Dyskusja Ogólna

Dział gromadzący graczy Mistrzostw Polski organizowanych we współpracy z serwisem MVP Magazyn. W rozgrywkach biorą udział jedynie zarejestrowani użytkownicy sznurowadlo.pl

Re: Dyskusja Ogólna

Postprzez KapitanPlaneta 17 wrz 2014, o 15:29

Dig napisał(a):Można ale wtedy ta liga stanie się konkurencją i będzie jeszcze większa krytyka :D.


Przecież e-nba i sznurowadło to dwa osobne fora. Osoby zrzeszone w jednym jak i drugim miejscu mogą sobie wymyślać rozgrywki jakie im się tylko podoba i drugiej stronie nic do tego. Każdy ma wolną wolę i zapisuje się tam gdzie mu pasuje. Dobrych managerów jest na tyle dużo, że spokojnie można obdzielić nimi kilka lig w różnych miejscach. Dostępnych wariancji w obrębie jednego formatu również jest sporo. Tworzenie jednej superligi nie jest mi do szczęścia potrzebne.
Avatar użytkownika
KapitanPlaneta
6th man
6th man
 
Posty: 400
Dołączył: 9 wrz 2013, o 13:28
Medale: 1
Mistrz budżetówki (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Destroyers/Muminy/Purists
Drużyna keeper basketpun: Houston Rockets
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Mistrzostwa Polski Fantasy NBA

Re: Dyskusja Ogólna

Postprzez Dig 17 wrz 2014, o 15:42

Scena fantasy jest mała i mogę ciebie zapewnić że 90% graczy na sznurowadło i na enba jest tych samych.
Avatar użytkownika
Dig
6th man
6th man
 
Posty: 251
Dołączył: 23 wrz 2012, o 16:09
Medale: 6
Mistrz budżetówki (2) Wicemistrz budżetówki (2) Mistrz Roto (1) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Red
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Liga ROTO

Re: Dyskusja Ogólna

Postprzez wiLQ 17 wrz 2014, o 15:46

KapitanPlaneta napisał(a):A czy nie można uczynić z Mp zmagań wielosezonowych? Tak by co roku dodawać po jednym szczeblu rozgrywek i stosować awanse oraz spadki. Wtedy pewnie nikt by się nie czepiał poziomu rywalizacji.

Ale ten sposob bys odtworzyl strukture, ktora juz istnieje w ligach i na sznurowce i na enba ;-)

Dig napisał(a):Ja bym to jeszcze inaczej rozwiązał z cyklem 3-4 letnim tak jak mistrzostwa świata w piłce. Jeden rok to eliminacje dla wszystkich, ileś tam osób awansuje do półfinałów. Oprócz tego do tych półfinałów awansują osoby np. z pierwszych pięciu miejsc najwyższych lig wielosezonowych(np. 1 liga roto tu i 1 liga roto enba). Weterani nie będą narzekać, bo albo mogą walczyć o pierwszą piątkę w swojej lidze albo wystartować tu w eliminacjach. Trzeci rok rozgrywek to już finały do których awansuje ileś osób z półfinałów.

Tyle, ze wtedy MP przestaja sie czyms roznic od drzewkowych rozgrywek bo nazwanie czegos "eliminacjami", "polfinalem" i "finalem" to tylko pudrowanie faktu, ze jest to taka sama wielopoziomowa struktura, ktora wymaga wieloletniego osiagania sukcesow by pnac sie w gore [co zdaje sie jest glownym zarzutem flubera wobec drzewka].

Ba! W opisanym czasie rownie dobrze kazdy debiutant moze dolaczyc do dowolnych istniejacych rozgrywek i przeskoczyc od najnizszej ligi do najwyzszej... z ta istotna roznica, ze bedzie gral tam co roku, a nie jak w tej wersji tylko raz.
Avatar użytkownika
wiLQ
6th man
6th man
 
Posty: 228
Dołączył: 11 wrz 2012, o 12:56
Lokalizacja: Ząbki/Wawa
Medale: 2
Wicemistrz budżetówki (1) Szokujący debiut (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): WoLF-Pack
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Poszerzanie horyzontow

Re: Dyskusja Ogólna

Postprzez ptb 17 wrz 2014, o 15:47

A ja ponowię pytanie( ostani raz, obiecuję ). Dlaczego nie moze powstac jedna platforma np o nazwie E-NBA Fantasy Polska? Na ktorej stworzone zostaną wielopoziomowe ligi o drzewkowej strukturze ze spadkami i awansami. W formacie Roto, FP, h2h. wersjach z draftem "snake" i"aukcja". Czyli we wszystkich najbardziej popularnych wariantach. Czy na przeszkodzie stoją tylko ambicje zarządców poszczegolnych lig?
Avatar użytkownika
ptb
Rotacja
Rotacja
 
Posty: 66
Dołączył: 30 wrz 2010, o 19:19
Drużyna fantasy (poza keeper): Dżdżownice z Morholt
Uzasadnienie rejestracji: i like FB

Re: Dyskusja Ogólna

Postprzez wiLQ 17 wrz 2014, o 15:51

ptb napisał(a):A ja ponowię pytanie( ostani raz, obiecuję ). Dlaczego nie moze powstac jedna platforma np o nazwie E-NBA Fantasy Polska?

Bo sznurowka tez ma swoje ligi z wieloletnia tradycja? Takze pytanie trzebaby podzielic na rozne formaty [tzn np h2h tutaj, roto budzetowe na enba, roto wezykowe tutaj, ale z fp bylby problem].

ptb napisał(a):Na ktorej stworzone zostaną wielopoziomowe ligi o drzewkowej strukturze ze spadkami i awansami. W formacie Roto, FP, h2h. wersjach z draftem "snake" i"aukcja". Czyli we wszystkich najbardziej popularnych wariantach. Czy na przeszkodzie stoją tylko ambicje zarządców poszczegolnych lig?

Nie tyle ambicje co zdanie odnosnie sensu laczenia rozgrywek i atrakcyjnosci drzewka, ale uwzgledniajac moja powyzsza uwage tez by mi sie cos takiego marzylo... ale jak widac za malo popularna to opinia.
Avatar użytkownika
wiLQ
6th man
6th man
 
Posty: 228
Dołączył: 11 wrz 2012, o 12:56
Lokalizacja: Ząbki/Wawa
Medale: 2
Wicemistrz budżetówki (1) Szokujący debiut (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): WoLF-Pack
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Poszerzanie horyzontow

Re: Dyskusja Ogólna

Postprzez GRB 17 wrz 2014, o 16:14

Ja byłbym w pełni za takim rozwiązaniem. Wężyk roto i h2h na pewno tutaj, roto aukcyjne na pewno na e-NBA. W resztę się nie bawię, więc mi to obojętne, ale na pewno dałoby się wypracować jakiś kompromis. Dałoby się, gdyby nie "Mistrzostwa Polski" Flubera, ma się rozumieć...
Łyżwiarz wie, że kotek odkopał prezent
Avatar użytkownika
GRB
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 845
Dołączył: 17 kwi 2008, o 14:30
Medale: 3
Podium h2h (2) Mistrz Roto (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Owrzodzenie, AssCrack
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Rejestracja-sracja

Re: Dyskusja Ogólna

Postprzez fluber 17 wrz 2014, o 16:53

Gdyby nie moje MP fantasy NBA otworzylibyśmy pewnie 12 trzecich lig h2h w wężu, a nie tylko 4. Najmocniej przepraszam :V
Avatar użytkownika
fluber
All-star
All-star
 
Posty: 1224
Dołączył: 2 lis 2011, o 10:58
Lokalizacja: Wrocław
Medale: 1
Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Six Sigma/ Ssaki CIECHANów
Drużyna keeper: Los Angeles Lakers
Drużyna keeper basketpun: Boston Celtics
Numer gg: 23801848
Uzasadnienie rejestracji: chcę spróbować swoich sił

Re: Dyskusja Ogólna

Postprzez wiLQ 18 wrz 2014, o 10:52

fluber napisał(a):Gdyby nie moje MP fantasy NBA otworzylibyśmy pewnie 12 trzecich lig h2h w wężu, a nie tylko 4. Najmocniej przepraszam :V

Huh? Tzn zapisaloby sie na jeden format wiecej niz w sumie bylo w calych MP? ;-P

Plus mam pare pytan odnosnie regulaminu...
fluber napisał(a):3. Nad przebiegiem rozgrywek w poszczególnych ligach czuwają komisarze, którzy zostali wybrani w tym celu przez organizatorów

W takim razie czemu od razu nie podajesz ich nickow w poszczegolnych ligach?

fluber napisał(a):8. Po tym terminie nastąpi losowanie grup według stażu zawodników

Za takie zerzniecie koncepcji to przynajmniej mogles wspomniec o enba roto...

fluber napisał(a):Ponadto portale sznurowadlo.pl oraz mvp-magazyn.pl mogą przyznać po jednej dzikiej karcie na finał.

Na jakich zasadach? Bo z tego nic nie wynika...

fluber napisał(a):7. Finały mistrzostw odbędą się w formule roto z draftem budżetowym, jeżeli liczba finalistów będzie nieparzysta lub w formule h2h z draftem budżetowym jeżeli liczba finalistów będzie parzysta.

Dobrze rozumiem, ze tego nie bedzie wiadomo dopoki nie zakoncza sie potwierdzenia udzialu na final w przyszlym roku?

fluber napisał(a):8. Kolejność draftowania w eliminacjach i finale będzie losowana 30 minut przed rozpoczęciem draftu.

Tzn beda ligi wezykowe? Ktore?
Ostatnio edytowano 18 wrz 2014, o 12:12 przez wiLQ, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
wiLQ
6th man
6th man
 
Posty: 228
Dołączył: 11 wrz 2012, o 12:56
Lokalizacja: Ząbki/Wawa
Medale: 2
Wicemistrz budżetówki (1) Szokujący debiut (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): WoLF-Pack
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Poszerzanie horyzontow

Re: Dyskusja Ogólna

Postprzez fluber 18 wrz 2014, o 11:57

wiLQ napisał(a):W takim razie czemu od razu nie podajesz ich nickow w poszczegolnych ligach?

Ponieważ nie wiem, ile będzie lig i w jakich formułach
wiLQ napisał(a):Jesli wszyscy dolacza to wychodzi 21 osob... co bedzie niezgodne z regulaminowym maxem...

Chętnie przeczytam, jak się doliczyłeś 21 :V
wiLQ napisał(a):Na jakich zasadach? Bo z tego nic nie wynika... plus wtedy w sumie moze byc 23 osoby...

Zasady przyznawania dzikiej karty ustalimy w swoim czasie. Np. za rok :V
23? Może uznałem, ze nie wszyscy będą zainteresowani udziałem w finale? :V
wiLQ napisał(a):Dobrze rozumiem, ze tego nie bedzie wiadomo dopoki nie zakoncza sie potwierdzenia udzialu na final w przyszlym roku?

Doskonale :V
wiLQ napisał(a):Tzn beda ligi wezykowe? Ktore?

Nie będą :V
Avatar użytkownika
fluber
All-star
All-star
 
Posty: 1224
Dołączył: 2 lis 2011, o 10:58
Lokalizacja: Wrocław
Medale: 1
Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Six Sigma/ Ssaki CIECHANów
Drużyna keeper: Los Angeles Lakers
Drużyna keeper basketpun: Boston Celtics
Numer gg: 23801848
Uzasadnienie rejestracji: chcę spróbować swoich sił

Re: Dyskusja Ogólna

Postprzez wiLQ 18 wrz 2014, o 12:12

fluber napisał(a):Ponieważ nie wiem, ile będzie lig i w jakich formułach

Prawda, ale chyba wiesz kto bedzie komisarzem w kazdej formule?
Czy to dopiero ustalicie po zakonczeniu zapisow?

fluber napisał(a):Chętnie przeczytam, jak się doliczyłeś 21 :V

Chyba ligi Twitterowe policzylem dwa razy bo napisales zwyciezcy, a nie podium obu lig...

fluber napisał(a):Zasady przyznawania dzikiej karty ustalimy w swoim czasie. Np. za rok :V

A nie warto wczesniej by bylo wiadomo kto moze o to walczyc?

fluber napisał(a):
wiLQ napisał(a):Dobrze rozumiem, ze tego nie bedzie wiadomo dopoki nie zakoncza sie potwierdzenia udzialu na final w przyszlym roku?

Doskonale :V

To bedzie dziwne zapisywac sie do ligi o nieznanym formacie... zas bioracy udzial w eliminacjach droga fp moga sie czuc nieco pokrzywdzeni skoro na ich format w finale nie ma zadnych szans.
Avatar użytkownika
wiLQ
6th man
6th man
 
Posty: 228
Dołączył: 11 wrz 2012, o 12:56
Lokalizacja: Ząbki/Wawa
Medale: 2
Wicemistrz budżetówki (1) Szokujący debiut (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): WoLF-Pack
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Poszerzanie horyzontow

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Polski - MVP Magazyn

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron