2 Liga EAST H2H BudgetSznur 2016/17

Re: 2 Liga EAST H2H BudgetSznur 2016/17

Postprzez mikrofalowka 31 paź 2016, o 17:31

Zaczynamy nowy sezon w lidze H2H i zaczynamy serię podsumowań tygodnia! Mniej więcej połowa tej ligi to gracze, którzy mieli do czynienia z moimi podsumowaniami, jednak dla tej drugiej połowy i dla tych co już zapomnieli "jak to właściwie się je" przypomnę o co tu chodzi.

W moich podsumowaniach zbieram statystyki wszystkich drużyn z danego tygodnia i na ich podstawie symuluje spotkanie z każdą drużyną w lidze. Po symulacji sumuje wszystkie wygrane kategorie (zwane dalej punktami) przez każdą drużynę w wszystkich 15 przesymulowanych spotkaniach, a następnie zestawiam ze sobą w tabelce. Co po takim podsumowaniu można się dowiedzieć? Głównym założeniem tego przedsięwzięcia było pokazanie REALNEJ siły danej drużyny w danym tygodniu. Gracze z poprzedniego sezonu być może pamiętają kolejki w których były drużyny które w swojej parze Yahoo wygrywały po 6-3 lub 7-2, a w starciu z pozostałymi graczami przegrywaliby nawet 1-8. Tak samo działało to w drugą stronę gdy w swojej parze Yahoo niektórzy przegrywali wysoko, choć tak naprawdę byli topową drużyną tygodnia.

Teoria za nami, także przejdźmy do sedna. Czas na 1 podsumowanie kolejki w sezonie 2016/2017!

PODSUMOWANIE 1 KOLEJKI:
Obrazek

Jak czytać tabelkę:
pkt: zsumowana liczba punktów z wszystkich par. Przykładowo: Milwaukee Badgers mają 58 punktów, oznacza to, że w 15 meczach wygrali łącznie w 58 kategoriach
średnia: średnia ilość punktów na jeden przesymulowany mecz.
Zw.: ilość meczów jaką wygrała dana drużyna w wszystkich przesymulowanych meczach.
Rem.: ilość meczów jaką zremisowała dana drużyna w wszystkich przesymulowanych meczach.
Por.: ilość meczów jaką przegrała dana drużyna w wszystkich przesymulowanych meczach.
rez: rezultat spotkania z pary Yahoo z tego tygodnia.
wynik: wynik starcia z pary Yahoo z tego tygodnia. Przykładowo: Milwaukee Badgers przegrali swoje starcie w Yahoo 3-5.


Znaczenie pierwszego wrażenia jest jedną z ważniejszych rzeczy przy takich kwestiach jak rozmowa o pracę, czy przy kontakcie z płcią przeciwną. Ekipa FC Turlaj najwidoczniej jest zdania, że pierwsze wrażenie może być też bardzo istotne w naszej lidze, gdyż zdominował on rozgrywki w 1 tygodniu. 100 punktów zdobywane w symulacji nie zdarzały się prawie w ogóle. W poprzednim sezonie był jedynie 2 takie przypadki by któryś z zespołów zdobył 3-cyfrowy wynik w symulacji. Wynik FC Turlaj to znak dla rywali, że jest się czego bać. Potwierdzi to z pewnością drużyna Fighting Irish, która była 2 ekipą tygodnia w symulacji, ale w parze Yahoo trafili właśnie na ekipę numer 1, czyli FC Turlaj i przegrali 3-6! O tej ekipie napiszę więcej w rubryce "Pechowiec tygodnia", bo taka sytuacja jaka ich spotkała zdarza się jeszcze rzadziej niż 3-cyfrowa liczba punktów w symulacji. Miejsca 3-4 w tym tygodniu należa odpowiednio do ekipy $$ Sugar Team i murzynskie czarnuchy. Obie te ekipy zamykają TOP4, które wypadło zdecydowanie najlepiej na tle pozostałych drużyn w lidze.

WYNIKI WSZYSTKICH PAR W 1 KOLEJCE:
Obrazek

Jak czytać tabelę:
Poziomo - liczba wygranych kategorii danej drużyny z danym przeciwnikiem
Pionowo - liczba przegranych kategorii danej drużyny z danym przeciwnikiem
na jasno szary kolor - rzeczywista para z Yahoo z danego tygodnia
Przykład: W parze $$ Sugar vs California ci pierwsi zdobyli 6 pkt. Widzimy tą liczbę punktów w miejscu gdzie wiersz "$$ Sugar" przecina się z kolumną "California". Komórka nie ma koloru jasno szarego co oznacza, że pojedynek tych 2 zespołów nie miał miejsca w rzeczywistej parze w lidze Yahoo w tym tygodniu.


Szczęściarz tygodnia:
Menele w Abordażu oraz jordan20 to były jedyne drużyny, które Trefl Sopot pokonałby w tym tygodniu. Rzecz dziwna bo obie te ekipy znalazły się w TOP8 tygodnia, zaś Trefl zajął ledwie 14 miejsce, a jednak. Trefl Sopot zaliczyli dosyć słaby tydzień, a mimo tego udało im się wygrać aż 5 kategorii w starciu z Menelami. Nawet najsłabsi w symulacji - Melo Team wygraliby swoje starcie z Treflem (5 do 4). Nie prowadziłem nigdy takich statystyk, ale to raczej na pewno pierwszy przypadek w historii, kiedy zespół który kiepsko wypadł w symulacji tygodnia i wszystkie swoje wygrane starcia w symulacji uzyskał z zespołami z górnej połowy tabeli.

Pechowiec tygodnia:
W poprzednim sezonie tylko raz zdarzyło się to, by ekipa która zajęła 2 miejsce w symulacji tygodnia przegrała swoją parę Yahoo. Byli to wtedy Like a Bosh, którzy uzyskali oni 84 pkt i przegrali swoją parę 4-5. Nie sądziłem, że ten wynik da się jeszcze "podśrubować", ale jednak Fighting Irish dokonali wydawałoby się niemożliwego. 4 na 15 graczy w tym tygodniu przegraliby starcie z Fighting Irish wygrywając jedynie w 2 kategoraich, a 2 zespoły (Melo Team i Trefl Sopot) przegraliby aż 1-8! Mamy więc do czynienia z olbrzymim pechem ekipy Tochecka. Co ciekawe Fighting Irish przegraliby wynikiem 3-6 też w starciu z inną ekipą - z murzynskimi czarnuchami.

Ciekawostki:
W tym tygodniu w symulacji tygodnia pomiędzy 6 a 15 zespołem w tabeli jest tylko 15 pkt różnicy. Tylko raz w poprzednim sezonie zanotowano większy ścisk w tym rejonie tabeli. Było to w 6 tygodniu rozgrywek, kiedy miejsca 6 i 15 dzieliło zaledwie 12 punktów.

FC Turlaj w tej kolejce byli najlepsi w 4 kategoriach: 3PTM, PTS, REB i BLK. W poprzednim sezonie tylko raz jakaś ekipa przebiła taki wynik: High Flying Circus 3 kiedy wygrali 5 kategorii.
Avatar użytkownika
mikrofalowka
6th man
6th man
 
Posty: 176
Dołączył: 26 wrz 2013, o 19:55
Drużyna fantasy (poza keeper): Milwaukee Badgers
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Krótko i z sensem udowodniam, że nie jestem kolejnym wrednym spamerem.

Re: 2 Liga EAST H2H BudgetSznur 2016/17

Postprzez washko 31 paź 2016, o 22:10

Yeah! Świetnie, że będą analizy :) Od rana odświeżałem stronę w oczekiwaniu na nie.

Co do mojego wyniku, to jak uważni czytelnicy zwrócili uwagę, to najlepszy mój wynik ze wszystkich możliwych, wiec California może mówić o sporym pechu. A ten pech jest jeszcze większy, jeśli zwrócić uwagę, że mogli wygrać zbiórki, ale coś mnie tknęło i pobrałem na ostatni dzień Pachulię, dzięki któremu wygrałem tę kategorię jedną zbiórką. No i przerąbane ostatniej nocy FG% przy moim wyniku poniżej 41% musi boleć.
Pozdrawiam,
Washko
Avatar użytkownika
washko
6th man
6th man
 
Posty: 143
Dołączył: 2 wrz 2015, o 16:56
Drużyna fantasy (poza keeper): Wazki Wroclaw
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: bez sensu

Re: 2 Liga EAST H2H BudgetSznur 2016/17

Postprzez bulek 1 lis 2016, o 15:21

No może jednak nie przejdę do historii bowiem z tabeli wynika że jeszcze Pogromcy Donków by ze mną przegrali...
Ale fakt, że miałem masę szczęścia. Wygrałem z Majchem dwiema trójkami, jedną asystą i jedną stratą. Naprawdę mnóstwo niefarta miał Majchu.
Avatar użytkownika
bulek
All-star
All-star
 
Posty: 1537
Dołączył: 16 wrz 2010, o 17:42
Medale: 5
Wicemistrz keeper (1) Podium keeper (1) Szokujący debiut (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): żółto-czarni
Numer gg: 12068486
Uzasadnienie rejestracji: nie jestem robotem

Re: 2 Liga EAST H2H BudgetSznur 2016/17

Postprzez Feral777 2 lis 2016, o 11:22

Dobre podsumowanie, dzięki :)
Avatar użytkownika
Feral777
Rookie
Rookie
 
Posty: 13
Dołączył: 28 paź 2015, o 15:15
Drużyna fantasy (poza keeper): Spider Pigs
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: chęć gry w fantasy.
Skąd wiesz o sznurówce?: O sznurowce dowiedzialem się z internetu.

Re: 2 Liga EAST H2H BudgetSznur 2016/17

Postprzez Tocheck 2 lis 2016, o 20:37

Monstrualny tydzień Antka i dobry Alfabeta i było pozamiatane...Nie wiem czy Antek będzie w stanie utrzymac formę i zdrowie - jeżeli tak, to mamy faworyta do tytułu. Ale pomału, sezon długi, wszystko może się wydarzyc. U mnie cieszy głebia składu, może byc dobrze jezeli kontuzje beda omijac.
Avatar użytkownika
Tocheck
Rotacja
Rotacja
 
Posty: 56
Dołączył: 20 wrz 2014, o 08:27
Drużyna fantasy (poza keeper): San Diego Suckers
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Szukam ligi h2h

Re: 2 Liga EAST H2H BudgetSznur 2016/17

Postprzez chilu91 2 lis 2016, o 21:44

Zajebista analiza, to raz :D
Dużo zależy od zdrowia i kontuzji. Oby się Brew dobrze zrosła i nie połamała, to dwa :D
Nie wiem jak będzie dalej, ale na drafcie moje FC Turlaj było obiektem drwin jak dobrze pamiętam :D
Avatar użytkownika
chilu91
Rookie
Rookie
 
Posty: 10
Dołączył: 25 sie 2016, o 22:04
Drużyna fantasy (poza keeper): FC Turlaj
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Chciałem pograć w fantasy na poziomie
Skąd wiesz o sznurówce?: Kolega polecił

Re: 2 Liga EAST H2H BudgetSznur 2016/17

Postprzez Tocheck 7 lis 2016, o 09:28

Remis z Washko - myślę sprawiedliwy. Było blisko w kilku kategoriach, liczyłem że wygram steale ale Delly nie zabrał żadnej piłki i inni też się jakoś nie popisali w końcówce. W punktach też niewielka strata, także nie jest źle.
Czekamy na analizę.
BTW liga bardzo wyrównana.
Avatar użytkownika
Tocheck
Rotacja
Rotacja
 
Posty: 56
Dołączył: 20 wrz 2014, o 08:27
Drużyna fantasy (poza keeper): San Diego Suckers
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Szukam ligi h2h

Re: 2 Liga EAST H2H BudgetSznur 2016/17

Postprzez bulek 7 lis 2016, o 09:49

Ech, odrobinę taktyki i bym wygrał z Mikrofalówką. Wygrana była na wyciągnięcie ręki. No cóż... gratki. Wniosek na przyszłość jednak jest.
Avatar użytkownika
bulek
All-star
All-star
 
Posty: 1537
Dołączył: 16 wrz 2010, o 17:42
Medale: 5
Wicemistrz keeper (1) Podium keeper (1) Szokujący debiut (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): żółto-czarni
Numer gg: 12068486
Uzasadnienie rejestracji: nie jestem robotem

Re: 2 Liga EAST H2H BudgetSznur 2016/17

Postprzez washko 7 lis 2016, o 10:19

Tocheck napisał(a):Remis z Washko - myślę sprawiedliwy. Było blisko w kilku kategoriach, liczyłem że wygram steale ale Delly nie zabrał żadnej piłki i inni też się jakoś nie popisali w końcówce. W punktach też niewielka strata, także nie jest źle.
Czekamy na analizę.
BTW liga bardzo wyrównana.


Ech, zastanawiałem się wieczorem czy wziąć Templa czy Vaughna i oczywiście wybrałem źle, bo bym jednak wygrał. Remis mimo wszystko cieszy, bo osiągnięty mimo kontuzji Rubio i Nowika i opuszczonego meczu Walla. Na szczęście wrócił Hayward i od razu zrobił różnicę.
Teraz znów ciężki tydzień z Huncwotami, ale na szczęście on ma słaby rozkład spotkań i sporo graczy mu wypadnie
Pozdrawiam,
Washko
Avatar użytkownika
washko
6th man
6th man
 
Posty: 143
Dołączył: 2 wrz 2015, o 16:56
Drużyna fantasy (poza keeper): Wazki Wroclaw
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: bez sensu

Re: 2 Liga EAST H2H BudgetSznur 2016/17

Postprzez mikrofalowka 7 lis 2016, o 15:42

PODSUMOWANIE 2 KOLEJKI:
Obrazek

Koszykówka jest jednym z sportów, gdzie remis nie występuje. Niezależnie od tego jak wyrównany jest mecz, wynik spotkania musi się rozstrzygnąć i jeden z zespołów musi obejść się smakiem. W lidze fantasy H2H, niestety remisy nie obowiązują. Niestety, gdyż starcie Fighting Irish i Wazek Wroclaw, zakończone remisem powinno być potraktowane przez obie te drużyny jako porażki. I Washko i Tocheck osiągnęli świetne wyniki w tym tygodniu, jednak przez taki a nie inny terminarz, zakończyli rozgrywki w 2 kolejce remisem 4-4. W cieniu tej pechowej dwójki, znalazła się ekipa $$ Sugar Team. Sugar po raz drugi z rzędu meldują się na najniższym miejscu podium i w tym momencie wyglądają na jedną z lepszych drużyn ligi.

WYNIKI WSZYSTKICH PAR W 2 KOLEJCE:
Obrazek


Szczęściarz tygodnia:
Pogromcy Donków po raz drugi z rzędu notują kiepski tydzień, jednak mimo tego udaje się im uzyskać bardzo korzystny rezultat. Po kiepskim 2-7 przeciwko jordan20 w 1 kolejce, wynik 5-4 przeciwko Melo Team z tego tygodnia można uznać za progres. Ale czy na pewno? Obecny tydzień wyglądał bardzo podobnie do tego zeszłego. W 1 kolejce z Melo team również szogo wygrałby 5 kategorii, a w tym tygodniu przegrałby z jordan20 w podobnych rozmiarach co 7 dni temu (3-6).

Pechowiec tygodnia:
Od dnia dzisiejszego za synonim słowa "pechowiec" można uznawać wyraz "Tocheck". Już w 1 kolejce Fighting Irish ustawili rekordy, które mogą być nie pobite przez dłuższy czas, ale dziś Fighting Irish podnieśli poprzeczkę. Po pierwsze to był jedyny taki przypadek w moich symulacji, gdzie najlepsza drużyna tygodnia nie wygrała swojej pary. Po drugie: Jeszcze nigdy drużyna która uzyskała 94 lub więcej punktów, nie wygrała swojej pary. Po trzecie: Po raz pierwszy w historii drużyna która wygrałaby 14 innych par w tygodniu, nie wygrała swojej pary. Oczywiście równie wielkim pechowcem jest ekipa Wazek Wroclaw, ale w tej rubryce mogę nominować tylko jeden zespół, a Tocheck uzyskał ten 1 punkcik więcej w symulacji.

Ciekawostki:
Pomimo dosyć przystępnego bilansu w tabelii Yahoo w wykonaniu drużyny Melo Team (8-10-0), jest to bezwzględnie jak na razie najsłabsza drużyna sezonu. W tych 2 tygodniach średnia wygranych kategorii wynosi zaledwie 2,7 a mimo to w 2 spotkaniach wygrali już w 8 kategoriach.

Z drugiej strony Fighting Irish: bilans jeszcze gorszy (7-10-1), to jest to obecnie jeden z topowych zespołów ligi. Średnia wygrywanych kategorii tej ekipy wynosi 6,07 czyli o ponad 3 lepsza niż Melo Team, a mimo to są niżej w tabeli

Zaledwie 2 tygodnie potrzebował zespół Ważek Wrocław, by poprawić swój rekord punktowy z zeszłego sezonu. 85 punktów - tyle wynosił najwyższy wynik w symulacji tygodnia w wykonaniu tego zespołu. W tym tygodniu poprawili się o 8 pkt.

TABELA Z CAŁEGO SEZONU:
Obrazek
Avatar użytkownika
mikrofalowka
6th man
6th man
 
Posty: 176
Dołączył: 26 wrz 2013, o 19:55
Drużyna fantasy (poza keeper): Milwaukee Badgers
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Krótko i z sensem udowodniam, że nie jestem kolejnym wrednym spamerem.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ligi H2h - licytacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości

cron