Liga Roto Keeper 2015/16 - temat organizacyjny

Re: Liga Roto Keeper 2015/16 - temat organizacyjny

Postprzez jeffrey 1 paź 2015, o 17:48

fluber napisał(a):Strasznie dużo krótkich umów. Nie widzę ani jednego za długiego kontraktu, a mnóstwo krótkich, które można było przedłużyć np. George, czy Reggie.


Normalnie Reggiemu dałbym 3 lata, ale nie ma się co oszukiwać, jest to zwyczajnie nieopłacalne. Niedelikatnie mówiąc, regulamin nie zachęca do podpisywania keeperów na dłużej niż rok. Wolę mieć te 12$/18$ więcej w najbliższym drafcie, przy okazji zatrzymując gościa na kolejny sezon. W ten sposób jest to najłatwiejsza droga do walczenia o mistrzostwo, bo ma się podpisanych dobrych graczy, a dodatkowo mnóstwo forsy na draft. Zależy też od tego kto w tym drafcie będzie dostępny, no ale jak teraz mamy Durantów/Griffinów/Wallów i wielu więcej to moja decyzja była prosta. Co z tego, że po sezonie taki Jackson musi odejść, skoro i tak mogę go wylicytować ponownie (gdybym mu dał 3 lata to byłoby to 30$/sezon). Za ile może pójść Jackson za rok? Jakieś 40$ to jest prawdopodobnie maksimum. Miałbym go na długim kontrakcie, ale wcale nie byłby to jakiś duży steal, w dodatku nie mógłbym podpisać teraz jakiegoś dobrego grajka. Na przykład nie rozumiem postrzegania dawania 40$/sezon Butlerowi jako świetny kontrakt. Jimmy nigdy nie będzie MVP tej ligi i jego realna wartość zawiera się mniej więcej w tych granicach (w przyszłości może to być powiedzmy 50$, ale nadal jest to tylko 10$ dolarów różnicy, a w tym drafcie Benon ma przez jego kontrakt 24$ mniej).

Dodatkowo gramy 10-osobową rotacją. To także wymaga zachowania jak największej możliwej płynności w salary, żeby po prostu chociaż tych 10 dobrych grajków mieć (a dochodzą do tego jeszcze zabezpieczenia w postaci 11-12 zawodnika, bo przecież cała 10-tka nie będzie zdrowa przez 82 mecze). Dla porównania sytuacja Diga: ma trzech koksów w roto (Harden, DMC, Noel) + Patterson, kasy na draft zostało 36$, a trzeba znaleźć 7-8 w miarę porządnych grajków, żeby trzymali poziom. Przecież to zaledwie 5$ na zawodnika, a poruszając się w tych granicach licytacyjnych (zwłaszcza że większość ma ponad 100$ na draft), nie da się stworzyć głębokiego składu, a co za tym idzie walczyć o misia. Jedynym ratunkiem są prawdziwe steale za 1$ typu Middleton w zeszłym sezonie. Ale w ten sposób trafi się w jednego, maksymalnie dwóch zawodników.

Nie wiem, ja tak to widzę. Może te rozgrywki i ich ostateczne wyniki zweryfikują moją opinię. Po prostu dysproporcja pomiędzy zostawieniem zawodnika na rok za tą samą kwotę, a podpisaniem go na chociaż 2 lata jest zbyt duża. Regulamin w lidze keeper powinien zachęcać do podpisywania długich umów, a nie odwrotnie. W ten sposób za rok znowu zostawię 4-5 grajków na rocznych kontraktach i będę mieć manę na draft, a co za tym idzie będę w najdogodniejszej możliwej sytuacji do walczenia o mistrzostwo, w dodatku sezon w sezon.
Avatar użytkownika
jeffrey
Rotacja
Rotacja
 
Posty: 86
Dołączył: 9 wrz 2013, o 12:25
Lokalizacja: Kraków
Drużyna fantasy (poza keeper): 2good4noobs
Numer gg: 17412400
Uzasadnienie rejestracji: chęć skopania paru dupsk

Re: Liga Roto Keeper 2015/16 - temat organizacyjny

Postprzez fluber 1 paź 2015, o 18:19

Myślę, że dlatego jest przepis o amnestii. Jest sens wejść w dłuższy kontrakt. Gdybym nie podpisał Davisa, to pewnie i Greena i Goberta wrzuciłbym na 4 lata.
Znalazłem jeden za długi kontrakt - Derrick Rose :V
Avatar użytkownika
fluber
All-star
All-star
 
Posty: 1224
Dołączył: 2 lis 2011, o 10:58
Lokalizacja: Wrocław
Medale: 1
Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Six Sigma/ Ssaki CIECHANów
Drużyna keeper: Los Angeles Lakers
Drużyna keeper basketpun: Boston Celtics
Numer gg: 23801848
Uzasadnienie rejestracji: chcę spróbować swoich sił

Re: Liga Roto Keeper 2015/16 - temat organizacyjny

Postprzez jordan20 2 paź 2015, o 22:17

to moze byc ten draft 16.10 o godz 21 ?
Avatar użytkownika
jordan20
6th man
6th man
 
Posty: 207
Dołączył: 26 wrz 2013, o 13:11
Lokalizacja: nowa sól
Drużyna fantasy (poza keeper): jordan20
Numer gg: 7156393
Uzasadnienie rejestracji: szukam mozliwosci pogrania w nbafantasy

Re: Liga Roto Keeper 2015/16 - temat organizacyjny

Postprzez goozman 3 paź 2015, o 07:36

jordan20 napisał(a):to moze byc ten draft 16.10 o godz 21 ?


tak naprawdę lepiej wygląda 12.10 g.21 (tylko dwie żółte fajki w ankiecie, 16.10 ma trzy) - i to na razie jest nasz faworyt nr 1. umówmy się, że jeśli do końca weekendu nikt stanowczo nie oprotestuje tej daty to będzie to nasz termin draftu
when I die - bury me upside-down so the whole world can kiss my ass
Avatar użytkownika
goozman
All-star
All-star
 
Posty: 1688
Dołączył: 20 gru 2007, o 10:07
Lokalizacja: lkr /wwa
Medale: 8
Mistrz h2h (3) Podium h2h (1) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1) Podium keeper (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Bukkake/Kraśnik Warthogs
Drużyna keeper: Charlotte Hornets
Numer gg: 3147820
Uzasadnienie rejestracji: sie gra sie ma

Re: Liga Roto Keeper 2015/16 - temat organizacyjny

Postprzez goozman 4 paź 2015, o 00:11

bulek może 12.10 ale najlepiej o godzinę wcześniej - czyli od 20. pasuje Wam?

16.10 w międzyczasie powoli odpada fluberowi i pumeksowi bo szykuje im się wtedy draft w innej lidze
when I die - bury me upside-down so the whole world can kiss my ass
Avatar użytkownika
goozman
All-star
All-star
 
Posty: 1688
Dołączył: 20 gru 2007, o 10:07
Lokalizacja: lkr /wwa
Medale: 8
Mistrz h2h (3) Podium h2h (1) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1) Podium keeper (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Bukkake/Kraśnik Warthogs
Drużyna keeper: Charlotte Hornets
Numer gg: 3147820
Uzasadnienie rejestracji: sie gra sie ma

Re: Liga Roto Keeper 2015/16 - temat organizacyjny

Postprzez bulek 4 paź 2015, o 00:23

Ja może nie w temacie, ale skoro Jeffrey już zapodał temat...

Trochę zgadzam się z nim. Opłaty za keeperów są zbyt duże, by oferować długoterminowy kontrakt, podwyższenie wyjściowej kwoty aż o 12, by przedłużyć jest stanowczo zbyt duże i dla wielu nieopłacalne. Poza tym przy kolejnych latach kwota podwyższenia kontraktu powinna trochę maleć, żeby zachęcić GM-ów do oferowania długoterminowych kontraktów. Żeby trochę to było jak np. z pizzą - wzięcie dużej jest relatywnie tańsze od małej, biorąc pod uwagę współczynnik wielkość/cena.

Zastanowiłbym się też nad zakazem ponownego licytowania zawodników, którzy zostali przedłużeni tylko na rok - żeby roczne przedłużenia miały swój haczyk.

Mamy cały sezon, proponowałbym takie rzeczy przedyskutować. Rzeczywistość bowiem pokazuje, że tych rocznych przedłużeń jest trochę za dużo. Oczywiście można dyskutować, czy to dobrze czy źle, dla mnie przynajmniej nie jest to dobre zjawisko. Choćby dlatego, iż zasady Gooza o amnestii i wywalaniu keeperów, tak fajnie skombinowane, będą po prostu niewykorzystywane...

Jeśli by ktoś jeszcze podzielił opinię, można by zapodać jakiś osobny temat, wzorem tego na e-nba w roto, jakieś dyskusje nad regulaminem, coś takiego. Co oczywiście nie jest żadnym kwestionowaniem zasad ustalonych przez goozmana, proszę tak tego nie traktować :)
Avatar użytkownika
bulek
All-star
All-star
 
Posty: 1537
Dołączył: 16 wrz 2010, o 17:42
Medale: 5
Wicemistrz keeper (1) Podium keeper (1) Szokujący debiut (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): żółto-czarni
Numer gg: 12068486
Uzasadnienie rejestracji: nie jestem robotem

Re: Liga Roto Keeper 2015/16 - temat organizacyjny

Postprzez goozman 4 paź 2015, o 07:51

nikt nie mówił, że decyzje o długoterminowych umowach będą łatwe, wszyscy nagle zaliczą steale i będą się cieszyć taniutkimi kontraktami swoich wybrańców. ja sam nikogo nie podpisałem nawet na 2 lata ale to też część strategii - zostawiam sobie więcej na draft a nuż uda się kogoś wyrwać atrakcyjniej niż wcześniej. w miarę upływu lat nasze portfele będą się kurczyć, coraz mniej kasy będzie zostawało na zwykły draft i wyciąganie tańszych perełek, mimo doświadczonego i ogranego grona będzie się zdarzać coraz częściej - no ale to w miarę trwania ligi

te zasady są pomyślane tak by ograniczyć stosowanie wszelkich procentów i liczb po przecinku. oczywiście wszystko jest do dyskusji - np. płace rosnące skalowo. rzucajcie pomysłami, gra ma być przyjemnością a nie męką a udoskanalać regulamin zawsze możemy :)
when I die - bury me upside-down so the whole world can kiss my ass
Avatar użytkownika
goozman
All-star
All-star
 
Posty: 1688
Dołączył: 20 gru 2007, o 10:07
Lokalizacja: lkr /wwa
Medale: 8
Mistrz h2h (3) Podium h2h (1) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1) Podium keeper (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Bukkake/Kraśnik Warthogs
Drużyna keeper: Charlotte Hornets
Numer gg: 3147820
Uzasadnienie rejestracji: sie gra sie ma

Re: Liga Roto Keeper 2015/16 - temat organizacyjny

Postprzez goozman 4 paź 2015, o 08:20

schemat płac skalowych o jakich ja myślałem to (na kolejne lata):
- kontrakt dwuletni: 1 rok - kwota wylicytowana + 6$, 2 rok - (kwota wylicytowana + 6$) * 1,25 (zaokrąglone do pełnego $ w górę od 0,5 po przecinku) np.

mam kogoś wylicytowanego za 8$, oferuję mu kontrakt 2 letni

obecnie płaciłbym: 20$ w pierwszym i drugim roku

w opcji skalowej:
8$ + 6$ = 14$ za pierwszy rok, 14$ * 1,25 = 17,5$ (zaokrąglone w górę - wyszłoby 18$)

ogólnie w porównaniu opcji obecnie przyjętej oszczędzam 6$ w pierwszym sezonie 2$ w drugim

ale gdy policzymy to dla zawodnika załóżmy za 40$

w obecnie przyjętym modelu płacę po 52$

w opcji skalowej:
40$ + 6$ = 46$ za pierwszy rok; 57,5 czyli 58$ za drugi

także korzyści skali przy wyższych kwotach byłyby mniejsze - wszystko do dyskusji

do rozstrzygnięcia pozostałaby kwestia czy mnożnik 1,25 jest OK dla kontraktów 2-letnich czy powinien wynosić np. 1,35 dla kontraktów 2-letnich a 1,3 dla 3-letnich i 1,25 dla 4-letnich. wtedy zachęta do podpisywania długoterminowych kontraktów byłaby większa ale mielibyśmy straszny zastój w FA no i coraz więcej matematyki :)
when I die - bury me upside-down so the whole world can kiss my ass
Avatar użytkownika
goozman
All-star
All-star
 
Posty: 1688
Dołączył: 20 gru 2007, o 10:07
Lokalizacja: lkr /wwa
Medale: 8
Mistrz h2h (3) Podium h2h (1) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1) Podium keeper (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Bukkake/Kraśnik Warthogs
Drużyna keeper: Charlotte Hornets
Numer gg: 3147820
Uzasadnienie rejestracji: sie gra sie ma

Re: Liga Roto Keeper 2015/16 - temat organizacyjny

Postprzez bulek 4 paź 2015, o 08:43

Mnożniki to wg mnie pomysł ciekawy, trzeba się tylko zastanowić nad odpowiednim współczynnikiem, 1,25 przy wyższych kontraktach pierwotnych to faktycznie trochę dużo. Natomiast dobrym rozwiązaniem jest 6$ więcej jako kwota wyjściowa za pierwszy rok.

Mając te podstawy można już wypracować odpowiedniego, możliwe, że postaram się dzisiaj coś zapodać.
Avatar użytkownika
bulek
All-star
All-star
 
Posty: 1537
Dołączył: 16 wrz 2010, o 17:42
Medale: 5
Wicemistrz keeper (1) Podium keeper (1) Szokujący debiut (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): żółto-czarni
Numer gg: 12068486
Uzasadnienie rejestracji: nie jestem robotem

Re: Liga Roto Keeper 2015/16 - temat organizacyjny

Postprzez Dig 4 paź 2015, o 10:22

Po drafcie może się okazać, że kontrakty długoterminowe wcale nie były takie drogie :).
Avatar użytkownika
Dig
6th man
6th man
 
Posty: 251
Dołączył: 23 wrz 2012, o 16:09
Medale: 6
Mistrz budżetówki (2) Wicemistrz budżetówki (2) Mistrz Roto (1) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Red
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Liga ROTO

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Liga Sznurowadlo.pl Roto

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron