ROTO IIIb Liga - 16/17

Re: ROTO IIIb Liga - 16/17

Postprzez mSala 25 lis 2016, o 21:15

OK. Panowie jest veto. Właśnie po to.
Wetować i będzie po temacie.

4 niezadowolone osoby blokują trade.
Avatar użytkownika
mSala
6th man
6th man
 
Posty: 138
Dołączył: 9 wrz 2013, o 13:22
Drużyna fantasy (poza keeper): SLCdunk
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Mistrzostwa Polski Fantasy NBA

Re: ROTO IIIb Liga - 16/17

Postprzez pokor88 26 lis 2016, o 01:06

Jak dla mnie ta dyskusja nie ma sensu. Sprawa jest prosta jest możliwość zablokowania trade'a bo komuś on wydaje się on niekorzystny dla jednej ze stron. Ktoś próbuje coś zmienić w składzie to niech to robi jego wola. Tak na szybko to tego trade'a też bym zawetował ale nie miałem na to czasu i to jest moja zdanie mimo wypowiedzi mSala i jego argumentów.
Avatar użytkownika
pokor88
Rotacja
Rotacja
 
Posty: 88
Dołączył: 6 wrz 2014, o 20:07
Drużyna fantasy (poza keeper): Amatorzy
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Gram już w innej lidze fantasy i chcę zagrać w jeszcze jednej :)

Re: ROTO IIIb Liga - 16/17

Postprzez KapitanPlaneta 26 lis 2016, o 09:03

smoke napisał(a):Już poprzednie trejdy Bad Boysa dziwne były (no dla niego zajebiste) i dziwiłem się dlaczego nikt tego nie vetuje bo ja każdy vetowałem ale widocznie inni olali. No bo nikt mi nie powie, że trejd Melo i CP3 za Lebrona i Darena Collisona jest w porządku.

Nie rozumiem dlaczego chcecie kogoś karać za to, że potrafi lepiej negocjować wymiany od was. Skoro druga strona uznała, że propozycja jest fair to ja nie widzę powodu do interwencji.
Avatar użytkownika
KapitanPlaneta
6th man
6th man
 
Posty: 400
Dołączył: 9 wrz 2013, o 13:28
Medale: 1
Mistrz budżetówki (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Destroyers/Muminy/Purists
Drużyna keeper basketpun: Houston Rockets
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Mistrzostwa Polski Fantasy NBA

Re: ROTO IIIb Liga - 16/17

Postprzez sorche 27 lis 2016, o 22:05

KapitanPlaneta napisał(a):
smoke napisał(a):Już poprzednie trejdy Bad Boysa dziwne były (no dla niego zajebiste) i dziwiłem się dlaczego nikt tego nie vetuje bo ja każdy vetowałem ale widocznie inni olali. No bo nikt mi nie powie, że trejd Melo i CP3 za Lebrona i Darena Collisona jest w porządku.

Nie rozumiem dlaczego chcecie kogoś karać za to, że potrafi lepiej negocjować wymiany od was. Skoro druga strona uznała, że propozycja jest fair to ja nie widzę powodu do interwencji.

To ja tylko odniosę się do tego trade'u, bo czuję się wywołany do tablicy jako druga jego strona. Moim zdaniem był on dla BAD BOYS... mniej korzystny. To ON oddał Melo i CP3 za LeBrona i Collisona, bo do tego czasu wysłał mi z 10 propozycji w 3 dni, żeby LeBrona wyciągnąć. Jako, że oddawałem swojego najlepszego zawodnika z 1. rundy, poprosiłem o jego 1st roundera, a musiałem to wyrównać SFem, który odda mi punkty. Z jego punktu widzenia, Collison mógł oddać to, co częsciowo tracił od Paula i Melo, tym bardziej przy wysypie PG, których miał, LeBron za CP3 mógł mieć dla niego sens. Więc jeżeli ten trade 'był nie w porządku', to na pewno nie jednoznacznie na jego korzyść.
Avatar użytkownika
sorche
Głębokie rezerwy
Głębokie rezerwy
 
Posty: 24
Dołączył: 15 paź 2014, o 08:21
Drużyna fantasy (poza keeper): Big Bada Boom
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Być orłem wśród orłów

Re: ROTO IIIb Liga - 16/17

Postprzez marcelomattsoy 1 gru 2016, o 09:17

Jak zwykle kazdy kij ma 2 końce. ja nawet nie zdązyłem nic z tymi ostatnimi transferami zrobić, ale bym je puścił. Akurat ten ostatni był równy. Tak samo jak Melo/CP3 za LBJ/Collison. Można było przewidywać, że Darren będzie grał dobrze (choć nie gra tak jakbyśmy tego chcieli - mam og w 2 ligach więc dlatego "byśmy"), a LBJ to LBJ. Czasem płaci się za samo nazwisko.

2 trejd był szokujący, tu myślałem, że ktoś musiał się umówić, bo przecież trzeba być chyba nowicjuszem, żeby takiego trejda zrobić. Oddanie Horforda i M.Gasola za patałacha Pau i jakieś ochlapy.
Ale nie vetowałem, bo komuś musiało pasować. Roto to specyficzna rozgrywka i czasem ktoś może chcieć Tonego Allena za kogoś teoretycznie lepszego, bo potrzebuje FG, Zb z pozycji G, st i bl z pozycji G i niskie TO. Dlatego nie dąłem veto, bo nie przeanalizowalem jaki to bedzie mialo wpływ na zespoły. W H2H dałbym veto.

3 trejd jak najbardziej ok.

Przejdźmy do meritum - gram już 13 rok i veto dostawałem dość często. oczywiście mnie to wkurzało strasznie, ale jest demokracja i głosowanie. I tak jak 2 strony się godzą na wymianę, to muszą do niej przekonać jeszcze pozostałych. To nie jest tak, że jeżeli 2 się porozumiewa to reszta OBLIGATORYJNIE musi przyklasnąć. Decyzję pozostałych zespołów też trzeba zaakcceptować i grać dalej, a nie mazać się jak mała dzidzia i prosić o usunięcie konta. TAKIE SĄ ZASADY i trzeba żyć dalej.

Także graj BBF, zacisnij zęby i do przodu. zbudowałeś fajny zespół.

Mialem tego nie pisać, ale jak poczytałem wszystko to dodam.
Pamiętaj - jak zrobisz 1-2 db dla siebie trejdy, to zazdrość i zawiść niestety zawsze będę przeciwko tobie. Szkoda koledzy wpółgracze, że tak oceniacie jego umiejętności. Nie zawsze trzeba być w zmowie. Zresztą on robi trejd za każdym razem z innym zespołem i potrafi db wyjaśnić po co mu ten ktoś i na co. Jakby trejdował caly czas z tym samym to ok - zmowa.
Trzeba było lepiej trafić w drafcie, trzeba próbować wymian. jak napisałem powyżej, dla mnie 3 wymiana była i jest ok.
Avatar użytkownika
marcelomattsoy
6th man
6th man
 
Posty: 238
Dołączył: 11 wrz 2009, o 11:22
Drużyna fantasy (poza keeper): Grave Digger
Uzasadnienie rejestracji: nie jestem kolejnym wrednym spamerem, ale mistrzem tej formy rozrywki

Re: ROTO IIIb Liga - 16/17

Postprzez mSala 1 gru 2016, o 10:08

marcelomattsoy napisał(a):Przejdźmy do meritum - gram już 13 rok i veto dostawałem dość często. oczywiście mnie to wkurzało strasznie, ale jest demokracja i głosowanie. I tak jak 2 strony się godzą na wymianę, to muszą do niej przekonać jeszcze pozostałych. To nie jest tak, że jeżeli 2 się porozumiewa to reszta OBLIGATORYJNIE musi przyklasnąć. Decyzję pozostałych zespołów też trzeba zaakcceptować i grać dalej, a nie mazać się jak mała dzidzia i prosić o usunięcie konta. TAKIE SĄ ZASADY i trzeba żyć dalej.

Także graj BBF, zacisnij zęby i do przodu. zbudowałeś fajny zespół.

Mialem tego nie pisać, ale jak poczytałem wszystko to dodam.
Pamiętaj - jak zrobisz 1-2 db dla siebie trejdy, to zazdrość i zawiść niestety zawsze będę przeciwko tobie. Szkoda koledzy wpółgracze, że tak oceniacie jego umiejętności. Nie zawsze trzeba być w zmowie. Zresztą on robi trejd za każdym razem z innym zespołem i potrafi db wyjaśnić po co mu ten ktoś i na co. Jakby trejdował caly czas z tym samym to ok - zmowa.



Bardzo ładnie napisane. W podobnym tonie próbuję przekonać Coach R do nieporzucania swojej drużyny.
Czekam na deklarację, że gra dalej. Wówczas zostanie zniesiona blokada na trade i add/drop z fa.
Avatar użytkownika
mSala
6th man
6th man
 
Posty: 138
Dołączył: 9 wrz 2013, o 13:22
Drużyna fantasy (poza keeper): SLCdunk
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Mistrzostwa Polski Fantasy NBA

Re: ROTO IIIb Liga - 16/17

Postprzez Coach R 2 gru 2016, o 13:45

Witam wszystkich. W końcu dogrzebałem się do forum to powiem co Ja o tym wszystkim myślę.
Tak uważam, że zablokowanie tego transferu było zupełnie niepotrzebne.
Do wypowiedzi osób urywających się pod pseudo: smoke i t3jlor,
1. Uważacie się za wszechwiedzących, którzy wiedzą wszystko o NBA i zawodnikach, to dobrze gra a kto będzie dobrze grał i oczywiście nie macie oporów by dzielić się tą wiedzą z innymi grając adwokatów którzy stają w obronie niewinnych graczy których cytuję "naciągnąłem" na nierówny transfer ( teraz t3jlor jak najlepszy kolega tłumaczy Msali gdzie w tym transferze popełnił błąd i jak On oraz reszta "wybranych" nie mogła patrzeć na tą jawną niesprawiedliwość więc czy prędzej ubrali peleryny i rajstopy i popędzili na ratunek opętanemu przeze Mnie Msali ( to była Jego propozycja ) i wetując transfer uratowali Jego "niewinność" i szanse na mistrza w tym sezonie, niestety Moje dwie poprzednie ofiary nie miały tyle szczęścia i wymiany przeszły bo zapewne "obrońcy świeżego powietrza zajęci byli oglądaniem własnych odbić w lustrze ) , Oni biedni jak dzieci we mgle dali się omamić Mojej magii i wcisnęli przycisk akceptuj ( od razu wyjaśnię, że każdy Mój transfer był proponowany przez drugą stronę a Ja go akceptowałem !!! mały wyjątek wymiana z Msala którą On sam zaproponował, Ja wysłałem i On zaakceptował ale uznaję, że to to samo.
Jeżeli myślicie, że Moje 3 umowy były ustawione i "śmierdziały" to macie poważny problem z postrzeganiem rzeczywistości. A może to Wy macie rację i Ja oraz Msala i inni jesteśmy najlepszym kumplami, znamy się od podstawówki i zawsze śmialiśmy się na moim jachcie z przy szampanie i kawiorze z waszej naiwności gdy nie wetowaliście poprzednich transferów. Ustawiliśmy tą Ligę a wy eksperci od koszykówki i obrońcy uciskanych przyłapaliście Nas.
2. Najgorsze jest jednak to że pod osłoną punktu w regulaminie mówiącego o możliwości weta traktujecie innych ( nie siebie oczywiście ) uczestników jak "bezmózgi", którzy bez waszego wsparcia nie przetrwają w świecie Fantasy Basketball i oddadzą Mi swoich najlepszych zawodników. Pogódźcie się z tym, że inni gracze mają swój rozum i plany na drużynę, że są w stanie sami kontrolować co dzieje się z ich graczami. Każdy transfer podejmowany jest ze słusznych pobudek ( każdy wierzy, że wzmacnia Swoją drużynę ) i każdy transfer wymaga odwagi ( coś czego Wy nie macie i nie robiąc transferów będziecie się kisić ze swoimi składami do końca sezonu ) bo każdy niesie ze sobą niebezpieczeństwo ( kontuzja, spadek formy itp. ) czas pokazuje czy był słuszny. Zaproponujcie jeszcze by każdy transfer był poprzedzony pytaniem i prośbą np. na forum do was o rozpatrzenie i z dokładną analizą postępów zawodnika i jeżeli tylko będziecie tak mili i zechcecie poświęcić swój cenny czas z uzasadnieniem Weta zanim takowy zostanie zaakceptowany przez zainteresowane strony.
3. Fantasy Basketball jakie Ja wspieram to nie demokracja gdzie 4 lub więcej osób dyktuje innym jak mają rozporządzać Swoim majątkiem (zawodnikami), idąc tą drogą może jeszcze wprowadzicie zasadę, że wetowane mogą być próby oddania gracza do wolnych agentów, przecież jeszcze tę "bezmyślne istoty" gotowe są wyrzucić ze składu kogoś wartościowego kogo nie wy ale np. Ja w śmierdzący sposób podbiorę.
Mówicie innym graczom co mogą a czego nie mogą robić, nawet gdy, tak jak gdy Msala zaproponował Mi tą wymianę a następnie napisał do was cytuję "Wiem, że może się to wydać dziwnym, że daję graczy, którzy przed sezonem byli obstawiani dużo wyżej niż Ci których pozyskuję, ale aktualne staty mówią co innego".
Wy nadal uważacie, że macie obowiązek traktować Go jak "pacjenta szpitala dla obłąkanych, który przez przypadek uzyskał dostęp do komputera" i uchronić Go przed błędem i działając wbrew Jego woli wetować Jego wymianę. Wysilcie się trochę i sami złóżcie komuś propozycję która później przerodzi się w transfer a zobaczycie ile wysiłku ( maili i godzin przed kompem ) to wymaga. Z waszych wypowiedzi wynika również, że w przyszłości również będziecie wetować wymiany innych zawodników ( gdybym wiedział kto wetuje wymiany napisał bym jakie propozycje przysyłaliście do Mnie i okazało by się kto jest obłudnikiem i pod hasłem walki ze smrodem jakie marne i niesprawiedliwe umowy próbował wprowadzić w życie ). O Moich umowach można mówić różne rzeczy ale nigdy się z Nich nie wycofałem, zawsze były proponowane przez drugą stronę i były zrobione przez ludzi wolnych i odważnych a nie wetujących tchórzy, który boją się podjąć ryzyko transferu.
ps. a propo mechanizmu Weta, myślę, że ma ono sens w przypadku publicznych lig gdzie grają przypadkowi ludzie. Gram tu pierwszy sezon ale naiwnie myślałem, że jako że jest to Liga prywatna, zrzeszająca miłośników NBA będziemy zachowywać się jak dżentelmeni, którzy działając na korzyść własnej drużyny będą szanowali zasady sportowej rywalizacji jak i wolność wyboru innych. Myliłem się.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Coach R
Głębokie rezerwy
Głębokie rezerwy
 
Posty: 20
Dołączył: 29 wrz 2016, o 20:00
Drużyna fantasy (poza keeper): BAD BOYS Coach R
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Gram od 2 lat na ESPN Fantasy Basketball i szukam ligii gdzie zawodnicy dotrwają do końca
Skąd wiesz o sznurówce?: wiem z enbiej.pl

Re: ROTO IIIb Liga - 16/17

Postprzez Coach R 2 gru 2016, o 14:18

ps2. Do wetujących: jeżeli ni zgadzacie się na śmierdzące trady w tej Lidze, a Moje według was były takie (chociaż jak rozumiem w pierwszy trajdzie Paul+Anthony za Jamesa i Collisona jak to określił jeden z uczestników w przysłanym do Mnie mailu zostałem "wyru...ny" nit z was Mnie nie obronił przecież wyraźnie nie wiedziałem co robię: "Mój pies mi kazał, Judie Foster Mi kazała..." nacisnąć zielony przycisk) Jako obrońcy "obłąkanych" powinniście być konsekwentni i wetować wszystkie niesprawiedliwe wymiany a nie tylko wybrane bo wówczas nikt wam nie uwierzy w "szczere" intencje.
Ale ok. cofnijmy zegarki: jako osoba dotrzymująca słowa cofnę w transferach powrotnych wszystkich nowych zawodników dzięki czemu "smród po wymuszonych i niesprawiedliwych transferach zniknie", wrócimy do punktu wyjścia z dnia po drafcie i znowu wszyscy będziemy tworzyć idealną i pachnącą fiołkami Ligę, JA osobiście jako osoba naznaczona umiejętnościami wpływania na innych i zmuszania ich do niesprawiedliwych transferów zostanę z tym co wybrałem w drafcie i nie będę już zabierał wam czasu swoimi propozycjami wymiany. A kto wie może na koniec sezonu razem z Moim ziomem Msalą ( cholera znowu wygadałem że się znamy ) zaproszę was na zimne piwko i długie wieczorne spory o NBA?
Taka propozycja ( każdy kolejny transfer prowadzi do następnego tak by stworzyć najlepszy zespół a wy zabieracie Mi tą możliwość więc... ) wracamy do punktu wyjścia ( w ten sposób skrzywdzicie tylko drużynę Big Bada Bum której właściciel zaproponował Mi niesprawiedliwy według was transfer ) .
Avatar użytkownika
Coach R
Głębokie rezerwy
Głębokie rezerwy
 
Posty: 20
Dołączył: 29 wrz 2016, o 20:00
Drużyna fantasy (poza keeper): BAD BOYS Coach R
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Gram od 2 lat na ESPN Fantasy Basketball i szukam ligii gdzie zawodnicy dotrwają do końca
Skąd wiesz o sznurówce?: wiem z enbiej.pl

Re: ROTO IIIb Liga - 16/17

Postprzez Coach R 2 gru 2016, o 14:27

ps3 do Big Bada Bum: spokojnie i tak na to nie pójdę :) chciałem tego transferu i akceptując go podjąłem wobec Ciebie zobowiązanie i dałem słowo, które muszę dotrzymać ( chociaż cholera Collison gra jak partacz ;) ) O Kasztanki Bulls nie wspominam w tym kontekście bo według "obłudników" to tutaj Ty byłeś poszkodowany i dziwne tylko, że i Ciebie nie wsparli swoją wybitną koszykarską wiedzą .
Dziękuję Wam za odwagę za wykonany transfer :)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Coach R
Głębokie rezerwy
Głębokie rezerwy
 
Posty: 20
Dołączył: 29 wrz 2016, o 20:00
Drużyna fantasy (poza keeper): BAD BOYS Coach R
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Gram od 2 lat na ESPN Fantasy Basketball i szukam ligii gdzie zawodnicy dotrwają do końca
Skąd wiesz o sznurówce?: wiem z enbiej.pl

Re: ROTO IIIb Liga - 16/17

Postprzez t3jlor 2 gru 2016, o 14:59

Nie wiem czemu taki shitstorm tu wylewasz, ale zawetowalem tą wymiane bo była na prawde wysoce jednostronna. Robisz z tego nie wiadomo jaka afere zamiast probowac zmodyfikowac troche wymiane. No ludzie, jakbys gral w lidze z 12 doswiadczonymi graczami to moze byly by tylko dwie osoby ktore nie zavetowalyby tej wymiany. Jestem przekonany ze w ciagu 2 tygodni wyrzucisz fraziera na FA a Ilyasove do trade deadline. Dostalbys Dragica i Favorsa za Lou Williamsa.

poprzednia wymiana byla jeszcze lepsza bo dostales m. gasola i horforda za shroedera, pau gasola i codiego zellera.... spytaj sie graczy np z 1 ligi czy zgodzili by sie na taki trade. A jednak on przeszedl, a wiesz czemu ? bo to jest 3 liga, mniejszy prestiz i mniejsza aktywnosc. Wystarczy ze ktos nie zalogowal sie przez 3 dni i tyle. Dla tego miedzy innymi pisalem o smiesznosci tej ligi bo cholernie ciezko z niej awansowac jesli slabo wyszedl ci draft, a to glownie przez mniejsza aktywnosc.

Zamiast sie mazać to graj normalnie. Troche zmień wymiany i tyle. Bo najgorsze dla tej ligi to takie sabotażowanie
Avatar użytkownika
t3jlor
Głębokie rezerwy
Głębokie rezerwy
 
Posty: 41
Dołączył: 11 wrz 2014, o 15:37
Drużyna fantasy (poza keeper): Cerveza Team
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Fantasy NBA mnie wkręciło, po prostu :)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ligi Roto

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron