ESPN - H2H - liga 20zespołowa

ESPN - H2H - liga 20zespołowa

Postprzez marcelomattsoy 26 wrz 2009, o 08:48

Witam,

chciałbym zaprosić chętnych do udziału w lidze h2h na 20 zespołów. Każdy użytkownik po wyborze draftu ustaliłby swojego lidera (franchise player) i wówczas stałby się drużyną NBA, w której występuje jego lider. Przy założeniu, że prawie każdy chciałby być Lakersami, drużynę wybiera kolega, który miał wyższy numer w drafcie (czyli w 99% właściciel Bryanta).
Scoring - kategorie, to już chyba wiadoma sprawa, nie ma nic prostszego.
Zmiany - ustawianie składów na cały tydzień, waiversi bez limitów
Byłaby to liga keepers, czyli po sezonie zostawiamy sobie 2 zawodników na kolejny. Ci zawodnicy będą potem determinować naszą pozycję w drafcie na rok kolejny (co roku ESPN wypuszcza draft sheet i wg numerów na tej liście będzie ustalany draft order). Tzn, ktoś kto będzie miał LBJ i Paula na 100% wybiera ostatni, a druga osoba mająca np. Roya i Bynuma ma szansę być wysoko w drafcie, itd. Mam nadzieję, że jest to czytelne:)
Jest to bardzo popularny format, do tego postaramy sie z kolegą, aby zagwarantować odpowiednie progi motywacyjne, np. wygrywający ligę ma prawo przesunięcia w drafcie o 2 pozycje + wybór dowolnego zawodnika z każdego zespołu na koniec sezonu o ile ten zawodnik nie jest franchise playerem. Będą miesięczne bonusy, itd, itp.

Ogólnie wszystko będzie do obdgadania jak zbiorą sie użytkownicy.

Zapraszam i pozdrawiam
Maciek
Avatar użytkownika
marcelomattsoy
6th man
6th man
 
Posty: 238
Dołączył: 11 wrz 2009, o 11:22
Drużyna fantasy (poza keeper): Grave Digger
Uzasadnienie rejestracji: nie jestem kolejnym wrednym spamerem, ale mistrzem tej formy rozrywki

Re: ESPN - H2H - liga 20zespołowa

Postprzez cieglo 26 wrz 2009, o 16:47

Nie powiem, lekko mnie zaintrygowałeś bo do tej pory myślałem, że keeper league to lipa. Może dlatego, że niewiele o tej formule widziałem. Teraz nieco przejaśniało.

Jeśli liga wystartuje, ja także z chęcią spróbuję sił :)
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: ESPN - H2H - liga 20zespołowa

Postprzez cieglo 5 paź 2009, o 22:17

Ok, dołączyłem, zobaczymy z czym to się je :) Oczywiście proszę także o dokładniejsze wyjaśnienie zasad.

Swoją drogą widzę, że pełno w tej lidze obcokrajowców - może warto założyć dział angielskojęzyczny i ściągnąć ich tutaj? Egzotyczne komentarze byłyby fajnym urozmaiceniem :) Co Ty na to marcelomattsoy?
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: ESPN - H2H - liga 20zespołowa

Postprzez Andrew23 6 paź 2009, o 08:12

Witam
Jeśli są jeszcze miejsca ( i na espn również jest limit co najmniej 4 lig, bo nie mogłem tej informacji znaleźć ) to też chciałbym spróbować. Jeżeli znajdzie się dla mnie miejsce, to od razu dołączam się do prośby cieglo dotyczącej zasad ( parę dni minęło, może coś się wykrystalizowało ).

Cieglo ( wiem, że nie mnie pytałeś, ale pozwól że się wtrącę ;) ), nie wiem czy chętni do udzielania się w dziale angielskojęzycznym by się znaleźli, ale to rzeczywiście ciekawy pomysł ( myśl o "posiłkach" zza naszych granic też przemknęła mi gdy nie było jeszcze pewne, czy uda się znaleźć dostateczną ilość ludzi do H2H ). Ja sam nie wiem jak byłoby z tą moją aktywnością na takim forum, bo mój angielski bywa, jak to ładnie ująłeś :) , lekko egzotyczny ;)
Avatar użytkownika
Andrew23
6th man
6th man
 
Posty: 321
Dołączył: 16 wrz 2008, o 10:28
Medale: 13
Mistrz h2h (1) Mistrz FP (1) Wicemistrz FP (4) Podium h2h (3) Podium PF (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): High Flying Circus 2,3

Re: ESPN - H2H - liga 20zespołowa

Postprzez cieglo 6 paź 2009, o 08:53

Z tego co widziałem to miejsc jest jeszcze cała masa, ale niech potwierdzi to marcelo (może kogoś już pozapraszał).

Jeśli chodzi o kwestię forum po angielsku - już kilkakrotnie zgadywałem się z jakimiś amerykańskimi kolegami (poznanymi w ligach publicznych) ale po danym sezonie kontakt przepadał. Brakowało właśnie platformy komunikacji jaką dla nas - polskojęzycznych - jest sznurowadlo, e-nba czy inne serwisy tego typu. Nie ukrywam, że to fajna sprawa bo raz, że egzotyka rośnie, dwa, że można rzecz jasna podnieść poziom wszystkich naszych rozgrywek (nie tylko Polacy potrafią grać w fantasy nba ;) ). Językiem nie warto się martwić - w końcu chodzi o rozgrywkę a nie o kwieciste, nienaganne wypowiedzi. Poza tym może to być fajna okazja do nauki języka.

Dlatego jeśli faktycznie znajdą się chętni na dyskutowanie po angielsku - założenie nowego działu to kilka kliknięć. Warunki techniczne są - forum można oczywiście "przełączyć" na język angielski (chodzi o komunikaty, ikonki itp.) a zawartość wypowiedzi kształtować już będą userzy - zastrzegamy, że dopuszczamy tylko angielski i po krzyku. Powinno to stworzyć w miarę komfortowe warunki dla obcokrajowców.

Inicjatywa leży tutaj bardziej po stronie marcelomattsoya - on ma dostęp do wielu kolegów mówiących "inaczej" - niech spróbuje ich tutaj ściągnąć czy też wcześniej zbadać sensowność budowania wyżej opisanego działu. Jeśli skusi się choć część z tej 20sto osobowej ligi - możemy mieć całkiem fajną atmosferę.
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: ESPN - H2H - liga 20zespołowa

Postprzez marcelomattsoy 6 paź 2009, o 14:12

są miejsca, tylko podajcie proszę co nie tak jest z zasadami?:)

Gramy h2h, 4 dywizje po 5 graczy, liga na kategorie (9), awans do P"O aż 16 zespolów, żeby nie było, zabawa.

Keepersi - czyli zawodnicy, których zostawiamy na kolejny sezon - 2

Jak wybieramy zespół ?
Otóż - mamy snake draft, po nim, np. Cieglarz ma Wadea, ja mam Roya, ktoś 3 Howarda. Gramy zespołami NBA (na nba.com można było grać w 30, na ESPN tylko 20), więc siłą rzeczy franchise playerem Cięglarza będzie zapewne Wade, automatycznie jego zespół to Miami. Moim zespołem są Blazers, a tego 3 Magic. ITD.
Oczywiście franchise playerów można wymieniać, wówczas zmienią się nazwy zespołów.
Nie wiem czy korzystacie z tzw. cheat sheet na nowy sezon, np.takiej
http://sports.espn.go.com/fantasy/baske ... 0_ranksALT
ale wg niej ustalamy potem pozycję w drafcie
2 keepersów - w moim przypadku (ten sezon) zatrzymałem w 1 z lig Odena i Roy (odpowiednio 137 i 14 na tej liście), co dało mi 1 miejsce i 1 wybór w drafcie typu "straight", czyli co runda zaczynamy od nr 1. To też pewien element strategii.
W czasie między sezonami możemy wymieniać zawodników, picki w drafcie po ogłoszeniu kolejności lub wcześniej, etc.
Wzorem ligi naszego kolegi - przewidzieliśmy nagrody dla managera miesiąca - jeżeli ktoś zgarnie najwięcej wygranych, dostanie automatycznie 1 pozycję w drafcie wyżej
Zwycięzca może wybrać dowolnego zawodnika z każdego zespołu i dostaje 2 pozycje w drafcie wyżej
pokonany może wybrać zawodnika z zespołów od 10 miejsca w dół i dostaje 1 pozycję w drafcie wyżej
Wygrany rozgrywki zespołów, które nie awansowały także może wybrać 1 zawodnika (spośród tych zespołów) i ma 1 miejsce w drafcie wyżej - tu bardziej chodzi o motywację do gry :)

Co jeszcze?
Avatar użytkownika
marcelomattsoy
6th man
6th man
 
Posty: 238
Dołączył: 11 wrz 2009, o 11:22
Drużyna fantasy (poza keeper): Grave Digger
Uzasadnienie rejestracji: nie jestem kolejnym wrednym spamerem, ale mistrzem tej formy rozrywki

Re: ESPN - H2H - liga 20zespołowa

Postprzez marcelomattsoy 6 paź 2009, o 14:16

wiesz co, rok temu miałem grać w llidze na nba.com. Nazywała sie wickedspades (lub NBA game day). Kolo posługiwał się forum tak jak wy.
http://gdforums.lefora.com/headlines/

Tak to wyglądało, ale chyba skończyła się jego kariera :)
Avatar użytkownika
marcelomattsoy
6th man
6th man
 
Posty: 238
Dołączył: 11 wrz 2009, o 11:22
Drużyna fantasy (poza keeper): Grave Digger
Uzasadnienie rejestracji: nie jestem kolejnym wrednym spamerem, ale mistrzem tej formy rozrywki

Re: ESPN - H2H - liga 20zespołowa

Postprzez pitrekk 6 paź 2009, o 19:01

czesc Maciek!

nie do konca kumam ten fragment o managerach miesiaca i ew. wyzszych numerach w drafcie. rozumiem ze chodzi o draft w kolejnym roku?
czy ten kto najwiecej razy zostanie manago miesiaca ma jedno oczko wyzej w drafcie za rok?

co masz na mysli piszac ze zwyciezca moze wybrac dowolnego gracza z kazdej druzyny? jednego czy wiecej? w sensie załóżmy wygrywam lige majac powiedzmy wade'a i nowitzkiego, po czym w przerwie sezonowej podpierdalam Tobie LeBrona i Cieglarzowi CP3? Ale z drugiej strony i tak moge zatrzymac tylko dwóch wiec zostawiam ta dwójke a wade i dirk ladują w puli?? wyjaśnij bo troche to zamotane:)
czy poprostu jednego gracza ze wszystkich druzyn? i czy moze to byc franchise player?

podobnie nie do konca kumam: "pokonany może wybrać zawodnika z zespołów od 10 miejsca w dół i dostaje 1 pozycję w drafcie wyżej" kto to jest pokonany?? jak dla mnie kazdy kto nie zajał pierwszego miejsca. Jak to było powiedziane w kultowym filmie Top Gun - nie ma punktów za drugie miejsce;))

pozdro!!
Avatar użytkownika
pitrekk
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 695
Dołączył: 11 wrz 2009, o 12:54
Lokalizacja: Kraków
Medale: 4
Mistrz h2h (2) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): murzynskie czarnuchy
Uzasadnienie rejestracji: I LOVE THIS GAME!!!

Re: ESPN - H2H - liga 20zespołowa

Postprzez marcelomattsoy 7 paź 2009, o 12:44

Może jest zamotane, ale w sumie naprawdę jasne:

Piotrek. Odpowiedzi
1. dokładnie, chodzi o draft w przyszłym roku
2. tak
3. drugiego keepersa, czyli jako Cavs masz LBJ i drugim niech będzie Amare, więc mogę zajebać ci Amare', a wtedy Dirk spada do puli. Nie można ukraść franchise playera. Jak weźmiesz 2, to wtedy 2 Twoi spadają do puli. Możemy się umówić, że zespoły od których zostaną wzięci gracze, mogą kogoś podebrać z zespołu poborcy :0 Jasne? :)
4. Chodzi o zespoły, które nie awansuja do P.O. -żeby grali wszyscy do końca, zdecydowaliśmy nałożyć marchewkę na kijek. W tym wypadku awans o 1 miejsce w drafcie i branka gracza NBA.
Avatar użytkownika
marcelomattsoy
6th man
6th man
 
Posty: 238
Dołączył: 11 wrz 2009, o 11:22
Drużyna fantasy (poza keeper): Grave Digger
Uzasadnienie rejestracji: nie jestem kolejnym wrednym spamerem, ale mistrzem tej formy rozrywki

Re: ESPN - H2H - liga 20zespołowa

Postprzez cieglo 7 paź 2009, o 16:50

Co do zasad gry - nic z tego nie rozumiem. Muszę spędzić nad tym więcej czasu.

Co do do forum, o którym pisałeś - tamto jest nieco ponure, nie to co sznurowadlo ;) Poza tym skończ już z tym "wy" - teraz to już jest także i Twoje forum. Preferowana forma to "my" :)

Mimo wszystko podtrzymuję propozycję stworzenia działu angielskojęzycznego. Jeśli znajdą się obcokrajowcy to i u nas - nawet z ciekawości - powinno kilku tubylców chętnych się znaleźć.
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Następna strona

Powrót do Ligi H2h - wąż

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron