1 Liga H2H BudgetSznur 2016/17

Re: 1 Liga H2H BudgetSznur 2016/17

Postprzez Andrew23 20 mar 2017, o 18:04

barcalover napisał(a):Wielkie dzięki za wyrównany pojedynek HFC. Skończyło się co prawda 6-3, ale do samego końca musiałem ostro kombinować, żeby zabezpieczyć asysty i punkty, nie przegrywając strat. Ostatecznie udało się dzięki wczorajszym pobraniom Rodrigueza i Fraziera - przynajmniej tutaj miałem nosa.


Pomysł na walczenie o asysty miałem identyczny :) , Rodriguez i Frazier, zresztą niewiele opcji do wyboru było. Nieco się jednak spóźniłem i kilka minut po ósmej już ujrzałem ich w Twoim składzie (Jak się później okazało i z nimi bym przegrał) W tej sytuacji widziałem dla siebie jedyną szansę w wygraniu punktów i strat (tu liczyłem, że trochę pomogą mi Twoi nowi rozgrywający ;) ), dlatego pobrałem Shabazza. Niestety nie udało się.

Brnięcie w sferę gdybania chyba już nie ma sensu, ale wydaje mi się, że może powinienem to wszystko inaczej rozegrać, wykorzystując uzyskaną szybko przewagę w przechwytach i blokach, chociaż wiadomo, że wtedy i Twoje odpowiedzi byłyby inne...

Dzięki za ten ćwierćfinał i z mojej strony, było na pewno ciekawiej niż myślałem, choćby dlatego że mnie nie pogromiłeś i do samego końca jakąś tam szansę na awans miałem :) Powodzenia dalej, bo grasz tu świetny sezon, do celu już "tylko" dwa najważniejsze kroki.
Avatar użytkownika
Andrew23
6th man
6th man
 
Posty: 321
Dołączył: 16 wrz 2008, o 10:28
Medale: 13
Mistrz h2h (1) Mistrz FP (1) Wicemistrz FP (4) Podium h2h (3) Podium PF (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): High Flying Circus 2,3

Re: 1 Liga H2H BudgetSznur 2016/17

Postprzez mikrofalowka 20 mar 2017, o 19:59

ZAPOWIEDŹ PÓŁFINAŁÓW

Obrazek

Tak sobie ostatnio pomyślałem, że jeśli trzeba będzie wskazać największego przegranego tego sezonu w tej lidze, to chyba będzie to zespół God of Thunder JEŚLI nie uda im się awansować co najmniej do finału. Tak świetny sezon regularny zakończony poza top2 może być ciosem w serce barcylovera. Na szczęście dla niego został już tylko 1 tydzień i pomiędzy nim a celem minimum stoi już tylko jedna drużyna – The Lego.

Odnoszę nieodparte wrażenie, że to już drugi sezon, gdzie zespół The Lego i Red Panthers jakby celowo osiągają słabe wyniki w symulacjach, by potem w Playoffach wchodzić na wyższy level. Podopieczni hermanna89 przez calutki sezon osiągali mizerne wyniki w symulacjach przeważnie kończąc tydzień w środku tabeli. Tymczasem w minionej 1 rundzie playoffów, byli na tym samym poziomie co God of Thunder, a nawet lepsi! Bo gdyby te zespoły mierzyły się ze sobą już w 1 rundzie to barcylovera by w półfinałach nie było.

Oj tak! Ta ewentualna porażka w 1 rundzie potwierdza jedynie to, że zespół God of Thunder pewny awansu tu być nie może, choć faktycznie jak spojrzymy na powyższą tabelkę „rezultaty symulacji”, to wnioski mogą nasuwać się same – awans The Lego będzie uchodziło za wielką sensację.
Biorąc pod lupę najmocniejsze kategorie z każdych zespołów, to również nie ma zbyt wielu dobrych informacji dla hermanna89. God of Thunder jedynie w REB i BLK notują słabe wyniki. Na tle wszystkich 8 drużyn biorących udział w playoffach w obu tych statystykach są drugim najgorszym zespołem. Kłopot polega jednak na tym, że w BLK najgorszą ekipą jest… The Lego. Kolejnym problem The Lego jest brak naprawdę mocnych stron – czyli kategorii w których hermann89 mógłby niemalże bezproblemowo punktować w starciu z God of Thunder. Jako jedyny z wszystkich biorących udział w playoffach w ani jednej statystyce nie był w top3 w punktacji Roto z całej ligi. Najbliżsi tego osiągnięcia byli w REB, gdzie są 4 siłą ligi.

Co więc muszą zrobić The Lego by sprawić tu sensację? Przede wszystkim muszą wykorzystać słabe strony God of Thunder, czyli muszą wygrać w REB i BLK. Następnie, jak pokazuje historia ich potyczek warto poszukać punktów w PTS. W całym sezonie regularnym byli tylko w 2 kolejkach lepsi w kategorii PTS – w 2 i 15 kolejce…. Czyli w jedynych w których wygrywali swoje pary z podopiecznymi barcylovera. Od All-Star break God of Thunder mają problemy z AST i tu The Lego, jeśli marzą o finale muszą też powalczyć. Oprócz tego, ciężko znaleźć kategorie w których szanse na wygranie The Lego wyglądają całkiem realnie, choć jak pokazała 1 runda mogą spróbować sił w tych nawet teoretycznie, cieżkich do wygrania kategorii (jak choćby STL, czy 3PTM)


Obrazek

Bardzo chciałbym zobaczyć starcie tych dwóch drużyn jeszcze miesiąc temu, gdy GRB Budżet H2H byli w formie i wyglądali na faworytów do wygrania ligi. Ej moment. Czemu ja tu piszę o ekipie GRB, jako faworytach tylko w czasie przeszłym? Przecież są w Top4. Wygrali spokojnie z Grave Digger. Finał o krok. Już śpieszę z wyjaśnieniami.

Gdy po wrzuceniu statystyk z 1 rundy do Excela i otrzymania wyników symulacji zobaczyłem, że GRB z nikim nie uzyskali by lepszego wyniku niż 3-6 (nie licząc oczywiście pary z Grave Digger), to złapałem się za głowę. Faktycznie sytuacja GRB od dłuższego czasu wygląda kiepsko, jednak nie sądziłem, że ich wyniki na tle reszty zespołów wyglądać będą tak słabo.

Nie licząc Grave Digger, dla których miniony tydzień był jakąś totalną katastrofą (w PTS, REB, AST, STL i BLK osiągali najgorsze wyniki z wszystkich grających w playoffach), GRB Budżet H2H wyglądali zdecydowanie najgorzej. W FG% byli najsłabsi z całej ósemki + zaliczyli swój drugi najgorszy wynik w sezonie,. Podobnie było w STL w których też byli najsłabsi (razem z Grave Digger). Do tego bottom3 w PTS, REB i AST. Jak do tego dodamy bardzo kiepskie ostatnie 3 tygodnie sezonu regularnego to łatwo dojść do wniosku, że sam pobyt w półfinałach jest sukcesem dla tej ekipy.

Po drugiej stronie barykady nastroje są zgoła odmienne. Red Panthers potwierdzają tezę, że z symulacjami w sezonie regularnym się „nie kumpluja”i prawdziwą siłę ten zespół pokazuje jedynie w playoffach. Rok temu przewidywałem, że nie przejdą do kolejnej fazy już w 1 rundzie playoffów. Potem to samo mówiłem w półfinałach, jednak Pantery zatrzymały się dopiero w samym finale na Ballmovement Purists. Teraz zaczęło się od tego samego i pewnie Dig ma nadzieję, że i tym razem wskażę na rywala jako faworyta rywalizacji, jednak tym razem zrobię jak na złość i postawię na jego zespół.

Gdyby GRB Budżet H2H dali choć mały znak, że po kontuzji Lowry’ego wciąż coś tam się dzieje, wtedy można byłoby przypuszczać, że jego podopiecznych nie należy skreślać. Fakty są jednak takie, że od 17 kolejki to 14 zespół ligi. Jedynie Starks' Team BS H2H i The Tramwajs punktowali więcej w symulacji i to nie wiele (bo tylko o 2 pkt więcej od GRB). Od dłuższego czasu GRB są na równej pochyłej i ten korzystny wynik z Grave Digger wiele nie zmienił. Żeby nie było Red Panthers też nie spisywali się dobrze. W tym samym okresie czasu był to 7-8 zespół ligi, co też wynikiem świetnym to nie jest. Z drugiej jednak strony z 4 półfinalistów Red Panthers w tych ostatnich 3 tygodniach prezentuje się gorzej jedynie od God of Thunder. No i trzeba mieć na względzie to co pisałem na samym początku. Red Panthers w symulacji nigdy nie byli wielcy w sezonie regularnym. Dig znów w finale? Raczej tak. GRB zaskocz nas!
Avatar użytkownika
mikrofalowka
6th man
6th man
 
Posty: 176
Dołączył: 26 wrz 2013, o 19:55
Drużyna fantasy (poza keeper): Milwaukee Badgers
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Krótko i z sensem udowodniam, że nie jestem kolejnym wrednym spamerem.

Re: 1 Liga H2H BudgetSznur 2016/17

Postprzez barcalover 20 mar 2017, o 20:30

Znowu znakomita zapowiedź @mikrofalówka, w zasadzie doskonale podsumowałeś naszą rywalizację z The Lego. RS pokazuje, że miałem przez cały rok dość sporą przewagę akurat nad Hermannem, ale nie od dzisiaj wiadomo, że moja drużyna jednak mocno obniżyła loty w okolicach przełomu stycznia i lutego, więc ja absolutnie nie jestem pewny tych 5 kategorii. Zwłaszcza, że już jest informacja o tym, iż Gallo nadal sobie będzie odpoczywał, a był jednym z nielicznych moich graczy, którzy mieli na rozkładzie 4 spotkania w tym tygodniu - Kyrie, Barnes, Dieng, Ariza i Harris zagrają tylko po 3 razy, więc gołym okiem widać, że w wielu kategoriach bardzo dużo stracę w porównaniu do średnich z sezonu (zwłaszcza w punktach, trójkach i ft% - czyli w tych kluczowych dla zwycięstwa w tym meczu).

Natomiast na pewno nie miałem takiego spojrzenia na PO, jak piszesz - że wszystko oprócz finału byłoby porażką. Gram już trochę w tej formule i miałem już dość sporo rozczarowań po świetnych RS (w rozgrywkach h2h snake nigdy nie byłem poza top2 w RS, a i tak nigdy nie byłem w finale PO :) - ale co Cię nie zabije, to Cię wzmocni, right? ), więc teraz całkiem inaczej podchodzę do PO.

Andrew23 napisał(a):Dzięki za ten ćwierćfinał i z mojej strony, było na pewno ciekawiej niż myślałem, choćby dlatego że mnie nie pogromiłeś i do samego końca jakąś tam szansę na awans miałem :) Powodzenia dalej, bo grasz tu świetny sezon, do celu już "tylko" dwa najważniejsze kroki.


Wielkie dzięki! Trzymam kciuki za Ciebie w walce o 5. miejsce :K
Obrazek
Avatar użytkownika
barcalover
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 648
Dołączył: 25 sie 2014, o 09:11
Medale: 3
Mistrz budżetówki (1) Szokujący debiut (1) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): God of Thunder
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Fantasy NBA
Skąd wiesz o sznurówce?: Od znajomych

Re: 1 Liga H2H BudgetSznur 2016/17

Postprzez GRB 20 mar 2017, o 20:45

Kompletnie niezasłużona pierwsza czwórka. Nie wiem, jak to się stało, że jestem w półfinale. Sukces uderzył mi do głowy i przez cały tydzień będę opijał zwycięstwo, więc liczcie się z co najmniej siedmioma punktami dla drużyny Diga. Pozdro!
Łyżwiarz wie, że kotek odkopał prezent
Avatar użytkownika
GRB
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 845
Dołączył: 17 kwi 2008, o 14:30
Medale: 3
Podium h2h (2) Mistrz Roto (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Owrzodzenie, AssCrack
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Rejestracja-sracja

Re: 1 Liga H2H BudgetSznur 2016/17

Postprzez hermman89 20 mar 2017, o 21:26

Mikrofalowka , jak zawsze świetna robota :)

W półfinale nie mam nic do stracenia. W RS chciałem się utrzymać a teraz można osiągnąć coś więcej i spróbujemy trochę postraszyć Barcalover, żeby się spocił chociaż raz patrząc na naszą rywalizacje :)
Avatar użytkownika
hermman89
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 574
Dołączył: 9 wrz 2013, o 15:53
Medale: 1
Podium budżetówki (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): The Lego
Drużyna keeper: New York Knicks
Drużyna keeper basketpun: Chicago Bulls
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Love Fantasy!
Skąd wiesz o sznurówce?: Twitter, Facebook

Re: 1 Liga H2H BudgetSznur 2016/17

Postprzez barcalover 23 mar 2017, o 09:20

W ramach ciekawostki po ~połowie tygodnia:
Obrazek
http://i.imgur.com/kgAB3P8.png
Obrazek
Avatar użytkownika
barcalover
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 648
Dołączył: 25 sie 2014, o 09:11
Medale: 3
Mistrz budżetówki (1) Szokujący debiut (1) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): God of Thunder
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Fantasy NBA
Skąd wiesz o sznurówce?: Od znajomych

Re: 1 Liga H2H BudgetSznur 2016/17

Postprzez barcalover 27 mar 2017, o 07:47

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
barcalover
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 648
Dołączył: 25 sie 2014, o 09:11
Medale: 3
Mistrz budżetówki (1) Szokujący debiut (1) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): God of Thunder
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Fantasy NBA
Skąd wiesz o sznurówce?: Od znajomych

Re: 1 Liga H2H BudgetSznur 2016/17

Postprzez barcalover 27 mar 2017, o 07:51

Udało się wyszarpać awans do finału po bardzo zaciętej walce z Hermannem. Wielkie dzięki za pojedynek - nie było widać wcale mojej przewagi w tym matchupie i wszystko ostatecznie się rozbiło o mało udany dzień Westbrooka na linii osobistych wczoraj (jest to uproszczenie, bo moi akurat stanęli na wysokości zadania i zrobili bodajże 13/14 z linii, ale i tak 10/16 Westbrooka to sztylet w plecy dla Ciebie). Oprócz FTs, które wiedziałem, że mogę wyrwać przy odrobinie szczęścia, cały czas musiałem naciskać na bloki, które również mogły mi zapewnić 5 punkt w pojedynku, ale jednak zabrałko mi 1 blk, żeby również tę kategorię przynajmniej zremisować. Btw. od początku, gdy rozmawialiśmy o tym meczu, mówiłem, że wg mnie awans się rozstrzygnie w kategoriach rzutowych (fg i ft) i tak też się stało. Byłeś bliski wygrania ich obu, ale na szczęście dla mnie tak się nie stało. Powodzenia w walce o 3. miejsce Hermann!

W finale czeka już na mnie od paru dni Dig, którego osiągnięcia w tej lidze są absurdalnie dobre i potwierdzają, że Red Panthers są absolutnie topową drużyną w tej formule. Gratulacje Dig i liczę na nawiązanie walki z Tobą w finale.
Obrazek
Avatar użytkownika
barcalover
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 648
Dołączył: 25 sie 2014, o 09:11
Medale: 3
Mistrz budżetówki (1) Szokujący debiut (1) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): God of Thunder
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Fantasy NBA
Skąd wiesz o sznurówce?: Od znajomych

Re: 1 Liga H2H BudgetSznur 2016/17

Postprzez GRB 27 mar 2017, o 10:05

Gratsy, Dig. No ale chyba nikt nie spodziewał się innego rezultatu w tej parze. Z Lego też nie mam szans, więc od razu pogratuluję rywalowi brązu ;) Choć tym razem postaram się urwać rywalowi więcej niż dwa punkty.
Łyżwiarz wie, że kotek odkopał prezent
Avatar użytkownika
GRB
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 845
Dołączył: 17 kwi 2008, o 14:30
Medale: 3
Podium h2h (2) Mistrz Roto (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Owrzodzenie, AssCrack
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Rejestracja-sracja

Re: 1 Liga H2H BudgetSznur 2016/17

Postprzez goozman 27 mar 2017, o 10:14

ja mogę sobie pluć brodę za poprzedni tydzień (niespodziewane absencje + skupienie na stealach zamiast dostateczne obudowanie REB i BLK) bo w tym znowu pojechałbym każdego oprócz GOT. ewidentnie seed mi nie siadł
when I die - bury me upside-down so the whole world can kiss my ass
Avatar użytkownika
goozman
All-star
All-star
 
Posty: 1688
Dołączył: 20 gru 2007, o 10:07
Lokalizacja: lkr /wwa
Medale: 8
Mistrz h2h (3) Podium h2h (1) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1) Podium keeper (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Bukkake/Kraśnik Warthogs
Drużyna keeper: Charlotte Hornets
Numer gg: 3147820
Uzasadnienie rejestracji: sie gra sie ma

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ligi H2h - licytacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron