[2015/2016] Draft/rozgrywki - roto budżetówka C

Re: [2015/2016] Draft/rozgrywki - roto budżetówka C

Postprzez Lew 8 sty 2016, o 16:42

Od ostatniego podsumowania minął miesiąc, więc czas na nowe:)

Aktualna tabela:

Rank Team Total
1 TeamBarca 72
2 #0 Portland 67
2 Fighting Irish 2 67
4 The Tramwajs 65
5 BC Dzidzia 63
6 January 59
6 L.TM 59
8 jordan20(j.sprawka) 55
8 Grzetom Blue Stars 55
10 The Lego 52
11 wanish's Team 48
12 God of Thunder 40

Poniżej "naj" minionego tygodnia:
-największy wzrost punktów +6,5 January
-największy spadek punktów -7 BC Dzidzia oraz wanish's Team
-najbardziej wartościowy gracz pobrany z FA-sów (subiektywna ocena) to Michael Carter-Williams pobrany przez #0 Portland oraz Kentavious Caldwell-Pope pobrany przez BC Dzidzia.

Mieliśmy dwie wymiany w tym czasie:
BC Dzidzia oddał Kentavious Caldwell-Pope'a za Andrew Boguta od L.TM
oraz druga grubsza wymiana
#0 Portland oddał Paula Millsapa oraz Michaela Cartera-Williamsa za DeMarcusa Cousinsa i Trey'a Burka od Lidera TeamBarca.

W ciągu ostatniego miesiąca patrząc na tabele wcale dużo się nie zmieniło, lider ten sam, środek z małymi przetasowaniami, a na dole nadal Barcalover. Totale podzieliły ligę na pary, nie licząc TeamBarcy i wspomnianego przed chwilą God of Thunder. Jeszcze ciekawiej prezentuje się tabela po średnich, która to wskazuje, że między pierwszą drużyną , a szóstą jest tylko punkt różnicy!! Nadgonić stracony dystans próbują The Tramwajs. Druga połowa wg średnich też ciekawie wygląda bo dzieli drużyny między 8 a 11 miejscem tylko dwa punkty!

Teraz kilka zdań o poszczególnych ekipach.

Lider TeamBarca 72 pkt. Już od miesiąca na szczycie ligi (raz na chwilę Sosna go wyprzedził). Kolejny przykład, że zatankowanie osobistych jest dość skuteczną taktyką. Straty również u rk18tw na końcu, nie wiem czy celowo oraz trójki wymagają naprawy. Reszta statystyk na poziomie bardzo dobrym, w szczególności overkill w zbiórkach. Wymiana z Sosną raczej nie zmieni dużo bo poprawia i tak już dobre strony, a pogarsza słabe już trójki. Drużynę prowadzi kapitalny Draymond Green. Średnie trochę słabsze niz totale bo duża ilość meczy, ale walka o zwycięstwo będzie trwała do ostatniego dnia. Strata Bledsoe'a odczuwalna, ale jakoś Barca sobie z nią radzi.

Ex auequo na drugim jest #0 Portland oraz Fighting Irish 2 z dorobkiem 67 punktów. Sosna utrzymuje się na podium już od dłuższego czasu. Tutaj też nie wiadomo jak się potoczą losy drużyny po wymianie. Wyrównane statsy, może trochę odstają bloki i straty. Wyrównany skład u Sosny, z pozytywnymi zaskoczeniami takimi jak Pachulia czy Casspi, a w rezerwie jeszcze Blake Griffin. Jeżeli wróci to ekipa Sosny będzie trudnym przeciwnikiem do pokonania.

Podium uzupełnia Fighting Irish 2 z rzadko zdarzającym się overkillem w osobistych. Pozytywny miesiąc w wykonaniu ekipy Tochecka, w którym ma on aż 7 zawodników z top 50 (pamiętajmy, że stracił Jacka). Na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim Bazemore i Middleton. Średnie, tak jak w przypadku poprzednich drużyn, wskazują na walkę o zwycięstwo. Do poprawy wydają się być przechwyty, straty i skuteczność.

Tuz za podium The Tramwajs 65 pkt. Bardzo dobry miesiąc w wykonaniu Benona + 6 pkt.
Również bardzo wyrównany skład z wyróżniającymi się Currym, Butlerem, Evansem i Twonsem. Przez duża ilość rozegranych gier średnie już wskazują małą stratę do czołówki, ale szans na awans nie zabierają. Słabiej wyglądają punkty, a przede wszystkim asysty. Dobrze skuteczność, straty i trójki.

Dwa punkty straty do Tochecka ma BC Dzidzia 63 pkt. Najgorszy miesiąc w lidze bo ze stratą - 7 pkt. Spowodowane jest to przez dwójkę Teauge i pudłującego ostatnio Georga. Mniejsza trochę ilość meczy rozegranych w stosunku do drużyn mnie wyprzedzających stąd też średnie dają mnie na pozycji lidera, ale nie oznacza to pewnego awansu bo bardzo ciasno w czołówce. Straty, bloki i skuteczność do natychmiastowej poprawy, więc chętnie oddam Georga:)

Szóste miejsce wspólnie okupują January i L.TM z 59 punktami. January za poprzedni miesiąc zaliczył wzrost 6,5 pkt. Jednak wspominanie o Twojej nieobecności przyniosło efekt:) Tutaj mamy niedograne mecze stąd też średnie dają duże szansę na walkę o awans, a mając w składzie KD, Ibakę, Klay'a czy Gortata wydaje się to wielce prawdopodobne. Bardzo dobre procenty, straty, bloki, a szczególnie overkill w trójkach. Na drugim biegunie są asysty, steale i zbiórki.

Obok jest L.TM, który tak jak January, zaliczył bardzo dobry miesiąc + 6 pkt. O sile drużyny stanowią Harden, Leonard oraz Horford. Swoje również dorzuca, jeden z odkryć sezonu, Barton, jak i również, pozyskany ode mnie, Caldwell-Pope. Także zaoszczędzonych kilka meczy sprawia, że wg średnich kolejny kandydat do awansu. Dbanie o każdą kategorię też przynosi efekt. Nie licząc punktów i zbiórek, reszta bez zarzutów.

Cztery punkty mniej, kolejna para na ósmym miejscu, jordan20(j.sprawka) oraz Grzetom Blue Stars obaj po 55 pkt. Jordan zaliczył większy spadek bo o 4,5 pkt. Lecz wrócili Irving i Barnes, więc powinno być z czasem lepiej. Pomimo wcześniejszych kontuzji, dość duża ilość rozegranych gier i to powoduje, że średnie wskazują na dół tabeli. Zatankowana skuteczność, słabe punkty, zbiórki i osobiste.

Grzetom Blue Stars stracił na przestrzeni miesiąca 2 punkty. Można za to obwiniać kontuzję Favorsa i fatalną skuteczność i straty Lillarda, czy pudła Prozingisa. Tak jak u Jordana ilość mecz powyżej średniej i one też skazują na walkę o utrzymanie. Trójki i osobiste wyglądają bardzo słabo, ale reszta wstydu nie przynosi i można jeszcze to odrobić.

Na dziesiątym miejscu po przyzwoitym miesiącu jest The Lego 52 pkt (+4 pkt.) Średnie trochę lepiej niż totale, a do tego wraca Gobert, który powinien podnieść kulejące bloki drużyny hermmana. Poza blokami, asysty, trójki i osobiste wymagają pracy. Westbrook, Monroe i Redick robią co mogą, ale potrzeba większego wsparcia takich zawodników jak Giannis czy Randolph.

Jedenaste miejsce, po spadku z 8, zajmuje wanish's Team 48 pkt (-7 pkt.) Nie biorąc pod uwagę fatalnej gry Dannego Greena, więcej można by oczekiwać od wysokich, Love'a i Aldridge'a bo nadal ich gra wygląda zdecydowanie poniżej oczekiwań. Sredniej plasują drużynę wanishe na 9 pozycji. Najgorzej przedstawiają się bloki, punkty i przechwyty.

No i niestety tradycyjnie na dnie znajduje się drużyna God of Thunder 40 pkt. Ciężko szukać pozytywów bo i średnie są jeszcze gorsze niż totale. Antek wrócił do formy, chociaż spodziewano się, że będzie dominatorem tegorocznych rozgrywek, ale są nowe problemy w postaci Conleya, który zmaga się z kontuzją (wcześniej nie błyszczał też) czy bliźniak, który już sobie popsuł pozycję w suns na tyle, że ciężko wierzyć, że się jeszcze w tym sezonie odrodzi, o ile go nie przehandlują. Jedynym ratunkiem wydaje się wystawienie przez Barcelovera na trading block AD i sprawdzenie co można za niego dostać.

To byłoby na tyle dziś. Jakieś własne odczucia czy propozycje wymian, mile widziane.
Lew
6th man
6th man
 
Posty: 187
Dołączył: 15 paź 2012, o 21:51
Medale: 1
Podium PF (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): BC Dzidzia
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: MG4

Re: [2015/2016] Draft/rozgrywki - roto budżetówka C

Postprzez january 8 sty 2016, o 17:54

Oooo jest podsumowanie :K

Szukam sobie wymian, szukam... wychodzi na to, że nikt nie chce w lidze trójeczek!
Ogólnie u mnie obecnie na sprzedaż są wszyscy prócz Ibaki, Bradleya, Gortata, Crowdera i G.Hilla.
Dodatkowo wskazówka przy ofetach jak coś - tankuję AST, szukam STL.

Najchętniej oddam E.Gordona i J.Lina jak by ktoś tu się intetesował.
Avatar użytkownika
january
Głębokie rezerwy
Głębokie rezerwy
 
Posty: 31
Dołączył: 15 paź 2015, o 14:51
Drużyna fantasy (poza keeper): January
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Rozszerzam horyzonty w roto ;)
Skąd wiesz o sznurówce?: forum e-nba

Re: [2015/2016] Draft/rozgrywki - roto budżetówka C

Postprzez Lew 9 sty 2016, o 22:21

Posypały się grube wymiany! Dla tych co czytają wątki z innych lig, streszczenie:
A.Davis (God of Thunder - 12 miejsce) za J.Harden (L.TM - 6 miejsce)
D.DeRozan (God of Thunder - 12 miejsce) za R.Gobert (The Lego - 10 miejsce)

Barcalover stara się coś zmienić, zobaczymy co z tego wyniknie.
Lew
6th man
6th man
 
Posty: 187
Dołączył: 15 paź 2012, o 21:51
Medale: 1
Podium PF (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): BC Dzidzia
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: MG4

Re: [2015/2016] Draft/rozgrywki - roto budżetówka C

Postprzez january 25 sty 2016, o 00:17

No w koncu udalo mi sie troche trojki zmniejszyc ;)

Najpierw polamal sie Eric Gordon (to akurat mnie mniej cieszy, liczylem iz za niego cos wyciagne), a teraz mam deal z God of Thunder.

Oddaje Klaya, ktory srednio mi pasuje do ekipy, wraz z wyciagnietym niedawno z FA, a zaczynajacym grac grube minuty w Suns Lenem (po wyciagnieciu z FA rowniez Turnera mam juz pakiet na C - Ibaka, Gortat, Turner) za Wigginsa i Gaya. Wzmacniam naturalnie przechwyty, ktorych mi bardzo brakowalo.

Nie zmienia to faktu, ze dalej chetnie przygarne jakiegos przechwytujacego typa (najlepiej na pozycji SG-SF), ktory nie asystuje, nie rzuca za wiele trojek - oddam pakiet Lin+wysoki*+ewentualnie Aminu.
* Co do wysokiego w tym dealu - zaleznie od gracza ktorego chcecie mi wyslac ;)
Avatar użytkownika
january
Głębokie rezerwy
Głębokie rezerwy
 
Posty: 31
Dołączył: 15 paź 2015, o 14:51
Drużyna fantasy (poza keeper): January
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Rozszerzam horyzonty w roto ;)
Skąd wiesz o sznurówce?: forum e-nba

Re: [2015/2016] Draft/rozgrywki - roto budżetówka C

Postprzez Lew 30 sty 2016, o 21:20

Trzeba przyznać, że mamy bardzo wyrównana ligę. Wg średnich różnica między 1, a 7 zespołem to tylko 8 punktów. Przy okazji potrzebuję centra, który troche blokuje, ale nie kaleczy osobistych. Mogę pomoc w stratach jak ktoś chce je poprawić. Jestem otwarty na wymiany w równym stosunku bądż oddam więcej ludzi za mniej. BTW sorry za powtarzające się oferty (o ile takie Wam wysyłam). Lubię handlować i tracę rachubę co komu oferowałem:)
Lew
6th man
6th man
 
Posty: 187
Dołączył: 15 paź 2012, o 21:51
Medale: 1
Podium PF (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): BC Dzidzia
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: MG4

Re: [2015/2016] Draft/rozgrywki - roto budżetówka C

Postprzez january 30 sty 2016, o 22:12

Mogę Ci dać Ibakę za PG :P

W sumie jestem optymistą, udało mi się wyrwać wreszcie kogoś fajnego z FA (Turner) i spylić trójki. Skład praktycznie kompletny w końcu.
Avatar użytkownika
january
Głębokie rezerwy
Głębokie rezerwy
 
Posty: 31
Dołączył: 15 paź 2015, o 14:51
Drużyna fantasy (poza keeper): January
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Rozszerzam horyzonty w roto ;)
Skąd wiesz o sznurówce?: forum e-nba

Re: [2015/2016] Draft/rozgrywki - roto budżetówka C

Postprzez Lew 3 kwi 2016, o 19:39

Dawno nie grałem w tak wyrównanej lidze! Mogę awansować jak i spaść:) Stwierdzenie to dotyczy 8 drużyn. Brawo Panowie (Panie) za walkę!!
Lew
6th man
6th man
 
Posty: 187
Dołączył: 15 paź 2012, o 21:51
Medale: 1
Podium PF (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): BC Dzidzia
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: MG4

Re: [2015/2016] Draft/rozgrywki - roto budżetówka C

Postprzez Tocheck 14 kwi 2016, o 05:31

Gratki LTM za udany pościg. 2 plac nie jest zły ale jak się prowadziło przez pół sezonu to niesmak pozostanie. Tak czy siak sezon uważam za udany i do zobaczenia w przyszłym roku. Tu są awanse? to pewnie awansowałem. Także gratulacje awansującym!!!
Pozdro
Avatar użytkownika
Tocheck
Rotacja
Rotacja
 
Posty: 56
Dołączył: 20 wrz 2014, o 08:27
Drużyna fantasy (poza keeper): San Diego Suckers
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Szukam ligi h2h

Re: [2015/2016] Draft/rozgrywki - roto budżetówka C

Postprzez cieglo 14 kwi 2016, o 07:35

Tak, oczywiście, że są awanse :) Czołowe 4 drużyny awansują do pierwszej ligi z automatu i w przyszłym roku będą biły się o złoto i odpowiednie medale. Analogicznie z kolejnymi drużynami (liga 2. oraz 3.) ale tutaj będzie to bardziej skomplikowane bo należy uwzględnić olewusów, którzy spowodują roszady.

PS. Proszę komisha o raport z rozgrywek (listę ewentualnych olewusów).
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: [2015/2016] Draft/rozgrywki - roto budżetówka C

Postprzez january 14 kwi 2016, o 08:02

W kiepskim stylu, ale awansowałem. Do zobaczenia w przyszłym sezonie w 1 lidze.
#Curryza100$
Avatar użytkownika
january
Głębokie rezerwy
Głębokie rezerwy
 
Posty: 31
Dołączył: 15 paź 2015, o 14:51
Drużyna fantasy (poza keeper): January
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Rozszerzam horyzonty w roto ;)
Skąd wiesz o sznurówce?: forum e-nba

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ligi Roto

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron