Dyskusja Ogólna

Dział gromadzący graczy Mistrzostw Polski organizowanych we współpracy z serwisem MVP Magazyn. W rozgrywkach biorą udział jedynie zarejestrowani użytkownicy sznurowadlo.pl

Re: Dyskusja Ogólna

Postprzez Dig 17 wrz 2014, o 07:39

Akurat ze względu na różne zasady rozgrywek ligowych roto na enba i sznurowadło podział ma dla mnie sens (tutaj gramy ligi 12 osobowe z draftem wężykowy, a na enba ligi 15 osobowe z draftem aukcyjnym). Ja mimo że preferuje draft aukcyjny i rozgrywki z takim draftem mają dla mnie większy priorytet i prestiż to tutaj także gram. Druga sprawa że tu i tam w wyższych ligach brakuje olewaczy, więc gra się z przyjemnością. Tak samo na sznurowadło istnieją rozgrywki ligowe h2h o różnych zasadach i wielu tych samych graczy gra w obydwu ligach.
Avatar użytkownika
Dig
6th man
6th man
 
Posty: 251
Dołączył: 23 wrz 2012, o 16:09
Medale: 6
Mistrz budżetówki (2) Wicemistrz budżetówki (2) Mistrz Roto (1) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Red
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Liga ROTO

Re: Dyskusja Ogólna

Postprzez mistrzFB 17 wrz 2014, o 07:42

Dig napisał(a):Akurat ze względu na różne zasady rozgrywek ligowych roto na enba i sznurowadło podział ma dla mnie sens (tutaj gramy ligi 12 osobowe z draftem wężykowy, a na enba ligi 15 osobowe z draftem aukcyjnym). Ja mimo że preferuje draft aukcyjny i rozgrywki z takim draftem mają dla mnie większy priorytet i prestiż to tutaj także gram. Tak samo na sznurowadło istnieją rozgrywki ligowe h2h o różnych zasadach i wielu tych samych graczy gra w obydwu ligach.


Ok, przemawia do mnie ta argumentacja, ale ciągle zasadnym pytaniem pozostaje dlaczego mistrzem Polski h2h nie nazwać tego, kto wygra pierwszą ligę h2h na sznurówce?
Avatar użytkownika
mistrzFB
Rotacja
Rotacja
 
Posty: 70
Dołączył: 3 wrz 2013, o 10:08
Drużyna fantasy (poza keeper): MISTRZOWIE
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: poszerzanie wiedzy o FB

Re: Dyskusja Ogólna

Postprzez Dig 17 wrz 2014, o 08:12

fluber napisał(a):Jeżeli dyskutujemy o tym, czy rozgrywki zasługują na swoje miano to oceń skład finału i porównaj go z dowolną ligą roto na e-nba.


Według mnie nie ma co porównywać ze względu na różne formaty, ja np. w ogóle nie grywam formuły FP więc nawet nie podejmę się oceny składu tutejszego finału.

Ogólnie to popieram przemyślenia mistrzaFB i nie mam nic przeciwko kolejnym rozgrywkom, ale według mnie nazwa tych rozgrywek wprowadza ludzi w błąd. I jeśli podobnie myśli więcej osób, a tylko organizator mocno stoi przy swoim to nie ma o czym dyskutować. Już nawet lepszą nazwą by był Puchar Polski i wtedy myślę nikt by się nie czepiał.
Avatar użytkownika
Dig
6th man
6th man
 
Posty: 251
Dołączył: 23 wrz 2012, o 16:09
Medale: 6
Mistrz budżetówki (2) Wicemistrz budżetówki (2) Mistrz Roto (1) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Red
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Liga ROTO

Re: Dyskusja Ogólna

Postprzez fluber 17 wrz 2014, o 08:20

To będzie druga edycja, więc czemu mam zmieniać nazwę? Serio decyzja o udziale w lidze wśród weteranów zapada na podstawie nazwy?
Jutro chętnie podyskutuję, kiedy poznacie zasady. Wtedy będzie się można odnieść i wyjaśnie dlaczego MP i dlaczego nie z udziałem e-nba.
Avatar użytkownika
fluber
All-star
All-star
 
Posty: 1224
Dołączył: 2 lis 2011, o 10:58
Lokalizacja: Wrocław
Medale: 1
Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Six Sigma/ Ssaki CIECHANów
Drużyna keeper: Los Angeles Lakers
Drużyna keeper basketpun: Boston Celtics
Numer gg: 23801848
Uzasadnienie rejestracji: chcę spróbować swoich sił

Re: Dyskusja Ogólna

Postprzez AIR_MJ 17 wrz 2014, o 08:35

Panowie zamiast czepiać się Flubera, doceńcie jego inicjatywę popularyzacji Fantasy NBA w Polsce.
Dzięki jego działaniom mieliśmy partnera medialnego zkrainynba.com, a w tym roku mvp magazyn.
Wiadomo, że hasło "Mistrzostwa Polski" zachęci do gry więcej graczy, niż "Mistrzostwa Sznurówki".
Dzięki Mistrzostwom zdecydowanie zwiększyła się liczba użytkowników sznurowadła i mamy świeży narybek w poszczególnych ligach.
Avatar użytkownika
AIR_MJ
All-star
All-star
 
Posty: 1440
Dołączył: 9 wrz 2008, o 00:14
Lokalizacja: Kraków
Medale: 12
Mistrz h2h (2) Mistrz FP (5) Wicemistrz FP (2) Podium budżetówki (1) Szokujący debiut (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): MJ-TEAM
Uzasadnienie rejestracji: I love this game;)

Re: Dyskusja Ogólna

Postprzez mistrzFB 17 wrz 2014, o 08:56

@fluber - mógłbyś podać działający link do grupy A? Bo o ile inne działają z twoich artykułów, to z tym jednym jest coś nie tak.
Avatar użytkownika
mistrzFB
Rotacja
Rotacja
 
Posty: 70
Dołączył: 3 wrz 2013, o 10:08
Drużyna fantasy (poza keeper): MISTRZOWIE
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: poszerzanie wiedzy o FB

Re: Dyskusja Ogólna

Postprzez Dig 17 wrz 2014, o 09:29

Większość opinii negatywnych jakie czytałem w poprzednim sezonie czy tu czy na enba dotyczyła właśnie tej nazwy, ludzie byli bardzo rozczarowani poziomem rozgrywek w odniesieniu do ich nazwy.

A sama nazwa tych rozgrywek nie będzie miała znaczenia dla weteranów przy decyzji o dołączeniu do tej ligi. Bo liczy się renoma i poziom rozgrywek, a większość weteranów grając w stabilnych sprawdzonych rozgrywkach ligowych bez olewaczy nie zagra tutaj (każdy ma swoją optymalną liczbę lig jaką gra co sezon i dołożenie następnej obniża zaangażowanie w resztę).
Avatar użytkownika
Dig
6th man
6th man
 
Posty: 251
Dołączył: 23 wrz 2012, o 16:09
Medale: 6
Mistrz budżetówki (2) Wicemistrz budżetówki (2) Mistrz Roto (1) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Red
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Liga ROTO

Re: Dyskusja Ogólna

Postprzez fluber 17 wrz 2014, o 09:46

Mówisz tak, bo grasz w 1 lidze. Debiutanci w MP wchodzą prosto do eliminacji, debiutanci na e-nba zaczynają od 4 ligi roto. Zobacz link do tej ligi i zobacz, gdzie było więcej olewaczy. Mistrz 4 ligi roto rozegrał 744 spotkania na 820 możliwe i wygrał ligę. Co z tego, że w 20-osobowej lidze 4-5 graczy odpuści? Dalej masz 14 rywali dających z siebie maxa. Tyle samo, co na e-nba.
Czy Niemcy mają bojkotować Mistrzostwa Europy, bo muszą grać w eliminacjach z Gibraltarem?
To podejście weteranów do gry z debiutantami powinno się zmienić, a nie nazwę.
Avatar użytkownika
fluber
All-star
All-star
 
Posty: 1224
Dołączył: 2 lis 2011, o 10:58
Lokalizacja: Wrocław
Medale: 1
Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Six Sigma/ Ssaki CIECHANów
Drużyna keeper: Los Angeles Lakers
Drużyna keeper basketpun: Boston Celtics
Numer gg: 23801848
Uzasadnienie rejestracji: chcę spróbować swoich sił

Re: Dyskusja Ogólna

Postprzez Dig 17 wrz 2014, o 10:30

Gram w 1 lidze bo awansowałem i tutaj i tam do najwyższej ligi, też będąc debiutantem i grając na początku z olewaczami. Rozumiem że teraz droga się wydłuża bo ligi się rozrastają, ale każdy cierpliwy gracz z zapałem w końcu awansuje wyżej i będzie mógł grać w stabilnej lidze bez olewających graczy (wiadomo pojedyncze przypadki w każdej lidze się mogą zdarzyć).

Na dzień dzisiejszy dla większości weteranów roto to rozgrywki na e-nba stają się takimi "nieoficjalnymi Mistrzostwami Polski", tak samo tutaj na sznurowadło rozgrywki h2h można nazwać "nieoficjalnymi Mistrzostwami Polski" w h2h. I czemu teraz wszyscy weterani mają zmieniać rozgrywki tylko dlatego bo ty nazwałeś je oficjalnie Mistrzostwami Polski? Ja, jak i większość dłużej grających graczy nie ma czasu na granie w 10 ligach i pozostanie tam gdzie grali dotychczas w sprawdzonych rozgrywkach bez olewaczy.
Avatar użytkownika
Dig
6th man
6th man
 
Posty: 251
Dołączył: 23 wrz 2012, o 16:09
Medale: 6
Mistrz budżetówki (2) Wicemistrz budżetówki (2) Mistrz Roto (1) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Red
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Liga ROTO

Re: Dyskusja Ogólna

Postprzez mistrzFB 17 wrz 2014, o 11:03

@fluber - sprawdziłem te dane i w 7 grupach eliminacyjnych MP nie rozegrano 9,9% gier, natomiast w 7 trzecich ligach i 1 czwartej na e-nba 4,7% (4,3% jeśli liczyć również pierwszą i drugą). Tak więc poziom olewactwa wydaje się być dwa razy większy na MP sznurówki.
Avatar użytkownika
mistrzFB
Rotacja
Rotacja
 
Posty: 70
Dołączył: 3 wrz 2013, o 10:08
Drużyna fantasy (poza keeper): MISTRZOWIE
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: poszerzanie wiedzy o FB

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Polski - MVP Magazyn

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron