2 Liga EAST H2H BudgetSznur 2016/17

Re: 2 Liga EAST H2H BudgetSznur 2016/17

Postprzez barcalover 20 mar 2017, o 12:11

bulek napisał(a):
barcalover napisał(a):Lepiej, żeby mecze 5-8 były o nic, czy żeby rozstawieni z #1 i #2 mogli grać na pół gwizdka w ćwierćfinale, mając w zapasie koło ratunkowe?

Takie druzyny by grały o nic w 1/4, ryzykując, że nie zajmą 5 miejsca? Walka o 5-8 to nie jest żadna autostrada.


#1 i #2 odpadają w ćwierćfinałach. Grają w meczach 5-8 z dwoma drużynami, które odpadając w swoich ćwierćfinałach, straciły szansę na awans - grają o nic (uznanie, satysfakcję - tak jak w obecnym systemie). Pytanie do Ciebie - czy uważasz, że powinno się dopuszczać walkę o awans w parach, w których tylko niektórzy mają szanse na ten awans? Bo dla mnie samo to wyklucza Twój pomysł. Teraz nie ma takiej sytuacji = cały czas są równe szanse dla wszystkich.

Całym urokiem tych rozgrywek jest to, o czym pisałem wcześniej - po zakończeniu RS szanse się zerują i przestaje mieć znaczenie to, kto jakie zając miejsce w RS (nie do końca przestaje, liczy się w tie-breakerach).

bulek napisał(a):
Ale to nie jest uatrakcyjnienie, tylko pójście na rękę najlepszym z RS, co mija się z celem, bo nagrodą za udany RS ma być rozstawienie i mecz z teoretycznie najłatwiejszymi rywalami, a nie uproszczona droga po awans.
Póki co nie podałeś wg mnie sensownego argumentu "za". Zwłaszcza, że w Twojej propozycji tylko 2 z 4 drużyn walczących w meczach 5-8 miałyby o co grać, czyli jeśli ktoś by odpuścił, to drużyny rozstawione miałyby żenująco łatwy awans, który odebranoby tym, którzy zajęli 3. miejsce podium.

Małe poprawki.
1. W mojej wersji 2 drużyny by miały szansę grać o coś, w tej - żadna. Różnica jest.


Dwie minus cały dwumecz o 3. miejsce podium.

bulek napisał(a):2. Drużyny rozstawione by musiały wygrać 1/4 tudzież zająć 5 miejsce. Żenująco łatwy awans to to nie jest. A by wystarczyło, żeby po 3 miejsce by sięgnęła 3 ekipa po RS i 3 miejsce po PO jest gwarantowane awansem.


Pisałbym dalej, ale teraz dopiero zauważyłem to:

bulek napisał(a):Dobra, wy musicie grać wg takich zasad, a ja nie muszę grać w ogóle. Proste jak budowa cepa. Chcecie olanie rozgrywek o 5-8? Będziecie ją mieli.


Słabe.
Obrazek
Avatar użytkownika
barcalover
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 648
Dołączył: 25 sie 2014, o 09:11
Medale: 3
Mistrz budżetówki (1) Szokujący debiut (1) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): God of Thunder
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Fantasy NBA
Skąd wiesz o sznurówce?: Od znajomych

Re: 2 Liga EAST H2H BudgetSznur 2016/17

Postprzez barcalover 20 mar 2017, o 12:13

bulek napisał(a):Zwróćcie uwagę na jeden zasadniczy szczegół. Nie domagam się zmiany zasad w trakcie gry. Domagam się od next season. A Wy piszecie, jakbym za rok również zajął 2 miejsce i przegrał w ten sam sposób.


Jeśli będzie więcej głosów za taką zmianą, to chętnie pogadamy w offseason. Zapraszam :K
Obrazek
Avatar użytkownika
barcalover
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 648
Dołączył: 25 sie 2014, o 09:11
Medale: 3
Mistrz budżetówki (1) Szokujący debiut (1) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): God of Thunder
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Fantasy NBA
Skąd wiesz o sznurówce?: Od znajomych

Re: 2 Liga EAST H2H BudgetSznur 2016/17

Postprzez pitrekk 20 mar 2017, o 12:18

Siema, ja raczej też jestem przeciwko zmianom zasad. I pisze raczej, bo w sumie premiowane mistrza RS awansem może miałoby jakiś sens... Ale tylko tyle, żadnych repasazy...

Swoją drogą odpuść w jednym tygodniu w dwóch ligach remisujac 4-4... Można się wkurwic... Pozdro bulek

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
pitrekk
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 695
Dołączył: 11 wrz 2009, o 12:54
Lokalizacja: Kraków
Medale: 4
Mistrz h2h (2) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): murzynskie czarnuchy
Uzasadnienie rejestracji: I LOVE THIS GAME!!!

Re: 2 Liga EAST H2H BudgetSznur 2016/17

Postprzez pitrekk 20 mar 2017, o 12:19

pitrekk napisał(a):Siema, ja raczej też jestem przeciwko zmianom zasad. I pisze raczej, bo w sumie premiowane mistrza RS awansem może miałoby jakiś sens... Ale tylko tyle, żadnych repasazy...

Swoją drogą odpaść w jednym tygodniu w dwóch ligach remisujac 4-4... Można się wkurwic... Pozdro bulek

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka




Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
pitrekk
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka
 
Posty: 695
Dołączył: 11 wrz 2009, o 12:54
Lokalizacja: Kraków
Medale: 4
Mistrz h2h (2) Mistrz budżetówki (1) Podium budżetówki (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): murzynskie czarnuchy
Uzasadnienie rejestracji: I LOVE THIS GAME!!!

Re: 2 Liga EAST H2H BudgetSznur 2016/17

Postprzez washko 20 mar 2017, o 12:19

Dwa słowa o mojej pierwszej wygranej w playoffs :)
Dzięki szogo za zmuszenie mnie do wytężonej pracy na fasach i za duże emocje do samego końca. Po dniu, w którym Lou rzucił 7 trójek, a Klay 5, a w FG% miałeś ponad 50%, to miałem już czarne myśli, że skończę jak rok temu. Miałem jednak sporo szczęścia i wybierani przeze mnie gracze spisywali się generalnie na medal. Ostateczny wynik w trójkach tego nie pokazuje, ale przed niedzielą miałem tylko 3 trójki przewagi, graliśmy obaj po 8 spotkań i wcale nie miałem pewności, czym to się skończy. Ostatecznie moi rzucili 18 trójek, czym pogrzebali nadzieje Donków, ale mogło być równie dobrze na odwrót.
Z analiz wyników wychodzi mi, że pierwsza runda może paradoksalnie okazać się najtrudniejsza (szczególnie, że bulek odpadł), ale przecież reszta nie śpi i się będzie na mnie nastawiać, więc te wyniki mogą o niczym nie świadczyć. Pocieszające, że wrócił Love i do tego wygląda, że na dobre i w formie. To może być element przesądzający o sukcesie, bo oczywiście po takim RS celuję wyłącznie w mistrzostwo :)
Pozdrawiam,
Washko
Avatar użytkownika
washko
6th man
6th man
 
Posty: 143
Dołączył: 2 wrz 2015, o 16:56
Drużyna fantasy (poza keeper): Wazki Wroclaw
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: bez sensu

Re: 2 Liga EAST H2H BudgetSznur 2016/17

Postprzez washko 20 mar 2017, o 12:21

bulek napisał(a):
Washko - pewnie chciałeś mnie trochę wkurzyć, ale to mnie tylko rozbawiło ;)


Miało przekłuć balon, więc dobrze, że się udało ;]
Pozdrawiam,
Washko
Avatar użytkownika
washko
6th man
6th man
 
Posty: 143
Dołączył: 2 wrz 2015, o 16:56
Drużyna fantasy (poza keeper): Wazki Wroclaw
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: bez sensu

Re: 2 Liga EAST H2H BudgetSznur 2016/17

Postprzez bulek 20 mar 2017, o 12:25

pitrekk napisał(a):Siema, ja raczej też jestem przeciwko zmianom zasad. I pisze raczej, bo w sumie premiowane mistrza RS awansem może miałoby jakiś sens... Ale tylko tyle, żadnych repasazy...

Swoją drogą odpuść w jednym tygodniu w dwóch ligach remisujac 4-4... Można się wkurwic... Pozdro bulek

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Pitrekk, ale powiedzmy to wprost, w 1 lidze awansowałeś zasłużenie. Co ja będę gadał. Poszedłem w wysokich, aktywowałem dodatkowo jeszcze Jonasa i Love'a, zapominając, że nie mam już mozliwości na aktywowanie niskich, a tróje i steale mogłyby być łatwo wygrane. Pod koszem miałem nadmiar bogactwa, przez co dwoje fajnych wysokich okupywało bench, a wole sloty były na obwodzie. Tu była głupota, a nie pech.
Zauważyłem na rotoworld, że Love zagra i atywowałem go z apki. A apka ma niedociągnięcia, nie ma tam informacji o ilości wykorzystanych slotów. Myślałem, że został mi jeszcze jeden, a nie został żaden. Poszedłem na żywioł i przez to przegrałem.
Avatar użytkownika
bulek
All-star
All-star
 
Posty: 1537
Dołączył: 16 wrz 2010, o 17:42
Medale: 5
Wicemistrz keeper (1) Podium keeper (1) Szokujący debiut (2) Komisarz (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): żółto-czarni
Numer gg: 12068486
Uzasadnienie rejestracji: nie jestem robotem

Re: 2 Liga EAST H2H BudgetSznur 2016/17

Postprzez wiLQ 20 mar 2017, o 13:48

washko napisał(a):3. podjarałeś się awansem, który Ci potem "zabrali"[...]
Tak więc w prezencie masz obrazek ze specjalną dedykacją dla Ciebie :D Obrazek

Tu oryginalnie bylo "La la land" co nawet lepiej pasuje do sytuacji "zabranej wygranej" niz stracenie pare goli przeciwko Barcelonie.

bulek, tymi korektami zasad nie zmienisz sedna playoffy vs RS, wiec czy to tylko chwilowe rozczarowanie formatem czy faktyczna zmiana opinii o nim przekonamy sie dopiero przy potwierdzeniach udzialu na przyszly sezon ;-)
Avatar użytkownika
wiLQ
6th man
6th man
 
Posty: 228
Dołączył: 11 wrz 2012, o 12:56
Lokalizacja: Ząbki/Wawa
Medale: 2
Wicemistrz budżetówki (1) Szokujący debiut (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): WoLF-Pack
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Poszerzanie horyzontow

Re: 2 Liga EAST H2H BudgetSznur 2016/17

Postprzez mikrofalowka 20 mar 2017, o 15:55

ZAPOWIEDŹ PÓŁFINAŁÓW

Obrazek
W tym etapie sezonu nie można sobie wyobrazić lepszego starcia niż to, w którym Wazki Wrocław H2H mierzą się z FC Turlaj. Można to uznać wręcz za niesprawiedliwe, że obie te ekipy nie zmierzą się ze sobą w finale. Od przerwy All-Star nikt nawet nie jest blisko, by dorównać osiągnięciom którejś z tych ekip. Po 1 rundzie, jednak w jednej z tych drużyn nastroje są minimalnie lepsze.

Te lepsze nastroje panują w szeregach zespołu Ważek Wrocław H2H, którzy najwyraźniej nie mają dosyć tej dominacji ligowej, która ciągnie się w zasadzie od 1 dnia rozgrywek. Z naprawdę wielką trudnością można znaleźć statystykę w której podopieczni washko nie znajdowali się wśród najlepszej trójki ligowej. Od wyników osiąganych w parach ligowych, przez osiągi w symulacjach i kończąc na bilansie bezpośrednich starć z innymi zespołami – wszędzie królują Ważki. Jakby tego było mało w minionej 1 rundzie Ważki nie przegraliby z nikim. Mało? To co powiecie na to, że wszystkie te pary washko wygrałby z wynikiem co najmniej 6-3, a z swoim obecnym rywalem – FC Turlaj, zdołałby wywalczyć rezultat 7-2?

Te ewentualne 7-2 w dupala już stanowi ostrzeżenie dla drużyny chilu91, że żeby osiągnąć korzystny wynik z tak silnym przeciwnikiem, to każdy gracz musi dać z siebie 100%. W 1 rundzie Turlaj był drugim najlepszym zespołem z wszystkich uczestników playoffów w PTS i AST, jednak na ich nieszczęście Ważki Wrocław H2H punktowali jeszcze lepiej. Wśród największych mankamentów ekipy FC Turlaj są (i to potwierdziła symulacja po 1 rundzie) procenty w FG i FT oraz 3PTM. Na szczęście chilu91 w tych 2 ostatnich statystykach Ważki i tak są praktycznie poza zasięgiem, także mogą większą uwagę skupić na FG%.

By Ważki mogły sobie zapewnić zwycięstwo muszą przede wszystkim skupić się na wygraniu w jednej, lub najmniej dwóch najlepszych statach FC Turlaj, czyli PTS, REB, STL i BLK. W punktach i przechwytach mają lepsze wyniki Roto oraz byli lepsi w 1 rundzie, jednak nie powinno to zwieść washko, gdyż od 16 do 19 kolejki ani razu w żadnej z tych kategorii z FC Turlaj nie wygrali. Jeśli chilu91 wygra choćby 3 z tych 4 kategorii nie będzie w złej sytuacji. Wtedy będzie musiał szukać wygranej w wcześniej wspomnianych FG%, oraz TO. Na przestrzeni całego sezonu sytuacja w tych kategoriach wyglądała różnie. Praktycznie co tydzień ktoś okazywał się lepszy/gorszy od tego drugiego w tych statach, dlatego w nich spodziewam się największych emocji.

Patrząc obiektywnie trzeba powiedzieć, że to Ważki są faworytem tego starcia, choć różnica między siłami zespołów jest w ostatnim czasie dosyć mała. W tym starciu mogą zadecydować niuanse takie jak choćby ilość dostępnej kasy na waiver (Ważki mają do dyspozycji jeszcze ponad 10$, zaś Fc Turlaj nic). Z drugiej jednak strony w innej drobnostce, która może mieć jakiś wpływ na wyniki to rozkład meczowy. Z największych gwiazd Ważek ostatnich 2 tygodni, tylko 1 zawodnik zagra w tym tygodniu więcej niż 3 mecze – John Wall. Reszta zagra mała ilość spotkań (Rubio, Nowitzki, Love, Hayward, Ingles).

Obrazek
Historia $$ Sugar Team $$ w tej 1 rundzie będzie należała do chyba jednej z ciekawszych i bardziej dramatycznych w tym sezonie z wszystkich lig H2H na forum. Awans zapewniony w ostatniej sekundzie 20 tygodnia po zakończeniu wszystkich meczów. Brzmi jak piękna historia co… poniekąd przewidziałem.

W zapowiedzi 1 rundy napisałem, że Trefl Sopot praktycznie mają już zapewniony awans i Sugar Team mogą sprawić niespodziankę, ale będzie to traktowane niemal jak cud (nawiązałem do 1/8 LM PSG-Barca). No i się okazało, że tamte starcie nawiązuje mocno do tego 6-1 Barcelony. Wątpliwe karne i pomyłki sędziów można potraktować jako korektę statystyk w ostatnich minutach 1 rundy, a gole Barcy w ostatnich minutach meczu zastąpimy tym comebackiem w STL. Skoro już wiemy, że w żyłach Wuzera płynie katalońska krew (chyba już wiem komu barcalover kibicuje w parze), to teraz szykuje się na pokaz siły w dalszej części fazy rozgrywek – czyli w półfinałach, gdzie czeka na nich Juven… znaczy się Milwaukee Badgers.

Tak jak w starciu Sugar Team mieliśmy wielki emocje, tak w przypadku starcia Milwaukee Badgers z Fighting Irish było dosyć nudnie. Brak Cousinsa i Thomasa całkowicie zniszczył marzenia Tochecka o awansie do 1 ligi. Bez tej dwójki przegraliby z każdym graczem z playoffów i to w większości porażka byłaby bardziej dokazała, jak choćby z obecnym rywalem Milwaukee Badgers - $$ Sugar Team, z którymi Fighting przegraliby 8-1! Milwaukee Badgers dzięki temu, mogli zaoszczędzić dolary w walce o waiverów i wchodzą w półfinały z dorobkiem ponad 30$. W tym wypadku $$ Sugar Team $$ powinni usunąć dolary z nazwy zespołu bo od jakiegoś czasu nie dysponują żadnym funduszem, co już na starcie stawia Milwaukee Badgers w nie co dogodniejszej sytuacji.

Jak sprawa wygląda w poszczególnych kategoriach? Na czoło wysuwa się pare statystyk. Wśród tych najkorzystniejszych dla Borsuków to FT%, AST i STL. Od powrotu Chrisa Paula (15 kolejka), wygrali wszystkie te kategorie w każdym tygodniu do końca sezonu regularnego. W playoffach trochę ta seria się zepsuła, bo Sugar Team byli lepsi w asystach i przechwytach. Wśród największych minusów Milwaukee Badgers na zbliżające się starcie należy wymienić BLK (jedynie OBLIVION notowali gorsze wyniki na tle całego sezonu), REB (od 8 do 19 kolejki Milwaukee było lepsze tylko raz), oraz PTS (najsłabsza drużyna wśród ekip z playoffów). Niestety dla $$ Sugar Team w PTS również nie brylują, choć nadal wyglądają lepiej (wliczając 1 rundę wygrali 4 z 6 ostatnich kolejek w PTS).

Najciekawiej więc zapowiada się w kategoriach, których nie wymieniłem FG%, 3PTM i TO. Nie zdziwię się jak w którejś z nich będzie bardzo blisko remisu. A i jeszcze przypominam, że w przypadku remisu w rezultacie do finału promowane jest Milwaukee Badgers, którzy co prawda pierwszy mecz w regular season przegrali 3-5, ale potem wzięli rewanż w 16 kolejce i wygrali 6-3.
Avatar użytkownika
mikrofalowka
6th man
6th man
 
Posty: 176
Dołączył: 26 wrz 2013, o 19:55
Drużyna fantasy (poza keeper): Milwaukee Badgers
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Krótko i z sensem udowodniam, że nie jestem kolejnym wrednym spamerem.

Re: 2 Liga EAST H2H BudgetSznur 2016/17

Postprzez KapitanPlaneta 20 mar 2017, o 19:07

bulek napisał(a):Dudley by mnie uratował. Ale w tamtej sytuacji wszystko było kalkulowane. Gdybym o correction wiedział wcześniej bym go aktywowal

Jeśli były jakieś korekty to przecież podawane są one z dnia na dzień w zakładce Players -> Stat Corrections. W takim układzie tylko niedziela jest problematyczna, bo o ewentualnych zmianach można dowiedzieć się dopiero w poniedziałek rano.
Avatar użytkownika
KapitanPlaneta
6th man
6th man
 
Posty: 400
Dołączył: 9 wrz 2013, o 13:28
Medale: 1
Mistrz budżetówki (1)
Drużyna fantasy (poza keeper): Destroyers/Muminy/Purists
Drużyna keeper basketpun: Houston Rockets
Numer gg: 0
Uzasadnienie rejestracji: Mistrzostwa Polski Fantasy NBA

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ligi H2h - licytacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron