Sznurowadlo.pl - zmiana platformy - kto chętny?

Bieżące kwestie dotyczące forum i treści na nim poruszanych

Sznurowadlo.pl - zmiana platformy - kto chętny?

Postprzez cieglo 31 gru 2013, o 12:05

Platforma forum się starzeje i w zestawieniu z wymaganiami naszej społeczności pozostawia wiele do życzenia. Wpadłem na pomysł by spróbować migracji do nowocześniejszego, bardziej profesonalnego narzędzia forum dyskusyjnego – platformy IPS. Jest nie tylko bezpieczniejsza i wygodniejsza w administracji niż znany nam phpbb – zapewnia jednocześnie zestaw dopracowanych dodatków, które mogą wnieść nową jakość dla użytkowników. Myślę tutaj o potrzebach katalogowania osiągnięć, prowadzenia wszelkiej maści rankingów a jednocześnie lepszej ich ekspozycji w ramach forum. Przesiadkę na IPS zaliczył ostatnio znany wielu naszym userom serwis e-nba.

Problem jest jeden: migracja kosztuje. Należy opłacić licencję nowego rozwiązania – koszt około $175 jednorazowo. O ile potrafię sobie wyobrazić chudsze niż zazwyczaj wakacje i w ten sposób sfinansować zakup, o tyle nie mam wielkiej ochoty i motywacji by to robić :) Wpadłem na genialny pomysł praktykowany na innych portalach/forach skupiających daną społeczność – zaangażujmy się wszyscy i zorganizujmy zrzutkę! :) Wiem, że dodatkowe wydatki nie interesują nikogo ale przy rozmiarze naszej społeczności i nawet symbolicznych jednostkowych kwotach – możemy zebrać właściwy kapitał bez większego wysiłku. Potrzebna tylko dobra wola. Oczywiście każdy wkład jestem gotowy w jakiś sposób uhonorować – funkcją na forum, odpowiednią adnotacją czy w inny sposób – do ustalenia.

Dodam, że na zakupie licencji koszty się nie kończą. Pewne dodatki są darmowe, inne – z reguły lepszej jakości i oferujących doskonalszą funkcjonalność – płatne. Są to jednak już mniejsze kwoty (jednorazowo np. 3 do 30 dolarów) i te nie zaprzątają mi specjalnie głowy. Niemniej – jeśli uzbierane fundusze wystarczą na dodatki – nie wypada nie spożytkować ich na ten cel. Tutaj sponsorzy na pewno uzyskają duży wpływ na sposób wzbogacania forum w funkcje (jest ich bardzo wiele, wszystkie dostępne w specjalnym IPS Marketplace) a zatem i kształt serwisu.

Wszelkie pytania czy ewentualnie deklaracje udziału w inicjatywie wrzucajcie tutaj albo w pw do mnie.

Informacje związane z samą platformą, zestawem funkcji bazowych oraz dodatków znajdziecie na stronach producenta oprogramowania (http://www.invisionpower.com/features/).
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: Sznurowadlo.pl - zmiana platformy - kto chętny?

Postprzez knt 31 gru 2013, o 12:54

Na mnie możesz liczyć w kwestii zrzutki.

Pozdrawiam
knt
Avatar użytkownika
knt
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 511
Dołączył: 10 wrz 2009, o 08:10
Lokalizacja: Kraków
Medale: 6
Mistrz FP (1) Wicemistrz h2h (2) Podium PF (1) Wicemistrz budżetówki (1) Podium Roto (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): DyrDyr
Numer gg: 7135354
Uzasadnienie rejestracji: NBA Cares
Skąd wiesz o sznurówce?: Zadzwonił do mnie Derek Ryba i mnie zaprosił.

Re: Sznurowadlo.pl - zmiana platformy - kto chętny?

Postprzez AIR_MJ 31 gru 2013, o 13:12

Nie uważam, żeby nasze forum było przestarzałe, oprawa graficzna i brak reklam bardziej mi odpowiada niż na e-nba, ale oczywiście jeżeli będą wymierne korzyści, to możemy zrobić przesiadkę i zrzutkę.
Avatar użytkownika
AIR_MJ
All-star
All-star
 
Posty: 1440
Dołączył: 9 wrz 2008, o 00:14
Lokalizacja: Kraków
Medale: 12
Mistrz h2h (2) Mistrz FP (5) Wicemistrz FP (2) Podium budżetówki (1) Szokujący debiut (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): MJ-TEAM
Uzasadnienie rejestracji: I love this game;)

Re: Sznurowadlo.pl - zmiana platformy - kto chętny?

Postprzez cieglo 31 gru 2013, o 13:44

Oprawa graficzna może być dostosowana, to nie jest wielki problem chociaż po migracji na pewno nie można liczyć na odwzorowanie co do joty. Można zastosować logo, dostosować kolorystykę, może tło - możliwości skryptu pod tym względem nie znam (jeszcze). Są też gotowe szablony (darmowe i płatne) oraz rozwiązania dedykowane (ale tutaj trzeba zapłacić jeszcze więcej, nie znam nawet kwoty).

Reklamy - zawsze byłem przeciwny, kłóci się to z misją forum. Istotna zgrana paka i klimat - od tego nigdy nie chciałbym odejść. Inna sprawa, że sama forma reklam, które przeplatają się z postami jest żenująca.

Patrzę bardziej w kwestiach technicznych - darmowy support, szczelność pod względem spamu (teraz walczę z tym chałupniczo i wymaga to sporej gimastyki) ale i dostępność modyfikacji i ich jakość, dopracowanie. Myślę o rozwiązaniach typu listy rankingowe, obwieszczenia na stronie głównej forum czy inne tego typu wpływające na eksponowanie osiągnięć userów.

Ciąglę przeglądam - w ramach dostępnego czasu - co nowy skrypt może zaoferować. Jeśli stwierdzę, że istotnej wartości dodanej na pewno nie ma (poza niewątpliwą w warstwie technicznej) - odwołamy akcję i tyle :) Nie chcę nic robić na siłę i zamiatać czegoś co funkcjonuje dobrze.
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: Sznurowadlo.pl - zmiana platformy - kto chętny?

Postprzez goozman 1 sty 2014, o 12:49

ja od forum robienia gały nie wymagam - ważne żeby było funkcjonalne. osobiście wolę sznurka od e-nba ale jeśli będzie trzeba też się dołożę
when I die - bury me upside-down so the whole world can kiss my ass
Avatar użytkownika
goozman
All-star
All-star
 
Posty: 1688
Dołączył: 20 gru 2007, o 10:07
Lokalizacja: lkr /wwa
Medale: 8
Mistrz h2h (3) Podium h2h (1) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1) Podium keeper (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Bukkake/Kraśnik Warthogs
Drużyna keeper: Charlotte Hornets
Numer gg: 3147820
Uzasadnienie rejestracji: sie gra sie ma

Re: Sznurowadlo.pl - zmiana platformy - kto chętny?

Postprzez cieglo 1 sty 2014, o 19:12

Zrozummy się dobrze: ja nie chcę robić tutaj drugiego e-nba :) Skąd taki pomysł?

Poza tym wiem, że w takim kształcie sznurowadlo może działać do końca świata ale pewne zmiany będą konieczne. Piszę to wiedząc, że przy manewrze migracji do nowego skryptu forum czeka mnie masakryczna robota z przeniesieniem danych, poustawianiem forum jak należy, nauczeniem się nowych mechanizmów. Myślę, że w dłuższej perspektywie to konieczne.

Od nowego skryptu wymagam - poza tymi technicznymi sprawami, które niejako wymuszają migrację - nieco więcej niż od phpbb jako, że IPS to płatna opcja. Fajnie, że się zgłaszacie, każda pomoc się przyda ale czasu na decyzję czy to w ogóle robić jest sporo - tradycyjnie lato to okres ogórkowy, najlepszy na wszelkie migracje.
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)


Powrót do Organizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron