Liga Roto Keeper - temat organizacyjny

Liga Roto Keeper - temat organizacyjny

Postprzez goozman 22 lip 2014, o 21:49

Zapraszam do zapisów do najbardziej chyba upodobnionej do prawdziwej NBA pod względem gospodarowania finansami i możliwości managerskich ligi Roto w polskim internecie (zasady całkiem inne niż te na e-nba) :)
Zasady szczegółowe widoczne w oddzielnym temacie - na wszelkie pytania postaram się na bieżąco odpowiedzieć. Wielkich zmian w nich nie przewiduję, bo są to reguły przez pewne grono już sprawdzone i grywalne - więc wychodzę z założenia, że nie należy psuć czegoś co działa


Lista zgłoszeń (pogrubieni dołączyli na yahoo):
1. goozman/gooz - Krasnik Warthogs
2. fluber - Ssaki CIECHANów
3. jeffrey - Lublin Chocodogs
4. hermman89/Michał - Poznań Hyenas
5. benon - Na Pełnek Qrwie KRK
6. dig - Red Panthers
7. bulek/Arkadiusz Swietlik - Żółto-czarni Gdańsk
8. pumeks - NEVERWINS
9. jordan20/Jakub Sprawka - jordan20
10 jurek furtak - Lublin Bullets
11. pokor88/Wojciech - Amatorzy
12. yblue/Yellowblue - Gdynia Mariners
13. fly guy - Rotopodobni
14. mikrofalowka - Resovia Badgers
15. bulls2006/Bulls - Bulls's Bet Team
16. chandler22/Maciej - Madagaskar Pingwiny
when I die - bury me upside-down so the whole world can kiss my ass
Avatar użytkownika
goozman
All-star
All-star
 
Posty: 1688
Dołączył: 20 gru 2007, o 10:07
Lokalizacja: lkr /wwa
Medale: 8
Mistrz h2h (3) Podium h2h (1) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1) Podium keeper (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Bukkake/Kraśnik Warthogs
Drużyna keeper: Charlotte Hornets
Numer gg: 3147820
Uzasadnienie rejestracji: sie gra sie ma

Re: Liga Roto Keeper - temat organizacyjny

Postprzez fluber 23 lip 2014, o 10:20

Będę musiał założyć drugie konto na yahoo, ale trudno, wchodzę w to :D
Avatar użytkownika
fluber
All-star
All-star
 
Posty: 1224
Dołączył: 2 lis 2011, o 10:58
Lokalizacja: Wrocław
Medale: 1
Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Six Sigma/ Ssaki CIECHANów
Drużyna keeper: Los Angeles Lakers
Drużyna keeper basketpun: Boston Celtics
Numer gg: 23801848
Uzasadnienie rejestracji: chcę spróbować swoich sił

Re: Liga Roto Keeper - temat organizacyjny

Postprzez jeffrey 23 lip 2014, o 17:51

Również chętnie zagram, mimo stosunkowo niewielkiego doświadczenia. Z zaangażowaniem nie będzie problemu^^
Avatar użytkownika
jeffrey
Rotacja
Rotacja
 
Posty: 86
Dołączył: 9 wrz 2013, o 12:25
Lokalizacja: Kraków
Drużyna fantasy (poza keeper): 2good4noobs
Numer gg: 17412400
Uzasadnienie rejestracji: chęć skopania paru dupsk

Re: Liga Roto Keeper - temat organizacyjny

Postprzez goozman 23 lip 2014, o 18:42

no jeffrey wykazał się akurat w swojej grupie MP więc oczywiście nie ma problemu :)

czekamy jeszcze na 12-kę :)
when I die - bury me upside-down so the whole world can kiss my ass
Avatar użytkownika
goozman
All-star
All-star
 
Posty: 1688
Dołączył: 20 gru 2007, o 10:07
Lokalizacja: lkr /wwa
Medale: 8
Mistrz h2h (3) Podium h2h (1) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1) Podium keeper (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Bukkake/Kraśnik Warthogs
Drużyna keeper: Charlotte Hornets
Numer gg: 3147820
Uzasadnienie rejestracji: sie gra sie ma

Re: Liga Roto Keeper - temat organizacyjny

Postprzez hermman89 24 lip 2014, o 08:33

Chciałbym zgłosić , swoją kandydaturę. Oferuję w zamian wielkie zaangażowanie!! PICK ME PICK ME!! :R
Avatar użytkownika
hermman89
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 574
Dołączył: 9 wrz 2013, o 15:53
Medale: 1
Podium budżetówki (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): The Lego
Drużyna keeper: New York Knicks
Drużyna keeper basketpun: Chicago Bulls
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Love Fantasy!
Skąd wiesz o sznurówce?: Twitter, Facebook

Re: Liga Roto Keeper - temat organizacyjny

Postprzez Majchu 26 lip 2014, o 13:54

Witam !

Chętnie dołącze do ligi. Mój staż to już 5 sezonów w ligach fantasy NBA o różnych formułach. W tej jednak jeszcze nie grałem chętnie pobawie się w tym systemie. Z mojej strony zaoferować mogę aktywne granie cały sezon, walke o dolne pozycje też bez odpuszczania, chętnie pogadam o NBA.

Tu na podpórkę mój ostatni sezon (skromne 1 miejsce :) )

http://sznurowadlo.pl/viewtopic.php?f=16&t=182&start=20

P.S Kolego wyżej czy czasem my nie biliśmy się o 1 miejsce ? :)
Avatar użytkownika
Majchu
6th man
6th man
 
Posty: 129
Dołączył: 18 paź 2013, o 10:07
Medale: 1
Szokujący debiut (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Menele w abordażu
Drużyna keeper basketpun: Boston Celtics
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: NBA- I Love This Game

Re: Liga Roto Keeper - temat organizacyjny

Postprzez bulek 26 lip 2014, o 21:48

Ja się na razie nie zgłaszam...

Goozman, jaka jest idea tej ligi? Maksymalnie zostawianie 5 keeperów - a tak w ogóle de facto jednego prospecta, nawet nie lidera, bo to się nie opłaca - na dłuższy okres czasu, nie wiem czy odpowiada tej nazwie. Jeśli ktoś pomyśli, to tanio weźmie samych emerytów, zdobędzie wysokie miejsce, z których nie przedłuży oczywiście nikogo, po czym za rok powtórzy to samo. Tylko co to ma wspólnego z ideą keeper?
Branie młodych graczy pod kątem keeper będzie nieopłacalne - to będzie nikomu niepotrzebne - bo z roku na rok dokładając do jego pensji, nie będzie miał pewności, czy będzie to miało sens. Już lepiej brać duncanów, dirków, kobasów, gasolów, deronów.
Avatar użytkownika
bulek
All-star
All-star
 
Posty: 1537
Dołączył: 16 wrz 2010, o 17:42
Medale: 5
Wicemistrz keeper (1) Podium keeper (1) Szokujący debiut (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): żółto-czarni
Numer gg: 12068486
Uzasadnienie rejestracji: nie jestem robotem

Re: Liga Roto Keeper - temat organizacyjny

Postprzez goozman 27 lip 2014, o 01:41

ogólnie nie ma być to liga Dynasty - bo to bywa piekielnie nudne tylko bardziej dynamiczny keeperek, w którym zostawiasz połowę grającego składu (- bench) i barrrdzo musisz zwracać uwagę na finanse (podpisane kontrakty zmniejszają Twój przyszłoroczny budżet na draft). jak w każdym keeperze konsekwencje 1-go draftu są długoterminowe ale masz szybką możliwość odbicia się od dna. w przeciwieństwie do keeperów roto z e-nba nie premiuje się tych, którzy zajmują ostatnie pozycje (tankowanie tutaj się nie bardzo opłaca), wartość graczy kreuje wolny rynek a nie ich wartości wyliczane wg jakiegokolwiek wskaźnika (czyli można sobie "wyhodować" perełkę nawet za 1$), już po pierwszym sezonie możesz podpisywać kontrakty długoterminowe (i możesz na nich wtopić lub wiele zyskać - jak w prawdziwym NBA np. Parsons czy Curry). dużo roboty spada na Komisarza ale nieskromnie powiem, że pod tym względem jestem pewniakiem w przeciwieństwie co do poniektórych innych nawet z tego forum Komishów :P no i jest to keeper w wersji roto - coś czego na sznurku nie mieliśmy a wersje proponowane przez inne serwisy pozostawiają wiele do życzenia w moim mniemaniu..
Hermann i Majchu oczywiście wchodzicie bo już się u nas wykazaliście :) czekamy jeszcze na 10-kę

PS: pamiętajcie - przegrywają tylko nieobecni ;)
when I die - bury me upside-down so the whole world can kiss my ass
Avatar użytkownika
goozman
All-star
All-star
 
Posty: 1688
Dołączył: 20 gru 2007, o 10:07
Lokalizacja: lkr /wwa
Medale: 8
Mistrz h2h (3) Podium h2h (1) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1) Podium keeper (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Bukkake/Kraśnik Warthogs
Drużyna keeper: Charlotte Hornets
Numer gg: 3147820
Uzasadnienie rejestracji: sie gra sie ma

Re: Liga Roto Keeper - temat organizacyjny

Postprzez goozman 29 lip 2014, o 00:49

panowie ważny update w regulaminie dotyczący zatrzymywania keepersów!
może kogoś to skusi do spróbowania sił w tym formacie :)

pod wpływem pojawiających się uwag (szczególnie niezmordowanego wilQ-a) zmniejszyłem tę kwotę o 1$ do 4$. dlaczego? żeby uatrakcyjnić możliwość podpisywania taniej pozyskanych zawodników na długoterminowe kontrakty.
Przykład: dla zawodnika pozyskanego w drafcie lub z waivers za 1$ przy opcji czteroletniej to łącznie aż 16$ (4 lata x 21$ w opcji 5$ minus 4 lata x 17$ w opcji 4$) - co przy założonych ograniczeniach w salary cap ma niebanalne znaczenie. 3$ to byłoby jednak trochę za tanio przy droższych zawodnikach czy krótszych kontraktach długoterminowych - za łatwo nie może być :)

narzuciłem tu pewne sprawdzone zasady ale nie znaczy to, że są one nienaruszlane. gdy zgromadzimy 15-kę managerów każdą rozsądną sugestię można poddać pod dyskusję - ale bez targów przekupkowych :)
bardzo blisko od wprowadzenia jest np. dodatkowy punkt o możliwej amnestii raz na pięć lat rozgrywki jednego kontraktu długoterminowego (gdy przepłacony zawodnik ulegnie poważnej kontuzji lub gra straszny kał) - tutaj przewiduję ankietę gdy zbierze się 15 managos

z góry zastrzegam też, że problemem może stanowić założona możliwość licytacji waivers raz na tydzień - nie jestem pewny czy na yahoo tak się to uda ustawić (a możliwość sprawdzenia pojawi się dopiero po starcie lig yahoo na kolejny sezon). wtedy być może zmuszeni będziemy do zmiany tego zapisu i tradycyjnego codziennego bicia się o waiverów (ale też w ramach licytacji)

inne pojawiające się wątpliwości i pytania miały póki co charakter czysto wyjaśnieniowy:
- draft i redrafty co rok mają forme aukcji online;
- zapełnienie wszystkich slotów 13 zawodnikami jest obowiązkowe;
- przy licytacji waivers dopuszczalne jest ustawienie listy priorytetów zakupowych nawet na kilku slotach;
- w sytuacji, gdy się ma 5 keeperów na kontraktach długoterminowych i w ramach tradu pozyska się kolejnego zawodnika z ważnym kontraktem długoterminowym to jego kontrakt obciąża nasze salary i jednego z tej szóstki będziemy musieli się pozbyć; zawodnik przed kolejnym zesonem trafi na Waivers a jego kontrakt będzie mogła przejąć jakaś inna drużyna - wtedy ona przejmuje jego zarobki na swoje konto do czasu końca kontraktu. ewentualnie można będzie go amnestionować gdy ten pomysł spotka się z zainteresowaniem;
- w cotygodniowo przesyłanym do uczestników ligi pliku xls jest podsumowanie zarobków i ich warunków wszystkich zawodników wszystkich drużyn - ułatwia to decyzje w sprawie tego na co każda drużyna może sobie pozwolić w ramach licytacji lub przy tradzie i ma znaczenie porządkowo-kontrolne (szczególnie żeby nie było przekroczeń salary cap) i pomocne dla uczestników mniej lubiących babranie się w cyferkach. każdy zna wartości wylicytowane przez siebie i może kształtować swoją politykę finansową jak mu się rzewnie podoba - ale niestety przez ograniczenia yahoo dodatkowy xls jest narzędziem niezbędnym;
- pobrania za 0$ z waivers nie są możliwe - minimum to 1$; gdy wydasz 100$ z budżetu waivers w trakcie długiego sezonu pod koniec pobrania z Waivers przestają być w ogóle możliwe i zostajesz ze składem jaki zgromadziłeś do tej pory;
- dokładniejsza rozpiska przykładu zarobków długoterminowych dla kolesia za 30$
a) +8$ (2 x 4$) do obecnych zarobków co rok w roku 2 i 3 (zawodnik kosztuje po 38$) w opcji dwuletniej
b) +12$ (3 x 4$) do obecnych zarobków co rok w roku 2, 3 i 4 (zawodnik kosztuje po 42$ w tym czasie) w opcji trzyletniej
c) +16$ (4 x 4$) do obecnych zarobków co rok w roku 2, 3, 4 i 5 (zawodnik kosztuje po 46$ w tym czasie) w opcji czteroletniej

jeśli ktoś ma jakieś trudności w zrozumieniu zapisów proszę o privy - wszystko staram się w miarę możliwości szybko wykładać
when I die - bury me upside-down so the whole world can kiss my ass
Avatar użytkownika
goozman
All-star
All-star
 
Posty: 1688
Dołączył: 20 gru 2007, o 10:07
Lokalizacja: lkr /wwa
Medale: 8
Mistrz h2h (3) Podium h2h (1) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1) Podium keeper (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Bukkake/Kraśnik Warthogs
Drużyna keeper: Charlotte Hornets
Numer gg: 3147820
Uzasadnienie rejestracji: sie gra sie ma

Re: Liga Roto Keeper - temat organizacyjny

Postprzez Benon 10 sie 2014, o 16:51

Kiurwa, jak to wypali, to może być mega ciekawe...
Dodatkowo, oprócz wiedzy z zakresu NBA, wypadałoby mieć zacięcie biznesowe - taką żyłkę do interesów, aby w proponowanej formule odnieść sukces... Kiedyś na nba.com było coś takiego, jak nba stock exchange - tam chodził o to, aby kupiś tanio, sprzedać drogo i dzięki temu mieć więcej kasy na wydatki. Cieszyło to, ale pod koniec sezonu, jak nie byłeś mega debilem miałeś drużynę składającą się z samych bad madafakas i budżet $700, startując z poziomu $200...

Tutaj mało tego, że budżet nie wzrasta, to jeszcze musisz myśleć o przyszłości i podejmować decyzje, które będą miały spory wpływ w przyszłości. Ciekawie...

Regulamin przeczytałem tylko raz, więc proszę o wybaczenie, jeśli będę pytał o rzeczy uprzednio tam wyjaśnione. Taki regulamin jest trochę jak "terms and conditions", a legenda mówi, że istnieje człowiek który kiedyś to przeczytał...
Tak... To ja...

1. Czy niewykorzystane środki z draftu gdzieś są przekazywane i można je póżniej zagospodarować?
2. Czy budżet przewidziany na sezon, następujący po sezonie pierwszym jest pomniejszany o kwotę sezonowego salary graczy których postanowiłem sobie zostawić?
3. Czy zawodnik, któremu kończy się "kontrakt" automatycznie ląduje na liście draftowej na najbliższy sezon, czy są jakieś opcje jego przedłużenia dla mnie, lub innych "właścicieli" drużyn?

Wstępnie mi się podoba i wstępnie deklaruję swój udział, choć będę musiał nowe konto stworzyć, a jakiś czas temu postanowiłem tego nie robić... Nie wyszło...

Pozdrawiam
"My favorite player growing up was Kevin Garnett...and now he is my least favorite player"
Joakim Noah
"When you have your star player at that level, it makes you want to go to bed early, eat right, do all the right things"
Joakim Noah
Avatar użytkownika
Benon
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 873
Dołączył: 15 wrz 2010, o 22:19
Lokalizacja: Kraków/UK
Medale: 5
Wicemistrz budżetówki (1) Mistrz keeper (1) Mistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): The Tramwajs
Drużyna keeper: Chicago Bulls
Numer gg: 1126580
Uzasadnienie rejestracji: ...a może bym tak zagrał???

Następna strona

Powrót do Liga Sznurowadlo.pl Roto

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron