Roto - II liga 2012/2013

Re: Roto - II liga 2012/2013

Postprzez Tizz 29 mar 2013, o 20:10

włąsciwie powinien dostac medal za wygranie ligi, bo nie ma czegos takiego jak 'najwyzsza klasa rozgrywek' ligi rownoległe róznia sie jedynie oznakowaniem a nie poziomem przeciez.

jak zarazem jest szokującym debiutem to skad wiadomo, ze nie rozjebałby ligi będac w tej oznaczonej jedynką (1) ?
a tak zostanie zdyskryminowany tylko przez to, ze nie mozna dołaczyc do gry bezposrednio do roto jeden (1) gdzie w identycznej sytuacji mialby ten medalik ;]

gdyby to były ligi dynasy mode i to nasze granie trwałoby z 10 sezonow mozna by przyjac, ze w lidze numer jeden poprzez awanse/spadki są ci najsilniejsi/najsprytniejsi/najbardziej fartowni a nie po dwóch bo czym sie rozni zwyciestwo w lidze jeden od tego w lidze trzy i czy siódma pozycja w lidze jeden jest lepsza od pierwszej w lidze trzy? ;]
keeper sznurkowy:
do wzięcia: Avery Bradley, Steven Adams, John Henson, Terrence Jones, Rondae Hollis-Jefferson, Monta Ellis,
wanted: produkujący PG/G

keeper basketpun: pozyskam zawodnikow 'na teraz'.
Avatar użytkownika
Tizz
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 664
Dołączył: 21 wrz 2010, o 10:38
Lokalizacja: dwawua
Medale: 1
Wicemistrz Roto (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Bonafide / Psychopathic
Drużyna keeper: Memphis Grizzlies
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Doomsday Inc.

Re: Roto - II liga 2012/2013

Postprzez cieglo 30 mar 2013, o 09:36

Po pierwsze to nie są ligi równoległe. Ligi roto różnią się poziomem - aby zdobyć mistrzostwo trzeba dostać się najpierw do ekstraklasy a potem wywalczyć pierwsze miejsce. Zwycięstwo w 2. lidze to tylko krok pośredni.

Co do zasad przyznawania medali - takie po prostu przyjąłem założenia, moim zdaniem dość logiczne. Szokujący debiut interpretuję jako sytuację gdzie ktoś gra po raz pierwszy na sznurówce i niezależnie od ligi, w której gra jest w stanie wywalczyć podium. To takie wskazanie managera, na którego warto zwrócić uwagę.

Medal za pozycję - wraz z rozwojem lig musielibyśmy przyznawać po kilka zestawów medali w danej formule co nie jest korzystne bo to obniża znaczenie i wartość trofeów oraz zaciera różnicę między klasami rozgrywek. Lansujemy zdrowe przekonanie, że 1. liga niezależnie od formuły gromadzi managerów najlepszych, którzy zasłużyli na walkę o mistrzostwo. Zakładamy, że każdy ma ostateczny cel awansować do takiej ligi, zdobyć złoto i zrealizować swoje marzenia życiowe :)
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: Roto - II liga 2012/2013

Postprzez Tizz 30 mar 2013, o 13:24

Chodzi głownie o to jak zweryfikować, że róznią się poziomem po dwoch-trzech sezonach?
rok temu gralismy w jednej lidze bo zwyczajnie było na za mało na dwie, w tym roku powstały dwie poprzez dołaczenie nowych użytkowników a nie poprzez awans/spadek lepszych/gorszych, wśród których moga znaleźć się przeciez jacyś weterani czy wymiatacze fantasy.

to jest główne sedno reszta to tylko ładne slowa, wiec jak ocenić czyjeś umiejetności w takiej sytuacji?

Zgodzisz się chyba,ze powiedziec o jednej lidze, ze zgromadziła najlepszych menagerów mozna obiektywnie dopiero po okresie, po ktorym każdy mialyby szanse awansowac/spaść czyili jakoś 4sezony+.

Odnośnie wyróżnien to i racja, chodzilo mi głownie,ze racjonalnie szokujący debiut jest więcej warty niż 5 miejsce w lidze pierwszej.
Raczej popieram minimalizacje jakichkolwiek wyrożnien, to miły dodatek i mozna jakos się docenionym poczuć nic ponad to, inaczej faktycznie trzebaby było szastać tymi znaczkami.
keeper sznurkowy:
do wzięcia: Avery Bradley, Steven Adams, John Henson, Terrence Jones, Rondae Hollis-Jefferson, Monta Ellis,
wanted: produkujący PG/G

keeper basketpun: pozyskam zawodnikow 'na teraz'.
Avatar użytkownika
Tizz
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 664
Dołączył: 21 wrz 2010, o 10:38
Lokalizacja: dwawua
Medale: 1
Wicemistrz Roto (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Bonafide / Psychopathic
Drużyna keeper: Memphis Grizzlies
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Doomsday Inc.

Re: Roto - II liga 2012/2013

Postprzez matek 30 mar 2013, o 21:36

W sumie racja, ligi nie są jeszcze wyklarowane i wcale nie jest jasne, że w I wszyscy są lepsi od tych z drugiej. Szczerze mówiąc takie stwierdzenie jest trochę niesprawiedliwe dla nas... nie uważasz?

W tym sezonie ligi są moim zdaniem równoległe, bo dopiero zaczynamy zabawę na dłużej. Może warto i nas docenić ;)

Oczywiście nie mam się za speca i daleki jestem od stwierdzenia, że i w I dobrze by mi poszło, ale awansującą trójkę można w tym roku, jako że dopiero startujemy z dwupoziomową formułą, wyróżnić.

Zrobisz jak zechcesz, to tylko moja opinia.
Avatar użytkownika
matek
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 511
Dołączył: 21 wrz 2012, o 21:08
Medale: 4
Podium keeper (1) Mistrz Roto (1) Podium Roto (1) Szokujący debiut (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Underrated
Numer gg: 9318465
Uzasadnienie rejestracji: roto

Re: Odp: Roto - II liga 2012/2013

Postprzez cieglo 30 mar 2013, o 22:33

Ligi nie są równoległe, niezależnie od tego jaką teorię próbujecie przyjąć :)
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: Roto - II liga 2012/2013

Postprzez matek 30 mar 2013, o 23:11

Ale nie potrafisz też podać argumentów o wyższości jednej nad drugą... :)
Avatar użytkownika
matek
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 511
Dołączył: 21 wrz 2012, o 21:08
Medale: 4
Podium keeper (1) Mistrz Roto (1) Podium Roto (1) Szokujący debiut (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Underrated
Numer gg: 9318465
Uzasadnienie rejestracji: roto

Re: Odp: Roto - II liga 2012/2013

Postprzez goozman 31 mar 2013, o 01:36

cieglo napisał(a):Ligi nie są równoległe, niezależnie od tego jaką teorię próbujecie przyjąć :)


hahahah przypisanie było na zasadzie kto grał w zeszłym roku jest w pierwszej - nowi w drugiej - i tyle - na tym etapie faktycznie nie ma rozróżnienia - bo to jest podobny etap, gdy dzieliliśmy H2H na ligi w 2009 / 10 - a nawet gorzej - bo wtedy z dwóch równoległych lig awansowały do pierwszej najlepsze zespoły z obydwu - a teraz z góry była narzucona wyższośc 1 ligi nad 2 ale bez rozsądnych argumentów
when I die - bury me upside-down so the whole world can kiss my ass
Avatar użytkownika
goozman
All-star
All-star
 
Posty: 1688
Dołączył: 20 gru 2007, o 10:07
Lokalizacja: lkr /wwa
Medale: 8
Mistrz h2h (3) Podium h2h (1) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1) Podium keeper (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Bukkake/Kraśnik Warthogs
Drużyna keeper: Charlotte Hornets
Numer gg: 3147820
Uzasadnienie rejestracji: sie gra sie ma

Re: Roto - II liga 2012/2013

Postprzez cieglo 31 mar 2013, o 06:32

Ja się upierać nie będę bo aktywnie w temacie roto nie uczestniczyłem ale wymowa zapisu "2. liga" jest dla mnie oczywista. Nowi zawsze lądowali w najniższej klasie rozgrywek i płacili frycowe. Tak jest przecież w h2h. Dlaczego nie ustaliliście, że zagracie jak kiedyś we wspomnianej lidze h2h?

Zmieńcie układ - dogadajcie, że traktujemy ligi jako A i B. Podzielcie odpowiednio awanse i spadki i sytuacja będzie załatwiona.

PS. Uczciwie przyznam, że pod koniec zapisów sam zastanawiałem się czy nie zagrać w roto i byłem gotowy na to, żeby rywalizować w 2. lidze, przebić się do 1. i dopiero walczyć o mistrzostwo. To było dla mnie naturalne.
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: Roto - II liga 2012/2013

Postprzez Benon 31 mar 2013, o 09:01

Wyższość pierwszej ligi na drugą wynika tylko z tego, że pierwsza gra już trzeci bodajże sezon, a druga zadebiutowała w tym roku. Nie ma nigdzie mowy o tym, że w pierwszej lidze jest wyższy poziom, ale skoro najlepsi z drugiej awansują do pierwszej, a najgorsi z pierwszej spadają do drugiej, to argumentacja Cieglo jest do przyjęcia. Rok temu po wygraniu 2ligi H2H też się medalu domagałem. Z góry przyjęte jest (bo tak to się robi na sznurówce), że finaliści, awansują do ligi wyższej, choć dla mnie byłoby również do przyjęcia (pewnie dlatego, że raczej wygram 1 ligę), jeśli górna część tabeli z obu lig utworzyłaby ligę pierwszą, a pozostali ligę drugą. Tylko czy jest sens robić rewolucję, skoro obowiązujące zasady nie są jakieś megakrzywdzące, a ludzie z forum sa do nich przyzwyczajeni.
"My favorite player growing up was Kevin Garnett...and now he is my least favorite player"
Joakim Noah
"When you have your star player at that level, it makes you want to go to bed early, eat right, do all the right things"
Joakim Noah
Avatar użytkownika
Benon
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 873
Dołączył: 15 wrz 2010, o 22:19
Lokalizacja: Kraków/UK
Medale: 5
Wicemistrz budżetówki (1) Mistrz keeper (1) Mistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): The Tramwajs
Drużyna keeper: Chicago Bulls
Numer gg: 1126580
Uzasadnienie rejestracji: ...a może bym tak zagrał???

Re: Roto - II liga 2012/2013

Postprzez Tizz 31 mar 2013, o 13:31

wszystkie ligi na sznurówce na dzień dzisiejszy należy traktować jako równoległe ( no moze poza points bo nie orientuje się od jakiego czasu są dwie ligi) jakkolwiek by ich nie oznaczyc A i B czy 1 i 2 z prostego powodu, isnieją za krótko.
Inne postrzeganie jest błędne.

a to jak kto je tam idywidualnie nazywa to jego sprawa.
keeper sznurkowy:
do wzięcia: Avery Bradley, Steven Adams, John Henson, Terrence Jones, Rondae Hollis-Jefferson, Monta Ellis,
wanted: produkujący PG/G

keeper basketpun: pozyskam zawodnikow 'na teraz'.
Avatar użytkownika
Tizz
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 664
Dołączył: 21 wrz 2010, o 10:38
Lokalizacja: dwawua
Medale: 1
Wicemistrz Roto (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Bonafide / Psychopathic
Drużyna keeper: Memphis Grizzlies
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Doomsday Inc.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ligi Roto

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron