1 Liga H2H BudgetSznur 2015/16

Re: 1 Liga H2H BudgetSznur 2015/16

Postprzez barcalover 24 mar 2016, o 16:55

Jest mega ciasno u nas. Ja rzucam wszystko na jedną kartę i staram się zapełnić sloty szrotem, ale jakość jest jednak w niesamowitym stopniu przewagą Kapitana i będzie mi ogromnie ciężko wyciągnąć 5 punktów w tym pojedynku. W tym momencie już widać, że straty na pewno przegram. Punkty w teorii powinienem wygrać, natomiast reszta kategorii jest bardzo na styku i naprawdę nie da się w tym momencie przewidzieć, kto będzie w stanie wyciągnąć zwycięstwo.

W drugim półfinale, jak można było się spodziewać, jest niemniej ciekawie i - podobnie jak u nas - tam też trafiły na siebie ekipy dość do siebie podobne "stylem".
Obrazek
Avatar użytkownika
barcalover
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 648
Dołączył: 25 sie 2014, o 09:11
Medale: 3
Mistrz budżetówki (1) Szokujący debiut (1) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): God of Thunder
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Fantasy NBA
Skąd wiesz o sznurówce?: Od znajomych

Re: 1 Liga H2H BudgetSznur 2015/16

Postprzez Dig 28 mar 2016, o 12:44

Znów duże emocje i po ciężkim boju awans do finału stał się faktem. Dzięki za pojedynek gooz, to był pechowy tydzień dla ciebie, bo mimo wysokiego wyniku do zwycięstwa zabrakło ci niewiele (różnice w blokach, punktach i FT były minimalne). Powodzenia w walce o medal i niech w następnym sezonie nasz pojedynek w PO odbędzie się dopiero w finale :).

Po długim sezonie ostatni tydzień rozgrywek i pojedynek z Kapitanem. Dla mnie to trzeci finał z rzędu, ale tym razem z najsłabszym składem. Jakoś nie widzę dla siebie za dużych szans na zwycięstwo, przeciwnik ma piekielnie silny skład i do tego jeszcze prawie idealny terminarz, ale to h2h więc trzeba walczyć do końca.
Avatar użytkownika
Dig
6th man
6th man
 
Posty: 251
Dołączył: 23 wrz 2012, o 16:09
Medale: 6
Mistrz budżetówki (2) Wicemistrz budżetówki (2) Mistrz Roto (1) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Red
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Liga ROTO

Re: 1 Liga H2H BudgetSznur 2015/16

Postprzez KapitanPlaneta 28 mar 2016, o 17:30

Udało się ostatecznie przechylić szalę zwycięstwa na moją korzyść, a końcowy wynik może mylić, bo rywalizacja była bardzo zacięta. Co prawda wczoraj czułem się dość pewnie, ale tylko do czasu bo zostałem dogoniony w skuteczności i pojawiła się lekka panika :P. Na szczęście posadzenie Isha Smitha mimo, że okazało się błędem to nie wpłynęło na końcowy wynik. Dobry pojedynek Barcalover, powodzenia w walce o 3 miejsce! :K

Teraz czas na finał i pojedynek z obrońcą tytułu. Drużyna Diga ewidentnie mi nie leży o czym przekonałem się w RS, kiedy to mimo mocnego tygodnia przegrałem z nim rywalizację co dodatkowo oznacza, że w przypadku remisu to Red Panthers zdobędą mistrzostwo. To jednak finał i ostatni pojedynek, więc o jakichkolwiek kalkulacjach nie może być już mowy i trzeba podejmować pełne ryzyko, bo nie ma już nic do stracenia. Jeszcze tydzień i wszystko będzie jasne ;).
Avatar użytkownika
KapitanPlaneta
6th man
6th man
 
Posty: 400
Dołączył: 9 wrz 2013, o 13:28
Medale: 1
Mistrz budżetówki (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Destroyers/Muminy/Purists
Drużyna keeper basketpun: Houston Rockets
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Mistrzostwa Polski Fantasy NBA

Re: 1 Liga H2H BudgetSznur 2015/16

Postprzez mikrofalowka 28 mar 2016, o 21:02

ZAPOWIEDŹ FINAŁU

Obrazek

Zostało już tylko 7 dni i poznamy triumfatora rozgrywek H2H. Na przeciw siebie staną ekipy Red Panthers i Ballmovement Purists. Ci pierwsi już wiedzą jak smakuje wygrana w rozgrywkach, gdyż równo rok temu wygrali już ligę i teraz będą bronić tytułu. Ci drudzy zaliczyli pierwszy sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej i jako beniaminek powalczą o mistrzostwo. Kto okaże się silniejszy?

Historia spotkań między tymi zespołami pokazuje, że Ballmovement Purists przystępują do tego starcia w roli małego faworyta. Rzeczywiście tak jest, bo od 7 tygodnia Pantery były jedynie raz lepsze od swoich przeciwników z tym że... miało to miejsce w tygodniu w którym mierzyli się z sobą naprawdę. Można powiedzieć, że Red Panthers mieli fuksa, choć według mnie tu należy docenić Diga, który mimo gorszego wyniku w symulacji tygodnia (wtedy mieli o 16 punktów mniej niż Ballmovement Purists) potrafił ułożyć drużynę tak, że udało się z nimi wygrać.

Red Panthers to drużyna która swoją siłę opiera o statystyki które zapewniają przede wszystkim gracze podkoszowi. Z tego powodu ekipa Diga była najlepszym zespołem w lidze jeśli chodzi o REB i STL a w BLK znalazła się w top3. Do tego w regular season notowała dobre wyniki w FG% i TO. Statystyki takie jak FT%, 3 PTM i PTS należały do najgorszych dla tej ekipy. W rzutach osobistych są najsłabsi w lidze, a w trójkach i punktach jedynie nieaktywny zespół 2good4noobs notował gorsze wyniki!

Ilość najmocniejszych kategorii Ballmovement Purists jest podobna, jednak nie mają oni aż takich niskich rezultatów w kategoriach w których punktują najgorzej. Najgorszą statystyką Ballmovement są asysty w których skończyli na 5 miejscu od końca w regular season. Równie średnie są dla nich STL, jednak w całej reszcie statystyk czują się dobrze. Są najlepszym zespołem w lidze jeśli chodzi o PTS, w 3PTM i REB są na 2 miejscu, a w FG% na 3!

Z powyższych opisów szybko można wywnioskować, że kategorią w której różnica między oboma zespołami jest mała to zbiórki. Rzeczywiście obie ekipy są najlepsze spośród całej ligi w tych statystykach choć w tych playoffach ekipa Ballmovement Purists nie punktuje już tak pewnie. Z tego powodu w tej kategorii to Red Panthers są faworytami tak jak i w BLK. Zarówno w 1 rundzie jak i w półfinałach Red Panthers byli w obu tych statystykach najlepsi spośród wszystkich 8 drużyn występujących w playoffach. Inną statystyką gdzie Red Panthers spisują się ostatnio lepiej to FG%. W ostatnich 3 tygodniach i tych playoffach tylko raz Ballmovement byli lepsi (w ostatniej kolejce regular season). Trzeba jednak pamiętać, że w całym sezonie to Ballmovement mają lepszą średnią w skuteczności.

Przewaga KapitanaPlanety jest tam gdzie Red Panthers czują się nagorzej, czyli w FT%, 3 PTM i PTS. W każdej tej statystyce przewaga Ballmovement Purists jest miażdżąca. Nie wierzycie? To co powiecie na to, że ostatni raz kiedy Red Panthers wygrali w jakiejkolwiek z tych kategorii to mieliśmy listopad 2015 roku! Tak! Od 5 kolejki ANI RAZU Red Panthers nie byli lepsi od Ballmovement w którejkolwiek z tych statystyk.

Na sam koniec zostawiłem statystyki gdzie spodziewam się sporych emocji. Są to AST, STL i TO. Na początek wezmę pod lupę przechwyty, gdyż tu jest trochę nietypowo. Patrząc na statystyki z całego sezonu to trzeba byłoby uznać, że Red Panthers powinni zmiażdżyć Purists, jednak jak już popatrzymy na wyniki osiągane w tych playoffach to sytuacja wygląda zgoła odmiennie. Red Panthers notowali średnio o 8 przechwytów więcej na tydzień w regular season, jednak w ostatnich 2 tygodniach mają o 10 przechwytów na kolejkę mniej! Ciężko tu przewidzieć jak będzie w tym tygodniu, jednak mimo wszystko trzeba uznać że Ballmovement może osiągnąć tu więcej. Podobnie wygląda sprawa w TO, gdzie KapitanPlaneta miał przewagę w regular season, jednak w playoffach już 2-krotnie wyraźnie by przegrał w tej kategorii. Najciekawsze jednak walka zapowiada się w AST. Niemal co tydzień w sezonie regularnym któraś z ekip okazywała się lepsza w tej statystyce i podobnie było w playoffach. W pierwszej rundzie to Red Panthers uzyskali lepszy wynik i wygraliby parę 5-4, ale w drugiej rundzie okazywali się gorsi w asystach i przegrali parę 4-5. Przypadek? Nie sądzę! Asysty mogą być kluczowym czynnikiem w tej parze.

Żeby nie nawalić 3 strony tekstu to na tym zakończę zapowiedź. Obu finalistom życzę powodzenia i jak najlepszej zabawy.
Avatar użytkownika
mikrofalowka
6th man
6th man
 
Posty: 176
Dołączył: 26 wrz 2013, o 19:55
Drużyna fantasy (poza keeper): Milwaukee Badgers
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Krótko i z sensem udowodniam, że nie jestem kolejnym wrednym spamerem.

Re: 1 Liga H2H BudgetSznur 2015/16

Postprzez barcalover 29 mar 2016, o 08:44

KapitanPlaneta napisał(a): Dobry pojedynek Barcalover, powodzenia w walce o 3 miejsce! :K


Ja również dziękuję! Bardzo ładny rewanż z Twojej strony za poprzedni rok. Niby było blisko w niektórych kategoriach, ale w sobotę i niedzielę wiedziałem już, że moje przewidywania się spełnią i nie będę w stanie nawiązać walki. Zabolał brak Jrue Holidaya, który w połączeniu z 3 meczami KD i Brooka niestety chyba zaważył. Nie da się natomiast nie docenić siły Twojego składu i tutaj naprawdę spory ukłon, bo świetnie to ułożyłeś :K Powodzenia w finale.
Obrazek
Avatar użytkownika
barcalover
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 648
Dołączył: 25 sie 2014, o 09:11
Medale: 3
Mistrz budżetówki (1) Szokujący debiut (1) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): God of Thunder
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Fantasy NBA
Skąd wiesz o sznurówce?: Od znajomych

Re: 1 Liga H2H BudgetSznur 2015/16

Postprzez goozman 29 mar 2016, o 22:14

Dig napisał(a):Znów duże emocje i po ciężkim boju awans do finału stał się faktem. Dzięki za pojedynek gooz, to był pechowy tydzień dla ciebie, bo mimo wysokiego wyniku do zwycięstwa zabrakło ci niewiele (różnice w blokach, punktach i FT były minimalne). Powodzenia w walce o medal i niech w następnym sezonie nasz pojedynek w PO odbędzie się dopiero w finale :).


tradycji stało się zadość :) ja wiedziałem, że przez schedule tylko potężne rotowanie da mi jakiekolwiek szanse, ale parę błędów (np wyrzucenie Olynyka za Jerebko), wypadnięcie meczu Starvina Marvina no i ostatecznie niewiele zabrakło.. i tak w tej lidze doszedłem dalej niż teoretycznie powinienem także przyjąłem porażkę na luzie (nie to co w 1 wężykowej gdzie w półfinale zmłóciłbym potencjalnych przeciwników ale cóż z tego skoro potknąłem się w ćwierćfinale). miniony tydzień był chyba najgorszy w mojej historii w H2H, bo przegrałem we wszystkich 4 ligach, w jakich gram..
w każdym razie dzięki za gierę i powodzenia w drodze do tworzenia historii (mistrz x 3 po kolei to byłoby coś)!
when I die - bury me upside-down so the whole world can kiss my ass
Avatar użytkownika
goozman
All-star
All-star
 
Posty: 1688
Dołączył: 20 gru 2007, o 10:07
Lokalizacja: lkr /wwa
Medale: 8
Mistrz h2h (3) Podium h2h (1) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1) Podium keeper (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Bukkake/Kraśnik Warthogs
Drużyna keeper: Charlotte Hornets
Numer gg: 3147820
Uzasadnienie rejestracji: sie gra sie ma

Re: 1 Liga H2H BudgetSznur 2015/16

Postprzez bulek 30 mar 2016, o 11:59

Przyszły sezon widzę pod znakiem powrotów. Andrew, El-Maniaque i pumeks dużo czasu miejsca w 2 lidze nie zagrzali.
Obym i ja nie zagrzał.
Avatar użytkownika
bulek
All-star
All-star
 
Posty: 1537
Dołączył: 16 wrz 2010, o 17:42
Medale: 5
Wicemistrz keeper (1) Podium keeper (1) Szokujący debiut (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): żółto-czarni
Numer gg: 12068486
Uzasadnienie rejestracji: nie jestem robotem

Re: 1 Liga H2H BudgetSznur 2015/16

Postprzez barcalover 4 kwi 2016, o 07:57

Gratulacje gooz dla Ciebie - dopełniłeś formalności i zniszczyłeś mnie w małym finale. Niestety sypnął mi się skład w ostatnim tygodniu i nie było szans tego nadrobić na FA.

Gratuluję również mojemu pogromcy z półfinału, który potwierdził dominację w tej lidze w finale i zasłużenie wygrał całe rozgrywki (swoją drogą - niesamowicie wygląda ta 1 rundo PO przy Twoich wynikach w półfinale i finale Kapitanie :) ).
Obrazek
Avatar użytkownika
barcalover
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 648
Dołączył: 25 sie 2014, o 09:11
Medale: 3
Mistrz budżetówki (1) Szokujący debiut (1) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): God of Thunder
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Fantasy NBA
Skąd wiesz o sznurówce?: Od znajomych

Re: 1 Liga H2H BudgetSznur 2015/16

Postprzez barcalover 4 kwi 2016, o 08:39

Podsumowanie wyników w tym sezonie 1 Ligi H2H BudgetSznur:

Obrazek

Podsumowanie ogólne całych rozgrywek (wraz z ligami drugimi) wkrótce.
Obrazek
Avatar użytkownika
barcalover
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 648
Dołączył: 25 sie 2014, o 09:11
Medale: 3
Mistrz budżetówki (1) Szokujący debiut (1) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): God of Thunder
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Fantasy NBA
Skąd wiesz o sznurówce?: Od znajomych

Re: 1 Liga H2H BudgetSznur 2015/16

Postprzez Dig 4 kwi 2016, o 10:03

Za cały komentarz finałowego pojedynku wystarczy to, że mimo tylko 3 meczów w tygodniu Drummonda i CP3 pobiłem w zbiórkach i asystach swoje rekordy sezonu i nie wygrałem tych kategorii. Gratulacje Kapitanie :K , w przekroju całego sezonu bardziej zasłużyłeś na mistrza niż ja, na finał zbudowałeś bardzo dobry skład i przy 5 meczach Gasola, Butlera, Larkina nie miałem żadnych szans na zwycięstwo.

Ja jestem zadowolony z drugiego miejsca, bo był to dla mnie trochę pechowy sezon. Po drafcie miałem mieć skład umożliwiający walkę w 7 kategoriach (FG REB STl BLK AST TO 3), ale w międzyczasie wypadli mi lub musiałem się pozbyć: W.Chandler D.Carroll Ch.Parsons N.Mirotic. Przez to musiałem olać 3 i cały sezon nie mogłem marzyć o wysokich zwycięstwach i do końca walczyłem o utrzymanie.

Gratulacje też dla gooza, który mimo straty Bledsoe i Griffina zdobył brąz.

W lidze drugi sezon z rzędu poziom był bardzo wysoki i jedynie jedna czarna owca zepsuła trochę zabawę. Trochę szkoda że spada aż 6 drużyn, bo będzie mi brakowało niektórych pojedynków, ale jak już wspomniano szykują się też powroty, więc życzę spadkowiczom także szybkiego awansu. Na koniec pozdrowienia dla wszystkich uczestników i powodzenia w następnym sezonie.

A tak z innych rzeczy, co myślicie po sezonie o slocie IL? Ja teraz jestem przeciwko, jednak bez tego slotu jest ciekawiej i takich Butlerów by trafiło więcej na waivers. W następnym sezonie można też się zastanowić nad dwutygodniowym pojedynkiem finałowym, bo jest taka możliwość na yahoo. Może macie jakieś inne pomysły?
Avatar użytkownika
Dig
6th man
6th man
 
Posty: 251
Dołączył: 23 wrz 2012, o 16:09
Medale: 6
Mistrz budżetówki (2) Wicemistrz budżetówki (2) Mistrz Roto (1) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Red
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Liga ROTO

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ligi H2h - licytacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron