[2009/2010] Spotkanie organizacyjne - liga H2H ESPN

[2009/2010] Spotkanie organizacyjne - liga H2H ESPN

Postprzez cieglo 6 wrz 2009, o 13:30

Natrafiłem na info, że ESPN również organizuje rozgrywki fantasy NBA. Zacząłem nieco czytać o zasadach i tak się zastanawiam, czy nie spróbować i tam sił - po raz pierwszy. W sumie bardziej jako ciekawostkę to traktuję i raczej na wybadanie gruntu - czy i jak różni się toto od yahoo.

Wstępnie (w przerwie w czytaniu) widzę, że jedna liga składa się z dwóch dywizji a do play-off przechodzą 4 drużyny (zwycięzcy dywizji plus 2 kolejne z najlepszymi wynikami). Oczywiście trzeba sprawdzić jak to działa dokładnie i czy jest możliwość ewentualnych zmian. A może ktoś zna te rozgrywki?

PS. Plus jest taki, że nie wyczerpujemy sobie dodatkowo limitu yahoo.

! 1. cieglo
2. Zajmon
3. goozman
4. Dariomeus
5. Pafsen
6. Andrew23
7. marcelomattsoy
8. żyras
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: Eksperyment - head2head na ESPN

Postprzez cieglo 6 wrz 2009, o 19:52

Cóż, poczytałem i założyłem ligę :) Wygląda obiecująco. Można dołączać już od zaraz i umawiać się na draft.

Można już szperać, układać sobie listy rankingowe - tego jeszcze na yahoo nie udostępnili więc można dzięki temu ugasić wstępnie głód gry :E

Plusy rozgrywek na ESPN (przynajmniej na tym etapie analizy):
- darmowe real-time statsy - na yahoo tylko na początku, potem trzeba płacić,
- możliwość (jeszcze to sprawdzę bo pewności nie mam) ustawienia 8 drużyn w PO czyli jak w NBA,
- dzielenie na dywizje,
- interfejs strony ligi (wydaje się ciekawy, lekki) - zobaczymy po dłuższym poznaniu.

Wstępnie ustawiłem 10 drużyn, ale to oczywiście można zmienić. Pozostałe opcje praktycznie takie jak na yahoo tj. zeszłosezonowym sznurowadlo h2h.

Zainteresowani - standardowo wpisujcie się w tym temacie. Na tej podstawie będę wysyłał zaproszenia na pw.

EDYTA:

PS. Eksperyment nie będzie miał sensu jeśli yahoo wprowadzi to czym przyciąga w tym momencie ESPN. Chyba pozostaje więc zaczekać do 23go i zobaczyć...
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: Eksperyment - head2head na ESPN

Postprzez Zajmon 6 wrz 2009, o 21:23

ja już nie mogę czekac na yahoo pisz mnie i na to :)
Avatar użytkownika
Zajmon
Głębokie rezerwy
Głębokie rezerwy
 
Posty: 41
Dołączył: 1 wrz 2009, o 23:41
Medale: 1
Mistrz FP (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Zajmon Boyz

Re: Eksperyment - head2head na ESPN

Postprzez goozman 6 wrz 2009, o 21:29

tez sie pisze
when I die - bury me upside-down so the whole world can kiss my ass
Avatar użytkownika
goozman
All-star
All-star
 
Posty: 1688
Dołączył: 20 gru 2007, o 10:07
Lokalizacja: lkr /wwa
Medale: 8
Mistrz h2h (3) Podium h2h (1) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1) Podium keeper (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Bukkake/Kraśnik Warthogs
Drużyna keeper: Charlotte Hornets
Numer gg: 3147820
Uzasadnienie rejestracji: sie gra sie ma

Re: Eksperyment - head2head na ESPN

Postprzez cieglo 6 wrz 2009, o 22:00

Ok, zróbmy tak: robię listę i wysyłam Wam zaproszenia. Kompletujemy ligę na ESPN - jeśli gra będzie miała w dalszym ciągu sens (po tym co pokaże yahoo) to git, jeśli nie to olejemy.

Lista w pierwszym poście.

PS. Zaproszenia wysłałem na maila z Waszych profili na sznurowadle. System zapraszania jest jakiś dziwny (w porównaniu do yahoo) więc krzyczcie jeśli długo nic się nie pojawi.

PS2. Liczba drużyn ustawiona na 8. Taka sama ilość drużyn w PO :) To jest dobre :)
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: Eksperyment - head2head na ESPN

Postprzez Dariomeus 6 wrz 2009, o 23:04

również wchodzę w temat:)
Gulo Gulo
Avatar użytkownika
Dariomeus
6th man
6th man
 
Posty: 136
Dołączył: 21 gru 2007, o 12:08
Lokalizacja: Wawa
Medale: 1
Wicemistrz Roto (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Chyże Rosomaki
Uzasadnienie rejestracji: I love this game!!!

Re: [2009/2010] Spotkanie organizacyjne - liga H2H ESPN

Postprzez cieglo 7 wrz 2009, o 08:06

Bawię się trochę ustawieniami ligi. Na pierwszy ogień poszedł rozkład drużyn - utworzyłem dwie dywizje. Na tę chwilę ja jestem w dywizji pierwszej, a Zajmon w dywizji drugiej. Dołączające drużyny będą zapełniały pozostałe miejsca w obu dywizjach. Oczywiście można ręcznie manipulować tym kto w jakiej dywizji się znajdzie - możemy przyjąć jakieś kryterium przydziału np. geograficzne - jak w NBA :)

Dywizje liczą po 4 drużyny.

Teraz jak to działa:
- do PO awansują wszystkie drużyny (chyba, że chętnych będzie więcej i liga będzie liczyła ponad 8 drużyn),
- obsadzanie seedów jest następujące: mistrzowie dywizji dostają automatycznie miejsca 1 i 2 w PO, reszta - zgodnie z recordem za sezon,
- drabinka - jak w NBA - standardowa: 1-8, 2-7, 3-6 oraz 4-5 (wreszcie!).

Wydaje mi się, że podział na dywizje to może być niezła nowość, a nawet rewolucja w kwestii fantasy nba. W lidze 8 osobowej tego jeszcze widać nie będzie, ale przy większej ilości drużyn, gdzie tylko część dostanie się do PO - będzie naprawdę bardzo fajnie. Wyobraźcie sobie:
- 16 drużyn, 4 dywizje,
- 8 drużyn wchodzi do PO (winners PO), z czego 4 to mistrzowie dywizji,
- pozostała ósemka wchodzi do PO pocieszenia.

Prawdziwa jatka :)

Oczywiście można grać też starym sposobem - wszyscy w jednej 8 osobowej lidze (bez dywizji) i przydział seedów w PO zgodny z pozycją w lidze. Do ustalenia. Co myślicie?

EDYTA:

Siedzę w pracy ale oderwać się od ESPN nie mogę :D Właśnie wpadłem na edytor trofeów :) Można dodać swoje nagrody/puchary/medale/banery i przydzielać za różne zdarzenia (mistrz ligi, mistrzowie dywizji, za wybrane statsy). Żeby tego było mało mamy jeszcze nagrody negatywne (za ewidentne wtopy np.) - poszczególne nagrody można oznaczać wg cenności (np. 5 za mistrzostwo sezonu; 0 za najfajnieszy avatar :) i -5 za najgorszy trejd sezonu :)). Masa, mówię Wam masa.

Z jednej strony szkoda rezygnować z yahoo a z drugiej warto byłoby już teraz przenieść całą paczkę (która zapisała się do yahowych rozgrywek) właśnie na ESPN (jakie są szanse na to, że równie liczne grono będziemy mieli na yahoo i ESPN jednocześnie?). Na tę chwilę mamy tu atrakcyjniejszy system rozgrywek, z dodatkowymi uprzyjemniaczami :)
Ostatnio edytowano 7 wrz 2009, o 09:56 przez cieglo, łącznie edytowano 1 raz
Powód: aktualizacja
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: [2009/2010] Spotkanie organizacyjne - liga H2H ESPN

Postprzez Pafsen 7 wrz 2009, o 10:35

Cieglarzu,

Wyglada ciekawie - zglaszam akces :)

Pozdro
HEAT LIFER!!!
Avatar użytkownika
Pafsen
6th man
6th man
 
Posty: 285
Dołączył: 29 wrz 2008, o 11:43
Lokalizacja: Warsaw
Medale: 2
Wicemistrz FP (1) Podium PF (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Miami Pafsen

Re: [2009/2010] Spotkanie organizacyjne - liga H2H ESPN

Postprzez cieglo 7 wrz 2009, o 12:52

Witaj :) Zaproszenie już wysłane (gooz, Dariomeus - do Was też). Jest już nas pięciu. Minimum to 8 osób więc jest coraz bliżej.

Uwagi:

- podawajcie swoją lokalizację w profilu. Może wykorzystamy ją do zrobienia podziału na dywizje,
- najbliższa możliwa data draftu to 6 października (z ustawień ligi) - tak dla informacji. Chyba nie ma sensu robić draftu aż tak wcześnie (start sezonu 28. października chyba), ale długo chyba czekać nie będziemy ;)

Co do systemu gry:
- muszę jeszcze o tym poczytać, ale wydaje mi się, że na ESPN nie skupiają się na profilu zawodników (w kontekście ligi; profile są swoją drogą) a na lidze jako takiej. Wskazuje na to możliwość tworzenia i gromadzenia historii trofeów DLA LIGI. To znaczy, że wszystko powinno się między sezonami przenosić i o ile w yahoo trzeba w każdym roku utworzyć daną ligę na nowo to tam chyba po prostu robi się rejoina do ligi, w której już się uczestniczyło. To ciekawe. Taka historia rozgrywek wydaje się trwalsza niż coś co trzeba za każdym razem utworzyć - mniej w tym wszystkim umowności.
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: [2009/2010] Spotkanie organizacyjne - liga H2H ESPN

Postprzez Andrew23 7 wrz 2009, o 16:52

Z tego co piszesz cieglo, zapowiada się ciekawie.
Chciałbym też spróbować :)
Avatar użytkownika
Andrew23
6th man
6th man
 
Posty: 321
Dołączył: 16 wrz 2008, o 10:28
Medale: 13
Mistrz h2h (1) Mistrz FP (1) Wicemistrz FP (4) Podium h2h (3) Podium PF (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): High Flying Circus 2,3

Następna strona

Powrót do Ligi H2h - wąż

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

cron