[2015/2016] Ogólny wątek organizacyjny - roto budżetówka

Re: [2015/2016] Ogólny wątek organizacyjny - roto budżetówka

Postprzez cieglo 25 paź 2015, o 13:15

Idziemy w kierunku modelu, który wdrożył gooz w naszej lidze h2h. Nie wiem jak on się ma do tego co jest na enba ale ma strukturę drzewka i pozwala na skrócenie procesu awansów.

Po tym sezonie powstanie zatem pewnie pierwsza liga oraz dwie równoległe drugie. Pierwsze cztery drużyny z lig a, b i c zasilą ekstraklasę.
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: [2015/2016] Ogólny wątek organizacyjny - roto budżetówka

Postprzez wiLQ 25 paź 2015, o 14:06

cieglo napisał(a):Idziemy w kierunku modelu, który wdrożył gooz w naszej lidze h2h. Nie wiem jak on się ma do tego co jest na enba ale ma strukturę drzewka i pozwala na skrócenie procesu awansów.

Tak dla czystego sumienia... ten pomysl drzewka urodzil sie na e-nba, tam powstal po raz pierwszy i gooz go pozniej zaimplementowal tutaj, a nie bylo odwrotnie ;-)
Avatar użytkownika
wiLQ
6th man
6th man
 
Posty: 228
Dołączył: 11 wrz 2012, o 12:56
Lokalizacja: Ząbki/Wawa
Medale: 2
Wicemistrz budżetówki (1) Szokujący debiut (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): WoLF-Pack
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Poszerzanie horyzontow

Re: [2015/2016] Ogólny wątek organizacyjny - roto budżetówka

Postprzez cieglo 25 paź 2015, o 14:50

Nie sugerowałem tego :) Po prostu znam to z naszych rozgrywek i nigdy genezy nie zgłębiałem.
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: [2015/2016] Ogólny wątek organizacyjny - roto budżetówka

Postprzez goozman 25 paź 2015, o 15:48

wiLQ napisał(a):Tak dla czystego sumienia... ten pomysl drzewka urodzil sie na e-nba, tam powstal po raz pierwszy i gooz go pozniej zaimplementowal tutaj, a nie bylo odwrotnie ;-)


to i ja dla czystego sumienia - absolutnie nie sugerowałem się pomysłem drzewka z e-nba. nasze ligi h2h mają podejrzewam kilka lat więcej niż tamtejsza liga roto i od początku rozwijały się "drzewkowo" bo chyba innej sensownej opcji po prostu nie ma (pierwsza gra od 2006 r a podział na drugie nastąpił już w sezonie 2009/10). pod wpływem rozszerzającej się liczby chętnych na bazie naszych wewnętrznych dyskusji model został dopracowany (ja tylko wszystko zebrałem do tzw. kupy więc też się nie czuję jego absolutnym autorem). mamy całkiem inny rozkład awansów i spadków, inne sposoby rozpisywania drużyn (nie ma żadnych losowań co rok) także ten zarzut ściągania czegokolwiek jest dla mnie śmieszny
when I die - bury me upside-down so the whole world can kiss my ass
Avatar użytkownika
goozman
All-star
All-star
 
Posty: 1688
Dołączył: 20 gru 2007, o 10:07
Lokalizacja: lkr /wwa
Medale: 8
Mistrz h2h (3) Podium h2h (1) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1) Podium keeper (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Bukkake/Kraśnik Warthogs
Drużyna keeper: Charlotte Hornets
Numer gg: 3147820
Uzasadnienie rejestracji: sie gra sie ma

Re: [2015/2016] Ogólny wątek organizacyjny - roto budżetówka

Postprzez cieglo 25 paź 2015, o 16:17

Nie odebrałem tego jako zarzut.
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: [2015/2016] Ogólny wątek organizacyjny - roto budżetówka

Postprzez wiLQ 25 paź 2015, o 16:48

To nie mial byc zarzut bo mnie cieszy, ze koncepcja sie sprawdza w innych miejscach, ale warto bylo poruszyc temat skoro wyszla taka roznica w genezie...

goozman napisał(a):to i ja dla czystego sumienia - absolutnie nie sugerowałem się pomysłem drzewka z e-nba. nasze ligi h2h mają podejrzewam kilka lat więcej niż tamtejsza liga roto i od początku rozwijały się "drzewkowo"

Moglbys podac link do pierwszego posta, w ktorym to widac na sznurowce?
Bo z zewnatrz to wyglada tak - na poczatku wrzesnia 2013 zaczelo sie glosowanie na e-nba [zapisales sie 17.09], a w pazdzierniku 2013 powstaly pierwsze rownolegle ligi h2h na sznurowce. Jesli to byl przypadek bez zadnego zwiazku to musisz przyznac, ze latwo dojsc do innego wniosku.
Avatar użytkownika
wiLQ
6th man
6th man
 
Posty: 228
Dołączył: 11 wrz 2012, o 12:56
Lokalizacja: Ząbki/Wawa
Medale: 2
Wicemistrz budżetówki (1) Szokujący debiut (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): WoLF-Pack
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Poszerzanie horyzontow

Re: [2015/2016] Ogólny wątek organizacyjny - roto budżetówka

Postprzez cieglo 25 paź 2015, o 16:54

Z goozem pisaliśmy na ten temat wcześniej niż zaistniał na forum. On proponował koncepcję, ja opiniowałem. Kiedy to było? Kto by to pamiętał. Z drugiej strony nie ma to żadnego znaczenia.
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: [2015/2016] Ogólny wątek organizacyjny - roto budżetówka

Postprzez wiLQ 25 paź 2015, o 17:06

cieglo napisał(a):Z goozem pisaliśmy na ten temat wcześniej niż zaistniał na forum. On proponował koncepcję, ja opiniowałem. Kiedy to było? Kto by to pamiętał.

Nikt, dlatego zapytalem o posta na forum co mozna wyszukac.

EDIT: znalazlem ta dyskusje! viewtopic.php?f=20&t=163&start=0
Poczatek jest 30 wrzesnia 2013 i wtedy sprawa byla dopiero do przemyslenia.

cieglo napisał(a):Z drugiej strony nie ma to żadnego znaczenia.

Byc moze dla Ciebie. Dla mnie autorstwo tego pomyslu jest wazne bo bylem z tego dumny i jesli goozman faktycznie to robil wczesniej bede musial zrewidowac swoj punkt widzenia.

EDIT: z w/w watku wg mnie wynika, ze byc moze powstalo to niezaleznie, ale na pewno pozniej i bralo udzial w tej dyskusji przynajmniej kilka osob juz zapisanych do drzewka e-nba.
Avatar użytkownika
wiLQ
6th man
6th man
 
Posty: 228
Dołączył: 11 wrz 2012, o 12:56
Lokalizacja: Ząbki/Wawa
Medale: 2
Wicemistrz budżetówki (1) Szokujący debiut (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): WoLF-Pack
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Poszerzanie horyzontow

Re: [2015/2016] Ogólny wątek organizacyjny - roto budżetówka

Postprzez cieglo 25 paź 2015, o 17:38

Posiadanie koncepcji to jedno. Dyskusje na privie to drugie. Rzucenie zajawki na forum to trzecie. Trzy zupełnie inne momenty dziejowe ale i tak możecie mijać się o lata :) Generalnie rozumiem Cię, choćby na potrzeby kronik polskiego fantasy nba warto to doprecyzować by ustalić kto był pionierem w tym zakresie :) Tu niech wypowie się gooz.

O braku znaczenia tej kwestii pisałem w kontekście rozgrywek. Wasza dyskusja jest bardziej w kategorii (interesujących, nie powiem) ciekawostek. Generalnie piony za rozkminienie, opisanie i wdrożenie założeń dla Was obu :)
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: [2015/2016] Ogólny wątek organizacyjny - roto budżetówka

Postprzez goozman 25 paź 2015, o 21:47

nasz model to efekt wieloletnich doświadczeń i naturalny, najbardziej logiczny matematycznie sposób uporządkowania rozrastających się rokrocznie lig, skrócenia drogi awansu z najniższego 3 poziomu do ekstraklasy. doskonale pamiętam ile czasu spędziłem na uporządkowaniu pojawiających się pomysłów, doszlifowaniu go, rozpisaniu i pokazaniu na wykresach. z ręką na sercu - na żadnym etapie tworzenia naszej rozpiski nie posiłkowałem się żadnymi rozwiązaniami z e-nba. WilQ, jak widać w dyskusji, wrzucił linka do e-nba - ale szczerze - nawet nie wiem czy to otworzyłem a jeśli nawet to nie porzuciłem pomysłów, które pojawiły się u nas, tylko je rozwijałem wg naszych potrzeb (m.in rok przejściowy a potem model na lata przyszłe). do tej pory średnio lubię czytać wielowątkowe próby ustalenia czegokolwiek na e-nba - my jesteśmy, wydaje mi się, w tym o wiele bardziej elastyczni - choć na pewno mamy braki w formalizowaniu wszystkiego - nawet teraz się zbieram do dopisania w dziale zasad kilku nie opisanych kwestii, które się urodziły w międzyczasie. dziwi mnie taka postawa WilQa, przypisywanie sobie wymyślenia drzewka (ileż przeróżnych rozgrywek jakieś mutacje drzewka stosuje), wychodzi z niego jakaś niezrozumiała dla mnie arogancja, pyszałkowatość i brak skromności - ale to już chyba kwestia wychowania, ja czegoś takiego nie czuję. chcę podkreślić, że nie mam nigdy problemu z uznaniem autorstwa jakiegoś pomysłu (np. szkieletu zasad rozgrywek naszego keepera roto) ale tu coś takiego po prostu nie miało miejsca - więc nie mogę przyklaskiwać takim jednak obrażającym mnie (poprzez sugerowanie nieprawdy) wypowiedziom. u nas był to efekt wewnętrznej burzy mózgów osób zainteresowanych, logiczne rozwinięcie wcześniejszych rozwiązań (podział na 2 poziomy przypomnę już w sezonie 2009/10), nikt jakoś specjalnie sobie tego nigdy nie przypisywał - robimy to dla przyjemności gry wszystkich użytkowników i ciągle ten model ewoluuje w miarę potrzeb
when I die - bury me upside-down so the whole world can kiss my ass
Avatar użytkownika
goozman
All-star
All-star
 
Posty: 1688
Dołączył: 20 gru 2007, o 10:07
Lokalizacja: lkr /wwa
Medale: 8
Mistrz h2h (3) Podium h2h (1) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1) Podium keeper (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Bukkake/Kraśnik Warthogs
Drużyna keeper: Charlotte Hornets
Numer gg: 3147820
Uzasadnienie rejestracji: sie gra sie ma

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ligi Roto

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron