Dyskusja Ogólna

Dział gromadzący graczy Mistrzostw Polski organizowanych we współpracy z serwisem MVP Magazyn. W rozgrywkach biorą udział jedynie zarejestrowani użytkownicy sznurowadlo.pl

Re: Dyskusja Ogólna

Postprzez fluber 17 wrz 2014, o 11:15

Dlaczego? :V
Avatar użytkownika
fluber
All-star
All-star
 
Posty: 1224
Dołączył: 2 lis 2011, o 10:58
Lokalizacja: Wrocław
Medale: 1
Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Six Sigma/ Ssaki CIECHANów
Drużyna keeper: Los Angeles Lakers
Drużyna keeper basketpun: Boston Celtics
Numer gg: 23801848
Uzasadnienie rejestracji: chcę spróbować swoich sił

Re: Dyskusja Ogólna

Postprzez mistrzFB 17 wrz 2014, o 11:34

fluber napisał(a):Dlaczego? :V


Jesteś niemożliwy i po raz kolejny potwierdzasz jak trudny jest logiczny dialog z tobą. Sam przecież kilka godzin wcześniej (a także kilka razy przy innych okazjach) użyłeś liczby nierozegranych gier jako argumentu za większym olewactem:

Zobacz link do tej ligi i zobacz, gdzie było więcej olewaczy. Mistrz 4 ligi roto rozegrał 744 spotkania na 820 możliwe i wygrał ligę.


A teraz pytasz "dlaczego" gdy pokazano ci, używając twojego typu argumentów, że dwukrotnie większe olewactwo miało miejsce w MP?
Avatar użytkownika
mistrzFB
Rotacja
Rotacja
 
Posty: 70
Dołączył: 3 wrz 2013, o 10:08
Drużyna fantasy (poza keeper): MISTRZOWIE
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: poszerzanie wiedzy o FB

Re: Dyskusja Ogólna

Postprzez fluber 17 wrz 2014, o 11:43

Pytanie dlaczego odnosiło się do tego, dlaczego taka różnica? :V
A co do czwartej ligi, to miałem na myśli to, jak bezdennie słaba musi być liga, której mistrz opuszcza 80 meczów i wygrywa. Obawiam się, że w MP takie sytuacje nie miały miejsca :V
Avatar użytkownika
fluber
All-star
All-star
 
Posty: 1224
Dołączył: 2 lis 2011, o 10:58
Lokalizacja: Wrocław
Medale: 1
Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Six Sigma/ Ssaki CIECHANów
Drużyna keeper: Los Angeles Lakers
Drużyna keeper basketpun: Boston Celtics
Numer gg: 23801848
Uzasadnienie rejestracji: chcę spróbować swoich sił

Re: Dyskusja Ogólna

Postprzez Dig 17 wrz 2014, o 11:56

A jak bezdennie słaba musi być organizacja rozgrywek żeby przytrafiały się takie przypadki jak w grupie eliminacyjnej mistrzaFB?
Avatar użytkownika
Dig
6th man
6th man
 
Posty: 251
Dołączył: 23 wrz 2012, o 16:09
Medale: 6
Mistrz budżetówki (2) Wicemistrz budżetówki (2) Mistrz Roto (1) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Red
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Liga ROTO

Re: Dyskusja Ogólna

Postprzez goozman 17 wrz 2014, o 12:02

mistrzFB to na pewno jeden z misiów z e-nba (mam kilku podejrzanych o podobnym poziomie ocierającego się o samogwałt poziomu zapatrzenia w siebie) tylko pod innym nickiem dla niepoznaki, że brał udział w tak beznadziejnych rozgrywkach jak MP :)
when I die - bury me upside-down so the whole world can kiss my ass
Avatar użytkownika
goozman
All-star
All-star
 
Posty: 1688
Dołączył: 20 gru 2007, o 10:07
Lokalizacja: lkr /wwa
Medale: 8
Mistrz h2h (3) Podium h2h (1) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1) Podium keeper (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Bukkake/Kraśnik Warthogs
Drużyna keeper: Charlotte Hornets
Numer gg: 3147820
Uzasadnienie rejestracji: sie gra sie ma

Re: Dyskusja Ogólna

Postprzez knt 17 wrz 2014, o 12:04

Mam podobne podejrzenia ;-)
Avatar użytkownika
knt
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 511
Dołączył: 10 wrz 2009, o 08:10
Lokalizacja: Kraków
Medale: 6
Mistrz FP (1) Wicemistrz h2h (2) Podium PF (1) Wicemistrz budżetówki (1) Podium Roto (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): DyrDyr
Numer gg: 7135354
Uzasadnienie rejestracji: NBA Cares
Skąd wiesz o sznurówce?: Zadzwonił do mnie Derek Ryba i mnie zaprosił.

Re: Dyskusja Ogólna

Postprzez wiLQ 17 wrz 2014, o 12:11

Nie znam uzytkownika mistrzFB, ale jestem mu wdzieczny za oszczedzenie mi pisania bo moge sie podpisac pod wszystkim co napisal w tym watku. Mam te same uwagi, zastrzezenia i problemy do proponowanej formuly oraz rozwiazan zastepczych. Ba! Nawet napisal wiecej bo na takie porownanie nie wpadlem...
mistrzFB napisał(a):@fluber - sprawdziłem te dane i w 7 grupach eliminacyjnych MP nie rozegrano 9,9% gier, natomiast w 7 trzecich ligach i 1 czwartej na e-nba 4,7% (4,3% jeśli liczyć również pierwszą i drugą). Tak więc poziom olewactwa wydaje się być dwa razy większy na MP sznurówki.

... a to jest miazdzacy argument.
Nie tylko ze wzgledu na zeszly sezon, ale przede wszystkim na przyszlosc bo przez sama strukture rozgrywek na e-nba ten procent bedzie spadal z kazdym sezonem, a w zaproponowanych przez flubera co roku bedzie on wysoki i niemal losowy tylko przez sposob doboru uczestnikow.

fluber napisał(a):Nie mam też wątpliwości, że ligi eliminacyjne MP stoją na wyższym poziomie niż ligi 3 i 4 na e-nba. Grałem w lidze eliminacyjnej i na e-nba i w MP i poziom olewactwa na e-nba był zdecydowanie większy niż w mojej lidze, a pamiętajmy, ze nowi gracze zaczynają od poziomu czwartego.

Po w/w analizie mistrzFB ten fragment jest ksiazkowym przykladem blednego wyciagania wnioskow na podstawie wlasnego doswiadczenia. Wlasnie dlatego wnioski sie wyciaga z calosci, a nie tylko z tej malej probki, z ktora sie zetknelismy...

W ramach sprostowania jeszcze dodam, ze zeszloroczna liga IV na enba faktycznie wyszla fatalnie, ale po 1 stworzylem ja tylko dlatego, ze chcialem zeby wszyscy zagrali nawet jesli fizycznie sie nie zmiescili do rozgrywek [a w tym sezonie takiego problemu juz nie bedzie], a po 2 powstala ona w sposob, ktory fluber zastosuje do wszystkich lig w MP... i to jest przerazajaca wizja.
Avatar użytkownika
wiLQ
6th man
6th man
 
Posty: 228
Dołączył: 11 wrz 2012, o 12:56
Lokalizacja: Ząbki/Wawa
Medale: 2
Wicemistrz budżetówki (1) Szokujący debiut (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): WoLF-Pack
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Poszerzanie horyzontow

Re: Dyskusja Ogólna

Postprzez fluber 17 wrz 2014, o 12:17

Miażdżący argument, bo u Was za olewaczy skład wystawiał komisarz, a u nas jeśli menedżer nie ustawił składu to był outowany. Na te 9,9% składają się miedzy innymi 3 ZERA na 820 możliwych gier.
wiLQ napisał(a):Po w/w analizie mistrzFB ten fragment jest ksiazkowym przykladem blednego wyciagania wnioskow na podstawie wlasnego doswiadczenia. Wlasnie dlatego wnioski sie wyciaga z calosci, a nie tylko z tej malej probki, z ktora sie zetknelismy...

Z pewnością debiutanci po sezonie przeprowadzają analizy statystyczne na tle innych rozgrywek, a nie opierają się na własnych odczuciach :M
Avatar użytkownika
fluber
All-star
All-star
 
Posty: 1224
Dołączył: 2 lis 2011, o 10:58
Lokalizacja: Wrocław
Medale: 1
Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Six Sigma/ Ssaki CIECHANów
Drużyna keeper: Los Angeles Lakers
Drużyna keeper basketpun: Boston Celtics
Numer gg: 23801848
Uzasadnienie rejestracji: chcę spróbować swoich sił

Re: Dyskusja Ogólna

Postprzez mistrzFB 17 wrz 2014, o 12:32

knt napisał(a):Mam podobne podejrzenia ;-)


To żadna tajemnica, niektórzy stąd wiedzą dokładnie kim jestem. Ale ciekaw jestem waszych przypuszczań - kogo obstawiacie? :B

fluber napisał(a):Na te 9,9% składają się miedzy innymi 3 ZERA na 820 możliwych gier.


Jestem w szoku, bo okazuje się że organizator nie zna regulaminu jego własnych rozgrywek! 8 dostępnych slotów daje maksymalnie 658 gier (2 to bug, ale część managerów z tego korzystała) a nie 820!

Po drugie dlaczego mielibyśmy nie uwzględniać tych trzech zer? Przecież tacy gracze wpływają na poziom ligi. Ale nawet jeśli ich trzech nie policzymy to olewactwo na MP i tak wynosi 8% nierozegranych gier.
Avatar użytkownika
mistrzFB
Rotacja
Rotacja
 
Posty: 70
Dołączył: 3 wrz 2013, o 10:08
Drużyna fantasy (poza keeper): MISTRZOWIE
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: poszerzanie wiedzy o FB

Re: Dyskusja Ogólna

Postprzez GRB 17 wrz 2014, o 12:34

goozman napisał(a):mistrzFB to na pewno jeden z misiów z e-nba (mam kilku podejrzanych o podobnym poziomie ocierającego się o samogwałt poziomu zapatrzenia w siebie) tylko pod innym nickiem dla niepoznaki, że brał udział w tak beznadziejnych rozgrywkach jak MP :)


Ale po co takie antagonizowanie dwóch środowisk dodatkowe? Nie wystarczy, że Fluber swoimi ruchami doprowadził do tego? Ja gram w różnych ligach i tam i tutaj, i nie widzę problemu, jeśli ligi nie są dublowane i stoją na wysokim poziomie (lub są w trakcie wypracowywania tego poziomu, co w formule "Mistrzostw Polski" siłą rzeczy jest nie do zrobienia). Problemem jest za to mieszanie przez Flubera, którego ambicje nie pozwalają mu myśleć logicznie. Wiesz, Kaczyński też działa "dla dobra Polski" tak jak Ty dla dobra Fantasy. Tylko z tymie efektami coś nie halo.
Łyżwiarz wie, że kotek odkopał prezent
Avatar użytkownika
GRB
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 845
Dołączył: 17 kwi 2008, o 14:30
Medale: 3
Podium h2h (2) Mistrz Roto (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Owrzodzenie, AssCrack
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Rejestracja-sracja

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Polski - MVP Magazyn

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron