[2016/2017] Draft/rozgrywki - Roto budżetówka 3A

Re: [2016/2017] Draft/rozgrywki - Roto budżetówka 3A

Postprzez KapitanPlaneta 18 paź 2016, o 22:19

cieglo napisał(a):Ta opcja, o której piszą w ustawieniach ligi ma warunki dostępności - po drafcie (przez 14 dni). To oznacza, że draft się najpierw musi odbyć by to w ogóle było dostępne.

Masz rację. Zapomniałem o tym, bo mam możliwość sprawdzenia ustawień tylko w ligach, które już draftowały.
cieglo napisał(a):Ogólnie jeśli po drafcie będą jakieś poważne wątpliwości - zawsze mamy tę opcję by olać 25.10 i zacząć naliczanie statsów od 26.10. To nie strata niemal tygodnia jak w h2h, jeden dzień można przeżyć.

Osoby, u których w składzie będzie Curry, Durant, Kawhi, Lebron albo Lillard mogą mieć trochę inne zdanie ;). Jeden mecz mniej od któregoś z topowych graczy to zawsze spora strata. Oprócz tego bonus dla konkurencji, bo może się okazać, że 25.10 kilka drużyn nie będzie mieć żadnego gracza aktywnego.
Avatar użytkownika
KapitanPlaneta
6th man
6th man
 
Posty: 400
Dołączył: 9 wrz 2013, o 13:28
Medale: 1
Mistrz budżetówki (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Destroyers/Muminy/Purists
Drużyna keeper basketpun: Houston Rockets
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Mistrzostwa Polski Fantasy NBA

Re: [2016/2017] Draft/rozgrywki - Roto budżetówka 3A

Postprzez Gerard 19 paź 2016, o 10:55

cieglo napisał(a):Dobra, trochę się rozeznałem i podejście jest takie: draftujemy normalnie :) Po drafcie umawiamy się kiedy zmienić ustawienie w lidze - do tego czasu powinny być ustawione składy na właściwy dzień. To już uzgodnimy wewnętrznie w każdej lidze. WAŻNE - komisarz nie może zmienić ustawień dopóki nie upewni się, że wszyscy wystawili skład na ten dzień. Albo wszyscy albo nikt.


Też mam podobne zdanie, nie wiem tylko dlaczego obstajesz przy "wszyscy albo nikt". Ja bym ogłosił termin, np. każdy kto ma grajka, który zaliczył występ 25.10 musi ustawić sklad na ten dzień do 22.00 dnia następnego czyli 26.10. Jeżeli ktoś tego nie zrobi - jego strata. Inaczej jeden spóźnialski może zablokować kilka gier innym GMom.
Avatar użytkownika
Gerard
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 545
Dołączył: 28 wrz 2010, o 13:30
Lokalizacja: Warszawa [czasem Szczecin]
Medale: 8
Wicemistrz h2h (2) Mistrz budżetówki (1) Wicemistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (2) Wicemistrz keeper (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Łyse Komary
Uzasadnienie rejestracji: That's where amazing happens

Re: [2016/2017] Draft/rozgrywki - Roto budżetówka 3A

Postprzez Gerard 19 paź 2016, o 10:56

KapitanPlaneta napisał(a):Osoby, u których w składzie będzie Curry, Durant, Kawhi, Lebron albo Lillard mogą mieć trochę inne zdanie ;). Jeden mecz mniej od któregoś z topowych graczy to zawsze spora strata. Oprócz tego bonus dla konkurencji, bo może się okazać, że 25.10 kilka drużyn nie będzie mieć żadnego gracza aktywnego.


Otóż to. IMO trzeba by to ustalić przed draftem.
Avatar użytkownika
Gerard
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 545
Dołączył: 28 wrz 2010, o 13:30
Lokalizacja: Warszawa [czasem Szczecin]
Medale: 8
Wicemistrz h2h (2) Mistrz budżetówki (1) Wicemistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (2) Wicemistrz keeper (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Łyse Komary
Uzasadnienie rejestracji: That's where amazing happens

Re: [2016/2017] Draft/rozgrywki - Roto budżetówka 3A

Postprzez cieglo 19 paź 2016, o 11:01

Ma to sens. Trzeba to dokładnie zakomunikować wszystkim w lidze. Proponuję napisać dużymi literami w wątku oraz wysłać pw. Przy okazji wychodzi, że jednak fantasy nie jest do końca takie przewidywalne jak się niekiedy wydaje i aktywność (choćby zaglądanie) na forum popłaca :)
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: [2016/2017] Draft/rozgrywki - Roto budżetówka 3A

Postprzez washko 19 paź 2016, o 11:04

Czy ktoś wie, jakie możliwości wyboru graczy z 25.10 ma komisz?
Bo ja widzę trzy możliwości:
1. komisz może ręcznie wybrać zawodników, którzy mają być uwzględnieni w statsach - wtedy po prostu każdy kto chce kogoś wystawić na 25.10 podaje te dane komiszowi i on to ustawia
2. menedżer w jakiś sposób może wybrać, którzy zawodnicy mają być uwzględnieni w wynikach za 25.10 i musi to sobie ustawić przed rozpoczęciem spotkań 25.10, a wtedy komisz uwzględnia ten dzień i z głowy
3. wszyscy zawodnicy będący w składzie, zostaną wliczeni do statystyk - ta opcja jest równie do dupy, jak pominięcie danego dnia, więc mam nadzieję, że to tak nie działa.

W sumie to wszystko jest dziwne, bo skoro gramy daily today, to zasadniczo nie powinno być problemu z ustawieniem składu po drafcie, skoro pierwszy mecz jest o 2 w nocy, a skończymy draft o 1.
Pozdrawiam,
Washko
Avatar użytkownika
washko
6th man
6th man
 
Posty: 143
Dołączył: 2 wrz 2015, o 16:56
Drużyna fantasy (poza keeper): Wazki Wroclaw
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: bez sensu

Re: [2016/2017] Draft/rozgrywki - Roto budżetówka 3A

Postprzez cieglo 19 paź 2016, o 11:29

Faktycznie, zapomniałem o tym, że zmiany w składzie powinny być wykonane własnoręcznie przez userów. A to można zrobić tylko przed pierwszym gwizdkiem więc teoretycznie mamy na to okno zaraz po zakończeniu draftu. Chyba nie ma innej opcji bo o ile komisz może zmienić ustawienia w dowolnym momencie (byle w przedziale 14 dni od draftu) o tyle już w zabawy ze składem bym się nie bawił. To jest spora ingerencja i wolałbym tego uniknąć. Wszystko musi po prostu spocząć na userach. Muszą pamiętać o wystawieniu składu bo dokładnie tak musieliby przecież zrobić nawet gdyby całej sytuacji nie było. To sprowadza problem jedynie do zmiany ustawień ligi po fakcie i jest to zadanie wyłącznie komisarza. Taki obraz sobie zbudowałem w głowie.
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: [2016/2017] Draft/rozgrywki - Roto budżetówka 3A

Postprzez Gerard 19 paź 2016, o 13:35

washko napisał(a):Czy ktoś wie, jakie możliwości wyboru graczy z 25.10 ma komisz?
Bo ja widzę trzy możliwości:
1. komisz może ręcznie wybrać zawodników, którzy mają być uwzględnieni w statsach - wtedy po prostu każdy kto chce kogoś wystawić na 25.10 podaje te dane komiszowi i on to ustawia
2. menedżer w jakiś sposób może wybrać, którzy zawodnicy mają być uwzględnieni w wynikach za 25.10 i musi to sobie ustawić przed rozpoczęciem spotkań 25.10, a wtedy komisz uwzględnia ten dzień i z głowy
3. wszyscy zawodnicy będący w składzie, zostaną wliczeni do statystyk - ta opcja jest równie do dupy, jak pominięcie danego dnia, więc mam nadzieję, że to tak nie działa.

W sumie to wszystko jest dziwne, bo skoro gramy daily today, to zasadniczo nie powinno być problemu z ustawieniem składu po drafcie, skoro pierwszy mecz jest o 2 w nocy, a skończymy draft o 1.


cieglo napisał(a):Faktycznie, zapomniałem o tym, że zmiany w składzie powinny być wykonane własnoręcznie przez userów. A to można zrobić tylko przed pierwszym gwizdkiem więc teoretycznie mamy na to okno zaraz po zakończeniu draftu.


Też nie przerabiałem takiej sytuacji, ale podejrzewam, że składy na 25 października trzeba będzie jednak ustawiać już po meczach NBA czyli 26 października. A to dlatego, że z tego co wiem rostery nie są dostępne od razu po drafcie (ostatnio sprawdzałem po którymś drafcie). Nie wiem ile trwa załadowanie składów przez Yahoo (jesli ktoś będzie niedługo draftował i może to sprawdzić byłoby miło), czy jest to 15 min, 1h czy kilka godzin. Jeśli jest to dłużej niż 1h, to trudno wymagać, żeby wszyscy czekali jeszcze po drafcie, który się może skończyć ok. północy, na ustawienie składów. A już na pewno ja nie będę mógł tego posprawdzać, bo następnego dnia jadę do roboty i nie będę czekał do 2 w nocy.
Avatar użytkownika
Gerard
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 545
Dołączył: 28 wrz 2010, o 13:30
Lokalizacja: Warszawa [czasem Szczecin]
Medale: 8
Wicemistrz h2h (2) Mistrz budżetówki (1) Wicemistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (2) Wicemistrz keeper (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Łyse Komary
Uzasadnienie rejestracji: That's where amazing happens

Re: [2016/2017] Draft/rozgrywki - Roto budżetówka 3A

Postprzez cieglo 19 paź 2016, o 14:09

Składy są dostępne po drafcie i jest to raczej kwestia max. kilkunastu minut. Myślę, że nie powinno być problemu by ustawić składy przed pójściem spać. Sprawdzałem to przykładowo w tym sezonie zaraz po drafcie w roto wężu - składy miałem od razu po wylogowaniu z apletu draftowego. Czy może to trwać dłużej? Jasne, ale bez przesady :)
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: [2016/2017] Draft/rozgrywki - Roto budżetówka 3A

Postprzez KapitanPlaneta 19 paź 2016, o 14:10

Według mnie, jeśli mamy zamiar korzystać z tego Retro Scoring tool to ustawianie składu zaraz po drafcie i tak będzie zbędne. Komisarz może tam ustawić jakąś datę (najwcześniejszą pewnie będzie 27.10) i Yahoo zliczy statystyki od początku sezonu dla graczy, którzy tego dnia będą w aktywnym składzie. Wydaje mi się, więc że to kogo wystawimy 25 i 26 nie będzie mieć znaczenia, bo liczył się będzie tylko skład z 27. Yahoo po prostu chyba go przekopiuje i załaduje statystyki dla graczy, którzy grają we wtorek i środę. Tak ja to rozumiem.
Avatar użytkownika
KapitanPlaneta
6th man
6th man
 
Posty: 400
Dołączył: 9 wrz 2013, o 13:28
Medale: 1
Mistrz budżetówki (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Destroyers/Muminy/Purists
Drużyna keeper basketpun: Houston Rockets
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Mistrzostwa Polski Fantasy NBA

Re: [2016/2017] Draft/rozgrywki - Roto budżetówka 3A

Postprzez cieglo 19 paź 2016, o 14:15

A mi się to kupy nie trzyma. Może się mylę, ale założyłem, że zmiana daty wstecz - po drafcie - spowoduje, że to co ustawione na tą (docelową) datę zostanie wzięte pod uwagę. Można to zrobić po fakcie ale wymaga ingerencji komisarza i podania składów przez zainteresowanych. Słabo bo wiedza o wynikach już będzie. Wariant drugi - ustawić to ręcznie przed tym zanim poznamy statsy by następnego dnia komisarz dokończył procedurę. Wydaje mi się to najbardziej sensowne. Ale to tylko moja interpretacja i nawet jeśli jest prawdziwa to nie wiem czy sytuacja, w której ktoś rano mimo wszystko ustawia sobie skład na 25.10 (mając wiedzę o wynikach, tak by skład wypadł korzystniej) jest całkowicie wykluczona.

Chyba po raz kolejny muszę przeczytać opis funkcji retro scoring tool...
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ligi roto

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron