2 Liga EAST H2H BudgetSznur 2015/16

Re: 2 Liga EAST H2H BudgetSznur 2015/16

Postprzez Tocheck 21 mar 2016, o 13:21

Wow jestem w czworce. Bez Bledsoe i Vucevica. Przyznaje sobie tytul farciarza sezonu :)
Avatar użytkownika
Tocheck
Rotacja
Rotacja
 
Posty: 56
Dołączył: 20 wrz 2014, o 08:27
Drużyna fantasy (poza keeper): San Diego Suckers
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Szukam ligi h2h

Re: 2 Liga EAST H2H BudgetSznur 2015/16

Postprzez mikrofalowka 21 mar 2016, o 15:56

ZAPOWIEDŹ PÓŁFINAŁÓW PLAYOFF

Obrazek

Spotkanie GRB z High Flying Circus3 mogłoby zostać uznane za finał tych rozgrywek. Dwie najlepsze ekipy tego sezonu spotykają się jednak ze sobą już w półfinałach. W wszystkich 19 tygodniach, tylko 4-krotnie (w 4, 5, 8 i 18 tygodniu) w top3 tygodnia nie było którejś z tej drużyn. Podobna statystyka jest w poszczególnych kategoriach - tylko w FT% i TO żadna z tych ekip nie znajduje się w top3 ligi. Ogółem to bezsprzecznie najlepsze drużyny w tej lidze i nie obecność którejś z tych ekip w finale może zostać uznany za lekką niesprawiedliwość. Kto okaże się tym pechowcem i pozostanie mu walka jedynie o 3 lokatę? Bardzo ciężko przewidzieć wynik tego starcia. W ostatnich 7 tygodniach aż 6-krotnie padał wynik 5-4 lub 5-3. W ten sposób łatwo dojść do wniosku, że o wygranej mogą zadecydować pojedyncze statystyki. W ostatnich tygodniach sezonu taką kategorią, która zapewniała największe emocje w tej parze, były bloki. W 3 z 4 ostatnich tygodni regular season obie te ekipy notowały identyczny dorobek w BLK! Wygląda na to, że najwięcej może się dziać właśnie w BLK, jednak nie jest to do końca prawda, bo sporo emocji mogą zapewnić również takie statystyki jak FT% czy 3PTM. Gdyby GRB i HFC3 zmierzyli się już w 1 rundzie playoffów, to właśnie 3PTM mogły przesądzić o awansie, gdyż właśnie w tej kategorii różnica między oboma zespołami wynosiła zaledwie 2 trafione trójki. To wszystko sprawia że o tej parze można powiedzieć tylko jedno: o awansie zadecydują niuanse.

Obrazek

W przeciwieństwie do pary GRB-HFC3 tutaj można wytypować faworyta. Tym faworytem będzie ekipa BarcaTeam, która od 11 kolejki w każdym kolejnym tygodniu notowała lepsze wyniki w symulacji tygodniowej niż Fighting Irish. Podobnie zresztą było w 1 rundzie playoffów, która nawiasem mówiąc nie była zbyt dobra dla Fighting Irish. Co prawda ekipa Tochecka wygrała rywalizację z Detroit Gems, jednak ogółem zanotowali 6 wynik z pośród wszystkich drużyn w tych PO. Gdyby Fighting Irish mierzyli się z Wazki Wroclaw H2H lub z Pogromcami Donków (2 ekipy które odpadły w 1 rundzie) przegraliby 3-6! Nie sądzę, by nagle Fighting Irish przebudzili się i rozegrali tak dobry tydzień jak choćby w pierwszych tygodniach sezonu. Wydaje się więc, że jedyną nadzieją Tochecka jest gorszy tydzień BarcyTeam, jednak to też wydaje się bardzo mało prawdopodobne. BarcaTeam rzadko kiedy bywała w górnych rejonach tabeli tygodniowej, jednak jeszcze rzadziej bywała w drugiej połówce tabeli (czyli tam gdzie Fighting Irish gościli bardzo często). BarcaTeam w ostatnich 8 tygodniach ani raz nie znaleźli się poza top10 kolejki, natomiast Fighting Irish dokonywali tego 6-krotnie. W bezpośrednich starciach również nie wygląda to za dobrze. W ostatnim czasie jedynie raz Fighting Irish zdołali wygrać swoje starcie z BarcąTeam. Nic dziwnego skoro w ostatnich 9 tygodniach ANI RAZU Fighting Irish nie byli lepsi od Barcy w FG%, FT%, 3PTM lub PTS! Jedyny raz kiedy udało im się wygrać w choć 1 z tych kategorii w tym okresie czasu to była 18 kolejka, kiedy BarcaTeam przegrała o 0,023% w FG%. W tej parze obstawiam taki wynik jaki padłby gdyby obie drużyny spotkały się w 1 rundzie, czyli 6-3 dla BarcyTeam.

----
Avatar użytkownika
mikrofalowka
6th man
6th man
 
Posty: 176
Dołączył: 26 wrz 2013, o 19:55
Drużyna fantasy (poza keeper): Milwaukee Badgers
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Krótko i z sensem udowodniam, że nie jestem kolejnym wrednym spamerem.

Re: 2 Liga EAST H2H BudgetSznur 2015/16

Postprzez GRB 21 mar 2016, o 16:13

No to się udało trafić do półfinału mimo słabego tygodnia. Zarówno z Pogromcami, jak i z HFC przegrałbym 4-5. Nie wróży to zbyt dobrze przed pojedynkiem ze zwycięzcą tej pary. Do boju! :P
Łyżwiarz wie, że kotek odkopał prezent
Avatar użytkownika
GRB
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 845
Dołączył: 17 kwi 2008, o 14:30
Medale: 3
Podium h2h (2) Mistrz Roto (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Owrzodzenie, AssCrack
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Rejestracja-sracja

Re: 2 Liga EAST H2H BudgetSznur 2015/16

Postprzez washko 21 mar 2016, o 22:08

Swoją drogą, to myślałem, że to już koniec, a tu widzę, że walczę o 5 miejsce. Zatem pobranie Gasola może się jeszcze do czegoś przydać. Szczególnie jeśli dziś wróci i się nie połamie do reszty.
Pozdrawiam,
Washko
Avatar użytkownika
washko
6th man
6th man
 
Posty: 143
Dołączył: 2 wrz 2015, o 16:56
Drużyna fantasy (poza keeper): Wazki Wroclaw
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: bez sensu

Re: 2 Liga EAST H2H BudgetSznur 2015/16

Postprzez mikrofalowka 28 mar 2016, o 16:31

ZAPOWIEDŹ FINAŁU

Obrazek

Zarówno High Flying Circus 3, jak i BarcaTeam osiągnęły swój główny cel i awansowali do najwyższej klasy rozrywkowej, jednak to nie koniec ich zmagań w tym sezonie! Co prawda pozycja na której zakończą rozgrywki nie będzie decydowała o ich dalszych losach w następnym sezonie, jednak zawsze to lepiej zakończyć sezon na samym szczycie. Kto więc wygra zmagania w 2lidze East?

Patrząc na symulacje z całego sezonu to High Flying Circus 3 wypada w nich lepiej. Przez 19 tygodni aż 11 razy ta drużyna znalazła się na podium symulacji tygodniowej, zaś BarcaTeam jedynie raz (czyli tyle co np. ekipa Glut Team, Like a Bosh czy OBLIVION). Historia zmagań tych drużyn również wychodzi na plus drużyny HFC3. W ostatnich 8 tygodniach sezonu regularnego tylko raz BarcaTeam zdołała pokonać swoich rywali i to skromnie 5-4. W playoffach również High Flying Circus okazywali się silniejsi, gdyż w 1 i 2 rundzie wygrywaliby z nimi 5-4. Ciekawostką jest jednak fakt, że najokazalsze zwycięstwo BarcyTeam przez cały sezon to 7-2 z 5 tygodnia i akurat wtedy mierzyli się nimi w faktycznej parze Yahoo. To jedyny tydzień w której BarcaTeam wygrała więcej niż 5 kategorii!

Biorąc pod lupę to jak dane drużyny punktują w danych statystykach możemy zauważyć parę kategorii w których zarówno Barca jak HFC3 wyglądają mocno. W przypadku BarcyTeam najlepiej wyglądają statystyki FT% i 3PTM. W żadnej z tych statystyk od 15 tygodnia (wliczając w to playoffy) BarcaTeam nie przegrała ani razu. Wygląda na to, że i w tym tygodniu nic groźnego w tych statystykach się nie stanie. Trzecią kategorią w której nie spodziewam się większych emocji będą straty. Jeszcze w 1 części sezonu High Flying Circus3 w TO wyglądali znacznie lepiej niż BarcaTeam. W pierwszych 9 tygodniach tylko raz okazali się gorsi od ich finałowych rywali, jednak od tamtego czasu, wliczając playoffy wygrali z nimi jedynie 2-krotnie (13 i 16 tygodniu). Ostatecznie w sezonie regularnym obie te drużyny w TO były na... 2 ostatnich pozycjach w lidze.

Statystyki w których wyraźnie lepiej prezentują się "Cyrkowcy" to REB, AST STl i BLK. W zbiórkach HFC3 są zdecydowanią najlepszą drużyną ligi, choć w minionym tygodniu nie wyglądali już tak dobrze i zaliczyli gorszy rezultat niż BarcaTeam. Byłaby to pierwsza wygrana BarcyTeam w REB od 8 tygodnia! Niemniej wszystkie te 4 kategorie to pięta achillesowa ekipy Barcyteam i tu bez dużej pomocy szczęścia nie ma co liczyć na wygraną.

Ostatnie 2 kategorie o których nie wspomniałem to FG% i PTS Niestety dla Barcy w punktach HFC3 również wygląda zabójczo dobrze. Wspominałem to już w poprzednich zapowiedziach, że High Flying Circus 3 znajduje się w absolutnym topie min. właśnie w PTS, jednak BarcaTeam tutaj również nie odstaje. Tak jak w TO obie te drużyny zamykają tabelę, tak w PTS znajdują się na 2 najlepszych miejscach. Co prawda ostatni raz kiedy High Flying Circus 3 przegraliby kategorię punktów miał miejsce w 16 tygodniu to ja coś przeczuwam, że tu może być ciekawie. Tutaj może zadecydować każdy trafiony rzut. A propo rzutów to warto też coś powiedzieć o FG%, gdyż ta kategoria wygląda na najbardziej interesującą. W całym sezonie regularnym różnica między tymi drużynami to... 0,001 %! W 19 spotkaniach 10 razy silniejszy był High Flying Circus 3, a tylko raz mniej BarcaTeam. W playoffach również sytuacja obu ekip w tej kategorii wygląda bardzo podobnie, dlatego tutaj wygrać może każdy.

Barca Team czy High Flying Circus 3? Kto okaże się zwycięzca 2 ligi East H2H? Odpowiedź już za tydzień!

ZAPOWIEDŹ MECZU O 3 MIEJSCE

Obrazek

Znamy już 2 ekipy, które od nowego sezonu zagrają w 1 lidze. O ostatnie, 3 miejsce premiujące awansem powalczą GRB Budżet H2H i Fighting Irish. Okazuje się, że ta waga tego spotkania jest znacznie większa niż finałowe starcie High Flying Circus 3 i BarcyTeam, gdyż tu przegrana para oznacza ponowny rok gry w niższej lidze! Szykuje się więc ostra walka, szkoda tylko że nie tak zacięta (na papierze) jak ta finałowa.

Pisałem o tym już w poprzednich zapowiedziach, jednak chcąc - nie chcąc muszę to powtórzyć. Fighting Irish z początku sezonu, a ta obecna ekipa to niebo, a ziemia. Gdyby nie liczyć 15 tygodnia to od 12 kolejki team GRB Budżet H2H nie daje wygrać swoim rywalom więcej niż w 3 kategoriach! Podobnie ma się sprawa w playoffach, gdzie mimo tego, że obie ekipy znalazły się zaledwie o 1 szczebel niżej niż finał to znajdują się w zupełnie innym miejscu. GRB Budżet H2H nawet gdyby stworzyć tabelę ROTO co kolejną rundę w playoffach to w każdej okazywali się najlepsi (nawet w 2 rundzie uzyskali lepszy wynik roto niż High Flying Circus 3, którzy ich pokonali w parze). Tymczasem Fighting Irish znajdowali się w dolnych częściach tej tabeli, nawet jeśli uwzględniało się drużyny, które już odpadały w 1 rundzie.

Patrząc na ostatni wyniki Fighting Irish ciężko powiedzieć, że w tym meczu może paść inny wynik niż pokaźna wygrana GRB. W tych playoffach i w ostatniej kolejce regular season tylko raz GRB ulegli ekipie Fighting Irish w innej kategorii niż FT% i TO. Były to STL w 1 rundzie. PTS, REB, AST, STL niegdyś ulubione kategorie Fighting Irish w walce przeciwko w GRB (między 2 a 8 tygodniem tylko raz GRB urwali jeden punkt w którejś z tych kategorii - STL w 3 kolejce), obecnie są ich największą zmorą. Widać wyraźnie jak wielką rolę w tym zespole odgrywał Eric Bledsoe i jego strata w połowie sezonu wyraźnie wpłynęła na losy ekipy Tochecka. Mimo, że chciałbym tu zaciętej walki nie mogę zatypować inaczej, niż wygrana GRB wynikiem 6-3/7-2.
Avatar użytkownika
mikrofalowka
6th man
6th man
 
Posty: 176
Dołączył: 26 wrz 2013, o 19:55
Drużyna fantasy (poza keeper): Milwaukee Badgers
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Krótko i z sensem udowodniam, że nie jestem kolejnym wrednym spamerem.

Re: 2 Liga EAST H2H BudgetSznur 2015/16

Postprzez washko 28 mar 2016, o 20:17

A ja tak ku pamięci, bo już pewnie nikogo to nie interesuje :), napiszę, że wygrałem mecz z Detroit Gems 6-3 i zagram o 5 miejsce. Tydzień był bez emocji, bo przewagę miałem znaczącą, a do tego przeciwnik nie wystawiał maksymalnego składu, a czasem nawet tego, co miał.
Najbliższy tydzień to Pogromcy Donków. Jakbyśmy grali w minionym tygodniu, bo bym przegrał 2-7, ale różnice w FT%, punktach stilach i stratach były minimalne, więc będzie walka :)

A w finale kibicuję Barca Teamowi, bo zawsze kibicuję własnym pogromcom :)
Pozdrawiam,
Washko
Avatar użytkownika
washko
6th man
6th man
 
Posty: 143
Dołączył: 2 wrz 2015, o 16:56
Drużyna fantasy (poza keeper): Wazki Wroclaw
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: bez sensu

Re: 2 Liga EAST H2H BudgetSznur 2015/16

Postprzez GRB 29 mar 2016, o 09:40

Gratulacje dla HFC! Ależ było blisko. Jak dogoniłem przechwyty, to uległem w punktach. Byle wygrać pojedynek o trzecie miejsce, to ta porażka będzie bez znaczenia.
Łyżwiarz wie, że kotek odkopał prezent
Avatar użytkownika
GRB
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 845
Dołączył: 17 kwi 2008, o 14:30
Medale: 3
Podium h2h (2) Mistrz Roto (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Owrzodzenie, AssCrack
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Rejestracja-sracja

Re: 2 Liga EAST H2H BudgetSznur 2015/16

Postprzez Andrew23 29 mar 2016, o 15:02

GRB, dzięki za te półfinałowe szachy, liczę że w tym tygodniu przeciwnika równie mocno przydusisz i wjeżdżamy do pierwszej.

Zdecydowały rzeczywiście szczegóły, np. w niedzielę rano byłem pewny żeby pobierać WCS, ale już wobec kontuzji Morrisa w Wizards wahałem się czy postawić na Nene czy Dudley'a. Przez chwilę też cieszyłem się, że miejsce w Twojej meczowej ósemce zajmie Farried :V , który raczej nie zagra, no ale do tego nie dopuściłeś. Miałem też szczęście, że Landry, Nurkic, WCS zapunktowali grubo ponad swoje średnie, no i Stefan nie zmasakrował Philly :)

Choć to dość nietypowa sytuacja, cieszę się że w tym tygodniu wynik finału w którym gram jest kwestią drugorzędną.

mikrofalowka, dzięki za wszystkie zapowiedzi, które wprowadzają w klimat PO, zawsze zawierając kilka ciekawych spostrzeżeń, na które akurat nie zwróciłem uwagi :K
Avatar użytkownika
Andrew23
6th man
6th man
 
Posty: 321
Dołączył: 16 wrz 2008, o 10:28
Medale: 13
Mistrz h2h (1) Mistrz FP (1) Wicemistrz FP (4) Podium h2h (3) Podium PF (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): High Flying Circus 2,3

Re: 2 Liga EAST H2H BudgetSznur 2015/16

Postprzez GRB 29 mar 2016, o 15:22

No źle się ta drabinka ułożyła, kurde. Obydwa zespoły z drugiej pary półfinałowej pogoniłbym 7-2... Trzymam kciuki za Twoje zwycięstwo w finale!
Łyżwiarz wie, że kotek odkopał prezent
Avatar użytkownika
GRB
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 845
Dołączył: 17 kwi 2008, o 14:30
Medale: 3
Podium h2h (2) Mistrz Roto (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Owrzodzenie, AssCrack
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Rejestracja-sracja

Re: 2 Liga EAST H2H BudgetSznur 2015/16

Postprzez GRB 4 kwi 2016, o 09:43

No i tak się to musiało skończyć. Andrew rozgromił swojego rywala w finale, ja swojego w meczu o trzecie miejsce i razem śmigamy do pierwszej ligi, by w przyszłym sezonie ją rozklepać :P

Gratulacje dla zwycięzcy i zdobywcy drugiego miejsca, pozdro dla reszty za rywalizację, a szczególne wyrazy szacunku dla Mikrofalówki - jesteś zdrowo jebnięty na punkcie fantasy i serdecznie Ci za to dziękuję :M Liczę, że to nie był ostatni raz, kiedy mieliśmy okazję rywalizować w jednej lidze.
Łyżwiarz wie, że kotek odkopał prezent
Avatar użytkownika
GRB
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 845
Dołączył: 17 kwi 2008, o 14:30
Medale: 3
Podium h2h (2) Mistrz Roto (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Owrzodzenie, AssCrack
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Rejestracja-sracja

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ligi H2h - licytacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron