[2009/2010] Spotkanie organizacyjne - liga FP Yahoo

Re: [2009/2010] Spotkanie organizacyjne - liga FP Yahoo

Postprzez Nalesnick 4 paź 2009, o 21:32

Formula dla mnie dziewicza i nie chce mi sie myslec nad strategia ale moge sie pobawic.
Nie wiem tylko o co biega z tym limitem wystepow.
Teoretycznie moze nie miec kto grac w playoffach?
ale jakby co to mnie dopiszcie
bedziecie mieli dostarczyciela punktow
Avatar użytkownika
Nalesnick
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 942
Dołączył: 24 wrz 2008, o 06:14
Lokalizacja: Krasnik F.
Medale: 3
Wicemistrz FP (1) Podium h2h (1) Wicemistrz budżetówki (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): PseudoSonics
Drużyna keeper: Denver Nuggets
Numer gg: 2500302
Uzasadnienie rejestracji: bo tak

Re: [2009/2010] Spotkanie organizacyjne - liga FP Yahoo

Postprzez cieglo 4 paź 2009, o 22:28

Oj, to nie tak. Ta formuła różni się znacząco od head to head. Generalnie każda drużyna gromadzi punkty - fantasy points - wg formuły podanej wyżej przez AIR_MJ. Każdy dzień rozgrywek to zatem pewna porcja punktów - za każdego wystawionego do gry na danej pozycji gracza. Suma punktów za dany dzień jest doliczana do konta uczestnika - kto na koniec sezonu zgromadzi ich najwięcej - wygrywa.

Aktualizacja jest więc codzienna. Brak play-off.

Patent z ograniczeniem ilości meczów na daną pozycję jest o tyle ciekawy, że wymusza na graczu zastosowanie pewnej strategii i reagowanie na wydarzenia w lidze. Zasadniczo, na jedną pozycję będziemy mieli najczęściej więcej niż jednego "chętnego" w naszym składzie. Oznacza to, że wystawiając playera na tą pozycję codziennie szybko wyczerpiemy limit meczów i zamkniemy punktowanie na niej nawet już w środku sezonu. Nie możemy zachowywać się tutaj jak w h2h - dbając jedynie by obsadzić pozycje i nie wypuścić w dniu meczu pustego składu. Tutaj trzeba kombinować tak, by każdy mecz na danej pozycji został rozegrany przez graczy, którzy mogą nam dać możliwie najwięcej punktów a niekoniecznie przez tych, którzy w ogóle mogą być wystawieni.

Krótko mówiąc, murowane pierwsze miejsce to rozegranie kompletu gier przy najwyższej w lidze średniej za mecz. Ale bywa i tak, że wygrywa ten kto rozegrał komplet meczów, przy nie najwyższej średniej korzystając z tego, że inny chomikował mecze i - mimo niesamowitej średniej - nie wykorzystał pełnej ilości. Lepiej rozegrać komplet meczów średniakiem, niż 10 meczów supergwiazdą.

Oczywiście na stronie drużyny mamy podgląd wykorzystania gier i prognozę co pozwala zdecydować, w którym momencie zaczynamy szanować mecze.

W tej lidze mniejsze znaczenie mają olewusy - oni szkodzą tylko sobie (w przeciwieństwie do gry w h2h gdzie mogą wypaczać wyniki poszczególnych matchupów) - co oczywiście nie oznacza, że przymykamy oko na porzucanie składu w trakcie rozgrywek. Więc generalnie jedna drużyna nie ma wpływu na grę drugiej. Pomijam kwestie trejdów.

Tipsy dla początkującego - przed draftem:
- wybierać zawodników, którzy zdobywają najlepiej premiowane statsy (patrz wyżej). Pewne kategorie - z reguły te rzadkie - dostarczają zdecydowanie więcej punktów niż pozostałe,
- warto popatrzeć na rankingi graczy z zeszłego sezonu - zakładka players wybierana z poziomu ligi fantasy points. Widzimy tam średnie punktowe (za cały sezon) każdego zawodnika. Celujemy w tych z najwyższą średnią rzecz jasna :)
- pamiętamy, że zbieramy punkty a nie wygrywamy poszczególne kategorie, czyli zbieramy takich graczy, którzy statystycznie dają najwięcej kategorii pozytywnych (dodatnio premiowanych) a najmniej negatywnych (ujemnie premiowanych). Zdarzają się sytuacje, że wynik danego zawodnika za dzień jest...ujemny (przykładowo słaby procent rzutów z gry, dużo strat itp.).

Mam nadzieję, że ta garść faktów się przyda i że nie zapomniałem o niczym istotnym. Jeśli zbyt chaotycznie - daj znać, będę korygował :)

PS.

Warto też wspomnieć o fajnym zestawieniu, które prowadzi na e-nba jeden z userów - cotygodniowego rankingu drużyn w danej lidze. Świetna sprawa. Pokazuje gracza o najwyższej średniej w danym tygodniu (liczba fpts podzielona przez ilość rozegranych (zaliczonych) gier). Mamy więc graczy tygodnia, miesiąca. Jedyne co trzeba robić to zliczać punkty oraz liczbę gier dla każdej drużyny. Można to robić ręcznie (żmudne) albo w sposób opanowany przez wspomnianego usera z e-nba (wyciąga sobie dane z przesyłanych plików ze źródłem strony ligi). Z uwagi na brak czasu w zeszłym sezonie zaniechałem prowadzenia podobnego rankingu u nas (w tym sezonie nie jest lepiej :) ). Opanowanie drugiej metody pomogło by więc wydatnie (mniemam, że nakład wymaganej pracy jest niższy) :) Czy ktoś wie jak to robić (pytanie do ludzi, którzy grają także na e-nba)?
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: [2009/2010] Spotkanie organizacyjne - liga FP Yahoo

Postprzez Andrew23 5 paź 2009, o 13:32

Ja na razie się nie zgłosiłem ( nie chciałem blokować miejsca ), bo obecnie jestem w 3 ligach na yahoo i jeszcze nie wiem jak będzie co do czwartej ligi. Choć w sumie przyznam szczerze, że chętnie sprawdziłbym, czy czasami MJ-owi nie da się bardziej niż w zeszłym roku napsuć krwi ;) Tak więc, jeśli komisarz zgadza się, abym dołączył do ligi dzień przed draftem ( draft jest 10 wieczorem ? ), bo do końca nie będę wiedział czy muszę zakładać nowe konto, to ( czy z nowego, czy z obecnego profilu ), możecie mnie spokojnie też liczyć jako kolejną osobę w lidze :)
Avatar użytkownika
Andrew23
6th man
6th man
 
Posty: 321
Dołączył: 16 wrz 2008, o 10:28
Medale: 13
Mistrz h2h (1) Mistrz FP (1) Wicemistrz FP (4) Podium h2h (3) Podium PF (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): High Flying Circus 2,3

Re: [2009/2010] Spotkanie organizacyjne - liga FP Yahoo

Postprzez Pafsen 5 paź 2009, o 14:38

Panowie,

Wlasnie w sprawie terminu/godziny draftu... Damy rade tego 10 zebrac sie ok 18? Niestety jesli zaczniemy o 20 bede zmuszony ustawic autodraft... Oczywiscie nie chce wywracac nic do gory nogami - na termin sie zgodzilem wiec ze tak powiem moja strata ;) Chyba ze pasowalby Wam jakis inny bliziutki (bo tez nie moge sie doczekac) termin...

Pozdro,

Pafsen

PS GO MIAMI :D
HEAT LIFER!!!
Avatar użytkownika
Pafsen
6th man
6th man
 
Posty: 285
Dołączył: 29 wrz 2008, o 11:43
Lokalizacja: Warsaw
Medale: 2
Wicemistrz FP (1) Podium PF (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Miami Pafsen

Re: [2009/2010] Spotkanie organizacyjne - liga FP Yahoo

Postprzez cieglo 5 paź 2009, o 14:40

Andrew: dołączaj - jeśli zdecyduje się ostatecznie Nalesnick to z Tobą będzie nas akurat 10-ciu. Fajnie, bo jest jakaś porównywalność z wynikami z e-nba.

Draft jest chyba 10go czyli najbliższa sobota, godz. 20.30. Mi to pasuje. Propozycja Pafsena niestety ani trochę, no ale niech decyduje ostatecznie komish.

Draftowy weekend!
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: [2009/2010] Spotkanie organizacyjne - liga FP Yahoo

Postprzez Nalesnick 5 paź 2009, o 18:47

Nalesnick napisał(a):ale jakby co to mnie dopiszcie
bedziecie mieli dostarczyciela punktow


to jasniej
dopiszcie mnie do ligi
termin 10.10 o 20.30 mi pasuje
niestety o 18.00 raczej nie, ale ostatecznie moze sie uda
Avatar użytkownika
Nalesnick
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 942
Dołączył: 24 wrz 2008, o 06:14
Lokalizacja: Krasnik F.
Medale: 3
Wicemistrz FP (1) Podium h2h (1) Wicemistrz budżetówki (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): PseudoSonics
Drużyna keeper: Denver Nuggets
Numer gg: 2500302
Uzasadnienie rejestracji: bo tak

Re: [2009/2010] Spotkanie organizacyjne - liga FP Yahoo

Postprzez cieglo 5 paź 2009, o 22:23

Ok, dopisany do listy. Teraz czekaj na zaproszenie od AIR_MJ, dołączaj do ligi i gotuj się do draftu.
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: [2009/2010] Spotkanie organizacyjne - liga FP Yahoo

Postprzez Links 6 paź 2009, o 00:02

Mi niestety nie pasuje sobota. Chyba ze wczesniej bo wieczorem ide na koncet. Troche lipa.

Wolałbym niedziele albo cos miedzy pon-czw.
Avatar użytkownika
Links
Głębokie rezerwy
Głębokie rezerwy
 
Posty: 29
Dołączył: 23 wrz 2009, o 20:16
Drużyna fantasy (poza keeper): Ulrychów Mylffons
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: bo tak

Re: [2009/2010] Spotkanie organizacyjne - liga FP Yahoo

Postprzez Dariomeus 6 paź 2009, o 12:21

10.10 (sobota) kiepsko.
Wolałbym jak Links jakiś termin pon-czw.

Ale jeśli będą optować przy tym to nie będę robił zamieszania
Gulo Gulo
Avatar użytkownika
Dariomeus
6th man
6th man
 
Posty: 136
Dołączył: 21 gru 2007, o 12:08
Lokalizacja: Wawa
Medale: 1
Wicemistrz Roto (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Chyże Rosomaki
Uzasadnienie rejestracji: I love this game!!!

Re: [2009/2010] Spotkanie organizacyjne - liga FP Yahoo

Postprzez AIR_MJ 6 paź 2009, o 13:23

Panowie termin draftu podałem z miesięcznym wyprzedzeniem, było wystarczająco dużo czasu aby sobie zarezerwować godzinkę czasu w sobotę wieczorem. Data draftu jest ostateczna. Ewentualną zmianę terminu moglibyśmy negcjować wcześniej a nie 4 dni przed draftem. Wszystkim którzy nie dadzą rady uczestniczyć w drafcie live przypominam o ustawieniu pre-ranku.
Avatar użytkownika
AIR_MJ
All-star
All-star
 
Posty: 1440
Dołączył: 9 wrz 2008, o 00:14
Lokalizacja: Kraków
Medale: 12
Mistrz h2h (2) Mistrz FP (5) Wicemistrz FP (2) Podium budżetówki (1) Szokujący debiut (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): MJ-TEAM
Uzasadnienie rejestracji: I love this game;)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ligi FP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron