Numer gg: 23801848
Uzasadnienie rejestracji: chcę spróbować swoich sił

Re: Regulamin MP

Postprzez bulek 18 sie 2013, o 09:30

OK, w sumie masz rację.
Avatar użytkownika
bulek
All-star
All-star
 
Posty: 1537
Dołączył: 16 wrz 2010, o 17:42
Medale: 5
Wicemistrz keeper (1) Podium keeper (1) Szokujący debiut (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): żółto-czarni
Numer gg: 12068486
Uzasadnienie rejestracji: nie jestem robotem

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Polski - MVP Magazyn

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron