H2H Budżetówka 2014/2015

Skład osobowy I ligi uzupełniamy według:

Ankieta wygasła 30 wrz 2014, o 10:39

a) kolejności zgłoszeń
11
40%
b) fluberowego rankingu
16
59%
 
Liczba głosów : 27

Re: H2H Budżetówka 2014/2015

Postprzez bulek 28 sie 2014, o 18:17

Im większa liga tym ciekawsza.
Avatar użytkownika
bulek
All-star
All-star
 
Posty: 1537
Dołączył: 16 wrz 2010, o 17:42
Medale: 5
Wicemistrz keeper (1) Podium keeper (1) Szokujący debiut (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): żółto-czarni
Numer gg: 12068486
Uzasadnienie rejestracji: nie jestem robotem

Re: H2H Budżetówka 2014/2015

Postprzez jordan20 28 sie 2014, o 20:10

kurcze tutaj takie tlumy,ludzie wala drzwiami i oknami

a tutaj http://www.sznurowadlo.pl/viewtopic.php?f=22&t=198 bida

naprawde nikomu nie chce sie tez zagrac draftu aukcyjnego w lidze roto?
Avatar użytkownika
jordan20
6th man
6th man
 
Posty: 207
Dołączył: 26 wrz 2013, o 13:11
Lokalizacja: nowa sól
Drużyna fantasy (poza keeper): jordan20
Numer gg: 7156393
Uzasadnienie rejestracji: szukam mozliwosci pogrania w nbafantasy

Re: H2H Budżetówka 2014/2015

Postprzez Mentor 29 sie 2014, o 11:33

Ja czekam na więcej informacji dotyczących lig z ubiegłego roku, nie chcę być zapisany w zbyt wielu jednocześnie, ale jeżeli któraś nie będzie kontynuowana to wtedy chętnie się dopiszę. Nie chciałbym uczestniczyć w więcej niż pięciu ligach.
Avatar użytkownika
Mentor
Rotacja
Rotacja
 
Posty: 80
Dołączył: 18 wrz 2013, o 00:49
Drużyna fantasy (poza keeper): Dziki Wschód
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Kopytko albo pograłbym z Wami w Fantasy NBA

Re: H2H Budżetówka 2014/2015

Postprzez wiLQ 29 sie 2014, o 13:04

jordan20 napisał(a):kurcze tutaj takie tlumy,ludzie wala drzwiami i oknami [...]
naprawde nikomu nie chce sie tez zagrac draftu aukcyjnego w lidze roto?

Tez sie nad tym zastanawialem i doszedlem do wniosku, ze...
- kogo interesowala taka formula to przeszedl do rozgrywek e-nba roto gdzie jest aukcja,
- sznurowka zawsze miala najwiecej lig head to head, wiec chyba sie wyspecjalizowala w tym kierunku i przyciaga fanow glownie tego formatu.
Dobra teoria?
Avatar użytkownika
wiLQ
6th man
6th man
 
Posty: 228
Dołączył: 11 wrz 2012, o 12:56
Lokalizacja: Ząbki/Wawa
Medale: 2
Wicemistrz budżetówki (1) Szokujący debiut (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): WoLF-Pack
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Poszerzanie horyzontow

Re: H2H Budżetówka 2014/2015

Postprzez fluber 29 sie 2014, o 13:13

Jeżeli kogoś szczególnie interesuje liga roto z budżetem aukcyjnym bądź jest jej koneserem, to chyba chętnie zagra w więcej niż jednej lidze :V
A z drugim argumentem się zgodzę, bo wielopoziomowe h2h i MP w formule FP sprawiają, żę roto jest tutaj chyba ostatnim wyborem :S
Avatar użytkownika
fluber
All-star
All-star
 
Posty: 1224
Dołączył: 2 lis 2011, o 10:58
Lokalizacja: Wrocław
Medale: 1
Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Six Sigma/ Ssaki CIECHANów
Drużyna keeper: Los Angeles Lakers
Drużyna keeper basketpun: Boston Celtics
Numer gg: 23801848
Uzasadnienie rejestracji: chcę spróbować swoich sił

Re: H2H Budżetówka 2014/2015

Postprzez cieglo 29 sie 2014, o 13:55

wiLQ napisał(a):
jordan20 napisał(a):kurcze tutaj takie tlumy,ludzie wala drzwiami i oknami [...]
naprawde nikomu nie chce sie tez zagrac draftu aukcyjnego w lidze roto?

Tez sie nad tym zastanawialem i doszedlem do wniosku, ze...
- kogo interesowala taka formula to przeszedl do rozgrywek e-nba roto gdzie jest aukcja,
- sznurowka zawsze miala najwiecej lig head to head, wiec chyba sie wyspecjalizowala w tym kierunku i przyciaga fanow glownie tego formatu.
Dobra teoria?

Dobra ale niezbyt stabilna :) Niektóre ligi kiełkują długo, niektóre zanikają a inne wręcz przeciwnie. Sznurówka wyrosła na h2h, to się zgadza - teraz jest to wizytówka naszego forum. Roto jednak rośnie w siłę (patrzcie na 3 ligi, co prawda w wężu ale zawsze) a tymczasem - to chyba globalna tendencja - traci wyraźnie fantasy points (popatrzcie co zostało z 5-6 poziomów ligi fp na e-nba east). To samo dotyczy aukcji - ludzie się powoli do niej przekonują. Sam nie potrafię w pełni zrezygnować z węża ale budżetówkę stawiam już na równi z tamtym modelem draftowania. Nie widzę powodu - innego niż popularność - by nie zbudować analogicznej do e-nba ligi w formacie roto aukcja. Pojemność rynku zdecyduje ale faktem jest, że osoby, które w danym gronie grają od lat nie potrzebują kolejnej platformy by na tych samych zasadach rywalizować z tymi samymi przeciwnikami :) Sam zrezygnowałem z tego powodu z fp na e-nba by poświęcić grę w tej formule tylko i wyłącznie na sznurówce. Gdyby dalej obowiązywał tam system wielopoziomowy (który dodaje jednak splendoru) pewnie tak łatwo bym tamtej ligi nie odpuścił.

Co do budżetowego roto to jeśli moja kampania w roto-wężu w tym sezonie będzie pomyślna (w sensie miodna) to nie wiem czy nie będę kolejnym orędownikiem Twojego pomysłu by rozkręcić tego typu inicjatywę i u nas :)

Co do nowych userów to faktycznie kiedyś dużo osób przychodziło do h2h, teraz dodatkowo interesują się innymi rozgrywkami - jest widoczna zmiana tendencji.
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: H2H Budżetówka 2014/2015

Postprzez Tizz 29 sie 2014, o 14:01

fluber napisał(a):Zgadzam się z Digiem. 16 osób to byłoby optymalnie


gramy tak jak gralismy w 16stu, taki był model, nie ma co na silę zmniejszac tylko po to by wyglądalo, ze jest niby wiecej chetnych na wiecej lig.
keeper sznurkowy:
do wzięcia: Avery Bradley, Steven Adams, John Henson, Terrence Jones, Rondae Hollis-Jefferson, Monta Ellis,
wanted: produkujący PG/G

keeper basketpun: pozyskam zawodnikow 'na teraz'.
Avatar użytkownika
Tizz
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 664
Dołączył: 21 wrz 2010, o 10:38
Lokalizacja: dwawua
Medale: 1
Wicemistrz Roto (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Bonafide / Psychopathic
Drużyna keeper: Memphis Grizzlies
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Doomsday Inc.

Re: H2H Budżetówka 2014/2015

Postprzez wiLQ 29 sie 2014, o 14:20

cieglo napisał(a):Dobra ale niezbyt stabilna :) Niektóre ligi kiełkują długo, niektóre zanikają a inne wręcz przeciwnie. Sznurówka wyrosła na h2h, to się zgadza - teraz jest to wizytówka naszego forum. Roto jednak rośnie w siłę (patrzcie na 3 ligi, co prawda w wężu ale zawsze)

Okreslenia "kielkuja dlugo" i "mamy 3 ligi wezykowe, ale zadnej aukcyjnej od lat" wg mnie nie pomagaja Twojej argumentacji iz moja teoria nie jest stabilna. Wrecz przeciwnie, to wyrazny sygnal, ze zainteresowanie roto + aukcja jest nieproporcjonalnie nizsze niz by to sugerowala wielkosc innych rozgrywek na sznurowce.

cieglo napisał(a):a tymczasem - to chyba globalna tendencja - traci wyraźnie fantasy points (popatrzcie co zostało z 5-6 poziomów ligi fp na e-nba east).

Tu zgoda. Ligi fp na PRSK spotkal taki sam los.

cieglo napisał(a):To samo dotyczy aukcji - ludzie się powoli do niej przekonują. Sam nie potrafię w pełni zrezygnować z węża ale budżetówkę stawiam już na równi z tamtym modelem draftowania.

Powstrzymalem sie tutaj przed zlosliwym komentarzem ;-)

cieglo napisał(a):faktem jest, że osoby, które w danym gronie grają od lat nie potrzebują kolejnej platformy by na tych samych zasadach rywalizować z tymi samymi przeciwnikami :)

To dobra uwaga, wiec niech bedzie trzecim punktem do mojej w/w teorii ;-)

cieglo napisał(a):Co do budżetowego roto to jeśli moja kampania w roto-wężu w tym sezonie będzie pomyślna (w sensie miodna) to nie wiem czy nie będę kolejnym orędownikiem Twojego pomysłu by rozkręcić tego typu inicjatywę i u nas :)

Akurat to zasugerowal ktos inny... moim pomyslem predzej byloby skupienie wszystkich zainteresowanych ta formula w rozgrywkach e-nba roto ;-) Chocby przez fakt z poprzedniego cytatu.
Avatar użytkownika
wiLQ
6th man
6th man
 
Posty: 228
Dołączył: 11 wrz 2012, o 12:56
Lokalizacja: Ząbki/Wawa
Medale: 2
Wicemistrz budżetówki (1) Szokujący debiut (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): WoLF-Pack
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Poszerzanie horyzontow

Re: H2H Budżetówka 2014/2015

Postprzez cieglo 29 sie 2014, o 14:37

WilQ napisał(a):Powstrzymalem sie tutaj przed zlosliwym komentarzem ;-)

Śmiało, wyjaśnij o co biega :) Pamiętaj, kieruj się logiką ;) Jest zasadnicza różnica pomiędzy dyskryminacją danego modelu a uznaniem go za fajną alternatywę.

WilQ napisał(a):Akurat to zasugerowal ktos inny... moim pomyslem predzej byloby skupienie wszystkich zainteresowanych ta formula w rozgrywkach e-nba roto ;-) Chocby z powodu faktu z poprzedniego cytatu.

Wiesz, są osoby, które pograją i tu i tu. To po pierwsze. Po drugie, sznurówka ma jednak nieco inny klimat niż moloch e-nba i jeśli zbierze się u nas taka liga - będzie naturalnym spełnieniem zapotrzebowania osób, które bardziej cenią jednak nasz serwis. Jeśli nie wykiełkuje - umrze śmiercią naturalną. Nic na siłę.

WilQ napisał(a):Okreslenia "kielkuja dlugo" i "mamy 3 ligi wezykowe, ale zadnej aukcyjnej od lat" wg mnie nie pomagaja Twojej argumentacji iz moja teoria nie jest stabilna. Wrecz przeciwnie, to wyrazny sygnal, ze zainteresowanie roto + aukcja jest nieproporcjonalnie nizsze niz by to sugerowala wielkosc innych rozgrywek na sznurowce.

Aukcja jest u nas wciąż eksperymentem a nie oczywistym, domyślnym wyborem. Zerknij chociażby na naszą budżetówkę h2h - to świetna ilustracja tej tezy. Gdyby więcej lig wystartowało w modelu aukcyjnym, dałoby podwalinę pod dobrze prosperujące ligi. Nie wątpię w to. Ale do tego niezbędny jest przede wszystkim promotor, osoba, która będzie działać energicznie w zakresie promocji i organizacji takich rozgrywek. Sam przyjąłem sobie taką misję co do zasadniczych rozgrywek h2h na sznurówce i z pomocą zasłużonych userów liga jest w tym momencie całkiem imponująca. Sytuacja jest dynamiczna i każdy kolejny sezon może być małym kroczkiem do odwrócenia pewnych tendencji - które słusznie sam zauważyłeś. Może wyraziłem się źle - Twoje teorie są prawdziwe na teraz ale szybko mogą ulec deaktualizacji :) Don't blink ;)
Avatar użytkownika
cieglo
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 2863
Dołączył: 17 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Lublin koło Kraśnika
Medale: 6
Podium PF (3) Wicemistrz Roto (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Penetrator
Numer gg: 1062652
Uzasadnienie rejestracji: na to czekam cały rok :)

Re: H2H Budżetówka 2014/2015

Postprzez bulek 29 sie 2014, o 15:04

Formuła: roto-aukcja na sznurówce faktycznie jest zakakująco niższa, zresztą nawet ten temat dotyczący h2h aukcyjnego nie cieszy się przesadnym zainteresowaniem - za to zwolenników węża wciąż jest niemało. Ludzie nie chcą się przekonać do aukcji? Tudzież wolą aukcyjne-roto na e-nba prężnie działające? Choć w sumie nawet jeśli tak, nie rozumiem, dlaczego te osoby nie chcą również dołączyć tutaj, zważywszy, że tutaj tamtejsi 2-ligowcy mogliby rywalizować z 1 i 3-ligowcami - więc żadne ligi by się nie dublowały.
Avatar użytkownika
bulek
All-star
All-star
 
Posty: 1537
Dołączył: 16 wrz 2010, o 17:42
Medale: 5
Wicemistrz keeper (1) Podium keeper (1) Szokujący debiut (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): żółto-czarni
Numer gg: 12068486
Uzasadnienie rejestracji: nie jestem robotem

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ligi H2h - licytacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron