Roto - I liga 2012/2013

Re: Roto - I liga 2012/2013

Postprzez Chicken 18 kwi 2013, o 19:55

Przed sezonem liczyłem na podium, skończyło się na 4 miejscu więc wstydu nie ma ;)

1. (12) Serge Ibaka PF,C
2. (13) Russell Westbrook PG
3. (36) Kevin Garnett PF,C
4. (37) Joe Johnson SG,SF
5. (60) Luol Deng SF
6. (61) Carlos Boozer PF,C
7. (84) Ryan Anderson PF,C
8. (85) Ricky Rubio PG
9. (108) Kawhi Leonard SG,SF
10. (109) Ray Allen SG
11. (132) Brandon Bass PF,C
12. (133) Mario Chalmers PG
13. (156) Luke Ridnour PG,SG

Do draftu większych zastrzeżeń mieć nie mogę, kontuzji uniknąłem a sporo więcej spodziewałem się jedynie po Johnsonie. O takim a nie innym miejscu zadecydowała wg mnie FG%. Było bardzo ciasno, ostatecznie zdobyłem w tej kategorii tylko 3 punkty a były momenty że nawet liderowałem. Niestety Anderson, Rubio, Deng i Westbrook się moimi potrzebami nie przejmowali ;)
Avatar użytkownika
Chicken
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 517
Dołączył: 18 gru 2007, o 23:54
Lokalizacja: Olsztyn
Medale: 5
Podium keeper (1) Wicemistrz Roto (3) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Chicken Team
Drużyna keeper: Indiana Pacers
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Tak

Re: Roto - I liga 2012/2013

Postprzez GRB 19 kwi 2013, o 10:52

Panowie, skoro Nerd Herd wędruje za brak aktywności u Was na czarną listę, to oznacza to, że w przyszłym roku nie wystąpi też w drugiej lidze, prawda? Skreślamy jego i naszego Croolika, co oznacza, że trzeba zadecydować, na jakiej zasadzie dołączamy nowych graczy. Będą dwa miejsca w drugiej lidze, reszta stworzy nową trzecią. Co zdecyduje o przydziale? Kolejność zgłoszeń? Losowanie? Pytam tutaj, bo choć to Was bezpośrednio nie dotyczy, to Wy zakładaliście tę ligę i też powinniście się wypowiedzieć.
Łyżwiarz wie, że kotek odkopał prezent
Avatar użytkownika
GRB
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 845
Dołączył: 17 kwi 2008, o 14:30
Medale: 3
Podium h2h (2) Mistrz Roto (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Owrzodzenie, AssCrack
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Rejestracja-sracja

Re: Roto - I liga 2012/2013

Postprzez Chicken 19 kwi 2013, o 11:03

W tym sezonie do I ligi dołączył Pafsen bo zgłosił się jako pierwszy z nowych graczy, więc tak samo zrobimy z brakującymi miejscami w II lidze.

A czy uda się stworzyć III ligę to szczerze wątpie :P
Avatar użytkownika
Chicken
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 517
Dołączył: 18 gru 2007, o 23:54
Lokalizacja: Olsztyn
Medale: 5
Podium keeper (1) Wicemistrz Roto (3) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Chicken Team
Drużyna keeper: Indiana Pacers
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Tak

Re: Roto - I liga 2012/2013

Postprzez cieglo 19 kwi 2013, o 12:30

Dobrze by było, żeby potwierdzić to info o czarnej liście (komisarz) coby nikogo niesłusznie nie skrzywdzić (a można słusznie? :)). Jeśli to się potwierdzi to oczywiście jegomość dostaje fajny znaczek do profilu i bana na zbliżające się rozgrywki na sznurówce, niezależnie od formuły.

Kryteria awansów/spadków w takich sytuacjach warto sobie ustalić ale czy nie należy skorzystać ze wzorców np. z lig h2h?
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: Roto - I liga 2012/2013

Postprzez GRB 19 kwi 2013, o 14:58

Ale tu nie chodzi o awanse (tu wszystko przecież jasne), a o dołączanie nowych graczy. Zasada pierwszeństwa trochę będzie nie na miejscu, jeśli na przykład Ty się zdecydujesz na dołączenie do roto. Wiadomo, że masz handicap w postaci ogarniania strony na bieżąco. Example: Mamy teraz w drugiej lidze dwa wakaty (o ile zostanie potwierdzony ban, o co bym apelował). Zgłasza się do nowych rozgrywek 15 graczy w ciągu godziny (heh) od ogłoszenia naboru. Dlaczego mamy premiować tych dwóch nieco szybszych graniem w lidze wyższej od pozostałych? Mieszanie w gównie trochę, ale co zrobić, skoro w fantasy już offseason ;)
Łyżwiarz wie, że kotek odkopał prezent
Avatar użytkownika
GRB
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 845
Dołączył: 17 kwi 2008, o 14:30
Medale: 3
Podium h2h (2) Mistrz Roto (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Owrzodzenie, AssCrack
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Rejestracja-sracja

Re: Odp: Roto - I liga 2012/2013

Postprzez cieglo 19 kwi 2013, o 15:13

Lepszej metody tu raczej nie ma. Nie raz i nie dwa skład lig uzupełnialiśmy ze świeżych graczy na zasadzie kto pierwszy ten lepszy. Reszta do ligi niżej.
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: Roto - I liga 2012/2013

Postprzez Benon 19 kwi 2013, o 15:48

Niech ktoś przytoczy zasady, jakie obowiązują w H2H. Tam jest tak jak trzeba i należy z tego skorzystać. A każda nowa osoba startuje od najniższego poziomu zozgrywek nieważne, jak dawno się zgłosiła... Ale to jest chyba logiczne...
"My favorite player growing up was Kevin Garnett...and now he is my least favorite player"
Joakim Noah
"When you have your star player at that level, it makes you want to go to bed early, eat right, do all the right things"
Joakim Noah
Avatar użytkownika
Benon
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 873
Dołączył: 15 wrz 2010, o 22:19
Lokalizacja: Kraków/UK
Medale: 5
Wicemistrz budżetówki (1) Mistrz keeper (1) Mistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): The Tramwajs
Drużyna keeper: Chicago Bulls
Numer gg: 1126580
Uzasadnienie rejestracji: ...a może bym tak zagrał???

Re: Roto - I liga 2012/2013

Postprzez Tizz 20 kwi 2013, o 16:17

druga liga powinna zostac w skladzie, że tak to ujmę 'niepełnym' w powyższej sytuacji by nie krzywdzić nikogo (no chyba,ze chetnych bedzie tylu ile wolnych miejsc or cały tabun mniejszy/równy czterech)

każdy chcacy dołaczyc 'rookie' powinien tworzyć już 3cią lige a nie 'zgłosilem sie minute przed Kowalskim i bede grał w drugiej lidze'
ten Kowalski będzie w trzeciej

a jeden z drugim będzie znowu wypisywał, że jest lepszy bo jest w niby 'lepszej' lidze.
wypaczy to tą rzkomą wielopoziomowość, do ktorej przeciez tak mocno w każdej lidze chyba zmierzamy?

ale tu zamiata cziken więc zrobi co uzna za stosowne.


słowem krótkiego podsumowania zakonczonego niedawno sezonu roto, graty dla zwycięzcy, dla tych ktorzy grali/starali się/rotowali/trejdowali/mieli emocje.
niestety w czubie jak ktoś słusznie zauważyl w grudniu/styczniu było juz wszystko wiadome.
cieszy mnie 2 pozycja tym bardziej, ze majac 9pick w drafcie wtedy to miejsce brałbym w ciemno.
dzis wiem imao jaki jest złoty(w tym wypadku srebrny) środek na tę formułę ale by nie było tak pieknie ten klucz ma jedną wadę - w tym roku bloki.
I kurwa nigdy przenigdy nie bierzcie Nelsona w tej formule( u mnie to mial być co prawda tylko back up bo jak zagra Lowry w Raps to nie wiedzial nawet kanadyjski drwal, plus łamliwy nieco)
co prawda naiwnie troche go brałem, ze niby bedzie rozpierdalatorem bo co to te Orlando w tym sezonie, Bloom przecież rozjebał setki orków ;]

niestety prawda jest taka, ze ten jebany James załatwia sprawe w każdej formule.
plus Benon mial jeszcze drugiego James'a ;)
choć z raz moze go troche postraszyłem hehe.

dzieki za granie panowie i do zobaczenia w przyszłym sezonie.


edit:/ dopiero zauwazylem, dzieki za medal ;)
keeper sznurkowy:
do wzięcia: Avery Bradley, Steven Adams, John Henson, Terrence Jones, Rondae Hollis-Jefferson, Monta Ellis,
wanted: produkujący PG/G

keeper basketpun: pozyskam zawodnikow 'na teraz'.
Avatar użytkownika
Tizz
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 664
Dołączył: 21 wrz 2010, o 10:38
Lokalizacja: dwawua
Medale: 1
Wicemistrz Roto (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Bonafide / Psychopathic
Drużyna keeper: Memphis Grizzlies
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Doomsday Inc.

Re: Roto - I liga 2012/2013

Postprzez GRB 22 kwi 2013, o 11:13

Tizz napisał(a):druga liga powinna zostac w skladzie, że tak to ujmę 'niepełnym' w powyższej sytuacji by nie krzywdzić nikogo (no chyba,ze chetnych bedzie tylu ile wolnych miejsc or cały tabun mniejszy/równy czterech)

każdy chcacy dołaczyc 'rookie' powinien tworzyć już 3cią lige a nie 'zgłosilem sie minute przed Kowalskim i bede grał w drugiej lidze'
ten Kowalski będzie w trzeciej

a jeden z drugim będzie znowu wypisywał, że jest lepszy bo jest w niby 'lepszej' lidze.
wypaczy to tą rzkomą wielopoziomowość, do ktorej przeciez tak mocno w każdej lidze chyba zmierzamy?


O to, to. Zazwyczaj z Tizzem pięknie się różnimy, ale tu wyraził dokładnie to, o co mi chodzi.
Łyżwiarz wie, że kotek odkopał prezent
Avatar użytkownika
GRB
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 845
Dołączył: 17 kwi 2008, o 14:30
Medale: 3
Podium h2h (2) Mistrz Roto (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Owrzodzenie, AssCrack
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Rejestracja-sracja

Re: Roto - I liga 2012/2013

Postprzez cieglo 22 kwi 2013, o 14:42

Nie wymyślajcie koła na nowo. Od dawna gramy w ten sposób a braki w ligach uzupełniamy na zasadzie "kto pierwszy ten lepszy" i tutaj zmian nie będzie. Popatrzcie na historię - zaczynaliśmy jako garstka ludzi, graliśmy tylko w head2head. Teraz sznurowadlo to wielopoziomowe rozgrywki w wielu formułach. Nigdy nie mieliśmy sytuacji, że ktoś kwestionował układ, w którym działamy. Spóźniłeś się? Trudno, konsekwencją w niektórych przypadkach była gra w niższej klasie rozgrywek. Jeśli ktoś ma z tym problem - odsyłajcie do mnie.

Dodatkowo, nie zapominajcie, że chodzi o zabawę. Chodzi o rywalizację, nawet na najbardziej zajadłym poziomie ale to wciąż w ramach cholernej zabawy w umownych ramach. Takie postulaty jak Wasze zamiast likwidować problemy - wynajdują je i niszczą zabawę. Każdy może we własnym zakresie ocenić czy klasa danego gracza wynika tylko i wyłącznie z lepszego refleksu czy może faktycznie sprowadza się do do poziomu umiejętności. Popatrzcie na medale - łatwo stwierdzić kto bryluje, nawet niezależnie od formuły rozgrywek.

W zakresie merytorycznym rządzi tutaj Chicken - nic mi do roto. Jeśli chodzi o organizację, strukturę lig czy zasady dostępu do nich - decyduję ja. Ktoś musi dbać o oryginalnego ducha sznurowadla :)

Jeszcze jedna kwestia: zależy mi na tym by sznurowadlo rosło, gromadziło coraz to lepszych graczy - w interesie nas wszystkich. Ubodło mnie kiedyś stwierdzenie jednego z naszych uczestników (na apel o dołączanie do rozgrywek), że dołączy do sznurowadla jeśli ewentualnie nie uda mu się dostać do lig na konkurencyjnych serwisach. Budujemy swoją dumę i tradycje, nie jesteśmy zapleczem. Więc jeśli mam wybierać między zaangażowanym, aktywnym, świeżakiem, któremu się poszczęściło a gościem, który zasadniczo ma to w dupie ale może łaskawie zagra to w zasadzie dylemat nie istnieje. Nawet jeśli ten pierwszy zacznie truć głupoty. I tak bogansa nie przebije ;)
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ligi Roto

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron