Liga Roto Keeper - Sezon 2014/2015

Re: Liga Roto Keeper - Sezon 2014/2015

Postprzez goozman 8 paź 2014, o 16:30

żeby zobaczyć jak zachowa się yahoo zrobię jedno próbne pobranie (do cofnięcia). resztę jeszcze raz proszę o wstrzymanie się póki co z ruchami
when I die - bury me upside-down so the whole world can kiss my ass
Avatar użytkownika
goozman
All-star
All-star
 
Posty: 1688
Dołączył: 20 gru 2007, o 10:07
Lokalizacja: lkr /wwa
Medale: 8
Mistrz h2h (3) Podium h2h (1) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1) Podium keeper (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Bukkake/Kraśnik Warthogs
Drużyna keeper: Charlotte Hornets
Numer gg: 3147820
Uzasadnienie rejestracji: sie gra sie ma

Re: Liga Roto Keeper - Sezon 2014/2015

Postprzez Benon 8 paź 2014, o 17:01

Na Pełnej Qrvie KRK
Budget $200

Miałem takiego plana, że zamiast bić się o swoich ulubieńców, poszukam promocji i tylko na jednego zawodnika wydam więcej niż $50. To się koniec końców nie udało.
Wolałem nie wydawać za dużo na żadnego gracza, aby żaden kontrakt długoterminowy nie pochłonął za dużo maniany. Dodatkowo chciałem mieć z czego wybierać, kiedy przyjdzie dawać te kontrakty. Promocyjne ceny na początku sprawiły, że do końca draftu sporo kaski było w puli i niektórzy debiutanci, potencjalni keeperzy osiągali spore sumy. Trzeba było kilkakrotnie weryfikować swoje przeddraftowe założenia, ale koniec końców jestem zadowolony

1. (32) Al Jefferson (Cha - PF,C) $42
Jak tylko utrzyma poziom z lat poprzednich, to jestem happy. Jedna ze wspomnianych promocji. Wszystkiego po trochę, znośne skuteczności, mało strat. Big Al za tą cenę to grzech nie brać i "niemiec płakał, jak oddawał"...

2. (37) Joel Embiid (Phi - C) $9
Byłoby miło, jakby zagrał coś już w tym sezonie. Łatwiej podejmowałbym wtedy decyzję co z nim zrobić po sezonie. Pewnie long term...

3. (76) Ryan Anderson (NO - PF,C) $16
Ryan za grosze. Magiczne skuteczności, wiadro trójek i trochę zbiórek. Oby tylko ten dysk pozostał już tam, gdzie jego miejsce.

4. (78) Wesley Matthews (Por - SG,SF) $19
Szybko zbliżająca się połowa draftu wtrąciła mnie w wir zakupów, a że kasy trochę było, to miałem lekką rękę. Wes jest fajny do roto i chyba ugruntował swoją pozycję w Portland. Fajny all around player. Trójki mam już prawie z głowy, co oczywiście nie zaszkodziło później bardziej się dojebać w tej materii...

5. (81) Jimmy Butler (Chi - SG,SF) $16
Maszyna do obrony. Oby tylko nadal dawał steale i poprawił skuteczności. Przy ofensywnym "fajerpałerze" Bykow nie powinien tak forsować rzutów. Jestem dobrej myśli.

6. (90) Elfrid Payton (Orl - PG) $16
Wiążę wielkie nadzieje, co do tego chłopaka, choć nadal jest jeszcze zagadką, szczególnie rzutowo. Oby to był keeper i oby wypełniał statsheet ewry najt i oby cena za niego wydawała się wszystkim śmieszna...

7. (92) David West (Ind - PF) $18
Zawodnik zdecydowanie na jeden rok, więc nie żal kasy. Pod nieobecność George'a powinien być jeszcze bardziej użyteczny w ofensywie. Punkty - check, zbiórki - check, reszta - check...

8. (93) Jose Calderon (NY - PG) $19
Czy się odnajdzie w trójkątach? Oby... Bo to mój jedyny PG sprawdzony w bojach. Trójki, skuteczności, asysty i mało strat to wszystko czego oczekuję.

9. (105) Tyson Chandler (Dal - C) $7
Trzy pierwsze wybory to byli duzi chłopcy. Tyle, że jeden z nich pewnie nie wiele porga. Trzeba mi było kolejnego. Wybierałem spośród: Taj, Randle, Morris i Chandler. Padło na Tysona, bo to chyba najbezpieczniejsza opcja i daje trochę bloków, a poważnie obawiałem się szorowania po ligowym dnie w tej kategorii. I tak pewnie tego nie uniknę... :G

10. (112) Nikola Mirotic (Chi - SF,PF) $12
Wszystko w rękach Thibodeau. Fajnie by było, jakby się sprawdził na SF - byłoby mu łatwiej o minuty. Potencjał na świetnego zawodnika...

11. (131) Dante Exum (Uta - PG) $9
Trey się łamie, Exum niszczy system i cały koszykarski światek jest oczarowany boiskową mądrością, rutyną i opanowaniem u tak młodego kangura... :R

12. (156) Terrence Ross (Tor - SG,SF) $5
Raczej pewny starter w Toronto. Na konkurs trójek podczas ASW jadą tylko ludzie z mojego teamu i Splash Brothers...

13. (171) Wesley Johnson (LAL - SG,SF) $3
Mam komplet Wesów... :R Lubię... Liczę na steale i bloki...

Unused $9 - nie lubię jak coś zostaje, szczególnie jak sprawdzę kogo mogłem mieć za te 9 więcej...
Martwią trochę braki, lub może bardziej niepewność na pozycji PG. W moim odczuciu trochę zbyt wyrównany skład i czasami będę miał dylemat kogo wystawić. Choć to równie dobrze może być zaleta. Wybierałem tak, aby być w stanie walczyć już w tym sezonie i z optymizmem patrzeć w przyszłość. Czy się to udało, to sezon zweryfikuje.

Pozdrawiam
"My favorite player growing up was Kevin Garnett...and now he is my least favorite player"
Joakim Noah
"When you have your star player at that level, it makes you want to go to bed early, eat right, do all the right things"
Joakim Noah
Avatar użytkownika
Benon
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 873
Dołączył: 15 wrz 2010, o 22:19
Lokalizacja: Kraków/UK
Medale: 5
Wicemistrz budżetówki (1) Mistrz keeper (1) Mistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): The Tramwajs
Drużyna keeper: Chicago Bulls
Numer gg: 1126580
Uzasadnienie rejestracji: ...a może bym tak zagrał???

Re: Liga Roto Keeper - Sezon 2014/2015

Postprzez pumeks 8 paź 2014, o 18:44

Draft mimo zaskoczenia wyborem graczy na początku, przebiegł nawet nieźle.
Są PG: Lowry, G.Hill i wystawiony przeze mnie Augustin :P nie znalazł chętnego więc go przenocuję kilka dni
Centrzy są na poziomie: Drummond, Lopez B.
Reszta tez powinna trzymać trzyma poziom: Nowitzki, Ariza, Martin
Pozostali uzupełnią statystyki więc nie powinno być źle.
Celuję w pierwszą ósemkę i powinno się udać.
Avatar użytkownika
pumeks
Głębokie rezerwy
Głębokie rezerwy
 
Posty: 46
Dołączył: 23 wrz 2012, o 14:18
Lokalizacja: joust.pl
Medale: 2
Podium Roto (2)
Drużyna fantasy (poza keeper): NEVERWINS
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: CZYSTA GRA, CZYSTY SPIRYTUS!

Re: Liga Roto Keeper - Sezon 2014/2015

Postprzez bulls2006 8 paź 2014, o 19:00

1. (22) Derrick Rose PG, 27 $
Nie planowany zakup, bo naznaczony sporym ryzykiem, co do zdrowia i formy. Chciałem licytować do 20, ale wciągnęło mie i poszedłem za ciosem. Może się to jednak ostatecznie bardzo opłacić.

2. (38) Klay Thompson SG,SF, 31
Też dość sporo, ale widziałem, że takich graczy nie ma zbyt wielu. Będzie punktował i dostarczał bardzo dużą ilość trójek. Z każdym rokiem lepszy. Bardzo przydatny w kadrze. Ma potencjał na jeszcze lepsze występy w tym roku.

3. (40) Jrue Holiday PG, 19
Grając z Davisem może liczyć na sporą ilość asyst. Poza tym powinien również w innych kategoriach wypadać bardzo dobrze, żadnej nie zawalając.

4. (46) Eric Bledsoe PG,SG, 17
Phoenic znają jego historię kontuzji, a podobno mają najlepszych lekarzy w lidze. Bleadsoe z każdym rokiem gra lepiej. Bardzo wszechstronny zawodnik, ciężko pracuje na określenie "mały Lebron"

5. (50) Tony Parker PG, 15
Ostatni z rozgrywających w moim składzie. Nie grał na MS, więc do sezonu powinien być dobrze przygotowany i zmęczenie nie powinno stanowić problemu. SAS na kilka miesięcy stracili Millsa, co spowoduje że raczej nie może sobie odpuścić RS.
Tym sposobem miałem w składzie już wszystkich zawodników na PG oraz 2 na SG
trzeba było poszukać wysokich

6. (73) Roy Hibbert C, 17
Jeden z moich celów na draft. Uważam, że za tą cenę jest bardzo wartościowy. Spodziewam się po nim gry jak przed Meczem Gwiazd 2014 r. To na nim spadnie w dużym stopniu ciężar poprowadzenia Indiany po odejściu Stevensona i kontuzji Georga

7. (77) Lance Stephenson SG,SF, 16
to może być jego sezon, ma wiele do udowodnienia i chyba chce to robić. Oprócz Kemby brak w Charlotte graczy, którzy z obwodu potrafiliby kreować atak. Wydaje się, że znalazł zespół, który go rzeczywiście potrzebuje. Jedyny problem to inna/gorsza strona jego charakteru i ewentualne problemy w aklimatyzacji, ale wydaję mi się, że obędzie się bez nich

8. (87) Pau Gasol PF,C, 23
Dość dużo, ale on w Chicago odżyje. Widać było już na MS, że gra ponownie sprawia mu przyjemność i motywacja wróciła. W nowym klubie będzie wreszcie wykorzystane jego wysokie boiskowe IQ. Doda z pewnością kilkanaście punktów, około 10 zbiórek, ale też kilka asyst i pewnie z 2 bloki. Problemem może być rotacja wysokich w Bulls i oszczędzanie ich.

9. (88) Omer Asik PF,C, 7, wystarczy mu dać minuty, a jest w stanie mieć 8-10 pkt, 10-12 zb, 2 bl., problem są wolne, które źle rzuca (ale nie ma ich znów aż tak wiele), brak asyst (od tego mam jednak PG oraz Gasola). W NOP powinien spokojnie grać te trzydzieści kilka minut

10. (89) Andrew Bogut C, 4
Nie chciałem go brać z uwagi, że miałem już sporo podkoszowych, ale za tą cenę to przydatny gracz. Dużo zbiórek, bloków, jakieś asysty i przechwyty. Słaby procent wolnych, ale bardzo mało ich rzuca, więc nie niszczą statystyk

11. (103) Greg Monroe PF,C, 10
Tutaj widziałem Miroticia, ale licytacja za niego mnie zaskoczyła. Brałem też pod uwagę Westa oraz T. Harrisa.
Jednakże Monroe za 10, to też dobry interes. Fakt, że będzie wychodził z ławki, nie powinien zniszczyć jego wartości, zwłaszcza że będzie walczył o maksymalny kontrakt. Być może zostanie wymieniony co otworzyłoby mu większe możliwości gry.
Ma też potencjał jako keepers w przypadku odejścia z Detroit w wypadku wymiany w trakcie lub podpisania kontraktu po sezonie.

12. (115) Tyreke Evans SG,SF, 10
Jak będzie zdrowy, to jeden z bardziej uniwersalnych graczy w lidze, z bardzo przeciętnym rzutem za trzy, ale oprócz tego dający zespołowi wszystko czego potrzeba

13. (160) Glen Rice Jr. SG,SF, 1
Bardzo dobra SL (MVP najważniejszej ligi letniej) i pierwszy mecz przedsezonowy przeciwko Bulls. Będzie grał z ławki zastępując Beala. Nie zanosi się na wielkie minuty, niemniej gracz z potencjałem, bardzo dobry strzelec

Ogólnie jestem zadowolony z draftu. Na żadnego zawodnika nie wydałem więcej niż 31 $ Skład jest wyrównany co jest zaletą (w przypadku kontuzji czy transferów), ale też problemem (przy wzięciu graczy, którzy zabłysną).
Z pewnością asysty i zbiórki mam bardzo dobrze zabezpieczone. W innych kategoriach zobaczymy....
Do ewentualnych wymian mam przede wszystkim PG i C
Avatar użytkownika
bulls2006
Rotacja
Rotacja
 
Posty: 65
Dołączył: 1 gru 2011, o 21:39
Drużyna fantasy (poza keeper): bulls2006
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: lubię nba

Re: Liga Roto Keeper - Sezon 2014/2015

Postprzez Dig 8 paź 2014, o 23:49

Ja przed moimi następnymi draftami na razie nie będę komentować składów, ale kilka moich spostrzeżeń.
Ogólnie draft jak zawsze te realne był dość dziwny :D, na początku było dużo nominacji zawodników z głębi listy, oprócz tego ceny gwiazd były dość niskie i po połowie draftu ciągle dużo kasy było niewydane. Następna uwaga, to nie wiem czy większość doczytała o tym że przedłużenie za rok zawodnika o 4 lata, to aż 24$ płacone już w następnym sezonie :). Więc jak dla mnie, to większość prospectów została po prostu przepłacona i już większymi stealami będą gracze brani w ostatnich rundach.
U mnie druga część draftu w przeciwieństwie do innych to długieeeeee czekanie :D, ale taka była moja taktyka, więc nie mam co narzekać. Od razu mogę powiedzieć, że za miesiąc to połowa składu u mnie już może być inna, ale to też jest zgodne z moimi założeniami. Podsumowując jestem zadowolony z draftu i jedynie specyfika tej ligi i pobrania raz na tydzień trochę mi skomplikują życie, ale myślę że sobie poradzę :D.
Avatar użytkownika
Dig
6th man
6th man
 
Posty: 251
Dołączył: 23 wrz 2012, o 16:09
Medale: 6
Mistrz budżetówki (2) Wicemistrz budżetówki (2) Mistrz Roto (1) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Red
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Liga ROTO

Re: Liga Roto Keeper - Sezon 2014/2015

Postprzez goozman 9 paź 2014, o 09:45

Panowie jednak to oznaczenie Waivers to był jakiś błąd yahoo, moje testowe pobranie nie przeszło i zostało odroczone do niedzieli - czyli tak jak powinno być :)
Można zatem składać oferty na Waivers i w niedzielę 12.10 pierwsze rozdanie!


WAŻNE:
yahoo uniemożliwia zmianę minimalnej dopuszczalnej kwoty Waivers (kolejna przewaga ESPN) - także minimalnie MUSICIE składać oferty przynajmniej za 1$. Każda próba pobrania za 0$ będzie przeze mnie odrzucana
when I die - bury me upside-down so the whole world can kiss my ass
Avatar użytkownika
goozman
All-star
All-star
 
Posty: 1688
Dołączył: 20 gru 2007, o 10:07
Lokalizacja: lkr /wwa
Medale: 8
Mistrz h2h (3) Podium h2h (1) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1) Podium keeper (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Bukkake/Kraśnik Warthogs
Drużyna keeper: Charlotte Hornets
Numer gg: 3147820
Uzasadnienie rejestracji: sie gra sie ma

Re: Liga Roto Keeper - Sezon 2014/2015

Postprzez Dig 10 paź 2014, o 12:15

Ciekawostka, nasz draft był jednym z ostatnich w takiej formie jakiej do tej pory znaliście. Dziś yahoo zmieniło całkowicie layout dodając parę rzeczy. Screen z nowego draftu poniżej http://pl.tinypic.com/r/2mgl1mh/8.
Avatar użytkownika
Dig
6th man
6th man
 
Posty: 251
Dołączył: 23 wrz 2012, o 16:09
Medale: 6
Mistrz budżetówki (2) Wicemistrz budżetówki (2) Mistrz Roto (1) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Red
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Liga ROTO

Re: Liga Roto Keeper - Sezon 2014/2015

Postprzez bulek 10 paź 2014, o 19:03

Ja się trochę na drafcie pogubiłem, chciałem przetestować opcję zatrudnienia dwóch gwiazdorów i nie wyszło to za dobrze.

Kevin Love 49$
Superstar zeszłego sezonu za mniej niż 50 to jak dla mnie okazja tego draftu. Love jak na wysokiego ma taki atut, że świetnie rzuca trójki, świetnie rzuca wolne - niewiele takich rodzynków na rynku. A w jakiś dramatyczny zwrot wydarzeń wraz z przyjściem Lebrona nie wierzę, oni powinni ze sobą świetnie współpracować. Poważny materiał na keepera, tylko kasa może mnie zawahać przed tym, ale nie sądzę.

Kawhi Leonard 52$
Za wszelką cenę chciałem mieć Kawhiego, po tym co odpieprzył w finałach NBA. A przecież przed tym był wyrózniającym się graczem roto co pokazał basketball monster. Choć miałem nadzieję, że 50 nie pęknie. Love i Leonard to były świetne podwaliny pod następne wybory, ale spodziewałem się fajnych stealów za niskie pieniądze, tymczasem scenariusz potoczył się inaczej. Wszystko co fajne, pozabierał Benon i po temacie.

Paul Pierce 6$

Licytowałem go tylko i wyłącznie pod kątem tego sezonu. Jego trójki przy dobrej skuteczności + przyzwoity wskaźnik zbiórek mogą się przydać.

Derrick Favors 28$

Zależało mi na zawodniku, który nie tylko jest pewniakiem, ale i ma szansę zanotować niezły upgrade. Favors niemalże daje taką gwarację. W zbiórkach znacząco wspomoże Love'a i Leonarda, ponadto potrzebowałem kogoś zapewniającego niezłą ilość bloków. A jeśli gdzieś jest szansa na ten upside, to niewątpliwie w punktach i będzie good. Tylko, że już na tą chwilę nieźle zeszłem z kasy...

Kyle Korver 13$

Jaram się tym graczem. Cholernie niedoceniany typek, a robiący dobrą robotę właśnie w roto. Rzuty na zarąbistej skuteczności, etatowy świetny wykonawca wolnych, a o jego niedawnym rekordzie trójek nawijać nie muszę. Dodatkowo jak na niskiego zawodnika praktycznie nieistotny w turnovers. Mało jest graczy zadaniowych w NBA, którzy w roto są tak intrygujący. No 13 za Korvera, nie mam więcej pytań.

Ersan Ilyasova 4$

No niby w Bucks ktoś musi być tym pierwszym PF, bowiem Henson nie cieszy się na draftach również imponującym poparciem. Ale Ersan jest łamliwy, niemłody i rok temu zatracił skuteczność, a nie planuję tankować FG% - niemniej mój dorobek w tym nie będzie ciekawy. Zmienię zdanie o nim, jak wróci do 46%. Swoją drogą regres aż o 6% w ciągu roku - masakra. Nie planowałem go licytować w ogóle, a jak coś się nie mieści w moich planach a jest to zrealizowane, to albo dziwny steal, albo desperacja...

M. Morris 16$

No Morris pewnie upside i zanotuje, ale sporo musiałem licytować, zeby go mieć. Lubie gościa, ma talent większy od brata, który rzuca głównie trójki, tylko Frye trochę blokował mu szansę wyjscia na wyższy poziom.

Lin 19$

Akt desperacji i najlepszy dowód na to, że draft mi nie wyszedł. Inwestowałem w Leonarda, Love, Favorsa, a tymczasem rozgrywający przeszli mi obok nosa i asysty zapowiadają się kompletnie tragicznie. Na szczęście tankowanie jednej kategorii to żadna strata, wiec jest nadzieja. Wracając do Lina, to na początku draftu pewnie bym go otrzymał za czapkę gruszek, na tym etapie musiałem go przepłacić żeby w ogóle mieć kogoś ze znaczkiem pg, a jego gra to jedna wielka niewiadoma.

Bradley 3$
Tu uważam, iż to steal. Bradley ma pewne miejsce w S5 celtow, a po kontuzji Rondo jego rola jeszcze wzrośnie. Pkt trochę nawrzuca, w 3 pts nieźle pomoże, coś przechwyci.

Waiters 3$
To co straciłem na Linie, trochę odrobiłem na Bradleyu i Waitersie. Obecność Lebrona paradoksalnie nie przeszkodzi Waitersowi, a może i pomóc, bo będzie miał obok siebie mentora i mobilizację, żeby grać na najwyższym dla siebie poziomie. Do tej pory Cavs dołowali, więc i Waiters często przechodził obok gry, choć możliwości ma. Teraz to nie przejdzie, a Waiters dostanie pozytywnego kopa. Ale dorobek punktowy zmaleje, i to bardzo.

S. Hill 1$
Totalna abstracja. Nie wiem, czego się spodziewać. Najwyżej szybko wyleci.

McGee 3$

No McGee jako dopełnienie dla podkoszowych za 3$ to interesujące posunięcie i duże dla mnie zaskoczenie. Jestem daleki od lekceważenia tego typka, zwłaszcza, że Hickson tak szybko nie wróci i miejsce obok Farieda ma pewne. A zbierać i blokować to on potrafi - byleby ze zdrowiem było ok. Jako wspomagacz dla Favorsa, Morrisa, Love wręcz idealny, za te pieniądze w tej rundzie nie sposób było kogoś lepszego znaleźć.

Jack 3$
Szukałem kogoś, na kogo można było 3$ spokojnie poświęcić. Czas się dłużył, spać się chciało bo na rano do roboty, w końcu się wkurzyłem, dałem je na Jacka i do widzenia. A pod kątem roto? Netsi na obwodzie są raczej słabi, Jack spokojnie musi dostać swoje minuty obok Derona i Bojana/Andersona.

Czego się spodziewać po moim teamie? Kompletnie nie wiem. Dołu szorować nie będę, Leonard, Love, Favors i co po niektórzy z 2 linii na to nie pozwolą, ale do walki o coś włączyć się też nie włączę. Ze wszystkich moich draftów roto póki co: dynasty/keeper/nba west - z tego jestem zadowolony najmniej.
Avatar użytkownika
bulek
All-star
All-star
 
Posty: 1537
Dołączył: 16 wrz 2010, o 17:42
Medale: 5
Wicemistrz keeper (1) Podium keeper (1) Szokujący debiut (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): żółto-czarni
Numer gg: 12068486
Uzasadnienie rejestracji: nie jestem robotem

Re: Liga Roto Keeper - Sezon 2014/2015

Postprzez fluber 10 paź 2014, o 20:48

Który to już sezon wszyscy spodziewają się upgrade'u Favorsa? :D
Avatar użytkownika
fluber
All-star
All-star
 
Posty: 1224
Dołączył: 2 lis 2011, o 10:58
Lokalizacja: Wrocław
Medale: 1
Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Six Sigma/ Ssaki CIECHANów
Drużyna keeper: Los Angeles Lakers
Drużyna keeper basketpun: Boston Celtics
Numer gg: 23801848
Uzasadnienie rejestracji: chcę spróbować swoich sił

Re: Liga Roto Keeper - Sezon 2014/2015

Postprzez bulek 11 paź 2014, o 09:45

fluber napisał(a):Który to już sezon wszyscy spodziewają się upgrade'u Favorsa? :D


What?

Akurat Favors z roku na rok notuje upside.

Zresztą dopiero w zeszłym sezonie przestał być backupem, z roku na rok powinien być prawdziwą ostoją Jazz, jaką był Al Jefferson.
Avatar użytkownika
bulek
All-star
All-star
 
Posty: 1537
Dołączył: 16 wrz 2010, o 17:42
Medale: 5
Wicemistrz keeper (1) Podium keeper (1) Szokujący debiut (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): żółto-czarni
Numer gg: 12068486
Uzasadnienie rejestracji: nie jestem robotem

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Liga Sznurowadlo.pl Roto

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron