Liga Roto Keeper - temat organizacyjny

Re: Liga Roto Keeper - temat organizacyjny

Postprzez pokor88 22 wrz 2014, o 13:57

zadam teraz może głupie pytanie ale dla mnie ważne odnośnie godziny draftu. 8 PM to będzie 20 u nas czy to jest 8 PM czasu amerykańskiego?
Avatar użytkownika
pokor88
Rotacja
Rotacja
 
Posty: 88
Dołączył: 6 wrz 2014, o 20:07
Drużyna fantasy (poza keeper): Amatorzy
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Gram już w innej lidze fantasy i chcę zagrać w jeszcze jednej :)

Re: Liga Roto Keeper - temat organizacyjny

Postprzez fluber 22 wrz 2014, o 14:27

O ile amnestia ( tylko pytanie, czy w dowolnym momencie sezonu, czy tylko w offseason) i buyout ( pytanie - kiedy?) to dobre pomysły, to set-off stoi pod znakiem zapytania, bo dość znacząco zmienia rozgrywkę i tutaj zadam bardzo głupie pytanie.
Mam Paula George'a za 40 dolarów. Zawodnik łamie nogę i wyrzucam go na FA. Nikt go nie bierze, więc robimy licytację, zgarniam go za 39 dolarów. Czy to jest dopuszczalne? Czy wtedy George dalej obciąża mnie 40 dolarami? :V 39 +(40-39)? :V Czy mogę tak robić co tydzień obniżając cenę o dolara, aż w końcu George trafi za najwyższą możliwą cenę do innego rywala, dzięki czemu moje salary ucierpi najmniej? :V
Avatar użytkownika
fluber
All-star
All-star
 
Posty: 1224
Dołączył: 2 lis 2011, o 10:58
Lokalizacja: Wrocław
Medale: 1
Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Six Sigma/ Ssaki CIECHANów
Drużyna keeper: Los Angeles Lakers
Drużyna keeper basketpun: Boston Celtics
Numer gg: 23801848
Uzasadnienie rejestracji: chcę spróbować swoich sił

Re: Liga Roto Keeper - temat organizacyjny

Postprzez goozman 22 wrz 2014, o 15:51

fluber napisał(a):O ile amnestia ( tylko pytanie, czy w dowolnym momencie sezonu, czy tylko w offseason) i buyout ( pytanie - kiedy?) to dobre pomysły, to set-off stoi pod znakiem zapytania, bo dość znacząco zmienia rozgrywkę i tutaj zadam bardzo głupie pytanie.
Mam Paula George'a za 40 dolarów. Zawodnik łamie nogę i wyrzucam go na FA. Nikt go nie bierze, więc robimy licytację, zgarniam go za 39 dolarów. Czy to jest dopuszczalne? Czy wtedy George dalej obciąża mnie 40 dolarami? :V 39 +(40-39)? :V Czy mogę tak robić co tydzień obniżając cenę o dolara, aż w końcu George trafi za najwyższą możliwą cenę do innego rywala, dzięki czemu moje salary ucierpi najmniej? :V


opisane opcje tyczą się tylko zawodników, którzy będą mieli status keepera z długoterminowym kontraktem (czyli sytuacja możliwa dopiero w trakcie przyszłego sezonu najwcześniej) i tak naprawdę tyczy się raczej ekstremalnych sytuacji (bo raczej nikt się bez wyraźnych powodów swoich keeperów nie pozbywa ale warto mieć na to jakieś scenariusze działania inne niż czekanie na przejęcie obowiązującego kontraktu przez innego GMa)

co do set-offu - to Ty sam nie możesz licytować wyrzuconego przez siebie keepera z długoterminowym kontraktem - jego zarobki w pełnym wymiarze obciążają Twoje salary nawet po wyrzuceniu go ze składu póki ktoś inny się po niego nie zgłosi

w wersji obowiązującej obecnie - nowy właściciel kontaktu nawet gdyby wziął George'a za 15$ to przejmowałby całość obowiązującego kontraktu (czyli 40$), ściągając te 40$ z dotychczasowego właściciela

dzięki set-offowi - nowy właściciel miałby takiego George'a z 15$ (do końca ważności obecnego kontraktu) podczas gdy dotychczasowy właściciel doliczałby różnicę 25$ do swojego salary do końca ważności oryginalnego kontraktu. myślę, że można też nowemu właścicielowi podpisanie takiego zawodnika, gdy dotychczasowa umowa mu się skończy

jest wiec to przepis uderzający akurat w dotychczasowych właścicieli w przeciwieństwie amnestii, której wg mnie możesz użyć kiedy to Ci się podoba (tyle że tylko raz na 5 lat) - nie ma różnicy czy w trakcie sezonu czy w przerwie międzysezonowej; czyścisz salary z takowego kontraktu i masz więcej kasy na kolejny draft

ja bym się czepił raczej buy-outu - jego kwota musiałaby wliczać się do salary drużyny do startu kolejnego sezonu i zmniejszać kwotę dostępną w kolejnym drafcie żeby to miało sens - a to wielu wypadkach mogłoby być za drogie rozwiązanie

to są na razie luźne propozycje i tak naprawdę być może nie warto na razie tracić na nie czasu bo tylko komplikują sprawdzony model rozgrywki zamiast go upraszczać :) no i ciągle brakuje nam jednego playera
when I die - bury me upside-down so the whole world can kiss my ass
Avatar użytkownika
goozman
All-star
All-star
 
Posty: 1688
Dołączył: 20 gru 2007, o 10:07
Lokalizacja: lkr /wwa
Medale: 8
Mistrz h2h (3) Podium h2h (1) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1) Podium keeper (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Bukkake/Kraśnik Warthogs
Drużyna keeper: Charlotte Hornets
Numer gg: 3147820
Uzasadnienie rejestracji: sie gra sie ma

Re: Liga Roto Keeper - temat organizacyjny

Postprzez goozman 22 wrz 2014, o 15:52

pokor88 napisał(a):zadam teraz może głupie pytanie ale dla mnie ważne odnośnie godziny draftu. 8 PM to będzie 20 u nas czy to jest 8 PM czasu amerykańskiego?

ustalamy w godzinach polskich - potem na yahoo się to odpowiednio przeliczy na czas US
when I die - bury me upside-down so the whole world can kiss my ass
Avatar użytkownika
goozman
All-star
All-star
 
Posty: 1688
Dołączył: 20 gru 2007, o 10:07
Lokalizacja: lkr /wwa
Medale: 8
Mistrz h2h (3) Podium h2h (1) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1) Podium keeper (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Bukkake/Kraśnik Warthogs
Drużyna keeper: Charlotte Hornets
Numer gg: 3147820
Uzasadnienie rejestracji: sie gra sie ma

Re: Liga Roto Keeper - temat organizacyjny

Postprzez fluber 22 wrz 2014, o 16:26

Co do amnestii to chodziło mi o to czy zejście z salary ma skutek natychmiastowy?
Czyli rozumiem, że konsekwencje buyoutu przechodzą na kolejny sezon, a nie że ktoś dzień przed końcem sezonu robi buyout 3 graczy, bo może.
Co do set-off. Czy będzie możliwość pobrania przez ileś tam dni gracza na starych zasadach? Bez licytacji?
Avatar użytkownika
fluber
All-star
All-star
 
Posty: 1224
Dołączył: 2 lis 2011, o 10:58
Lokalizacja: Wrocław
Medale: 1
Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Six Sigma/ Ssaki CIECHANów
Drużyna keeper: Los Angeles Lakers
Drużyna keeper basketpun: Boston Celtics
Numer gg: 23801848
Uzasadnienie rejestracji: chcę spróbować swoich sił

Re: Liga Roto Keeper - temat organizacyjny

Postprzez pokor88 22 wrz 2014, o 17:41

goozman napisał(a):
pokor88 napisał(a):zadam teraz może głupie pytanie ale dla mnie ważne odnośnie godziny draftu. 8 PM to będzie 20 u nas czy to jest 8 PM czasu amerykańskiego?

ustalamy w godzinach polskich - potem na yahoo się to odpowiednio przeliczy na czas US


ok dzięki czyli dobrze sądziłem, że to czas polski :)
Avatar użytkownika
pokor88
Rotacja
Rotacja
 
Posty: 88
Dołączył: 6 wrz 2014, o 20:07
Drużyna fantasy (poza keeper): Amatorzy
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Gram już w innej lidze fantasy i chcę zagrać w jeszcze jednej :)

Re: Liga Roto Keeper - temat organizacyjny

Postprzez goozman 22 wrz 2014, o 18:24

fluber napisał(a):Co do amnestii to chodziło mi o to czy zejście z salary ma skutek natychmiastowy?
Czyli rozumiem, że konsekwencje buyoutu przechodzą na kolejny sezon, a nie że ktoś dzień przed końcem sezonu robi buyout 3 graczy, bo może.
Co do set-off. Czy będzie możliwość pobrania przez ileś tam dni gracza na starych zasadach? Bez licytacji?


co do amnestii to faktycznie się zagalopowałem - amnestionować będzie można tylko w offseason przed startem nowego sezonu - tak jak jest to np. w NBA. na nasze warunki najlepiej byłoby ogłosić amnestię danego gracza po prostu przed kolejnym draftem, żeby pensja amnestionowanego gracza nas nie obciążała a on sam mógł trafić do puli FA (z warunkiem, że amnestiujący team nie może brać takiego gracza)

konsekwencje buy-outu muszą przechodzić na kolejny sezon żeby właśnie tego typu kombinacje uniemożliwić - choć jak wspominałem - nie przewiduję w praktyce dużego zainteresowania tym wyjściem

nie bardzo rozumiem pytanie - w tej lidze nie ma pobrań za 0$ z FA, przewidziane są cotygodniowe licytacje waivers (odbywające się w niedzielę każdego tygodnia). jeśli jedna drużyna wyrzuci swojego keepera z ważnym kontraktem w tyg 15 to trafi on do aukcji waivers już w tyg 16 i będzie dostępny dla pozostałych GMów od tego czasu. póki ktoś go nie weźmie obciąża salary dotychczasowego właściciela w całym wymiarze pensji
when I die - bury me upside-down so the whole world can kiss my ass
Avatar użytkownika
goozman
All-star
All-star
 
Posty: 1688
Dołączył: 20 gru 2007, o 10:07
Lokalizacja: lkr /wwa
Medale: 8
Mistrz h2h (3) Podium h2h (1) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1) Podium keeper (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Bukkake/Kraśnik Warthogs
Drużyna keeper: Charlotte Hornets
Numer gg: 3147820
Uzasadnienie rejestracji: sie gra sie ma

Re: Liga Roto Keeper - temat organizacyjny

Postprzez goozman 22 wrz 2014, o 18:36

z głosowania http://doodle.com/ixg3yzx4mba8p33z#table wynika, że na ten moment 8 głosującym odpowiadają wtorki (7.10 i 14.10 po 21) a inne terminy już poodpadały w mniejszym lub większym stopniu. także resztę managos proszę o określenie swojej dostępności w tych terminach
when I die - bury me upside-down so the whole world can kiss my ass
Avatar użytkownika
goozman
All-star
All-star
 
Posty: 1688
Dołączył: 20 gru 2007, o 10:07
Lokalizacja: lkr /wwa
Medale: 8
Mistrz h2h (3) Podium h2h (1) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1) Podium keeper (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Bukkake/Kraśnik Warthogs
Drużyna keeper: Charlotte Hornets
Numer gg: 3147820
Uzasadnienie rejestracji: sie gra sie ma

Re: Liga Roto Keeper - temat organizacyjny

Postprzez fluber 22 wrz 2014, o 18:50

Chodzi mi o to, czy w tej sytuacji będzie jeden tydzień, w którym licytujesz się o gracza przejmując go z pensją poprzedniego menedżera, czy set-off obowiązuje od razu.
Avatar użytkownika
fluber
All-star
All-star
 
Posty: 1224
Dołączył: 2 lis 2011, o 10:58
Lokalizacja: Wrocław
Medale: 1
Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Six Sigma/ Ssaki CIECHANów
Drużyna keeper: Los Angeles Lakers
Drużyna keeper basketpun: Boston Celtics
Numer gg: 23801848
Uzasadnienie rejestracji: chcę spróbować swoich sił

Re: Liga Roto Keeper - temat organizacyjny

Postprzez goozman 22 wrz 2014, o 19:06

set-off obowiązywałby natychmiast po przęjęciu zawodnika z listy waivers/FA przez innego GMa
when I die - bury me upside-down so the whole world can kiss my ass
Avatar użytkownika
goozman
All-star
All-star
 
Posty: 1688
Dołączył: 20 gru 2007, o 10:07
Lokalizacja: lkr /wwa
Medale: 8
Mistrz h2h (3) Podium h2h (1) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1) Podium keeper (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Bukkake/Kraśnik Warthogs
Drużyna keeper: Charlotte Hornets
Numer gg: 3147820
Uzasadnienie rejestracji: sie gra sie ma

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Liga Sznurowadlo.pl Roto

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron