Dyskusja Ogólna

Dział gromadzący graczy Mistrzostw Polski organizowanych we współpracy z serwisem MVP Magazyn. W rozgrywkach biorą udział jedynie zarejestrowani użytkownicy sznurowadlo.pl

Re: Dyskusja Ogólna

Postprzez ptb 16 wrz 2014, o 19:28

a mnie się marzy pełne zjednoczenie/unikfikacja róźnych lig w polskim świecie fantasy. Teraz mamy taka sytuacje jak w boksie pełno federacji mniej lub bardziej prestiżowych lub calkiem marginalnych. Chyba warto zorganizować wszystko pod jednym adresem.Teraz mamy kompletnie zbędną dywersyfikację skutkującą bałaganem. Nie zawsze więcej oznacza lepiej. Co stoi na przeszkodzie aby połączyć siły e-nba i sznurowadła?
Avatar użytkownika
ptb
Rotacja
Rotacja
 
Posty: 66
Dołączył: 30 wrz 2010, o 19:19
Drużyna fantasy (poza keeper): Dżdżownice z Morholt
Uzasadnienie rejestracji: i like FB

Re: Dyskusja Ogólna

Postprzez GRB 16 wrz 2014, o 20:07

ptb napisał(a):Co stoi na przeszkodzie aby połączyć siły e-nba i sznurowadła?


Niechęć Flubera do systemu drzewkowego lig. Po dwóch latach możesz już być MISTRZEM POLSKI. Dlatego rozpieprzmy dotychczas działające ligi, nazwijmy się "propagatorem fantasy", skłóćmy środowisko i czujmy się z tym jak zbawca :R
Łyżwiarz wie, że kotek odkopał prezent
Avatar użytkownika
GRB
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 845
Dołączył: 17 kwi 2008, o 14:30
Medale: 3
Podium h2h (2) Mistrz Roto (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Owrzodzenie, AssCrack
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Rejestracja-sracja

Re: Dyskusja Ogólna

Postprzez fluber 16 wrz 2014, o 20:44

Jako właściciel użytkowników tego forum nie wyraziłem zgody... Co za pierdoły piszesz GRB...
Avatar użytkownika
fluber
All-star
All-star
 
Posty: 1224
Dołączył: 2 lis 2011, o 10:58
Lokalizacja: Wrocław
Medale: 1
Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Six Sigma/ Ssaki CIECHANów
Drużyna keeper: Los Angeles Lakers
Drużyna keeper basketpun: Boston Celtics
Numer gg: 23801848
Uzasadnienie rejestracji: chcę spróbować swoich sił

Re: Dyskusja Ogólna

Postprzez KapitanPlaneta 16 wrz 2014, o 23:02

Trochę ta wasz dyskusja na e-nba przyjęła formę przepychanki i licytowania się o to czyj pomysł na propagowanie fantasy jest lepszy, przez to niewiele z niej wynika. Nie dzielę konta między sznurowadło i e-nba i nie bardzo mi się podoba fakt, że sprawy dotyczące tego forum omawia się na innej platformie, tutaj wklejając jedynie urywki dyskusji powodując tylko bałagan. Jak rozumiem to główną osią sporu jest fakt, że użytkownicy zachęceni dumnie brzmiącym tytułem "mistrza Polski" wybiorą tutejsze rozgrywki roto w ramach MP zamiast roto e-nba, które cechuje się większa złożoność oraz gwarantuje wyższy poziom rozgrywki. Jeśli tylko o to chodzi to nie wiem po co ta napinka. Czy te dwa twory naprawdę nie mogą funkcjonować obok siebie? Myślę, że rozgrywki na e-nba są na tyle popularne, że każdy debiutant który choć trochę poszpera prędzej czy później tam trafi. Radzę więc wyluzować. :) Oprócz tego jak mniemam póki co ustalono jedynie, że w roto zostaną rozegrane tylko eliminacje, więc nie wiem w jaki sposób tutejsze rozgrywki miałyby zagrozić renomie mistrzostw Roto z e-nba.
Avatar użytkownika
KapitanPlaneta
6th man
6th man
 
Posty: 400
Dołączył: 9 wrz 2013, o 13:28
Medale: 1
Mistrz budżetówki (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Destroyers/Muminy/Purists
Drużyna keeper basketpun: Houston Rockets
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Mistrzostwa Polski Fantasy NBA

Re: Dyskusja Ogólna

Postprzez mistrzFB 17 wrz 2014, o 05:26

KapitanPlaneta napisał(a):Oprócz tego jak mniemam póki co ustalono jedynie, że w roto zostaną rozegrane tylko eliminacje, więc nie wiem w jaki sposób tutejsze rozgrywki miałyby zagrozić renomie mistrzostw Roto z e-nba.


Renomie nie zagrożą ponieważ tamte rozgrywki stoją na wyższym poziomie. Problemem jest jednak to, że formuła mistrzostw polski jest bardzo zniechęcająca, na przykład dlatego ze spora część ligi szybko odpuszcza lub nawet w ogóle nie stawia się na drafcie i tak będzie co roku w eliminacjach jeśli będą one cały czas z łapanki. Poza tym dochodzi jeszcze ogromna niechęć władz sznurówki do jakiegokolwiek dialogu i zmian po sugestiach użytkowników, podczas gdy na e-nba niemal wszystko jest ustalane po dyskusjach i głosowaniach wszystkich zainteresowanych managerów. Tak więc gdy nowy gracz skusi się na MP to też szybko może ogólnie zrazić się do fantasy i więcej nie spróbować. A przecież celem takich rozgrywek powinno być nie tylko nakłonienie nowych graczy do gry, ale przede wszystkim by pozostali w fantasy jak najdłużej i się rozwijali. Roto na e-nba spełnia tą funkcję dużo lepiej i zupełnie nie rozumiem czemu władze sznurówki swoje ambicje przedkładają ponad dobro społeczności. Zamiast się dogadać z wiLQ i powiedzieć, że ty prowadź roto, my h2h, a fantasy points ciągniemy jakoś wspólnie i wszyscy są szczęśliwi a reprezentacja Polski w fantasy za kilka lat zmiażdży reprezentację USA ;), to tworzycie koncept MP, który siłą rzeczy budzi sporą niechęć w dużej części środowiska fantasy w kraju, szczególnie gdy bierzecie się za roto, w którym nie oszukujmy się, sznurówka nie przoduje. Tak w ogóle to jestem ciekaw jak tutejsi gracze h2h zapatrują się na to, że zamiast ich wieloletnie rozgrywki i mistrza pierwszej ligi uznać za mistrza polski, to powstaje jakiś nowy twór? Przecież to nie ma sensu. Jest od lat dobrze działająca struktura, to zamiast ją wykorzystać władze sznurówki kombinują jak koń pod górę :B
Avatar użytkownika
mistrzFB
Rotacja
Rotacja
 
Posty: 70
Dołączył: 3 wrz 2013, o 10:08
Drużyna fantasy (poza keeper): MISTRZOWIE
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: poszerzanie wiedzy o FB

Re: Dyskusja Ogólna

Postprzez fluber 17 wrz 2014, o 06:34

Doskonale zdaję sobie sprawę, że 1 i 2 ligi na e-nba prezentują wyższy poziom niż ligi eliminacyjne MP. Nie mam też wątpliwości, że ligi eliminacyjne MP stoją na wyższym poziomie niż ligi 3 i 4 na e-nba. Grałem w lidze eliminacyjnej i na e-nba i w MP i poziom olewactwa na e-nba był zdecydowanie większy niż w mojej lidze, a pamiętajmy, ze nowi gracze zaczynają od poziomu czwartego.
Jestem otwarty na propozycję, ale decyzję podejmują organizatorzy i komisarze lig. Nikt inny. My się pod tym podpisujemy i my za to odpowiadamy. Ja podpisuję się pod MP własnym imieniem i nazwiskiem. Mam prawo decydować o kształcie rozgrywek, zwłaszcza, ze w 2 edycji wiele się zmienia, z oczywistą zmianą typu draftu w finale 2 edycji, co jest Twoją propozycją.
Jutro będzie można zapoznać się ze wszystkimi zmianami. Na pewno nie wszystkie się Wam spodobają, ale niewątpliwie będzie lepiej niż w poprzedniej edycji.
Avatar użytkownika
fluber
All-star
All-star
 
Posty: 1224
Dołączył: 2 lis 2011, o 10:58
Lokalizacja: Wrocław
Medale: 1
Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Six Sigma/ Ssaki CIECHANów
Drużyna keeper: Los Angeles Lakers
Drużyna keeper basketpun: Boston Celtics
Numer gg: 23801848
Uzasadnienie rejestracji: chcę spróbować swoich sił

Re: Dyskusja Ogólna

Postprzez mistrzFB 17 wrz 2014, o 06:47

fluber napisał(a):Nie mam też wątpliwości, że ligi eliminacyjne MP stoją na wyższym poziomie niż ligi 3 i 4 na e-nba.


Na jakiej podstawie tak sądzisz? Tylko porównując dwie ligi w których grałeś? Może podałbyś dane odnośnie wszystkich grup eliminacyjnych MP. A jeśli nie chce ci się tego robić, to chociaż podaj linki do tych lig i sam to sprawdzę a wynikami się tu z wami podzielę.

Poza tym jestem nawet skłonny się zgodzić, że poziom eliminacji MP mógł być podobny do trzecich lig e-nba, ale W POPRZEDNIM sezonie, ponieważ obydwie te grupy lig były "z łapanki". Natomiast w tym sezonie III ligi e-nba będą lepsze niż eliminacyjne MP.

Jestem otwarty na propozycję, ale decyzję podejmują organizatorzy i komisarze lig. Nikt inny. My się pod tym podpisujemy i my za to odpowiadamy. Ja podpisuję się pod MP własnym imieniem i nazwiskiem. Mam prawo decydować o kształcie rozgrywek,


I niestety takie podejście jest niewłaściwie i zniechęcające dla większości graczy.

zwłaszcza, ze w 2 edycji wiele się zmienia, z oczywistą zmianą typu draftu w finale 2 edycji, co jest Twoją propozycją.


Brawo za to, krok w dobrym kierunku.

Mógłbyś się odnieść do kwestii lig h2h na sznurówce - czemu ich nie traktujecie jako mistrzostw polski tylko wymyślacie koło od nowa? Poza tym co stoi na przeszkodzie, aby połączyć roto ze sznurówki z roto na enba gdy i tak większość managerów z dwóch pierwszych lig roto sznurówki już jest na e-nba?
Avatar użytkownika
mistrzFB
Rotacja
Rotacja
 
Posty: 70
Dołączył: 3 wrz 2013, o 10:08
Drużyna fantasy (poza keeper): MISTRZOWIE
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: poszerzanie wiedzy o FB

Re: Dyskusja Ogólna

Postprzez fluber 17 wrz 2014, o 07:10

Ustalanie przez organizatora zasad rozgrywek jest jakieś dziwne? Gdzie zawodnicy ustalają zasady gry? Chyba tylko w lidze roto na e-nba.
Teraz trzecie ligi na e-nba będą mocniejsze, bo 23 najlepszych graczy z tej łapanki awansuje, a reszta zostanie?!
Nie rozumiem, dlaczego uważa się, że celem fantasy nba w Polsce jest zrobienie 3 lig: roto, h2h i fp. Mamy zamykać ligi na sznurówce, bo e-nba chce mieć większą ligę?
Ligi h2h na sznurówce to takie same struktury drzewkowe, co na e-nba. Dlaczego nowa liga jest zagrożeniem dla innej? Zwłaszcza, że rekrutuje nowych miłośników fantasy?
Avatar użytkownika
fluber
All-star
All-star
 
Posty: 1224
Dołączył: 2 lis 2011, o 10:58
Lokalizacja: Wrocław
Medale: 1
Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Six Sigma/ Ssaki CIECHANów
Drużyna keeper: Los Angeles Lakers
Drużyna keeper basketpun: Boston Celtics
Numer gg: 23801848
Uzasadnienie rejestracji: chcę spróbować swoich sił

Re: Dyskusja Ogólna

Postprzez mistrzFB 17 wrz 2014, o 07:20

fluber napisał(a):Ligi h2h na sznurówce to takie same struktury drzewkowe, co na e-nba. Dlaczego nowa liga jest zagrożeniem dla innej?


Nie mówię że MP h2h2 jest zagrożeniem dla sznurówki h2h. Pytam za to o to dlaczego mistrzem Polski nie nazywać mistrza pierwszej ligi h2h na sznurówce?

Poza tym mógłbyś podać linki do zeszłorocznych lig eliminacyjnych MP? Zobaczymy jak to naprawdę było z tym poziomem.

A III ligi e-nba będą teraz mocniejsze ponieważ w większości będą w nich brać udział już zdecydowani managerowie którzy mają za sobą co najmniej jeden sezon gry, po którym zdecydowali się na kolejny, więc z dużym prawdopodobieństwem można ich uznać za zaangażowanych zawodników. Co z kolei nie będzie miało miejsca w eliminacjach MP jeśli znowu składy będą w większości z łapanki, bo skończy się jak rok temu że jakieś 30%-40% graczy odpuści na początku lub nawet nie przystąpi do draftu.
Avatar użytkownika
mistrzFB
Rotacja
Rotacja
 
Posty: 70
Dołączył: 3 wrz 2013, o 10:08
Drużyna fantasy (poza keeper): MISTRZOWIE
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: poszerzanie wiedzy o FB

Re: Dyskusja Ogólna

Postprzez fluber 17 wrz 2014, o 07:36

Linki były w każdym posumowaniu tygodniowym na zkrainynba.com.
Nie ma sensu ta jałowa dyskusja. To były eliminacje, a nie właściwe rozgrywki. Jeżeli dyskutujemy o tym, czy rozgrywki zasługują na swoje miano to oceń skład finału i porównaj go z dowolną ligą roto na e-nba.
Avatar użytkownika
fluber
All-star
All-star
 
Posty: 1224
Dołączył: 2 lis 2011, o 10:58
Lokalizacja: Wrocław
Medale: 1
Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Six Sigma/ Ssaki CIECHANów
Drużyna keeper: Los Angeles Lakers
Drużyna keeper basketpun: Boston Celtics
Numer gg: 23801848
Uzasadnienie rejestracji: chcę spróbować swoich sił

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Polski - MVP Magazyn

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron