1 Liga H2H BudgetSznur 2016/17

Re: 1 Liga H2H BudgetSznur 2016/17

Postprzez goozman 31 paź 2016, o 14:54

w pierwszej lidze udało się zremisować z teamem posiadającym Kawhiego, tutaj z przegraną zacząłem się liczyć już po pierwszych meczach Davisa i Turnera :P czy to przypadkiem nie tutaj na drafcie mówiłem, że to może być sezon odrodzenia AD za okazyjną cenę?

chętnie pozyskam jakiegoś solidnego PG - najchętniej 1 za 2, do wymiany nawet Booker także zapraszam, szczególnie tankerów FG%
when I die - bury me upside-down so the whole world can kiss my ass
Avatar użytkownika
goozman
All-star
All-star
 
Posty: 1688
Dołączył: 20 gru 2007, o 10:07
Lokalizacja: lkr /wwa
Medale: 8
Mistrz h2h (3) Podium h2h (1) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1) Podium keeper (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Bukkake/Kraśnik Warthogs
Drużyna keeper: Charlotte Hornets
Numer gg: 3147820
Uzasadnienie rejestracji: sie gra sie ma

Re: 1 Liga H2H BudgetSznur 2016/17

Postprzez Dig 31 paź 2016, o 15:53

Udało się zwyciężyć, choć moi gracze zagrali słaby tydzień pod względem FG%, ale u przeciwnika było jeszcze gorzej.
Ja też mam zjebany następny tydzień pod względem ilości meczy i zapowiada się na porażkę. Ogólnie teraz zauważyłem, że prawie w każdym tygodniu co najmniej jedna drużyna ma tylko 2 mecze. We wcześniejszych sezonach takie przypadki występowały jedynie okazyjnie gdy grano niepełny tydzień.

W AD ciągle nie wierzę i gdy nadal będą nim grali po 40 min na mecz, to kwestią czasu jest następna kontuzja.
Avatar użytkownika
Dig
6th man
6th man
 
Posty: 251
Dołączył: 23 wrz 2012, o 16:09
Medale: 6
Mistrz budżetówki (2) Wicemistrz budżetówki (2) Mistrz Roto (1) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Red
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Liga ROTO

Re: 1 Liga H2H BudgetSznur 2016/17

Postprzez mikrofalowka 31 paź 2016, o 20:52

Witam serdecznie 1-ligowców :) Chyba wszyscy poznali moje podsumowania rok temu, jednak dla tych co już zapomnieli szybko przypomnę o co tu chodziło :)

W moich podsumowaniach zbieram statystyki wszystkich drużyn z danego tygodnia i na ich podstawie symuluje spotkanie z każdą drużyną w lidze. Po symulacji sumuje wszystkie wygrane kategorie (zwane dalej punktami) przez każdą drużynę w wszystkich 15 przesymulowanych spotkaniach, a następnie zestawiam ze sobą w tabelce. Co po takim podsumowaniu można się dowiedzieć? Głównym założeniem tego przedsięwzięcia było pokazanie REALNEJ siły danej drużyny w danym tygodniu. Gracze z poprzedniego sezonu być może pamiętają kolejki w których były drużyny które w swojej parze Yahoo wygrywały po 6-3 lub 7-2, a w starciu z pozostałymi graczami przegrywaliby nawet 1-8. Tak samo działało to w drugą stronę gdy w swojej parze Yahoo niektórzy przegrywali wysoko, choć tak naprawdę byli topową drużyną tygodnia.

Zaczynajmy więc

PODSUMOWANIE 1 KOLEJKI:
Obrazek

Jak czytać tabelkę:
pkt: zsumowana liczba punktów z wszystkich par. Przykładowo: Ballmovement Purists mają 63 punkty, oznacza to, że w 15 meczach wygrali łącznie w 63 kategoriach
średnia: średnia ilość punktów na jeden przesymulowany mecz.
Zw.: ilość meczów jaką wygrała dana drużyna w wszystkich przesymulowanych meczach.
Rem.: ilość meczów jaką zremisowała dana drużyna w wszystkich przesymulowanych meczach.
Por.: ilość meczów jaką przegrała dana drużyna w wszystkich przesymulowanych meczach.
rez: rezultat spotkania z pary Yahoo z tego tygodnia.
wynik: wynik starcia z pary Yahoo z tego tygodnia. Przykładowo: Ballmovement Purists przegrali swoje starcie w Yahoo 3-6.


Pierwszy tydzień rozgrywek stał pod znakiem dominacji ekipy GL Team. Nie wiele potrzebowała ta drużyna by przebić swój najlepszy tydzień z poprzedniego sezonu, gdzie season-high wynosił 94 punkty. Poprawiony rekord w tym względzie to już świetny wynik, a jak dodamy do tego wygraną w parze Yahoo - 8-1 z GRB Budżet H2H, to łatwo dojść do wniosku, że trudniej o bardziej zadowolonego gracza niż knt. Oprócz GL Team zadowolone będzie również pozostałe trio z TOP4 tego tygodnia, czyli God of Thunder, The Tramwajs i Red Panthers . Wszystkie te drużyny wygrały swoje pary z co najmniej 6 wygranymi kategoriami.

WYNIKI WSZYSTKICH PAR W 1 KOLEJCE:
Obrazek

Jak czytać tabelę:
Poziomo - liczba wygranych kategorii danej drużyny z danym przeciwnikiem
Pionowo - liczba przegranych kategorii danej drużyny z danym przeciwnikiem
na jasno szary kolor - rzeczywista para z Yahoo z danego tygodnia
Przykład: W parze Ballmovement vs BarcaTeam ci pierwsi zdobyli 3 pkt. Widzimy tą liczbę punktów w miejscu gdzie wiersz "Ballmovement" przecina się z kolumną "BarcaTeam". Komórka nie ma koloru jasno szarego co oznacza, że pojedynek tych 2 zespołów nie miał miejsca w rzeczywistej parze w lidze Yahoo w tym tygodniu.


Szczęściarz tygodnia:
To jest jeden z tygodnii, w którym wytypowanie szczęściarza jest niemal niemożliwe, gdyż wszystkie drużyny z topu tygodnia powygrywały swoje pary Yahoo. W ten sposób muszę poszukać szczęściarza w inny sposób niż zazwyczaj i wytypuję, nie co na siłę. Po dłuższym okresie zastanowienia postanowiłem postawić na Red Panthers. A dlaczego? 5-27 taka była średnia wygranych kategorii na 1 spotkanie tej drużyny, a w swojej parze Yahoo zdobyli aż 7. Panterom udało się wykorzystać słabszy tydzień BYDZI BULLS i wyciągnęli absolutne maksimum, gdyż z żadnym innym rywalem nie zdobyliby lepszego wyniku. Co ciekawe wynik 7-2 dla Red Panthers, padłby w każdym spotkaniu z rywalem, który w tej kolejce zdobył mniej niż 50 punktów w symulacji.

Pechowiec tygodnia:
Tak jak w przypadku szczęściarza, tak i tu nie ma tak widocznego pechowca, dlatego najłatwiej wytypować drużynę, która mierzyła się z zdecydowanie najlepszą ekipą tygodnia - czyli GRB Budżet H2H. Ekipa GRB mierzyła się z niepokonanymi dziś GL Team i dostali łomot aż 1-8. Dosyć niesprawiedliwy wynik bo w wielu spotkaniach mogli zdobyć 3 lub więcej punktów, a nawet w spotkaniu z Stark's Team... mogli wygrać 7-2.

Ciekawostki:
Ponieważ to początek sezonu i ciężko wychwycić jakieś ciekawostki, to żeby nie zostawić tej rubryki pustej to napiszę cokolwiek: Gdy ślimak straci oko, potrafi na jego miejsce wytworzyć nowe. Ot cała ciekawostka.
Ostatnio edytowano 1 lis 2016, o 12:03 przez mikrofalowka, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
mikrofalowka
6th man
6th man
 
Posty: 176
Dołączył: 26 wrz 2013, o 19:55
Drużyna fantasy (poza keeper): Milwaukee Badgers
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Krótko i z sensem udowodniam, że nie jestem kolejnym wrednym spamerem.

Re: 1 Liga H2H BudgetSznur 2016/17

Postprzez Andrew23 31 paź 2016, o 21:31

Pierwszy raz w jakiejkolwiek drużynie mam Davisa, oby udało mi się trafić na sezon w którym będzie zdrowy. Też wolałbym, żeby nie grał aż tyle i raczej 70+ spotkań w jego wykonaniu, niż nawet te kosmiczne statystki.

Powrót do I ligi zwycięstwem nad takim przeciwnikiem na pewno cieszy. Szkoda tylko, że zmianami, które wykonałem, bardziej pomogłem Tobie gooz, niż sobie. Gdyby zostali Powell i Turner, dorzuciliby 18 punktów (8/16 z gry), ich następcy (Brogdon, Speights i Henson) dali mi punktów 6, na skuteczności 1/16 :O Także tymi ruchami dwie kategorie sobie przegrałem

Oczywiście to tylko takie gdybanie, przy założeniu, że byś gooz nikogo nie ruszył u siebie, ale chyba nie chciałeś tego robić i w sumie się nie dziwię, bo patrząc na Twój skład i wielkość naszej ligi, na FA tam się może jeden łepek nadaje.

Teraz na mnie czeka GL Team. Jak słusznie zauważył Gerarad, knt na FA wykonał nieco lepsze ruchy niż ja ;) W zeszłym tygodniu wyrwałbym z nim całe dwie kategorie, także...pewnie trzeba znów ruszyć na łowy FA ;)

Mikrofalowka, super że powróciłeś z analizami :K
Avatar użytkownika
Andrew23
6th man
6th man
 
Posty: 321
Dołączył: 16 wrz 2008, o 10:28
Medale: 13
Mistrz h2h (1) Mistrz FP (1) Wicemistrz FP (4) Podium h2h (3) Podium PF (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): High Flying Circus 2,3

Re: 1 Liga H2H BudgetSznur 2016/17

Postprzez barcalover 31 paź 2016, o 21:41

Ekstra robota mikrofalówka, dzięki! (mały błąd - druga grafika jest z 2 ligi)

Nie sądziłem, że poszło mi aż tak dobrze w stosunku do reszty ligi. Skład mam solidny, ale nie dominuję jakoś szczególnie w wielu kategoriach, więc nie uważam tego sezonu za jakiś spokojny i wyczuwam ciężką walkę przede wszystkim o utrzymanie. Z tego też powodu bardzo cieszą cenne punkty w starciu z aktualnym mistrzem ligi :K
Obrazek
Avatar użytkownika
barcalover
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 648
Dołączył: 25 sie 2014, o 09:11
Medale: 3
Mistrz budżetówki (1) Szokujący debiut (1) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): God of Thunder
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Fantasy NBA
Skąd wiesz o sznurówce?: Od znajomych

Re: 1 Liga H2H BudgetSznur 2016/17

Postprzez KapitanPlaneta 31 paź 2016, o 21:49

Naprawdę super, że postanowiłeś kontynuować publikowanie swoich zestawień. Bardzo fajny ten odświeżony wygląd tabelek i oczywiście jak zawsze masa ciekawych spostrzeżeń. Wielkie dzięki za to!
barcalover napisał(a):Z tego też powodu bardzo cieszą cenne punkty w starciu z aktualnym mistrzem ligi :K

Poziom gry moich graczy w tym tygodniu na pewno nie był mistrzowski i jeśli szybko nie ulegnie poprawie to o powtórzenie sukcesu z ubiegłego sezonu może być bardzo trudno. Moglem przegrać nawet 2-7, więc trzeba się cieszyć tym co jest.
Avatar użytkownika
KapitanPlaneta
6th man
6th man
 
Posty: 400
Dołączył: 9 wrz 2013, o 13:28
Medale: 1
Mistrz budżetówki (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Destroyers/Muminy/Purists
Drużyna keeper basketpun: Houston Rockets
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Mistrzostwa Polski Fantasy NBA

Re: 1 Liga H2H BudgetSznur 2016/17

Postprzez mikrofalowka 31 paź 2016, o 22:31

barcalover napisał(a):(mały błąd - druga grafika jest z 2 ligi)


HAHAHA. Pierwszy tydzień i już gafa :D. Dzięki za wyłapanie :D
Avatar użytkownika
mikrofalowka
6th man
6th man
 
Posty: 176
Dołączył: 26 wrz 2013, o 19:55
Drużyna fantasy (poza keeper): Milwaukee Badgers
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Krótko i z sensem udowodniam, że nie jestem kolejnym wrednym spamerem.

Re: 1 Liga H2H BudgetSznur 2016/17

Postprzez goozman 31 paź 2016, o 22:36

ukłony i oklaski za świetną robotę dla Mikrofalówki! jakbyśmy się kiedyś spotkali zaleje Cię niejedna Smirnoffa lufka za to :)
when I die - bury me upside-down so the whole world can kiss my ass
Avatar użytkownika
goozman
All-star
All-star
 
Posty: 1688
Dołączył: 20 gru 2007, o 10:07
Lokalizacja: lkr /wwa
Medale: 8
Mistrz h2h (3) Podium h2h (1) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1) Podium keeper (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Bukkake/Kraśnik Warthogs
Drużyna keeper: Charlotte Hornets
Numer gg: 3147820
Uzasadnienie rejestracji: sie gra sie ma

Re: 1 Liga H2H BudgetSznur 2016/17

Postprzez goozman 31 paź 2016, o 22:48

a i jeszcze mini uwaga - Gravedigger ułamkami procentów FG - ale wygrał swój pojedynek z The Lego
when I die - bury me upside-down so the whole world can kiss my ass
Avatar użytkownika
goozman
All-star
All-star
 
Posty: 1688
Dołączył: 20 gru 2007, o 10:07
Lokalizacja: lkr /wwa
Medale: 8
Mistrz h2h (3) Podium h2h (1) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1) Podium keeper (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Bukkake/Kraśnik Warthogs
Drużyna keeper: Charlotte Hornets
Numer gg: 3147820
Uzasadnienie rejestracji: sie gra sie ma

Re: 1 Liga H2H BudgetSznur 2016/17

Postprzez mikrofalowka 1 lis 2016, o 12:00

goozman napisał(a):a i jeszcze mini uwaga - Gravedigger ułamkami procentów FG - ale wygrał swój pojedynek z The Lego


A i to jest kwestia o której muszę wspomnieć.

Czasami się zdarza, że któreś z drużyn mają identyczną skuteczność FG lub FT. W takich przypadkach niestety moje symulacje nie uwzględniają tych mini ułamków różnicy które pojawiają się w 5 czy 6 miejscu po przecinku. Kopiując dane z Yahoo dostaję jedynie informacje z 3 miejscami po przecinku i czasami mimo, że w rzeczywistości nie powinien paść remis w tej kategorii, to u mnie w symulacjach pojawia się to jako remis. Jeśli taka sytuacja pojawia się w rzeczywistej parze Yahoo, to oczywiście staram się to poprawiać w tabelach (powyższy mecz Grave Diggers - The Lego jest wyjątkiem, bo nie przepisałem wyniku starcia do tabeli z strony Yahoo, lecz z mojego excela gdzie ten błąd występuje). Sytuacja jednak wygląda inaczej w przypadku starć ekip, które nie rywalizowały ze sobą w danym tygodniu w parze Yahoo. W poprzednim sezonie nie wczytywałem się w statystyki na stronie Yahoo i nie liczyłem każdego rzutu, gdyż przygotowanie podsumowań zajmowałoby mi jeszcze więcej czasu. W ten sposób prawdopodobnie umknęło paru zespołom kilka punkcików na przestrzeni całego poprzedniego sezonu, jednak sytuacje w których FG lub FT było na tym samym poziomie w danych podawanych przez Yahoo w zakładce Matchups (czyli z 3 miejscami po przecinku), a w rzeczywistości różniły się minimalnie od siebie o ten ułamek, było stosunkowo mało.

W tym sezonie również będzie tak samo, gdyż niestety weryfikowanie każdego mini-ułamka zajmuje dosyć sporo czasu. Nawet na stronie Yahoo w zakładce Matchups->Whis week's matchups Yahoo nie prezentuje FGM i FGA każdego gracza, lecz po prostu czysty procent. W ten sposób chodzenie po game logach każdego gracza wystawionego w poszczególnych dniach i liczenie wszystkich rzutów zajmowałoby wiele czasu. Oczywiście takie sytuacje jak spotkanie Grave Diggers vs The Lego z tego tygodnia będę poprawiać, lecz w pozostałych przypadkach, czyli gdy starcie nie odbywa się w Yahoo pozostawię bez zmian. Myślę że te 2-3 punkciki mniej w każdej drużynie po zsumowaniu wszystkich punktów na koniec roku nie sprawią, że ludzie wyjdą na ulicę i rozpoczną czarny protest v2.0 :)
Avatar użytkownika
mikrofalowka
6th man
6th man
 
Posty: 176
Dołączył: 26 wrz 2013, o 19:55
Drużyna fantasy (poza keeper): Milwaukee Badgers
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Krótko i z sensem udowodniam, że nie jestem kolejnym wrednym spamerem.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ligi H2h - licytacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron